Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Upozornění a sdělení  (Přečteno 11230 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Upozornění a sdělení
« kdy: Březen 17, 2007, 12:59:07 odpoledne »

Upozornění

V posledních dnech se ve fóru objevují podivné příspěvky (pravděpodobně tzv. SPAM) v anglickém jazyce s různými odkazy. Průběžně je s adminem odstraňujeme.

V žádném případě na ně neklikejte!

Kliknutím na některé z nich hrozí zavirování počítače!


Z hlášení Aviry:
 
Found a virus or unwanted program 'TR/Keygen.P' [trojan]
in file ...

Found a virus or unwanted program 'TR/Crypt.XPACK.Gen' [trojan]
in file ...   

(tj. nalezen virus nebo nežádoucí program ... v souboru)


Příklad příspěvku:

http://christi-shake.gdhblog.org/index.html christi shake http://kendra-wilkinson.gdhblog.org/index.html kendra wilkinson http://carmen-winstead.gdhblog.org/index.html carmen winstead http://andi-pink.gdhblog.org/index.html andi pink http://allie-sin.gdhblog.org/index.html allie sin http://leah-remini-nude.gdhblog.org/index.html leah remini nude http://kiera-sky.gdhblog.org/index.html kiera sky http://nina-mercedez.gdhblog.org/index.html nina mercedez http://catherine-bell-nude.gdhblog.org/index.html catherine bell nude http://jenna-dewan.gdhblog.org/index.html jenna dewan
« Poslední změna: Duben 18, 2007, 17:35:28 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Upozornění
« Odpověď #1 kdy: Březen 26, 2007, 20:44:38 odpoledne »

Vzhledem k jistému zneužívání soukromých zpráv některými méně kulturními a kultivovanými jedinci jsem nucen vydat následující

upozornění:

Vyhrazuji si možnost došlé soukromé zprávy a e-maily z tohoto fóra v případě potřeby zveřejnit! Vycházím z toho, že jsou určeny pro potřeby plnění mé funkce GM fóra a v tomto smyslu je za soukromé nelze považovat.

Týká se to samozřejmě jen těch, které obsahují výhrůžky, nadávky a další, které dle obsahu vyhodnotím jako neseriózní a vhodné k uveřejnění. Na prosbu o nezveřejnění nebudu v takových případech brát zřetel.

Ti, kteří se na mne obrací slušně, nemusí mít o zachování diskrétnosti samozřejmě jako dosud žádnou obavu.   
« Poslední změna: Březen 26, 2007, 20:48:15 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Sdělení redakce fóra
« Odpověď #2 kdy: Březen 28, 2007, 10:31:34 dopoledne »

Sdělení redakce fóra

Při poradě redakce fóra vyšlo najevo, že někteří čtenáři vnímají příspěvky ohledně IP adres přispěvatelů velmi citlivě. Jako jejich autor si uvědomuji, že se mohly zbytečně dotýkat i lidí, kteří s nimi neměli nic společného, na které padlo jakési podezření. Pokud se tak stalo, omlouvám se jim. Předpokládám, že v kontextu toho, jakých osobní urážek se mojí osobě ve fóru za jeho historii dostalo, nebyl dopad stínu podezření tak bolestný. Rozhodně jsem nechtěl přispět k nějakému zhoršení mezilidských vztahů pracovníků obecního Úřadu, na což někdo poukazoval. Zveřejnění příspěvků bylo odůvodněno invektivami vůči mojí osobě a vůči fóru.

Skutečnost, že příspěvek byl odeslán z počítače s konkrétní IP adresou, zejména je-li tato společná pro více počítačů jako v případě obecního Úřadu, neukazuje naprosto konkrétně na pisatele a není s odstupem času spolehlivě technicky průkazná. Proto jsme se nad záležitostí zamysleli a bylo dohodnuto, že se této problematice budeme co nejvíce vyhýbat. Bude tím sledováno co největší zdůraznění prioritního principu fóra respektovat co nejdůsledněji právo na skutečnou anonymitu přispěvatelů. Výjimku budou tvořit případy, kdy bude anonymity vysloveně zneužíváno k Účelové manipulaci s veřejným míněním.

Dospěli jsme k závěru, že dosavadní příspěvky, týkající se této záležitosti, splnily svůj varovný a výstražný Účel. Jelikož se vztahovaly k příspěvkům již několik týdnů starým a měly poměrně osobní povahu, byly dnes vzhledem k neaktuálnosti s výjimkou jednoho, který byl ponechán jako příklad takového zneužívání fóra a pro varování potenciálních následovníků, odstraněny, a to včetně reakcí na ně, v kterémžto směru očekáváme pochopení jejich pisatelů. Důvodem jeho ponechání je též to, že si to nechceme u Ducha fóra (nick GOF) rozházet. Pokud jde o specifické situace, jako např. kolize pracovního postavení pisatelů s obsahem příspěvků, budou v budoucnu řešeny mimo fórum jinými prostředky, vyskytnou-li se vůbec.

