Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Florbal - předpisy, pravidla a vůbec vše, co o něm chcete vědět  (Přečteno 5366 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr Chramosta

 • Administrátor
 • Superčlen
 • *******
 • Oblíbenost: +193/-32
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 699
 • Skype: mistostarosta
  • Skupina Žízeň
« Poslední změna: Listopad 09, 2006, 09:49:20 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

Tomáš Bačura

 • Host
Re: Florbal - předpisy, pravidla a vůbec vše, co o něm chcete vědět
« Odpověď #1 kdy: Listopad 09, 2006, 19:56:57 odpoledne »

Dobrá stránka.
Je v ní uplně vše!
Polovinu pomalu neznám.
« Poslední změna: Listopad 10, 2006, 07:59:20 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Petr Chramosta

 • Administrátor
 • Superčlen
 • *******
 • Oblíbenost: +193/-32
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 699
 • Skype: mistostarosta
  • Skupina Žízeň
Přebor OS ČOS ve florbalu 2008
« Odpověď #2 kdy: Únor 05, 2008, 18:17:22 odpoledne »

Dne 16.12.2007 byla na valné hromadě oddílů florbalu OS ČOS zvolena KOMISE FLORBALU (předseda bratr Aleš Tůma - Sokol Mladá Boleslav a dalších 6 členů), která bude v příštích 2,5 letech hájit zájmy všech florbalových oddílů registrovaných v ČOS. Florbal patří v současnosti mezi přední kolektivní sporty jak po celé ČR, tak i mezi sporty v ČOS. Nově vzniklá komise by měla ve svém volebním období  posílit pozici florbalu mezi dalšími sporty OS ČOS. Vzhledem k neexistenci komise v minulých letech začíná komise „od nuly“ a teprve nadcházející měsíce napoví, s jakými prostředky a prostorem bude mít komise možnost pracovat.
Mezi první Úkoly nově vzniklé komise je mimo jiné vytvořit pravidelnou soutěž pro florbalové oddíly – přebor ČOS ve florbalu. Soutěž by se měla stát novou a kvalitní prezentací našeho populárního sportu nejen v řadách ČOS. Soutěž bude zcela nezávislá na florbalových přeborech pořádaných v rámci oddílů všestrannosti, jak tomu bylo doposud!!!
Formát nové soutěže je nutné zpracovat tak, aby byl co nejvíce vhodný pro všechny oddíly (i kategorie), které budou mít zájem se zÚčastnit. Důraz bude zřejmě kladen na kategorie mládeže, ovšem i soutěž mužů a žen by měla florbal reprezentovat a umožnit poměřit síly mezi oddíly. Komise florbalu se shodla na představě, že nově vzniklá soutěž musí respektovat termínovou listinu celoročních soutěží České florbalové unie, jejímiž členy je velké procento oddílů. Představa tedy je, že dle projeveného zájmu oddílů a zvolených kategorií by přebor ČOS ve florbalu 2008 měl proběhnout v několika (2-3) kolech (regionální - finále) zejména v měsících květnu a červnu 2008. V těchto měsících by měl být největší prostor pro konání utkání (turnajů). Finanční náročnost pro oddíly a přesný model přeboru bude upřesněn v závazné přihlášce, kterou obdržíte později. V současné chvíli ještě neznáme objem finančních prostředků, které bude možné použít na částečnou Úhradu nákladů na Účast oddílů i pořádání turnajů samotných. Protože komise působí prvním rokem, nelze předpokládat přidělení dotací tak, aby se oddíly nemusely sami podílet na nákladech na soutěž. Představou je, zvolit model podobný Poháru ČfBU (viz. http://www.cfbu.cz) s finálovým turnajem, kdy družstva formou startovného na jednotlivých turnajích přispívají pořadateli na schválené a předem určené náklady.
Právě z tohoto důvodu se na vás, více jak stovku registrovaných oddílů, obracím z pověření komise s prosbou o reakci na tuto výzvu. Prosím vás o stanovisko, zda váš oddíl má zájem se zÚčastnit 1.ročníku přeboru OS ČOS ve florbalu a jaké kategorie případně plánujete obsadit. Poznamenejte prosím případně i soutěž, jaké konkrétní družstvo aktuálně hraje-hrálo v letech 2007/2008. Prosím vás také i o jakékoli připomínky a dotazy, které mohou přispět ke kvalitní přípravě přeboru. Jedná se o novou soutěž, bude tedy třeba spolupráce nás všech, aby se soutěž podařilo kvalitně „přivést k životu“. 

Navrhované kategorie přeboru jsou (dle soutěží ČfBU):
1)   MUŽI a ŽENY (mohou hrát všichni ročník 1991 a starší)
2)   JUNIOŘI a JUNIORKY (ročníky 1988-1992)
3)   DOROSTENCI a DOROSTENKY (ročníky 1990-1993)
4)   STARŠÃ? ŽÃ?CI a ŽÃ?KYNÄš (ročníky 1992-1995)
5)   MLADŠÃ? ŽÃ?CI a ŽÃ?KYNÄš (ročníky 1994-1997)
6)   ELÉVI (ročník 1996 a mladší, minimálně 7 let)

a) Výjimky ve startu jednotlivců mohou být řešeny individuálně dle konečných propozic
b) V případě malého zájmu v některých kategoriích mohou být některé kategorii spojeny v jednu - vždy ale tak, aby byla zachována smysluplnost zvolené kategorie (zachování malých věkových rozdílů mezi hráči).

Svá stanoviska prosím zašlete zpět opět e-mailem do 28.2.2008 na mojí adresu -  sokol.pardubice@centrum.cz. Prosím i o stanovisko, že nemáte zájem o žádnou Účast, aby bylo možné potvrdit váš nezájem a neprodlužovat dobu, po kterou bude evidován zájem oddílů o Účast.

Děkuji za spolupráci a věřím, že se podaří vytvořit soutěž, která se stane respektovanou vizitkou florbalu v rámci ČOS.

Se sportovním pozdravem,
Vít Drašar, člen komise florbalu OS ČOS.
V Pardubicích 31.1.2008.

« Poslední změna: Únor 05, 2008, 18:19:17 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.
 

Stránka vytvořena za 0.177 sekund, 29 dotazů.