Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Mediální prezentace bývalého vedení obce  (Přečteno 12032 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Mediální prezentace bývalého vedení obce
« kdy: Listopad 13, 2006, 15:20:23 odpoledne »

Citáty z Bulletinu 2006 mikroregionu Království, který každý obyvatel obce obdržel před místními volbami.

Z Úvodu Otakara Hlaváče, předsedy mikroregionu Království, tehdejšího starosty obce Grygov, mne s odstupem času zaujal závěrečný odstavec na první straně:

"Vážení spoluobčané, na závěr mi dovolte, abych se na Vás obrátil s výzvou. Přijčte k volbám! Přijčte podpořit snahu představitelů všech obcí k rozvoji našeho venkova! Podpořte naše společné předsevzetí: CHCEME MÍT NAŠE OBCE MODERNÍ, KRÁSNOU A BOHATOU!"

Občané mu vyhověli. Přišli a zvolili, koho chtěli. Někteří zvolení se k občanům hned po volbách obrátili zády (proč tedy kandidovali?), jiní začali nadšeně pracovat pro obec, někteří nám občanům dodnes nedali najevo, jak to vidí oni a čím chtějí po volbách přispět k tomu, abychom měli opravdu OBEC MODERNÍ, KRÁSNOU A BOHATOU! Zejména bych očekával nějaké veřejné vyjádření bývalého starosty a místostarosty anebo společné prohlášení členů strany NEZ/DEM, proč nadále někteří z nich odmítli působit ve vedení obce, když jim občané ve volbách dali důvěru a jaký postoj zaujímají ve vztahu k novému vedení obce (budou s nimi spolupracovat nebo budou v opozici?, bude to opozice konstruktivní či destruktivní?). 

Další citát ze zmíněné publikace je z kapitolky GRYGOV (poslední odstavec na straně 15):

"Vše bylo konáno s lidmi a pro lidi. I celoroční oslavy 700 let naplánované dle obecního kalendáře roku 2006 do několika částí, byly o lidech a s lidmi. Předané pamětní listy a nová první vydaná kniha o historii obce "Grygov 1306-2006" je jen a jen o lidech obce Grygov, o lidech našeho mikroregionu Království."  (podtržení provedl J.S.)

Vzpomněl jsem si při čtení tohoto textu jednak na projevy představitelů předlistopadového režimu, kteří nás o čemsi, čemu snad ani sami nevěřili, také podobně přesvědčovali, jednak na staré známé - stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Nechci neuvedeného autora shazovat a oceňuji počin vydání hezké pamětní knihy, která zdobí i moji knihovnu. Jen mi životní zkušenost říká, že když někdo třikrát po sobě opakuje, že něco dělá pro lidi, dělá to zpravidla pro sebe (s výjimkou osob s těžkou sklerózou). Od těch, kteří opravdu dělají pro lidi a jsou slušní, to vlastně nikdy neslyšívám. Bývají to lidé skromní a mluví za ně skutky. Slovně přehnaně prezentovaná oslava 700 let první zmínky o obci, s bezcennými medailemi, velkou pompou a kdovíčím ještě, zrovna velkými skutky nezavání. Nesetkal jsem se u žádného občana Grygova s nějakým nadšením, hrdostí apod. pro toto výročí, které by odpovídalo textu Bulletinu 2006, a to ani mezi tzv. rodáky. Oslava mi spíše připadla jako laciná a poměrně průhledná předvolební agitace, na kterou, zdá se, voliči reagovali po svém. Jen doufám, že se za pár let nedočkáme oslavy 700 let druhé zmínky či nějaké podobné významné bubliny. Proti zviditelňování naší obce nic nemám, ale proti Účelovému využívání čehokoli podobného ano. Ani novému vedení obce v obdobném případě nic nedaruji. Snad se poučí z chyb jiných a nezapomenou, že pýcha vždy předchází pád.

Z publikace Grygov 1306-2006 (strana 205) si ještě na závěr připomeňme krásná a nadčasová slova pana Otakara Hlaváče, bývalého starosty naší obce, která platí dnes stejně jako v dobách, kdy byl starostou on:   

"Proto poděkujme všem našim předkům za to, co pro naši obec po staletí vykonali a všem nám, našim dětem a budoucím generacím popřejme šťastný život v míru, přátelství a dobrém sousedství."

« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 03:12:28 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
DVD GRYGOV 1306-2006
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2007, 20:49:04 odpoledne »

Z obsahu DVD:

Citace
Projev bývalého starosty obce pana Otakara Hlaváče při příležitosti oslav 700 let obce Grygov (doslovný přepis):

Dovolte mi, abych jménem zastupitelstva obce Grygov, vás - přátele obce Grygov - tady upřímně z nejlepšího srdce přivítal při významném výročí 700 let obce Grygov.

Václav III., když daroval temu, křovinaté porosty temu městu Olomouci, a říkal, že teda má založit Au, vesničku, tak potom se to tak nějak protáhlo 90 let, až nějak kdy potom teda ta vesnice konečně vznikla a s Unkou z Majetína se dohadovali, kde ty hranice jsou, kde nejsou. Nicméně, vesnice Grygov vznikla a my samozřejmě máme štěstí, že jsme přežili to milénium, to se každému nepovede a že jsme u toho, kdy tato vesnice může teda oslavit 700 let. A já samozřejmě su rád, že jste přišli a připíjíme teda vesnici, všem občanům stávajícím i budoucím,

hodně zdraví i štěstí, spokojenosti a sousedské přátelnosti, aby se měli vždy všichni rádi.

Musím uznat, že to byla pěkná a hřejivá slova a s bývalým panem starostou mi nezbývá než naprosto a bezvýhradně souhlasit, zejména s tím, kdy vlastně Grygov vznikl a hlavně s jeho závěrečným překrásným přáním. Mluvil mi skutečně ze srdce, neboť přesně to si přeji i já.

Poznámka: Jen bych prosil o rozlišování pojmu "daroval křovinaté porosty" a "daroval území s křovinatými porosty". Když jsem tuto nepřesnost viděl na www stránkách obce, domníval jsem se, že šlo o překlep, ale zdá se, že jde o poněkud zažitou nesprávnost.
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 03:13:27 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

abc originál

• Host
Re: DVD GRYGOV 1306-2006
« Odpověď #2 kdy: Únor 24, 2007, 21:02:51 odpoledne »

;) Pane J.S.,
kde tohle krásné DVD dá koupit, na OU?
A cena?
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #3 kdy: Únor 24, 2007, 21:11:00 odpoledne »

Odpověč neznám. Netuším ani, zda DVD bylo či je určeno na prodej. Předpokládám, že bylo pořízeno za peníze obce a je jejím majetkem. Mám ho přechodně zapůjčeno a o jeho existenci jsem donedávna nevěděl. Dotaz by mohl zodpovědět nejspíše pan starosta, který mi DVD na moji žádost laskavě zapůjčil. Abych předešel podezření z politického spiklenectví, uvádím, že důvodem prosby o zapůjčení bylo zjištění, že je na něm zachycen člen mé rodiny.   

DVD je pro mne nepochybně zajímavým dokumentem o životě v Grygově z nedávné historie.
« Poslední změna: Únor 25, 2007, 12:29:23 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

abc originál

• Host
« Odpověď #4 kdy: Únor 24, 2007, 21:28:28 odpoledne »

To asi netušil nikdo. >:(
Škoda,že není v prodeji.Určitě by si ho někteří občané pořídili.
A tím by se vynaložené prostředky alespoň trošku vrátily.
Pochybuji,že to někdo točil a zpracovával zadarmo.
A nebo taky možná bylo určeno pouze pro Vyvolené... >:(

To víte,700 let se neslaví každý den... :-\

Ps: uvidíme, jak proběhnou oslavy v sousední vesnici-V.Týnci.... ;)
Mají pěkné cedulky a už se i těším... ;)
IP zaznamenána

abc originál

• Host
« Odpověď #5 kdy: Únor 24, 2007, 21:32:00 odpoledne »

;) A možná není imaginární, ale pravdivé..... ;D
IP zaznamenána

Ocasnik

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +24/-0
« Odpověď #6 kdy: Únor 24, 2007, 22:34:22 odpoledne »

Měl bych také o toto DVD od tech událostech 1306-2006 zájem. Jen mě upřímně  při tom nejbližším srdci  mrzí, že ten bývalý pan starosta ohst toto DVD neprezentoval tam na tech oslavách.
IP zaznamenána

abc originál

• Host
« Odpověď #7 kdy: Únor 25, 2007, 08:27:28 dopoledne »

;) No vida, pokud bude DVD700G za příznivou cenu, tak zájemců bude houfně přibývat.

abcéčko!!!  ;)
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
Re: Mediální prezentace bývalého vedení obce
« Odpověď #8 kdy: Únor 25, 2007, 11:15:46 dopoledne »

Třeba by mohl admin zjistit, jak je to s právy k tomuto DVD a pokud by tomu nic nebránilo, umístit do fóra link na jeho stažení. Snad by se nám Šnek nezhroutil, je toho asi 1,5 Gb. 
IP zaznamenána

J.S.