Právě vzhledem k tomu, že dnes má proběhnout slavnostní ceremoniál s vyhlášením vítězů krajského kola soutěže Zlatý erb (http://zlatyerb.obce.cz/), kdy naše fórum se dostalo až do finále, rozhodli jsme se v tomto směru udělat tlustou čáru za minulostí. Fóru se dostalo významného uznání za jeho roli v životě naší obce. Snahy fórum očernit subjektivními a ničím nepodloženými Útoky, resp. nekonkrétními poukazy na přespolní (dle přispěvatele „přezpolní“) čtenáře vyznívají v této souvislosti jako naprosto Účelové a neodpovídající společenské realitě. Fórum bylo v soutěži nepochybně hodnoceno osobami, u nichž je dána garance objektivity takového hodnocení a jejich stanovisko je dostatečně pádnou odpovědí „špinitelům“ fóra.

Doufáme, že tento krok redakce GOF v kontextu ocenění, kterého se fóru dostalo, bude pochopen správně jako podaná ruka k usmíření a k ukončení zbytečných osobních urážek. Jde totiž především o Úspěch obce jako celku v regulérní soutěži s jinými obcemi a Úspěch všech přispěvatelů a spolupracovníků fóra. Bez nich by obecní fórum oceněno nikdy nebylo. 

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci

                                                                redakce GOF
« Poslední změna: Duben 18, 2007, 17:27:38 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Upozornění redakce fóra
« Odpověď #3 kdy: Březen 28, 2007, 10:36:20 dopoledne »

Upozornění redakce fóra

Byli jsme upozorněni ze dvou stran na problémy některých uživatelů s přístupem do fóra. Vzhledem k tomu, že v poslední době je fórum doslova bombardováno a zahlcováno příspěvky s tzv. SPAMem, odkazující v podobě jakési reklamy mimo jiné na stránky se závadným obsahem (incest apod.), byly adminem některé IP adresy podezřelé z hromadného rozesílání spamu zablokovány (šlo o stejné IP adresy a neustálé změny nicků). Pokud by technickým nedopatřením došlo k tomu, že zjistíte problém s přístupem do fóra v podobě upozornění, že váš přístup do fóra byl poskytovatelem připojení zablokován, je na vině adminem použitý tzv. antispamový filtr. V takovém případě ho okamžitě kontaktujte a situace bude neprodleně vyřešena. Za případný ojediněle vzniklý problém s přístupem se předem omlouváme. 

Děkujeme za pochopení
                                          redakce GOF
« Poslední změna: Duben 18, 2007, 17:28:46 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

Petr Chramosta

 • Administrátor
 • Superčlen
 • *******
 • Oblíbenost: +193/-32
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 699
 • Skype: mistostarosta
  • Skupina Žízeň
Omluva
« Odpověď #4 kdy: Březen 28, 2007, 18:35:35 odpoledne »

Omluva

Omlouvám se panu Otakaru Hlaváčovi a panu Ing.Tomáši Svetkovi, že v rámci nastavení tzv. antispamového filtru, kterým jsem se snažil zamezit návalu spamu s propagací pornografického materiálu do fóra v posledních týdnech, došlo technickým nedopatřením k zablokování jejich přístupu do fóra (nikoli na obecní www stránky s povinnými informacemi). Došlo totiž k tomu, že větší množství příspěvků odesílaných ze stejné IP adresy, v daném případě, jak vyplynulo ze stížností, zřejmě odpovídající počítači ve společnosti LB 2000, s častou změnou nicku, odpovídalo typicky charakteristickým rysům odesílatelů spamu, takže pravděpodobně došlo omylem k zablokování i této IP adresy, aniž by ve skutečnosti šlo o spam.

Domnívám se však, že bylo zbytečné, aby se pan Otakar Hlaváč při zjištění, že má zablokován z pracoviště přístup k fóru, obracel se stížností na orgány Ministersrva vnitra s žádostí o prošetření. Po oznámení problému ze strany pracovnice tohoto orgánu a ze strany pana Ing. Tomáše Svetka byly ihned pro jistotu všechny blokované podezřelé IP adresy odblokovány, aby byl nežádoucí problém odstraněn. Pokud kdokoli narazí na podobný problém s přístupem do fóra, který se projeví tím, že se mu vypíše upozornění, že jeho přístup do fóra byl poskytovatelem připojení zablokován, je třeba, aby mě kontaktoval a já dám neprodleně záležitost do pořádku.

