Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Obchod  (Přečteno 13625 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tom

• Administrátor
  • Mladší člen
  • Oblíbenost: +95/-41
Obchod
« kdy: Září 27, 2007, 14:15:26 odpoledne »

Dle písemného sdělení paní Kamily Navrátilové, provozovatelky místní samoobsluhy, bude v této prodejně ukončen provoz k 31.12.2007.
Po tomto datu bude probíhat pouze doprodej zásob za výrazně nižší ceny.

V provozu tedy zůstane pro potřeby nákupů obyvatel naší obce pouze "Minikonzum" s prodejní plochou 16m2 a se skladovací plochou v prodejně o velikosti 14 m2. Minikonzum provozují manželé Lovečkovi v levé části prvního nadzemního podlaží "Domu služeb".

Abychom získali informace o možném řešení podobného problému, zajeli jsme se podívat do nedaleké obce Krčmaň, kde obec v letošním roce zrekonstruovala prodejnu smíšeného zboží o prodejní ploše 30 m2.

Prodejna je umístěna podobně jako v Grygově v domě, který je ve vlastnictví obce Krčmaň.

Po vstupu nás zaujala prostornost celé prodejny a vnitřní uspořádání.
V jedné místnosti tu prodávají:
- drogérii
- potraviny

- uzeniny
- mléčné výrobky
- tabákové výrobky

- zeleninu
- tiskoviny

Je až k nevíře kolik volného místa pro nakupující jsme v obchodu o ploše 30 m2 nalezli.

A tak se naskýtá otázka, nemohl by podobně prostorově řešený obchod vzniknout ve stejně velkém prostoru "Minikonzumu" U Lovečků?

« Poslední změna: Září 27, 2007, 14:59:24 odpoledne od Tom »
IP zaznamenána

Tom

• Administrátor
  • Mladší člen
Re: Obchod
« Odpověď #1 kdy: Září 27, 2007, 14:57:57 odpoledne »

Pro doplnění bych rád uvedl další informace:

Pro řešení situace jsme viděli několik možností

1. rozšíření prodejní plochy Minikonzumu U Lovečků
(tzn. zrušení příčky mezi prodejní plochou a skladem, zboží by bylo dostupné přímo v prodejních regálech)

2. rozšíření Minikonzumu U Lovečků o prostor kadeřnictví
(předpokládá přemístění kadeřnictví do 1. patra nebo do prostoru po paní Janouškové v DS)
(finančně nákladné a zasahuje do celého domu služeb)

3. vybudování další malé prodejny v prostorách po paní Janouškové v DS
(prostor je dle vyjádření zájemců příliš malý)

4. vybudování prodejny v prostorách bývalé vývařovny
(dosti finančně nákladné)

5. doporučit vybudování prodejny v bývalém "bistru" u přejezdu
(tuto variantu jsme zvažovali v době, kdy provozovatelka současné restaurace-kavárny paní Daňová již byla pevně rozhodnuta zřídit zde restauraci a ne obchod - přišli jsme tedy pozdě)

Po zvážení finanční náročnosti i odhadovaného množství nakupujících od ledna 2008 jsme se přiklonili nejblíže k variantě č. 1. Chtěli jsme v obecních prostorách za finanční Účasti obce vytvořit podobný model obchodu jako v Krčmani.

Provozovatel "Minikonzumu" pan Loveček se však s námi na toto téma odmítl bavit a trvá na tom, že v prostorách "Minikonzumu" nedojde k žádným změnám. Navíc bez omluvy nepřišel na oboustranně domluvenou schůzku. 

Mohu vám však slíbit, že jako zástupci obce budeme v této záležitosti jednat dál.