Dosik

• Plný člen
  • Oblíbenost: +114/-42
« Odpověď #9 kdy: Únor 25, 2007, 12:00:21 odpoledne »

Taky jsem pro to stazení  :)
IP zaznamenána

Marllow

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +1/-3
« Odpověď #10 kdy: Červenec 06, 2007, 20:58:47 odpoledne »

Lidi, kdo máte to DVD??? dejte ho přez nekterej warez do oběhu, nebo ho snad nikdy neuvidíme !!! Marllowova dcera
IP zaznamenána

Roman

• Host
« Odpověď #11 kdy: Červenec 06, 2007, 21:42:00 odpoledne »

DVD by se podle obsahu mělo jmenovat 700 let Hlaváčova. Otík si za obecní peníze snad prý za dvacet táců nechal natočit celou svoji povedenou tolik Úspěšnou rodinu i s minigolfem a hlavně SEBE jak řeční! Pěkně narovinu říká jak si vymyslel 700 let obce. Hluboký mediální zážitek. Tento unikát koluje v několika kopiích mezi lidem. Chce to požádat u těch pravých skalních fanoušků a obdivovatelů Otíka anebo o origoš přímo Ch.Ch. Nápověda:Chytrého Ch.           
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
Kdo vchází do komunální politiky, musí počítat se vším
« Odpověď #12 kdy: Září 08, 2007, 10:15:38 dopoledne »

Kdo vchází do komunální politiky, musí počítat se vším

Motto: "Kdo vchází do komunální politiky, musí počítat se vším." Otakar Hlaváč

Ti z vás, kteří jsou podobně nepořádní jako já, jistě budou znát situaci, kdy se jednoho sobotního dne probudíte, nasnídáte a zjistíte, že kupa lejster a publikací, která se kolem vás nashromáždila za mnoho posledních měsíců, již nemá kam růst a ztěžuje jakoukoli tvůrčí činnost natolik, že její efektivita se blíží rapidně k nulové hodnotě. Ač jindy nenacházíte sil a dostatek chuti situaci řešit, což se pravidelně opakuje, najednou nastane výjimečný den, kdy se rozhodnete s tím něco udělat. A právě tohle potkalo dnes mne.   

Při tvorbě balíčků do sběru nejprve přicházejí na řadu prošlé Zlaté stránky, katalogy cestovních kanceláří apod., protože jsou objemné a díky tomu likvidace papírové hromady viditelně pokačuje. Je třeba být nekompromisní a uvědomit si, že většinu papírů člověk už nikdy potřebovat nebude. A pokud by toužil po aktuální informaci, stejně se spolehne spíše na pružný a stále aktuální internet. Je až neuvěřitelné, kolik papíru lidstvo zbytečně potiskne a přispívá tak k devastaci lesů, tolik nezbytných k zachování života na zemi díky produkci pro život nezbytného kyslíku. Ale o tom až někdy jindy. Pokračuji dál a dál a pojednou mne zaujme následující nenápadná brožurka:

Už už ji vyhazuji, když mne náhle popadne zvědavost a neodolám, abych nenahlédl, co ukrývá. Popis vývoje v obcích mikroregionu za poslední rok není příliš zajímavý, všude se cosi postavilo apod., uvádějí se jen věci, kterými je možno se pochlubit. Nakonec, jde o materiál Úzce souvisící s místní politikou, tak proč by se někdo chlubil zrovna tím negativním, např. zadlužováním obce. Co mne ale skutečně zaujalo, jsou osobní "zpovědi" starostů obcí. Zajímavý materiál pro analýzu jejich osobností, přístupu k lidem a funkci. První mi padl do oka text napsaný starostou Velkého Týnce PhDr. Petrem Hanuškou, Ph D.:

Nejprve jsem ho jen přelétl rychle zrakem, ale nakonec jsem se vrátil na začátek a přečetl si ho důkladně, protože mne příjemně zaujal. Úroveň a nadčasovost, přiměřené pochopení, o čem to je, dělat starostu a zůstat člověkem.