S přílivem spamu do fóra bude třeba se nějak vypořádat a blokování některých IP adres i v budoucnu bude nezbytné. Jsme lidé a dopouštíme se chyb. Proto se i v budoucnu může stát, že dojde k nechtěnému zablokování některé z IP adres uživatelů fóra. Určitě však není třeba hned kontaktovat Ministerstvo vnitra s podezřením, že vám je úmyslně bráněno ve svobodném přístupu k informacím. Podivné je to zvláště v případě zastupitele obce, který mohl jednoduše po pondělním zasedání zastupitelstva položit dotaz přítomnému adminovi a záležitost mohla být snadno vyřešena. Podaná stížnost rozhodně pověsti obce neprospěla. Podání stížnosti krátce předtím, než redakce fóra byla přebrat ocenění za 1. místo v krajském kole soutěže Zlatý erb, která se koná pod záštitou Ministra vnitra České republiky, bylo načasováno velmi podezřele, neboť blokace IP adres byla provedena podstatně dříve.
« Poslední změna: Červen 02, 2010, 12:18:22 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Upozornění
« Odpověď #5 kdy: Březen 29, 2007, 07:32:07 dopoledne »

Proces nalévání čistého vína nabral nějak na obrátkách, až se mi z určitého odhalení chce doslova zvracet. Omlouvám se citlivým a útlocitným čtenářům, ovšem celá výše zmíněná záležitost předčila i má nejhorší tušení. Nicméně je vždy dobré vědět, na čem jsme. Alespoň je jasno, kdo stojí za předstíráním masové nespokojenosti s fórem a za útoky na současné vedení obce. Na každého jednou dojde a jak už tady zaznělo, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Pravdivost prostinkých lidových moudrostí život mnohokrát prověřil.

Jsem rád, že zastupitel obce pan Otakar Hlaváč má o fórum takový zájem. Dokonce naprosto nepřiměřenými prostředky bojuje proti větrným mlýnům, aby si uhájil svůj svobodný přístup do fóra. Předpokládám, že brzy v příslušné rubrice tomu určené odpoví občanům na otázky, které mu byly v tomto fóru položeny. Zastupitel obce je povinen zodpovídat se ze své činnosti občanům. Vzhledem ke vzniklé situaci by již možná mohl opustit dosavadní praxi neustálých změn nicků, když jeho "rukopis" je stejně jednoznačně rozpoznatelný.    

Včerejší odblokování podezřelých IP adres má za následek, že během posledních hodin do fóra přišlo několik spamových příspěvků. Prosím proto admina, aby se spojil s panem Ing. Svetkem ze společnosti LB 2000 a vypátrali společně, která ze zablokovaných adres způsobila nešťastné potíže. Poté si dovoluji admina požádat o neprodlené opětovné zablokování zbývajících podezřelých IP adres, aby se nakonec nestalo, že se fórum stane předmětem zájmu orgánů ministerstva vnitra z úplně jiných důvodů. Samozřejmě nabádám k opatrnosti, aby nebyl pracovníkům společnosti LB 2000 včetně zastupitele obce pana Otakara Hlaváče opět nějakým přehmatem zablokován přístup do fóra. Jejich zájem o fórum mne velmi těší již proto, že nám svými návštěvami fóra zvyšují sledovanost.  
« Poslední změna: Červen 02, 2010, 12:20:02 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

Jiří Aust

 • Globální Moderátor
 • Mladší člen
 • *****
 • Oblíbenost: +148/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 53
Re: Upozornění
« Odpověď #6 kdy: Březen 29, 2007, 12:54:38 odpoledne »

Po odblokování některých IP adres se na našem GOF okamžitě objevila záplava spamu. Jedna věc je zákonost obsahu těchto odkazů na adresy s pochybnou tématikou a za druhé je také nutné mít na paměti, že na GOF chodí i děti a pro ty je kontakt s těmito materiály velmi nebezpečný z pohledu jejich duševního vývoje a tvorby jejich žebříčku životních hodnot.
V tomto případě už nejde jen o hašteření mezi dospělími a dopisování si s Ministrerstvem vnitra z důvodu uražení něčího ega, ale jde o Útok na nejmladší generaci a pro takové jednání není žádná omluva. Naopak jakoukoliv tolerancí takového počínání neseme stejnou odpovědnost jako šiřitel spamu sám.
Osobně jsem pro přísné blokování těchto IP adres a pro to, aby se spolu s oznámením o zakázání přístupu objevil i telefonický kontakt na admina (jestli je to ovšem technicky možné). V případě, že bude někomu omylem zablokován přístup na GOF, může se ihned telefonicky spojit s adminem a záležitost vyřešit.
Člověk bez postraních Úmyslů jistě pochopí nezbytnost tohoto opatření a případný výpadek přístupu na GOF pochopí. 
« Poslední změna: Březen 29, 2007, 12:56:26 odpoledne od Jiří Aust »
IP zaznamenána