Tomáš Kubáček, starosta obce
« Poslední změna: Září 27, 2007, 16:36:32 odpoledne od Tom »
IP zaznamenána

Roman

• Host
« Odpověď #2 kdy: Září 27, 2007, 17:01:32 odpoledne »

S Lovečkem v poslední době není rozumná řeč.  O co mu jde?
Ráno napájí ožungry co si dělalí z průjezdu záchod a když tam člověk přijde tak se mu zvedá žaludek.
V obchodě to vypadá hrozně.
Podle mně by to hygienik zavřel na hodinu. 
To je dost že se s tím neco začíná dělat.
Já bych to pronajal vietnamcům to jsou aspoň obchodníci.
IP zaznamenána

občanka Grygova

• Host
« Odpověď #3 kdy: Říjen 05, 2007, 14:01:36 odpoledne »

Připojuji se k názoru p.Romana, několikrát jsem byla svědkem arogantního chování manželů k zákazníkovi konzumu, nemluvě o tom že je to vyhlášené místo v šíření různých zajímavostí ať již pravdivých či ne. Ceny zboží natažené na horní možné hranici. Ja jsem to vyřešila tak, že se při cestě zastavím v provozovně ve Velkém Týnci kde mě při otevření dveří přivítá  cinknutí zvonečku, srdečný Úsměv a pozdrav prodavače a při odchodu kouzelné slůvko děkujeme že jste nás navštívili, nashledanou. Lituji občany Grygova, kteří zůstanou na této provozovně v Domě služeb závislí.
IP zaznamenána

Karlík

• Host
« Odpověď #4 kdy: Říjen 11, 2007, 19:02:42 odpoledne »

Něco málo snad převeme obchod vedle Lovečků. V poslední době to tam šlape jen otevírat by mohli denně. Snad zkusit autobusovou linku do olympie třeba třikrát v týdnu - to by ale zase neřešilo případ starých lidí kteří by to nejvíc potřebovali , ti by tam stejně neuměli nakoupit. S finanční náročností přestavby býv. mateřské školky bych polemizoval zato bych se asi nebavil s nájemcem o bourání příčky. Obchod v celém spodním patře DS je asi nejschůdnější. A možná s novym nájemcem by se vyřešil i problém s otakárkama v průjezdu.

IP zaznamenána

čtenářka

• Host
« Odpověď #5 kdy: Listopad 11, 2007, 21:54:36 odpoledne »

Ráda bych se zeptala, co je ve věci obchodu nového. 1. leden tu bude opravdu už brzy. Slyšela jsem, že se podařilo zajistit nového provozovatele prodejny i prostory. Bohužel jsem také slyšela, že nový obchod má vzniknout také v prostoru, kde je momentálně kadeřnictví (mimochodem jediné v obci). Jaká je tedy pravda? Děkuji za odpověč.
IP zaznamenána

wcw

• Host
« Odpověď #6 kdy: Listopad 20, 2007, 17:40:32 odpoledne »

včera byla naše vesnička v tv morava,kokali jste?
IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
  • Oblíbenost: +193/-32
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #7 kdy: Listopad 20, 2007, 17:47:05 odpoledne »

Kdo to neviděl, má možnost ze záznamu. Stačí kliknout ZDE
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

čtenářka

• Host
« Odpověď #8 kdy: Listopad 20, 2007, 23:46:09 odpoledne »

Myslím si že problém je hodně v panu Lovečkovi. Je naštvaný na celý svět a není schopný nějaké změny v postoji. Hájí si ten smrdící průjezd a nevábný kamrlík jakoby byl jeho. V televizi vypadal jak bezdomovec. Chtělo by to někoho schopnějšího kdo obchod dá trochu do pořádku a nebude dělat politiku. Obchod je v obci potřeba. Každý nemá možnost si zajet do Olimpie nebo jinam.
IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #9 kdy: Listopad 21, 2007, 12:24:42 odpoledne »

Musím se pana Lovečka zastat. Prodává v Grygově k plné spokojenosti občanů mnoho let a to včetně sobot a do nedávna dokonce nedělí!
Je také patrné, že už je tím vším možná unavený a snad potřebuje klidnější prostředí.

Souhlasím ale také naprosto s názorem, že opravený a rozřířený obchod je v Grygově potřeba. Smrdící průjezd a nevábný kamrlík rozhodně nemůže být jediným prodejním místem potravin v obci.