Samozřejmě jako občan Grygova jsem poté rychle zvědavě přelistoval k projevu tehdejšího starosty obce Otakara Hlaváče:

Rodák, patriot, hrdost na úspěchy jím řízené obce. Po textu Dr. Hanušky je to zjevně hodně o něčem jiném. Zaujalo mne hlavně prohlášení, že "mí občané jsou dobří" v kombinaci s následující větou "bylo by třeba se občas oprostit od lhostejnosti, malosti, nezájmu a lidské závisti, která někdy vše dobré převyšuje". Těmito vlastnostmi se dobří občané zpravidla nevyznačují, nemýlím-li se. Pokud tyto vlastnosti občas vše dobré u občanů převyšují, snad se ani moc nehodí je označovat za dobré. Na druhé straně jsem v roce 2005 byl a dosud jsem také občanem Grygova, takže vlastně jsem byl zřejmě považován starostou za dobrého i já a měl bych se cítit polichocen. A dokonce jsem nebyl lhostejný, bez zájmu o veřejné dění a snad i jakžtakž oproštěn od lidské závisti. A malý už určitě ne, když měřím 191 cm. Aby nedošlo k omylu, to byl žertík, je mi jasné, že to autor myslel jinak. Ale jak vlastně? A byl jsem tehdy skutečně i já "jeho" občan? Myslel tím opravdu všechny, i když jejich názory byly jakékoli? Nejprve jsem trochu znejistěl, postupně Úplně zezelenal zděšením. Veškerý humor byl tatam. Co když jsem "jeho" občan nebyl a třeba byl špatný občan? Že jsem se do těchto Úvah vůbec pustil! Teč budu mít pokažený celý víkend tímto osudovým dilematem.

Ovšem musím uznat, že to bývalý pan starosta moc hezky napsal, když uvedl "kdo vchází do komunální politiky, musí počítat se vším." Třeba i s tím, že po čase bude také jeho působení v čele obce posuzovat někdo jiný než on sám a nebude přitom uvádět jen pozitivní stránky historie, jak to činí zmíněný Bulletin. Nakonec, on sám k nám (jeho?) občanům také nepřistupoval jednostranně, jak vyplývá z citovaného textu.

Co napsat na závěr? Poté, co Bulletin odplachtil na hromadu sběru, vzápětí se mi dostal do ruky následující vtípek mého oblíbence Vladimíra Renčína. Tíha nedořešeného dilematu ze mne pojednou spadla a uvolněně jsem se rozesmál. Byla to jen náhoda?

« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 03:15:54 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

Roman

• Host
« Odpověď #13 kdy: Září 08, 2007, 18:00:11 odpoledne »

Mám dvě malé poznámky.

Hektické žabomyší války v zastupitelstvu nám v současném čase předvádí právě Oťas a jeho podpisovači.

Jaké nejvyšší místa asi Oťas myslel, odkud vidí občan?
IP zaznamenána

Radek

• Host
« Odpověď #14 kdy: Září 09, 2007, 07:49:51 dopoledne »

Na nejvyšším místě byl přece Otík, takže pro občany může být nejvyšší místo tak maximálně Sněžka nebo podobný kopec.
IP zaznamenána

Radek

• Host
« Odpověď #15 kdy: Září 09, 2007, 16:21:18 odpoledne »

Napadá mě jen jediné, že rodák Otík v té brožurce nesmyslně blábolil. Navíc mi to připomíná slova jedné písničky z televizní pohádky: "Jen já, jen já, jen o mě tu kráčí ...."
IP zaznamenána

Roman

• Host
« Odpověď #16 kdy: Září 10, 2007, 20:02:36 odpoledne »

Vlastně mám ještě jednu poznámku.

Oťas se často odvolává na přezpolní cizí návštěvníky a hosty. Jen oni ho chválili. Zamyslel se někdy proč ho nechválili místní lidi? V Grygově ho dobře znali co je zač a viděli mu až do žaludku. Hosti většinou na návštěvě nekritizují ale lichometí. To má Oťas rád. 
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.11 sekund, 23 dotazů.