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Upozornění
« Odpověď #7 kdy: Březen 29, 2007, 16:14:10 odpoledne »

Pane Auste,

Váš požadavek na okamžité smazání spamu se mi jeví navýsost rozumný, a proto jsem mu neprodleně vyhověl. Také nápad s blokováním podezřelých IP adres a telefonním číslem na admina vnímám jako vynikající, bude-li s ním souhlasit, což předpokládám. Domnívám se též, že opakovaní nedopatření, ke kterému zřejmě došlo, snad při opatrném přístupu k této problematice ze strany admina nebude ani hrozit. 
« Poslední změna: Březen 29, 2007, 16:17:44 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

Petr Chramosta

 • Administrátor
 • Superčlen
 • *******
 • Oblíbenost: +193/-32
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 699
 • Skype: mistostarosta
  • Skupina Žízeň
Re: Upozornění
« Odpověď #8 kdy: Březen 29, 2007, 17:49:48 odpoledne »

Upozornění

Dnešního dne jsem znovu zablokoval nejčastěji se vyskytující IP adresy, ze kterých přicházel během posledních dnů spam. Podchytit Úplně všechny je zřejmě nadlidský Úkol. Při blokaci postupuji po výše zmíněné špatné zkušenosti již skutečně velmi, velmi opatrně, takže by se nemělo stát, že by byl zablokován někdo "nevinný". Přesto pro případ, že by se tak stalo, poznáte takovou situaci podle textu upozornění na obrazovce:

"Pokud se Vám zobrazilo toto upozornění, Vaše IP adresa byla v rámci protispamových opatření zablokována. Jde-li podle Vás o omyl, okamžitě volejte administrátora fóra na tel. 602 585 717!"

Dalšího komentáře, předpokládám, není třeba.

 
« Poslední změna: Duben 18, 2007, 17:36:34 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Upozornění
« Odpověď #9 kdy: Duben 04, 2007, 08:55:20 dopoledne »

Omluva

Těm uživatelům fóra, kteří byli zásahem administrátora připraveni o komfort v podobě usnadnění vyhledávání pikantních stránek s tvrdou pornografií, např. tématikou incest, lesbiens, pissing, shemales, pregnant atd. atd., se redakce fóra omlouvá, ale zaměření fóra, jak vyplývá z příspěvku o jeho Účelu, se s poskytováním takového komfortu zcela zásadně míjí.
« Poslední změna: Duben 18, 2007, 17:37:03 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

Dosik

 • Plný člen
 • ***
 • Oblíbenost: +114/-42
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 180
Re: Upozornění
« Odpověď #10 kdy: Duben 04, 2007, 16:32:59 odpoledne »

Trochu jsem si proklepnul ty zablokovane IP a zjistil jsem ze se jedna o IP adresy statu. Korea, Hong Kong,  United States, France, Estonia. Takze tem asi nebude vadit ze se nedostanou na nejake Grygovske forum  :)
IP zaznamenána

Petr Chramosta

 • Administrátor
 • Superčlen
 • *******
 • Oblíbenost: +193/-32
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 699
 • Skype: mistostarosta
  • Skupina Žízeň
Re: Upozornění a sdělení
« Odpověď #11 kdy: Listopad 11, 2008, 00:00:43 dopoledne »

Vzhledem k tomu, že blokování IP adres ze kterých nám přicházel do našeho fóra SPAM se stalo postupně nefunkční a témata nevyžádaných masově šířených sdělení byla za hranicí slušnosti, rozhodl jsem se doplnit modul ověření CAPTCHA (Turingův test) a tím automaticky odlišit skutečné uživatele od robotů.

Před odesláním příspěvku musí neregistrovaný přispěvatel opsat zobrazený obrázek s deformovaným textem do příslušného vstupního políčka.

Nevýhodou modulu CAPTCHA je nepřístupnost pro zrakově postižené uživatele, těm bych doporučil se zaregistrovat. Zaregistrovaných a přihlášených uživatelů fóra se totiž opisování nedotkne.

Současná verze Grygovského otevřeného fóra je SMF 1.1.7 a jako ochrana před SPAMem byl použit modul Advanced Visual Verification verze 1.2.

Další informace naleznete ZDE]
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.
 

Stránka vytvořena za 0.175 sekund, 28 dotazů.