Doufám, že Vás budeme moci již brzy informovat o vítězném projektu na opravu obchodu a novém schopném prodejci, který bude vybrán výběrovým řízením.

Již teč však mohu odpovědně prohlásit, že je z doručených žádostí z čeho vybírat.
« Poslední změna: Listopad 21, 2007, 13:22:14 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

čtenářka

• Host
« Odpověď #10 kdy: Listopad 27, 2007, 07:48:53 dopoledne »

Znovu bych se chtěla zeptat, jestli je počítáno pro realizaci obchodu i s plochou současného kadeřnictví.
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Nové místní politikum - OBCHOD
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 22, 2007, 11:32:32 dopoledne »

Nové místní politikum - OBCHOD

Krátce po splasknutí bubliny jménem KOMPOSTÃ?RNA, kterýžto problém, jak vyšlo najevo, byl Úplně zbytečně a Účelově zpolitizován, neboť se ukázalo, že v podstatě všichni grygovští zastupitelé byli jednotně s většinou občanů proti, tady máme nové místní politikum. Tentokrát se jmenuje OBCHOD. Nemohu si pomoci, ale opět mi připadne, že i tento problém zavání zbytečným a Účelovým zpolitizováním. Zřejmě se tvoří nová tradice života v obci. Každou běžnou událost vyhrotit a strašit lidi, méně běžnou prezentovat jako katastrofu a neschopnost nového vedení obce cokoli zvládnout, ač realita svědčí o opaku. 

Což se tak podívat na problém prodejny potravin v Grygově bez vášní a postranních Úmyslů. Situace vznikla vlastně objektivně. "Maxikonzum" ohlásil konec svého fungování a za této situace "Minikonzum" prostě nemůže svojí kapacitou stačit. Snad se nikoho příliš nedotknu, když napíši, že Minikonzum již delší dobu neodpovídal svým prostředím standardům prodeje počátku 21. století. Jistě to malé obchody v konkurenci se super-, hyper- a kdovíjakými ještě markety nemají vůbec lehké. Obchodní politika velkých obchodních řetězců je pro malé obchody doslova likvidační.

Naše realita je taková, že současný provozovatel Minikonzumu se odmítl podílet na nezbytném rozšíření a pozvednutí Úrovně provozovny, pročež logicky dostal výpověč, neboť vedení obce zjistilo, že o rekonstrukci a provozování obchodu usiluje několik seriózních zájemců.     

Snaha něco měnit k lepšímu s sebou vždy přináší nutnost zasáhnout do ustáleného stavu věcí, což nebývá konzervativnějším povahám příjemné. My starší lidé jsme již od přirození konzervativní, jakékoli změny nemáme rádi, protože vyvolávají pocit ztráty jistot. Víme své - lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše, říká staré přísloví. A představa umírání hladem v mrazivé zimě, jak je současná situace Údajně kýmsi prezentována, je děsivá. Jenže kdyby se svět řídit konzervativci, bydleli bychom dodnes v jeskyních ... atd., atd.

V této souvislosti si neodpustím poznámku, že vedení obce podle mého názoru poněkud podcenilo potřebu včasného, důsledného a citlivého informování zejména starších občanů, kteří jsou na nákupy v místě bydliště odkázáni. Ti, kteří vedení obce Úspěch příliš nepřejí, nezaháleli a umělá aféra vyvolávající zbytečné obavy je na světě. Přitom stačilo občanům sdělit, že i pro případ pomalejšího vyklízení prodejny dosavadním provozovatelem Minikonzumu, kterého možná nízké nájemné dostatečně nemotivuje ke zrychlení tohoto procesu, je již delší dobu dohodnut a bude průběžně zabezpečen prodej základních potravin přinejmenším v místní "masně" panem Lubošem Lisickým, který je ochoten vyjít lidem vstříc i v případě jejich konkrétních požadavků na rozšíření sortimentu. Navíc také v rámci výběrového řízení, které by mělo proběhnout zcela aktuálně, bude kladen důraz na spolehlivé zajištění přechodného náhradního prodeje v době rekonstrukce prodejny ze strany nového provozovatele. 

