Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Mimořádný audit hospodaření obce  (Přečteno 21022 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

obcanka

• Host
Re: Mimořádný audit hospodaření obce
« Odpověď #20 kdy: Září 29, 2007, 12:35:15 odpoledne »

Čím si vás koupil, chlapci, že mu jdete na ruku? Vidím, že ho dobře neznáte. Spláčete nad výdělkem jako spousta jiných.   
IP zaznamenána

Občan

• Host
« Odpověď #21 kdy: Září 29, 2007, 21:08:04 odpoledne »

Že by boží mlýny? :radost:
IP zaznamenána

Lucifer

• Host
« Odpověď #22 kdy: Září 29, 2007, 21:09:32 odpoledne »

Čiň čertu dobře a peklem se ti odvděčí.
IP zaznamenána

Radek

• Host
« Odpověď #23 kdy: Září 29, 2007, 22:07:30 odpoledne »

Vsadil bych se, že Hlaváčové banán z ruky nepustí. Jejich chamtivost je příliš silná. OHST by už měl zmizet z politické scény a raději se stáhnout do bažin. Jiný by na jeho místě chodil kanálama. Ten má tedy hroší kůži!
IP zaznamenána

Bublifuk

• Host
« Odpověď #24 kdy: Září 30, 2007, 07:51:16 dopoledne »

Z obsahu mého horního příspěvku by mohlo být všem patrno, že nemohu být OHSt, a tak mě překvapilo, že si někteří myslí opak. Když jsem jej psal, vzpomněl jsem si na svého příbuzného, který dělá starostu velmi vzdálené české vsi. Jde o člověka hluboce věřícího, čestného, který rozhodně nikomu nikdy neukradl ani pětník a přesto  mi nedávno říkal, že při představě hloubkového auditu nemůže klidně spát. Má zatím to štěstí, že je u „svých“ občanů populární…

Auditem splaskla jedna velká diskuzní bublina tohoto fóra, když se zde několikrát hovořilo o tom, kolik pozemků OHml levně odkoupil od obce na své podnikání a nakonec to v areálu truhlářství a minigolfu vypadá podle metrů čtverečných na zanedbatelný kousek. 

Zbývá otázka, jak dále s výsledky auditu naložit.  Jak pročítám audit, tak do cenové disproporce se dostaly ze tří pozemků dva. U jednoho je rozpor s cenou znaleckou a u druhého cenu znaleckou nevidím. Je otázkou, jestli má obec prodávat za cenu znaleckou anebo šroubovat cenu na maximum. Slyšel jsem různé zkazky o tom, jak cenu šroubovali jiní občané, kteří prodávali dotčenému OHml své pozemky pod kravínem a mám pocit, že to u některých hraničilo s vydíráním. Nepovažuji za správné, aby takto vyjednávala obec. Proto považuji za rozumné, aby obec prodávala za cenu znaleckou, pokud se nenajde více zájemců. Abych se dopracoval k nějakému závěru, tak za rozumné bych považoval navrhnout, pokud mají synové OHst. o pozemky zájem, aby je doplatili do znalecké ceny. To by mohlo být pro všechny přijatelné uzavření mimořádného auditu.

Nakonec když už jsem vytvořil tak dlouhý a špatně čitelný příspěvek, skončím moudrým citátem Johna Donna:
"Žádný člověk není ostrov sám pro sebe. Každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny: spláchne-li moře hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj. Smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy neptej komu zvoní hrana. Zvoní tobě."
IP zaznamenána

obcanka

• Host
« Odpověď #25 kdy: Září 30, 2007, 09:58:50 dopoledne »

Pane bublifuk, asi máte málo informací. Pozemky V Podlesí prodala obec synovi tehdejšího starosty nejenom pod cenou. Předtím na své nemalé náklady nechala pozemky rozparcelovat. Na prodeji prodělala. Proč by se jich měla obec vzdávat. Stačí odkoupit kus lesa nad nimi a prodat je občanům jako stavební parcely. Určitě na za pár korun. Vyřeší se tím nedostatek peněz, který zůstal po hospodaření OHst. Podpora výstavby v obci.

Zapomněl jste také zmínit, jak skupoval pozemky za pakatel OHst a pak je draho prodával. Kdyby nebyl starosta, bylo by to v pořádku, ale jako starosta měl toto dělat ve prospěch obce a ne svůj. Lidem, na které tlačil, aby prodali, kteří mu nevyhověli, pak dělal potíže.

