Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Komplexní pozemková úprava  (Přečteno 17723 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Komplexní pozemková úprava
« kdy: Listopad 17, 2006, 17:19:43 odpoledne »

Od roku 2004 probíhá na území naší obce komplexní pozemková úprava. Její ukončení lze očekávat v příštím roce. Náklady hradí Pozemkový úřad Olomouc (cca 3,6 mil. Kč).  Tento úřad vybírá katastrální území, ve kterých budou pozemkové úpravy prováděny, vede příslušné správní řízení, vydává rozhodnutí o pozemkových úpravách, realizuje technická opatření ve smyslu zákona č.139/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Podrobnější informace o KPÚ:
http://www.la-ma.cz/pozupr/pu.php?co=1

« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:57:58 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

Krasomil

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +20/-0
Re: Komplexní pozemková úprava
« Odpověď #1 kdy: Listopad 19, 2006, 23:27:33 odpoledne »

By mě celkem zajímalo proč je poslední dobou takový zájem Pozemkového úřadu o pozemkové úpravy v Grygově. Jednou pole prodlouží, podruhé rozšíří, potřetí zůží. To si snad někdo objednal? Nevíte někdo? Ještě štěstí, že na pozemcích většina lidí nehospohaří, poněvač  by asi ani nenašli co na jaře na své pole naseli.  :)
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:57:39 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #2 kdy: Listopad 20, 2006, 08:52:31 dopoledne »

Krasomile,

pokud je mi známo, a bylo to i součástí nějakých oficiálních dokumentů, o pozemkové úpravy v Grygově požádala obec a spolu s ní někteří většinoví vlastníci pozemků. V takovém případě je, domnívám se, zákonnou povinností pozemkového úřadu KPÚ provést.

Osobně jsem se nesetkal s nikým z občanů, kdy by podstatě KPÚ a hlavně skutečné motivaci objednatelů příliš rozuměl a chápal ji. Nejsem na tom o moc lépe. Nechce se mi věřit, že jde jen o protipovodňová opatření, když je snaha měnit i pozemky, které s tím nemají nic společného.

Lidé by se měli zajímat, než dají souhlas se změnami, co je plánováno na pozemcích v územním plánu. Mohou třeba zjistit, že na jejich stávajících pozemcích je plánována výstavba domů, což by znamenalo, že mohou očekávat značný nárust tržní ceny pozemku a na nabízených pozemcích je tomu jinak (třeba parčík nebo cesta, což zřejmě takové zhodnocení nepřinese). Dosáhnout změny územního plánu ze strany občana není snadné a ani levné. V každém případě vlastník pozemku je dosti velký pán a má možnost se změnami nesouhlasit. Ale pozor - je to nastaveno tak, že pokud vlastník výzvě pozemkového úřadu k vyjádření k návrhu pozemkových změn do 15 dnů nevyhoví, má se za to, že se změnami souhlasí.

Nechci tím tvrdit, že KPÚ je nějaká lumpárna, v podstatě vždy má jít o zlepšení rozmístění a zpřehlednění evidence pozemků pro většinu vlastníků a umožnění pro obec významných opatření, např. proti povodním, ale ve hře mohou být i jiné zájmy a pro jednotlivého občana je dobré si zjistit, co mu změna přinese či "odnese".   

Citace
Z LISTINY ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD jako součásti ústavního pořádku České republiky:

Čl.11

(1) Každý má právo vlastnit majetek. Vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu. Dědění se zaručuje.

(2) Zákon stanoví, který majetek nezbytný k zabezpečování potřeb celé společnosti, rozvoje národního hospodářství a veřejného zájmu smí být jen ve vlastnictví státu, obce nebo určených právnických osob; zákon může také stanovit, že určité věci mohou být pouze ve vlastnictví občanů nebo právnických osob se sídlem v České a Slovenské Federativní Republice.

(3) Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv druhých anebo v rozporu se zákonem chráněnými obecnými zájmy. Jeho výkon nesmí poškozovat lidské zdraví, přírodu a životní prostředí nad míru stanovenou zákonem.

(4) Vyvlastnění nebo nucené omezení vlastnického práva je možné ve veřejném zájmu, a to na základě zákona a za náhradu.

(5) Daně a poplatky lze ukládat jen na základě zákona.

« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:57:21 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

Krasomil

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: Listopad 28, 2006, 11:16:16 dopoledne »

Tak to jsem naprosto klidný, v tom bude zaručeně jen ta povodňová hráz. Přece obec nedělá pozemkové úpravy, aby mohla pěstovat brambory.  ;)
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:56:55 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #4 kdy: Listopad 28, 2006, 11:45:51 dopoledne »

Možná více vědí a byli by to schopni občanům nějak stručně a jasně objasnit jmenovaní členové Sboru zástupců pro Účely pozemkové Úpravy:

Ing. Tomáš Kubáček (starosta obce), Milan Gengela (zástupce vlastníků), Svatopluk Lengál (zástupce vlastníků), Mgr. Ilja Spurný (zástupce významného vlastníka farma Nový dvůr), Ing. Otakar Suchý (zástupce vlastníků), Ing. Josef Bartošek (zástupce vlastníků), Ing. Roman Šimek (zástupce Statutárního města Olmouce), Pavel Škroch (zástupce Pozemkového fondu ČR) anebo bývalý člen tohoto Sboru a obecní zastupitel pan Otakar Hlaváč.

Samozřejmě by museli mít též potřebu a chuť někomu něco vysvětlovat. To nikomu z nich neinformovaní občané obce za vysvětlení KPÚ nestojí?

« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:56:43 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #5 kdy: Listopad 28, 2006, 11:55:38 dopoledne »

V Obecním ČIDLE 1/2006 uveřejnil ing. Jiří GÁBRLÍK, tehdejší místostarosta obce, v rámci článku "Povodeň 2006" následující informaci:

Ve snaze zabránit v budoucnu dalším škodám způsobeným povodněmi, přijalo zastupitelstvo obce na svém mimořádném zasedání dne 12.4.2006 doplnění návrhu společných zařízení Komplexní pozemkové Úpravy na k.Ú. Grygov o protipovodňovou ochranu obce. Protipovodňová ochrana spočívá ve vybudování protipovodňové hrázky podél polních cest o šířce 6 m a výšce 1,5 m.

Z tohoto textu by to pro nezasvěceného čtenáře, za jakého se považuji, mohlo vypadat i tak, že při zahájení KPÚ na k.Ú. Grygov v roce 2004 protipovodňová ochrana obce nebyla v popředí zájmu.
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:56:26 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

občan

• Host
« Odpověď #6 kdy: Únor 13, 2007, 19:05:48 odpoledne »

Podle toho, co jsem se doslechl na jednáních, objednal pozemkové úpravy v obci bývalý starosta. Dnes je zastupitel a měl by nám občanům vysvětlit, o co mu šlo a proč se tak stalo. Když jsem byl v sokolovně na zahájení akce, nikdo nám tam podstatu této věci neobjasnil - jak za komunistů. Plácli tam několik frází jak si všichni polepšíme a tím to skončilo. Teč na jednáních kolem pozemků se ukazuje, že šlo o zájmy spíš jednotlivců než obce a na dotazy, co je konkrétními změnami sledováno, není ani na těchto jednáních jasně odpovězeno. Přitom si jde snadno domyslet, komu navrhované změny kolem bývalého kravína prospívají. Proč kolem tohoto problému pořád všichni mlčí jako hrob?

Pane zastupiteli Hlaváči, chtěli bysme vědět, jak to je. Bylo by žádoucí, abyste s tím občany seznámil.
Děkujeme za ochotu.
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:56:11 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

abc originál

• Host
« Odpověď #7 kdy: Únor 14, 2007, 10:58:24 dopoledne »

Zdá se,že se odpovědi nedočkáme...   :[
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:55:45 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

občan č. 2

• Host
« Odpověď #8 kdy: Únor 14, 2007, 12:45:32 odpoledne »

Kolego občane, co si od svého dotazu slibujete?  Dovíte se, že to bylo objednané pro blaho občanů a udělání protipovodňových opatření.  Vsadil bych se že víte, že si to dotyčný objednal proto, že se mu to z nějakého důvodu hodilo do krámu.  Např. proto, aby se trochu pořešily pozemky kolem areálu jeho stejnojmenného syna, který si s používáním cizích pozemků stejnak nedělá moc problémů.  Tam se žádné povodně neřeší a navrhované Úpravy vyhovují jenom jemu.  Všechno se zakamuflovává tím, že se to dělá kvůli cestám atd.  Když se zeptáte na důvod změny, všichni jsou zticha jak pěny.  Ale tohle nikdo nenapíše a už vůbec ne ten, koho se ptáte.  On se s obyčejnými občany nebaví ani o jiných věcech né tak o těch, které jsou pro něho citlivé.  On není v politice proto aby někomu něco vysvětloval.
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:55:34 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Peters