Nenechme si proto zbytečným rozruchem ve svátečním období kazit náladu. Za několik týdnů bude zřejmé, že humbuk a obavy byly Úplně zbytečné a zůstane jen potěšení z nákupu v novém, čistém, příjemném a tudíž kulturním prostředí větší prodejny nového "Midikonzumu".
« Poslední změna: Prosinec 22, 2007, 22:20:30 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Marlowe

• Host
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 22, 2007, 12:43:53 odpoledne »

Kdyby se Loveček nemstil za výpověd a neštval důchodce proti Kubáčkovi tak by ani žáden rozruch nebyl. Bude teč blokovat prostory co nejdýl. Komu to ještě trochu myslí je mu jasné vo co de.   
IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 22, 2007, 14:01:58 odpoledne »

Na poslední schůzce s panem Lovečkem a s paní Lovečkovou bylo dohodnuto předání obchodu hned v prvním týdnu nového roku 2008 tak, aby se mohlo začít s přestavbou provozovny co nejdříve.

IP zaznamenána

Tom

• Administrátor
  • Mladší člen
« Odpověď #14 kdy: Únor 12, 2008, 10:57:13 dopoledne »

S radostí všem oznamuji, že v pondělí 11. Února 2008 byl otevřen zrekonstruovaný obchod potravin a smíšeného zboží v Domě služeb.

Na ploše zhruba 30 metrů čtverečních nabízí poměrně široký sortiment zboží. Provozovatelem obchodu je pan Oldřich Liška - firma ROSNIČKA, dobře známý lidem z Grygova svou pojízdnou prodejnou. Pan Liška navíc provozuje i obchody smíšeným zbožím v Krčmani a Buku u Přerova.

Prodejní doba byla stanovena takto:
pondělí až pátek:   7 - 11 a 13 - 17
sobota:                7 - 11

Přeji Vám všem hezký den a příjemný nákup!
Tomáš Kubáček

Na obrázcích vidíte situaci v obchodě v pondělí deset minut po otevření:

« Poslední změna: Únor 12, 2008, 13:34:35 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #15 kdy: Únor 12, 2008, 13:35:54 odpoledne »

Takhle vypadal obchod kolem desáté.

:potlesk:

A pak, že obchod nepokvete

;D

« Poslední změna: Únor 12, 2008, 13:44:57 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

grubisz

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +0/-0
« Odpověď #16 kdy: Únor 14, 2010, 09:37:47 dopoledne »

ZLATEJ LOVEČEK!!!!!!!! A Za tímto tvrzením si pevně stojím!!!!!! Naše nová Rosnička ačkoliv má mnohem větší prodejní plochu obsahuje jedno velké KULOVÉ jediné co je navíc oproti bývalé prodejně je pár olezlých salámů a noviny!!!! A na toto kulové musí ještě člověk vystát asi tak hodinovou frontu..... Člověk který si tam ráno jde jen pro blbá cigára si tak musí pomalu brát půl dne dovolené z práce.... Bohužel mě osobně náš nový obchod zklamává každou návštěvou.... hlavně svým ubohým sortimentem klidně mě teď můžete zadupat do země ale pan Loveček toho měl na té malinké prodejní plošce dvakrát tolik a k zákazníkovi měl dvakrát lepší přístup.... a za tím si stojím pevně jako skála.... a pokud jde o místní ožungry jak jim říkáte, tak ti se jen přestěhovali na lavečku k masně..... BOHUŽEL NÁŠ NOVÝ MÍSTNÍ OBCHOD NESTOJÍ ZA NIC.... smrt žabám  :ko:
« Poslední změna: Únor 14, 2010, 09:57:21 dopoledne od grubisz »
IP zaznamenána

Josef

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +0/-0
« Odpověď #17 kdy: Březen 01, 2010, 18:20:13 odpoledne »

