Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Příspěvek paní Ireny Kotlánové z 28.6.2005  (Přečteno 3745 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Příspěvek paní Ireny Kotlánové z 28.6.2005
« kdy: Listopad 09, 2006, 11:30:19 dopoledne »

Příspěvek

Název: Vyjádření k některým názorům
 Autor: Irena Kotlánová
 E-mail: 

Vyjádření k některým názorům Původně jsem se nechtěla zapojovat k názorům našich nebo snad i cizích anonymních pisatelů, ale bohužel má povaha a mé svědomí mi nedalo, abych na některé tyto otázky a dotazy nereagovala. Nemám ráda nespravedlivé a nesprávné jednání, které si myslím vyplývá i z neznalosti. Proto si myslím, že než něco někdo vysloví na veřejnosti, měl by se v první řadě především informovat přímo u odborníků a pak se následně vyjádřit a chtít vysvětlení po kompetentních lidech. Dále nechápu, proč se dotyční pisatelé bojí podepsat, můj názor je, že pokud umím napsat na určitou věc nějaký svůj názor a stojím si za ním, tak se umím i podepsat. Vůbec se nedivím, že se k těmto příspěvkům nikdo nevyjadřuje, vždyť člověk neví s kým jedná. Nějaké řeči o černých puntících, o tom bych mohla ze své vlastní zkušenosti povídat. Já osobně jsem se dobrovolně a veřejně podepsala pod Petici „Zachovejte nám naši školičku“, z nějakého řízení osudu se mi naskytla možnost pracovat na Obecním Úřad Grygov, myslíte, že mám nějaký černý puntík? K otázce nákladní dopravy v naší obci bych chtěla říci, že zrovna já bydlím na hlavní komunikaci, zrovna pod kopcem, sama sleduji, že průjezd nákladních aut je velmi zatěžující, nicméně si představte, že se na kopci nebo v místě pod ním, tedy hned u mého domu umístil i jen nepatrný retardér. Snad by to zpomalilo osobní auta, ale takové tatry asi těžko, ty přesto přejedou, aniž by něco pociťovaly a vůbec je to nezpomalí, dále by se tímto určitě zvýšila hlučnost, která je už i tak vysoká. Soudím, že by se občanům nelíbilo, aby u jejích domů byly tyto retardéry umístěny. Připomínky typu soutěže Tater a sešup z kopce, pokud tohle někdo myslí vážně, tak doufám, že na tohoto člověka brzy dojde, nikomu nepřeji nic zlého, ale jak zní stará dobrá pravda „Boží mlýny melou pomalu, ale jistě“........ K připomínce R. a J. týkající se Smlouvy s firmou Zepiko, nejedná se o smlouvu nájemní, ale o Dohodu upravující povinnosti firmy ZEPIKO, jako například následná oprava výtluku, sečení příkop, pravidelné kropení užívaných místních komunikacích v letních měsících z důvodu zamezení prašnosti. Dle zákona č. 13/1997 Sb., obec nemá pravomoc zakázat průjezd po komunikaci. § 19 upravuje obecné užívání pozemních komunikací, kde je uvedeno: V mezích zvláštních předpisů upravujících provoz na pozemních komunikacích a za podmínek stanovených tímto zákonem smí každý užívat pozemní komunikaci bezplatně obvyklým způsobem a k Účelům, ke kterým jsou určeny. Z důvodu výstavby koridoru ČD máme v naší obci opět zvýšenou dopravu, bohužel jim nemůžeme, jak jsem již uvedla, zakázat jezdit po našich komunikacích. Dle sdělení DI Policie ČR způsobuje zpomalovací práh zvýšení otřesů při průjezdu neukázněných řidičů a tím vzniká následné poškození okolních nemovitostí (praskání zdiva, nadměrná hlučnost, brždění, exhalace), na silnicích III. třídy se tyto zpomalovací prahy z již uvedených důvodů neinstalují. Dle sdělení správy silnic Olomouckého kraje, která má silnici III. třídy na starosti a zároveň ji vlastní, nepřipadá v Úvahu následná zimní Údržba, v Úsecích zpomalovacích pásů nejde shrnovat sníh pluhem. Doufám, že jsem alespoň částečně uspokojila některé „anonymní“ občany, vše co jsem psala je můj názor a proto se zde taky podepisuji, takže zdravím všechny a zkusme se na všechny věci kolem nás podívat z více stran. V příštím příspěvku ještě napíši o kultuře a pořádaných akcí v naší obci. Irena Kotlánová (věřím, že mě znáte) 

