Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Odesílání obrázků  (Přečteno 11614 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Odesílání obrázků
« kdy: Duben 23, 2007, 09:00:23 dopoledne »

K odesílání obrázků osobně nepoužívám standardní cestu Založit nové téma - Rozšířené možnosti - Připojit (Procházet). Registruji však opakované stížnosti uživatelů fóra, že touto cestou nelze obrázky do příspěvků vkládat. Po vyzkoušení této metody problém potvrzuji. Mohl by admin zkusit problémek pořešit? Obrázky jsou příjemným zpestřením příspěvků.   
IP zaznamenána

J.S.

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
  • Oblíbenost: +193/-32
    • Skupina Žízeň
Re: Odesílání obrázků
« Odpověď #1 kdy: Duben 23, 2007, 10:11:39 dopoledne »

Optimalizované obrázky uložte na web.
Připojení obrázku do příspěvku provedete kliknutím na ikonu a vložením přímého odkazu na obrázek (např. http://forum.grygov.cz/Themes/classic/images/bbc/img.gif).
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #2 kdy: Duben 23, 2007, 10:58:34 dopoledne »

Výborně, díky. Takže ještě prosím o polopatický postup pro realizaci rady: "optimalizované obrázky uložte na web". Jak na to? Který čudlík zmáčknout nejprve a který později?
IP zaznamenána

J.S.

Jiří Aust

• Globální Moderátor
  • Mladší člen
  • Oblíbenost: +148/-0
« Odpověď #3 kdy: Duben 23, 2007, 13:03:52 odpoledne »

Optimalizované obrázky uložte na web.
Připojení obrázku do příspěvku provedete kliknutím na ikonu a vložením přímého odkazu na obrázek (např. http://forum.grygov.cz/Themes/classic/images/bbc/img.gif).

postupoval jsem dle návodu, ale  bohužel stále se mi to nedaří, stále se mi to nedaří,.....  :[
IP zaznamenána

Dosik

• Plný člen
  • Oblíbenost: +114/-42
« Odpověď #4 kdy: Duben 23, 2007, 15:52:14 odpoledne »

zkusim vam to vysvetlit. Jedete na stranky, kde je mozno uploadovat obrazky bud na cesky http://www.nahraj.cz nebo na http://www.image-share.net/. Na techto strankach pak postupujte tak jak jste zvykli PROCHAZET>>vyberete soubor>>OTEVRIT>>UPLOAD(NAHRAT) chvilku pockate a stranka vam vygeneruje primou www adresu k obrazku, kterou uz jen vlozite do prispevku mezi (img)adresa k vasemu obrazku (/img) a je hotovo.  :)
Takze prakticky je obrazek ulozen na jinem serveru a vy se na tu adresu odvolavate.
PS:osoubne pouzivam http://www.image-share.net/ zdaji se mi byti lepsi

Kdyby jeste nekdo nevedel at napise
« Poslední změna: Duben 23, 2007, 19:03:17 odpoledne od Dosik »
IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
    • Skupina Žízeň
Postup vkládání obrázků do příspěvků.
« Odpověď #5 kdy: Duben 23, 2007, 16:42:59 odpoledne »

Uvažuji, zda po příspěvku Dosíka ještě odpovídat, ale když už jsem to napsal...
 :potlesk:
Jak na to?

1. Nejprve si uložíme obrázek někam na web.
Prostoru na webu k uložení obrázku zdarma je mnoho. Já použil http://muj.edisk.cz/ doporučený Dyzou.
Po registraci a odsouhlasení emailem, jsem se přihlásil. Vložení obrázku bylo hračkou. Po kliknutí na název nahraného obrázku, se mi obrázek otevřel v samostatném okně. Adresu umístění jsem si dal do bloku a nakopíroval(Ctrl+C) do paměti počítače.

2. Vložení obrázku do příspěvku.
Kliknul jsem na ikonu a vložil(Ctrl+V) adresu z paměti počítače.

Před odesláním doporučuji si příspěvek prohlédnout.

A TO JE VŠE PŘÁTELÉ ;D

Upozorňuji, že maximální velikost obrázku je 100 MB a optimalizace je tedy v některých případech nutná.

:radost:

Ještě můj obrázek:

« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 01:10:21 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Dosik

• Plný člen
« Odpověď #6 kdy: Duben 23, 2007, 19:07:16 odpoledne »

edisk se da taky pouzit ikdyz jim docela casto pada server. Pokud se presto rozhodnete ulozit svuj obrazek na edisk je nutne se registrovat. Protoze pokud se nezaregistrujete, tak vam soubor automaticky smazou po 30 dnech, z duvodu uspory mista. Jste li registrovani neni se ceho bat, nebo vlastne je....toho padani serveru.
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #7 kdy: Duben 23, 2007, 19:38:52 odpoledne »

Dobrá práce, pánové, děkuji za všechny. Tajemství vkládání obrázků konečně odhaleno! Ještě dodávám, že obrázky by neměly být větší než 800x600, protože jinak s nimi mají grafické rámce fóra potíže a jsou též příliš velké - pomalu se načítají.   

Petře, Tobě to na obrázku opravdu sluší - určitě více než na avataru ...
Ta maximální velkost obrázku bude spíše 100 kB, co?