Ještě jste nám zapomněl poradit, kde vezmeme víc jak půl miliónu do FRB, které tam chybí. To taky OHst doplatí?
IP zaznamenána

GOF

• Dobrý duch fóra
  • Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +174/-3
  • Žádný velký duch není bez trošky bláznovství.
« Odpověď #26 kdy: Září 30, 2007, 10:34:53 dopoledne »

Pane Bubiifuku,

pro roli, kterou jste na sebe vzal, existuje odborný termín - ADVOCATUS DIABOLI (doslovně čáblův advokát, volně obhájce špatné věci). Problém Vašeho postoje je v tom, že abstrahujete od dosavadních počinů a vlastností osobnosti Vašeho mandanta. Domnívám se, že zpracování auditu bylo poměrně logickou reakcí na jeho působení v posledních měsících, kdy nenechal nic a nikoho na pokoji. Pochybuji, že teď u něj nastane proměna osobnosti ...     
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 02:40:35 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána
         Vaše IP adresa, prohlížeč a operační systém:                  

Bublifuk

• Host
« Odpověď #27 kdy: Září 30, 2007, 11:41:42 dopoledne »

Paní občanko a GOFe, můj návrh řešení se týkal pozemků v areálu truhlářství a minigolfového hřiště, které jsou součástí určitého celku za obcí a nikdo jiný než OHml je nemůže smysluplně využít. Jejich prodejem se napravil stav, který vznikl stavbou družstevního areálu bez vyřešení majetkových vztahů k pozemkům pod stavbami.
Co se týká dalších, patrně velmi zajímavých pozemků, souhlasím s Vaším názorem, že není důvod, aby se jich obec vzdávala.
Úlohy čáblova advokáta se ujmout nemohu, protože mi chybí jak zmocnění, tak i jakékoliv stanovisko, jak říkáte, mandanta. Hledal jsem jen rozumné řešení situace, kdy se ukáže, že formální chyba zneplatnila prodej pozemku od obce.
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 02:41:05 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

GOF

• Dobrý duch fóra
  • Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +174/-3
  • Žádný velký duch není bez trošky bláznovství.
« Odpověď #28 kdy: Září 30, 2007, 13:13:31 odpoledne »

Pane Bublifuku,

Vaše upřesnění beru na vědomí, ale příště bučte přesnější, znovu jsem si přečetl Vaše příspěvky a omezení pouze na pozemky pana OHml jsem tam nevysledoval.
« Poslední změna: Září 30, 2007, 13:36:31 odpoledne od GOF »
IP zaznamenána
         Vaše IP adresa, prohlížeč a operační systém:                  

Volič

• Host
« Odpověď #29 kdy: Říjen 05, 2007, 21:51:56 odpoledne »

Vidím, že zveřejněný audit zase tak moc nepřinesl! Nebyly to vyhozené peníze? Jak se vynaložené prostředky na audit vrátí?
IP zaznamenána

Roman

• Host
« Odpověď #30 kdy: Říjen 05, 2007, 22:13:41 odpoledne »

No jak se to vezme.
Jestli je někomu málo víc jak půl milionu co chybí ve fondu pro bydlení a že se ukázalo Oťasovo protěžování synků při prodeji obecních  pozemků a další nepořádek tak to nic moc nepřineslo.
Byl takový babrák že nedokázal ani ten prodej pozemků mít v pořádku schválený zastupitelstvem.
Ale je toho dost na pořádnou ostudu.
Teda slušný člověk by se dost styděl.

IP zaznamenána

Volič

• Host
« Odpověď #31 kdy: Říjen 05, 2007, 22:50:39 odpoledne »

Pane Romane,

To mě chcete naznačit, že se mám spokojit pouze s ostudou OHST? Za voliče žádám vedení obce, aby byly učiněny právní kroky směřující k provedení nápravy dle výsledků auditu. V žádném případě se nespokojím pouze s ostudou!!!! Peníze vrátí kdo?  Neměl by člověk takového charakteru jako OHST ukončit působení ve veřejných funkcích?  Jak je možné že působí na pozici předsedy OPRV? Je nepřípustné, aby takový člověk přerozděloval peníze z EU.!!!
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 02:42:32 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Roman