• Host
« Odpověď #9 kdy: Únor 14, 2007, 17:01:25 odpoledne »

Zase se projevuje to tlachání, obviňování a ukazování prstem na někoho? Vy, občané, ať už si dáte jakékoliv číslo a popisované pozemkové úpravy se Vás týkají, jste měli už dost času si všechny informace obstarat. To musí k Vám domů přijít někdo z obce, aby Vám vše po lopatě vysvětloval? Jste snad dospělí. Toto řízení probíhá už nemálo měsíců, tak proč se ozýváte až teč, poté co jste svým podpisem a účastí na řízení mnohé věci potvrdily. Vše vyřizovala jedna brněnská firma. Byli to velmi vstřícní úředníci se snahou řešit problémy jednotlivců individuálně.
Nelíbí se mi, že očividně závidějíc ukazujete na někoho, jeho rodinu či jejich majetek. Nahlížíte až moc do soukromí některých lidí, leč slepě. Pod závojem anonymity se to dělá velmi lehce.
Hodně bych se divil, kdyby bývalý pan starosta na Vaše urážlivé podněty jakkoliv reagoval. Dost jistě by se zde stal obětí Útoku Vás či jiného pokrytce.
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:55:18 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

občanka

• Host
« Odpověď #10 kdy: Únor 14, 2007, 17:33:42 odpoledne »

Pane Petersi, Váš příspěvek jistě mnohé z nás pobavil.
Hodně bych se divil, kdyby bývalý pan starosta na Vaše urážlivé podněty jakkoliv reagoval. Dost jistě by se zde stal obětí útoku Vás či jiného pokrytce.
Zřejmě jste z přízně.
Je jasné, že pan bývalý starosta nebude na podněty občanů reagovat, ovšem nikoli proto, že by se obával útoku pokrytců, ale prostě proto, že občané jsou pro něho pouhý plebs, který mu za odpověč nestojí.
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:54:16 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #11 kdy: Únor 14, 2007, 17:46:36 odpoledne »

Pane Petersi,

Vaše připomínka se mi sama o sobě velmi líbí v tom, že hájíte soukromí jiných. Jen jsem překvapen, že ji neuplatňujete vždy, když je zde ve fóru do soukromí někoho zasahováno, ale zastáváte se již opakovaně jen jednoho a jeho rodiny (abych byl přesný, tak ještě paní Kotlánové). Navíc byste si měl uvědomit, že bývalý pan starosta je členem obecního zastupitelstva a politikem a tudíž je povinen se občanům ze svých činů zodpovídat. Navíc v tomto případě jste to vůbec netrefil, protože dotázat se, proč byla objednána pozemková Úprava a jaká byla motivace této objednávky, je naprosto korektní a od občanů zcela oprávněné. To, že na tuto otázku občanů tady nebylo již dávno slušně odpovězeno, je mi dosti podezřelé.

Každý počin člověka je něčím motivován. Tudíž i bývalý pan starosta nějakou motivaci musel mít. Určitě to neudělal jen z rozmaru a náhodou. Nemohu uvěřit, že se jednou ráno probudil a rozhodl se, že se v obci provede pozemková Úprava jen tak, aby byla provedena. Tím, že není ochoten svoji motivaci občanům vysvětlit, sám nahrává různým dohadům, domněnkám a fámám, které se pak zcela zaslouženě obrací proti němu.   

Domnívám se, že jsem oprávněn vůči Vám takto reagovat, protože pokud zde na tomto fóru bylo někomu slepě, sprostě, hnusně a uboze zasahováno do soukromí, byl jsem to především já. Připomínám, že nejsem politik a na žádnou politickou funkci jsem v obci ani nekandidoval. Ten, kdo mne takto urážel a osočoval, zjevně hájil naprosto nekriticky osobu člověka, kterého se zastáváte. Mnoho přispěvatelů ve fóru vyjádřilo názor, že tak učinil dokonce on sám s tím, že poznávají jeho styl jednání. Svůj názor na tuto záležitost si nechám z určitých důvodů pro sebe.

Já se Vašeho zastání nedomáhám, ale bylo nepřijatelně zasahováno do soukromí i pana Kubáčka, Chramosty, Austa, Dysmase apod. Zdá se mi, že Vaše jednostranná citlivost jen k jedné straně, a to na místě, kde to ani není zrovna zapotřebí, je v rozporu s tím, že se stavíte do role člověka s jistým nadhledem. Na osobní názor má každý právo, ale Vy se tady snažíte moralizovat a obracíte se na všechny občany. Pokud si na to troufáte, pak byste měl mít objektivnější přístup.