Reakce J.S. na něj:

(29.6.2005)
Že se lidé nechtějí pod své příspěvky podepsat, může svědčit o tom, že se necítí zcela svobodní. Ono je to někdy tak trochu hrdinství veřejně kritizovat původce nějakého nešvaru a podepsat se, nemyslíte? Hrdinů jsou plné hřbitovy! Taky mi připadne, že mnohdy víme, kdo co páchá, jen se cítíme slabí proti tomu vystoupit a nemáme očekávání širší podpory. Msta a nenávist mnohým z nás není cizí. Pokud se v obci něco zlepší na základě připomínek anonymů, bude to stejně hodnotné jako by se autor připomínky podepsal, ne? Anonymita nemusí být vždy zbabělost, prostě jen nemusí mít někdo potřebu se zviditelňovat.

(30.6.2005)
Rozhodl jsem se anonymně sdělit, že podle postřehů mých a několika mých známých z tohoto fóra šmahem mizí všechny příspěvky, které jsou pro obecní představitele či starostu něčím nepohodlné. To je ubohost odpovídající totalitním praktikám. Kdyby tohle věděla komise, která vyhodnotila www stránky obce jako nejlepší, pochybuji, že by k ocenění došlo. Jsou to stránky obce (občanů) nebo Úřadu? V demokratické zemi je přípustné z diskuze vyloučit pouze sprostoty, urážky a propagaci nezákonností. Možná i to hraje roli v nedůvěře občanů, která je vyjádřena anonymizací příspěvků. V internetových diskuzích je naprosto běžné svoji identitu neodhalovat. Fórum by mělo sloužit mimo jiné k tomu, aby se řešily problémy, které nemají lidé odvahu řešit osobně. Paní Kotlánová, bude se nadále mazat, včetně tohoto příspěvku, anebo se nad tím zamyslíte i z tohoto pohledu?

Příspěvek z 30.6.2005:

Název: Opět anonym
 Autor: Irena Kotlánová

Musím bohužel opět reagovat, žádná cenzura zde neprobíhá, nrbyly smazány žádné příspěvky, pokud si myslíte, že ano, tak uvečte přesně. Vidím, že se to tady stává již normálním, že opravdu lidé neví o čem mluví. Bohužel!!! S pozdravem Irena

Reakce J.S. z 30.6.2006 - Sním či bdím?
Byly již smazány mnohé příspěvky, částečně možná i proto, že přestaly být aktuální, proti čemuž nelze ničeho namítat. Již proto je nesmysl tvrdit, že nebyly smazány žádné příspěvky. Jeden se týkal další rekonstrukce komunikací a kanalizace, kde starosta reagoval, že lidi mají chodit na schůze a věděli by, jak to bude. Dodnes jsem se odpověč nedozvěděl (dotaz jsem nepsal, ale odpověč mne zajímala). Další se týkal hlášení obecního rozhlasu atd. atd. atd., proboha, snad to tu nemusím všechno vyjmenovávat ... skoro to vypadá, že jste placena obcí.

Reakce neznámého autora (nikoli J.S.!) z 1.7.2005 - Klidný spánek
Přestaňte prosím řešit to jestli se někdo podepíše, nebo ne a začněte řešit bezpečnost občanů v obci a to co lidi nejvíc tíží. Je to sice pěkné, že přejezdy by nezhrábnul shrnovač na sníh, ale pokud se stane nějaké neštěstí tak nevím jestli budete mít klidný spánek. Jo a podepisovat se nebudu. Toto je fórum tak to tak berte !!