Tak tak. Zlatej Loveček. Povím Vám můj zážitek s tímto "takyobchodem". Jednoho krásného rána jsem se propudil s nesmírnou chutí na něco studeného a rozhodl jsem se zajít si do Rosničky pro energiťák. Předem bych chtěl říct, že to je jedíné plus tohohle obchodu. Nápoje a ještě k tomu chlazené a za dobré ceny. Tohle oceňuji a nebýt nich, tak tam nevlezu už nikdy. No ale zpět k zážitku. Obléknul jsem se a vyrazil. Ožungři samozřejmě už byli na svých místech. Ale tomu jsem nevěnoval pozornost. Proč taky. Jejich věc. Vstoupil jsem do obchodu a první, co mě přivítalo, byla fronta asi 6 lidí, z toho 4 důchodci. "V pohodě, to bude hned," povídám si sám pro sebe. Jenže houby s octem!! Jeden z důchodců byl zrovna na řadě a začal "nákup". První, co mě zarazilo, bylo to, že lidé si tam vybírají, co si koupí, až jsou na řadě. Místo, aby si vybírali, když stojí ve frontě. To ale néé, to oni mají spoustu času na povídání. No takže ten milý důchodce nakupoval tím způsobem, že každou věc, co kupoval, musel paní prodavačce (tak aby to slyšel celej obchod) zdůvodnit proč to kupuje, za jakým účelem, komu, proč nekoupí tamto, co mu chutná apod. Do toho se začali zapojovat další důchodci, stojící v řadě, protože asi "zaslechli" něco, co je nesmírně zajímalo a museli přispět se svým názorem, proč kupovat tento výrobek a kolik stojí v Lídlu. Takže milí zlatí důchodci ( ano úcta k důchodcům je jedna věc, ale tohle, to je přece hnus) si tam pěkně povídali, jedna prodavačka nosila věci a cvakala do pokladny. Druhá, místo aby pomohla, jen (s prominutím) stála a čuměla a povídala si se zbývajícími důchodci o naprostých nesmyslnostech. Nákup důchodce, který nakupoval, měl samozřejmě spoustu položek, z nichž každá byla náležitě prodiskutována se zbylým osazenstvem a ohodnocena. Takže já jsem tam stál s jedním blbým energiťákem v ruce, abych ho mohl zaplatit. Jenže chyba lávky. Důchodci si z obchodu udělali svoje vlastní forum a já jsem tam stál pěkně dlouhou dobu. Když ten první důchodce konečně skončil s nákupem a sklidil si věci, nastoupil důchodce za ním a vše začalo odznova. Mezitím přišli další a začali obohacovat právě probíhající diskusi.
Já jsem ztratil trpělivost, mrsknul jsem plechovku zpátky do mrazáku a vytočenej jsem bouchnul dveřma. Pochybuju, že si vůbec někdo všimnul, že tam jsem.
Na druhou stranu musím říct, že v pozdějších hodinách se to uvolní, takže člověk už může normálně nakupovat. Jenže to už tam po nájezdu důchodců nezbude nic. Takže tenhle obchod nestojí za nic. V obchodě by to mělo pěkně odsejpat, protože někteří nakupující třeba z nějakého důvodu spěchají a potřebují být rychle obslouženi. Nebylo by jednodušší, kdyby si místní diskutující nejdříve pěkně nakoupili a pak si třeba sedli ven na lavičku a tam si povídali třeba do večera? Jim by to neublížilo a ostatním lidem, kteří přišli do obchodu "jen" nakoupit by to prospělo.
To je můj názor na Rosničkou. A menší doporučení: pokud se nudíte a chcete si s někým pokecat, dovědět se nové vesnické drby a jiné nejrůznější "zajímavosti" , běžte ráno nakoupit do místního obchodu. Ale obrňte se trpělivostí, protože tam strávíte dopoledne.
Smrt rosničkám, ostatní žáby bych nechal žít, ty za to nemůžou.  ::)
« Poslední změna: Březen 01, 2010, 23:28:38 odpoledne od Josef »
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.154 sekund, 23 dotazů.