Jakékoli zasahování lidem do jejich vlastnických práv k pozemkům je velmi citlivou záležitostí a vyžaduje dostatek informací. Lidé mají z dob vlády jedné strany špatné zkušenosti, pozemky jim byly odebírány nebo "vykupovány" za pakatel. Proto si zaslouží, aby jim bylo vše pečlivě vysvětleno.

Pro jistotu uvádím, že mne se pozemková Úprava nedotýká. Dostal jsem se k této problematice tak, že se mne někteří lidé ptali, jestli o pozemkové Úpravě a jejích důvodech něco nevím. Má strohá informace o právní Úpravě je neuspokojila. Svěřili se mi, že ani při jednáních o konkrétních pozemcích jim nebylo jasně řečeno, proč se určitá konkrétní změna má provádět. Proto jsem sám k vysvětlení důvodů provádění pozemkové Úpravy ve fóru již dříve vyzval a odpověč jsem dodnes nedostal. Za takové situace se nedivím, že někteří lidé mají pocit, že celá záležitost je dosti neprůhledná a tajuplná. O obstarání informací se všemožně snažili a nic, nedostává se jim jich na obecním Úřadě, ba ani od samotných členů komise pro pozemkovou Úpravu. Vaše rada jim tedy není nic platná. Pokud byste měl dojem, že si něco vymýšlím, zkuste tyto informace získat sám a poskytněte jim je. Fórum bylo zřízeno mimo jiné proto, aby se lidé dostali k informacím snadněji a pod veřejnou kontrolou. Průběh pozemkové Úpravy rozhodně dosud veřejnou kontrolu neumožňoval. Tato akce stojí nás daňové poplatníky několik milionů a považuji za velmi podivné, že její podstatu a důvody uskutečnění dosud nikdo nevysvětlil.        
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:54:04 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

Peters

• Host
« Odpověď #12 kdy: Únor 14, 2007, 19:02:51 odpoledne »

Pane J.S.,

Vaše připomínka se nelíbí mě. Hájení soukromí mého i jiných mi připadá důležité. Vašeho  soukromí se na tomto fóru zastáváte sám a jde Vám to. Vždy přesně víte, kdo na Vás přímo či nepřímo útočí, a když to nevíte, nahlas tušíte. Pan starosta je zajisté častým čtenářem těchto stránek, tudíž má kdykoliv možnost reagovat na kritiku jeho osoby či jeho soukromí. Je to dozajisté vzdělaný a schopný člověk, který si poradí ... buď odepíše nebo nechá kritiku beze stopy zmizet... Pan Chramosta má stejné možnosti a určitě jich využívá.
Viděl jste snad někdy nick s názvem Hlaváč nebo bývalý starosta? Já ne. Nikdo nemá povinnost na toto fórum chodit, nikdo ho nemusí číst nebo na jeho obsah reagovat. Proto "hájím" soukromí některých, protože si ho pod svým jménem zde nehájí. Já sem chodím, tak jsem se rozhodnul a dělám, co dělám. Nelíbí se mi některé věci.  A pro paní občanku jsem už stejně z přízně. Tak co už?
Mě se tato komplexní pozemková Úprava týká, aby bylo jasno. A užitek z ní nemám.

Pro ty, jenž neumějí číst: Výňatky ze soupisu nároků vlastníků dle §8, odst. 1, zák. č. 139/2002 Sb. ze dne 29.8.2005 zaslané mě i jiným.

Případné připomínky a další konzultace k soupisu nároků je možné projednat přímo se zástupci zpracovatelské firmy GB-Geodezie spol. s.r.o. Brno, ing. Janem Pokorným a ing. Janem Servusem v termínech....na obecním úřadě v Grygově.

Pozemkový úřad Olomouc Vám doporučuje, aby jste se dostavili na toto projednání, kde můžete mimo jiné podat návrhy k umístění nových pozemků nebo požádat o vyjasnění k pozemkové úpravě jako celku.

Prostě, kdo není tutan, tak se tam zeptal a teč ze sebe nedělá neinformovanou chudinku.

« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:53:51 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

občan

• Host
« Odpověď #13 kdy: Únor 15, 2007, 08:21:59 dopoledne »

J.S. + Peters + občanka  tady jen odvádějí pozornost od toho co jsem se ptal.  Mě vaše blábolení a výměny názorů nezajímají. Řeště si svoje komplexi jinde.

Já požaduji aby mě zastupitel Otakar Hlaváč vysvětlil proč objednal komplexní pozemkové úpravy v Grygově a co se s nima sleduje. Já myslím že od toho je zastupitel aby to vysvětloval když to lidi chcou vědět.
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:45:35 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Laja

• Koaliční klub
  • Nováček
  • Oblíbenost: +63/-1
« Odpověď #14 kdy: Únor 15, 2007, 21:09:01 odpoledne »

Pokud se vrátím k informovanosti či neinformovanosti o probíhající komplexní pozemkové úpravě mohu otevřeně říci, že úvodní jednání bylo vedeno mlhavě a záměrně neprůhledně, aby si občané z řad vedení obce úspěšně vyřešili své hranice pozemků na úkor jiných občanů. (úspěšně moderováno Otakarem Hlaváčem a Janem Servusem). Mé osoby se pozemková úprava týká. Z vlastní zkušenosti uvádím, že původní pozemek ve tvaru obdélníku byl v prvním návrhu rozdělen na dva různé od sebe oddělené (pozemková úprava má mimo jiné za úkol pozemky scelovat - situace bývalého kravínu). Naštěstí se situace na OU Grygov změnila a pod vedením pana Ing. Kubáčka, kdy byla otevřena hlubší diskuze k KPÚ, jsem měl možnost jednat opět s panem Servusem. Ač se to zprvu jevilo jako nemožné, společně jsme nalezli shodu. Jsem přesvědčen, že za Otakara Hlaváče by ke shodě nikdy nedošlo, neboť jeho arogantní jednání bylo otřesné a pro mě nepřijatelné. Lidé, kteří neumí komunikovat s ostatními, nemají na těchto pozicích co dělat.

P.S.: Velice se vážím občanů, kteří se postavili bývalému starostovi HLAVÁČOVI a nenechali se sebou zametat!   
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:49:13 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

abc originál

• Host
« Odpověď #15 kdy: Únor 15, 2007, 22:23:52 odpoledne »

Když jsme u KPÁ  :)
Tak si představte, že naše obec by se měla zapsat do národní G. knihy rekordů.  :ne:  :ne:  :ne:
A proč? Máme nejmenší parcelku v ČR!!!!
A má 7m2!!!!!!   :ne:  :ne:  :ne: ....1138/3
ALE opatrně,ať neskončíme v GB   :)
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:53:35 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Krasomil

• Nováček
  • *
« Odpověď #16 kdy: Únor 15, 2007, 22:36:12 odpoledne »

Tak to je zajímavý, mě z políčka udělali bezcennou nudli a když jsem na obecním úřadu jednal s paní od té firmy, řekla mi, že i když souhlasit nebudu změny stejně provedou.
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:52:08 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

občan

• Host
« Odpověď #17 kdy: Únor 16, 2007, 10:11:11 dopoledne »

Tak když mě to pan zastupitel Otakar Hlaváč není ochotný vysvětlit tady, on nevysvětloval nikdy nikomu nikde nic, jenom měl chytrácké keci, žádám ho, aby jako zastupitel vysvětlil důvody objednání pozemkové Úpravy na veřejném zasedání zstupitelstva. Dávám návrh, ať je do jednání zařazený tento bod programu. Aby se nevykrucoval, že na to nebyl připravený, jak on to umí, tak mu to tady říkám předem. Taky budu připravený.
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:52:20 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Pája

• Host
« Odpověď #18 kdy: Únor 16, 2007, 13:04:14 odpoledne »

Nejsem žádný diplomat. Co na srdci, to na jazyku (na klávesnici). Jen bych ráda věděla, proč nás občany a naše dotazy pan Hlaváč ignoruje. Jsme pro něj míň než lejno u cesty, přestože mnozí z nás mu ve volbách dali své hlasy. Toho si vůbec neváží. Asi se mu jich zdálo málo.
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:52:31 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

abc originál

• Host
« Odpověď #19 kdy: Únor 16, 2007, 17:25:39 odpoledne »

Pozor!! Aby Vám p. Pájo neodpověděl klasickou alibistickou větou:
"Děvenko já nic, já jsem jen jedna devítina   :ne:  :ne:  :ne:

ABC origoš
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 22:53:01 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.178 sekund, 28 dotazů.