Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Holančané opět v Grygově  (Přečteno 3631 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jiří Bártík

  • Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +3/-0
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 2
Holančané opět v Grygově
« kdy: Červen 28, 2007, 14:42:57 odpoledne »

Partnerství města Olomouce a holandského Veenendaalu dalo vzniknout i přátelství sboru Apoštolské církve Olomouc a veenendaalského sboru Duha. Možná jste zaznamenali v médiích, že město navštívila dvacítka mladých lidí, kteří se rozhodli strávit část svých prázdnin opravdovou misií. Jelikož jsme celý výjezd organizovali a naše vesnice nám leží na srdci, hned nás tehdy napadlo, že by část svého pobytu mohli Holančané strávit u nás v Grygově.
Na tuto akci se zodpovědně připravovali již půl roku dopředu – nacvičovali pantomimické scénky, tance i hry s křesťanskou tématikou. Vystoupení předvedli v sokolské zahradě a zvali na zábavný „Holandský večer“, kde se Účastníci nejen dozvěděli zajímavosti o Holandsku, výborně se bavili při komických soutěžích, ochutnali pravé stroopwafels, což jsou vynikající holandské sušenky plněné karamelem, ale také si poslechli vážnou zvěst o Ježíši Kristu, kterou mladí předávali v podobě výrazového tance doprovázeného hudbou i slovem.
Aby však ukázali, že křesťanství nejsou jen slova, ale je dovršeno činy, rozhodli se část svého pobytu strávit dobrovolnou veřejně prospěšnou prací:  Pilně pleli, čistili chodníky, sekali trávu a natírali ploty. Všem se dostalo uznání ode všech pracovníků za opravdové nasazení i v Úmorných vedrech při práci na slunci. Jako velikou čest považovali nabídnutou možnost vyzdobit naši autobusovou zastávku, takže jste se všichni donedávna mohli podívat, jaké motivy charakterizují Holandsko a jaká byla zvěst misijního výjezdu do Grygova.
:radost:
Od našich holandských přátel vím, že jim naše obec přirostla k srdci a že na ni s láskou vzpomínají a i tentokrát se rozhodli k nám přijet s podobným programem jen v jiném obsazení, tudíž se povědomí o naší vesnici může dále šířit Holandskem.
:potlesk:
Chtěl bych vás všechny co nejsrdečněji pozvat na letošní jimi pořádáné akce. Už teč mohu prozdradit, že se opět můžete těši na holandské lahůdky, děti si užijí nových her a soutěží, dospělí se mohou dozvědět něco nového a zajímavého o zemi, která se z velké části nachází pod Úrovní hladiny moře.
 :)

KDY? 23. – 25. července 2007

DALŠÃ? PROGRAM:
23. července v cca 16: 00  sporotovní utkání Grygov x Holandsko
24. července 16:00 zábavné odpoledne pro děti a mládež na sokolské zahradě
25. července v 19:00 Holandský večer na sokolské zahradě


 ;D
O všech podrobnostech vás budeme včas informovat.
 :a:
Mgr. Jiří Bartík
2. pastor AC Olomouc
« Poslední změna: Červenec 01, 2007, 07:46:43 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána
 

Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 29 dotazů.