• Host
« Odpověď #32 kdy: Říjen 06, 2007, 15:47:01 odpoledne »

Současným působením v OPRV, SOV a v MK nám OHST předvádí jak to s jeho láskou ke Grygovu opravdu je. Podle názorů prezpolních peníze jdou všem jenom ne Grygovu protože o ně OHST neusiluje. Asi si myslí že si tak získá do příštích voleb v Grygově hlasy. Poněkud ubohá politika. Taky si myslím že obec by měla dát věci zjištěné auditem co nejrychleji do pořádku. Bez nějakých kompromisů.     
IP zaznamenána

obcanka

• Host
« Odpověď #33 kdy: Říjen 12, 2007, 16:58:57 odpoledne »

Pane Bublifuk, žádná bublina ohledně OHml a truhlářství nesplaskla, to si děláte marné naděje. Není podstatné, kolik metrů pod cenou koupil OHml, ale že se to stalo za starostování jeho taty a převod neschválilo veřejné zasedání zastupitelstva. Takové věci podle mého nejsou vůbec zanedbatelné. I malá lumpárna je lumpárna. Ale asi potřebujete připomenout, že pro jediného podnikatele OHml za starostování jeho taty nechali zasíťovat z nemalé dotace podnikatelskou zónu. Jiní podnikatelé v obci takové výhody neměli. OHst nenechá na nikom nit suchou, posílá stížnosti na kdeco a furt provokuje, tak nevidím důvod, proč by zrovna v jeho případě mělo být postupováno s takovou velkorysostí. On by takové výsledky auditu nikomu neodpustil. 
« Poslední změna: Říjen 12, 2007, 16:59:54 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

abc originál

• Host
« Odpověď #34 kdy: Říjen 17, 2007, 11:02:49 dopoledne »

Pane OHST, pan OHMLO je nějak ve své provozovně uzavřen-copak nám k tomu povíte,že by měl něco v nepořádku,cóóó???  :[ :[ :[
ps:Je potřeba si zamést před svým prahem  :) :) :) Vážený zastupiteli!!!
IP zaznamenána

abc originál

• Host
Mimořádný audit hospodaření obce
« Odpověď #35 kdy: Říjen 19, 2007, 10:43:27 dopoledne »

:) Copak, copak OHst došly slova? Cóóó?Kdepak se stratilo to sebevědomí ryze nadpozemského charakteru,cóóó? :radost:
Kde se stratil kult osobnosti pana nadčlověka,cóóó? :radost:

Nebojte, názory na člověka se většinou nemění, táááákžéééé - občané budou hééézky jěště dloho zatápět - přejeme krásné sny  :[ :[ :[ :p: :p: :p:
Už jste ho vážení voliči OHst konečně prokoukli copak je to za člověka? Opravdu je k  :[ :[ :[ :[ Nejste schopen občanům vysvětlit své chování,cóóó?  :p: Politik musí být upřímný, jinak nemá co v politice dělat a to na jakékoliv úrovni pane generální OHST!!!

zdraví všechny abcéčko!!!   :mir:
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 02:46:06 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Jan

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +18/-3
Re:Mimořádný audit hospodaření obce
« Odpověď #36 kdy: Leden 24, 2012, 15:30:51 odpoledne »

Dobrý den, chtěl bych se zeptatat, jak dopadlo s pozemky pod lesem směr Podlesí.
Mimořádný audit hospodaření obce stál nemálo finančních prostředků a auditor konstatuje neplatnost převodu pozemků na občana Přemysla Hlaváče, jinými slovy pan EX-starosta Otakar Hlaváč starší neoprávněně převedl pozemky z majetku obce do majetku syna za cenu, která neodpovídala skutečné hodnotě pozemků.
V pondělním vydání (23. 1. 2012) Olomouckého deníku vyšel článek o rozhodnutí nejvyššího soudu, ale informace nejsou úplné.

« Poslední změna: Leden 24, 2012, 15:37:50 odpoledne od Jan »
IP zaznamenána

Jan

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +18/-3
Re:Mimořádný audit hospodaření obce
« Odpověď #37 kdy: Leden 24, 2012, 15:36:46 odpoledne »

Další článek vyšel v pátek 13. ledna 2012 v deníku Právo.
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.126 sekund, 23 dotazů.