« Poslední změna: Duben 24, 2007, 17:52:24 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Dosik

• Plný člen
« Odpověď #8 kdy: Duben 23, 2007, 19:54:19 odpoledne »

tak doufam ze to pochopi i ostatni a zacnou prispivat castej s obrazky
IP zaznamenána

Jiří Aust

• Globální Moderátor
  • Mladší člen
« Odpověď #9 kdy: Duben 24, 2007, 14:42:38 odpoledne »

Petře a Dosiku,
děkuji vám za rady. Zkusil jsem to a povelo se - viz. rubrika "Humor"  :radost:
IP zaznamenána

Dosik

• Plný člen
« Odpověď #10 kdy: Duben 24, 2007, 18:26:30 odpoledne »

neni zac, jsme tu od toha abychom si pomahali.
PS: vidim ze jste obrazek ulozil na edisk, doufam ze jste si vytvoril ucet a prihlaseny jste upnul obrazek do vaseho rezernovaneho mista. Kdybyste tak neucinil, obrazek by nam po par dnech smazali a to by bylo skoda, zrovna takovy pekny
« Poslední změna: Duben 24, 2007, 18:29:44 odpoledne od Dosik »
IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #11 kdy: Duben 24, 2007, 20:17:20 odpoledne »

Dobrá práce, pánové, děkuji za všechny. Tajemství vkládání obrázků konečně odhaleno! Ještě dodávám, že obrázky by neměly být větší než 800x600, protože jinak s nimi mají grafické rámce fóra potíže a jsou též příliš velké - pomalu se načítají.   
Petře, Tobě to na obrázku opravdu sluší - určitě více než na avataru ...
Ta maximální velkost obrázku bude spíše 100 kB, co?

Když na http://muj.edisk.cz/ po registraci uvádějí maximální velikost souboru: 100 MB, asi na tom něco bude.
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #12 kdy: Duben 24, 2007, 20:21:24 odpoledne »

Citace
Neregistrovaným uživatelům eDisk.cz je zdarma nabízena služba jednorázového ukládání souborů s omezením maximální velikosti souboru na 100 MB.

Už se vyjasňuje! Jen mě polilo horko při představě, že nám někdo do fóra šoupne stomegový obrázek.
IP zaznamenána

J.S.

Jiří Aust

• Globální Moderátor
  • Mladší člen
« Odpověď #13 kdy: Duben 25, 2007, 05:13:23 dopoledne »

neni zac, jsme tu od toha abychom si pomahali.
PS: vidim ze jste obrazek ulozil na edisk, doufam ze jste si vytvoril ucet a prihlaseny jste upnul obrazek do vaseho rezernovaneho mista. Kdybyste tak neucinil, obrazek by nam po par dnech smazali a to by bylo skoda, zrovna takovy pekny

Dosiku, ještě jsem si Účet nezřídíl, ale na vše dojde. Jen jsem si chtěl v rychlosti vyzkoušet vkládání obrázků podle tvého a Petrova návodu.  ;D
IP zaznamenána

Dosik

• Plný člen
« Odpověď #14 kdy: Duben 25, 2007, 18:45:51 odpoledne »

Citace
Neregistrovaným uživatelům eDisk.cz je zdarma nabízena služba jednorázového ukládání souborů s omezením maximální velikosti souboru na 100 MB.

Už se vyjasňuje! Jen mě polilo horko při představě, že nám někdo do fóra šoupne stomegový obrázek.

tak  aby bylo jasno Na edisk se daji ukladat soubory a nejen fotky do velikosti az 50MB, pokud nejste prihlasek se svemu uctu a 100MB soubory pokud prihlasen jste. Takze kdyz treba budete mit nejaky zajimavy soubor (prezentaci, dokument) a budete ho chtit umistit nekam na web (treba na forum), tak si onen soubor nahrajete na edisk, ten vam vygeneruje odkaz (cestu) k tomuto souboru. Tuto cestu potom zverejnujete na onech strankach.
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #15 kdy: Listopad 04, 2007, 10:37:19 dopoledne »

S obrázky to stále není úplně bez problémů. Například Dosikovi zmizely podle všeho natrvalo i se zajímavým avatarem. Po dohodě s ním jsem proto jeho příspěvky, které takto ztratily smysl, vymazal. Bylo mi ovšem líto toho s výletem do Kroměříže. Zatím jsem ho nechal, kdyby Dosik někde obrázky zpětně vyhrabal.

Mám proto v této souvislosti prosbu na admina. Petře, nešlo by vykoumat nějaký obecný postup - návod - jak by přispěvatelé mohli do GOF vkládat obrázky, které by časem nemizely? Jak totiž můžeš výše postřehnout, zmizel i ten Tvůj pod původním návodem. Možná bys mohl specifikovat i optimální velikost obrázků. Z dosavadních zkušeností vyplývá, že by určitě neměly být širší než 800 px! Je též dobré je "zmenšit" i kompresí. V tomto směru doporučuji freeware prográmek Realtime Picture Convertor (slovenská lokalizace) - ke stažení zde - Možná Vás překvapí stejně jako mne, jak neuvěřitelně s jeho pomocí lze velmi snadno zmenšit bez velké Újmy na kvalitě obrázky pro WEB či E-MAIL. Určitě ho vyzkoušejte. Myslím, že se v tomto směru Úplně vyrovná drahému Adobe Photoshopu. 
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 01:11:28 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

Stránka vytvořena za 0.229 sekund, 28 dotazů.