Reakce J.S. z 2.7.2005 - Zase anonym!
Když ale diskuze na téma anonymity příspěvků tak bezvadně odvádí pozornost od skutečných problémů. Nejdříve se odhalte a pak kritizujte - a my už si na vás posvítíme, abyste neotravoval s problémy. Musíme mít jasno, kdo příspěvek píše - zda kritizuje nebo chválí s námi nebo proti nám.

Podnět k obohacení fóra (2.9.2005) od J.S.
V některých internetových diskuzích bývá umožněno, aby čtenáři vyjádřili svůj souhlas s jednotlivými příspěvky svým hlasem anebo je nějak ohodnotili, třeba procentuálně či známkou, např. 1-10. Celkem slušně to dává přehled o tom, zda příspěvek je jen výkřikem do tmy či nejapným žertem nebo zda vyjádřený názor sdílí více občanů. Osobně bych podobné zdokonalení tohoto fóra přivítal. Zvýšila by se jeho přitažlivost a vypovídací hodnota.

Jsem pro mírnou cenzuru v mezích zdravého rozumu - 11.11.2005 (J.S.)
Když už nám tady ta cenzura funguje ohledně "nepohodlných" názorů, možná by nebylo od věci diskuzi promáznout tak, aby zmizely evidentní ptákoviny (pokusy o vtipy) a neaktuální příspěvky, které již ztratily význam anebo ty, které se, nevím proč, zbytečně opakují. Snad by při trošce dobré vůle přitom nemusely být smazány zrovna příspěvky, které cenzorovi či jeho spojencům oponují. Do této diskuze mají přístup lidé z celého světa a nemusíme vypadat jako rádobyvtipní pitomci. Anebo je pravdivý názor z této diskuze, že ty blbosti se hodí k tomu, aby zanikly "nepohodlné" postoje?

« Poslední změna: Listopad 09, 2006, 14:35:21 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Komentář
« Odpověď #1 kdy: Listopad 09, 2006, 12:02:02 odpoledne »

Důvodem zvěřejnění tohoto fragmentu diskuze není msta či snaha poškodit paní Irenu Kotlánovou. Někdo by to tak mohl vnímat, a proto považuji za potřebné situaci vysvětlit. Šlo mi jen o ukázku dřívějšího způsobu jednání pracovníků OÚ s občany. Uvědomuji si, že to asi nebyla ona, kdo stanovil směrování charakteru komunikace s občany a možná psala některé příspěvky z titulu pracovního zadání. Jejich obsah tedy vůbec nemusí odrážet názory pisatelky. Doufám, že nové vedení obce tuto politiku přehodnotí a přizpůsobí se jí i všichni pracovníci OÚ, kterým do další Úspěšné práce přeji mnoho zdaru.

Anonymy je třeba posuzovat podle obsahu. Sprosté a nevěcné invektivy patří bez komentáře do koše. Obsahuje-li anonym věcnou připomínku, názor, námět, podnět, neměl by být zahozen bez zamyšlení nad tím, co chtěl pisatel sdělit. Neexistuje žádná právní povinnost názor podepsat. Existuje přinejmenším morální povinnost se slušným a věcným příspěvkem zabývat.     
« Poslední změna: Listopad 09, 2006, 18:45:14 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Irena Kotlánová

• Host
Re: Příspěvek paní Ireny Kotlánové z 28.6.2005
« Odpověď #2 kdy: Listopad 15, 2006, 09:03:49 dopoledne »

Doufám opravdu, že tohle není snaha poškodit mě, ale dnes by mě to ani už nepřekvapilo. Přesto mám stále důvěru ve všechny. Příspěvek, který byl asi před rokem zveřejněn, je mým názorem, nesouvisí to s prací, kterou jsem vykonávala, ani kterou vykonávám, tento názor mi nikdo nevnutil a ani mě nikdo nedonutil veřejně uvést, ani z pracovního zadání, ani z žádného jiného důvodu. Plně se s tímto názorem ztotožňuji, je na 100 % můj. S pozdravem Irena Kotlánová
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.068 sekund, 28 dotazů.