Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Buďte pokorní  (Přečteno 3203 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Svaťa Dysmas

  • Mladší člen
  • **
  • Oblíbenost: +27/-49
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 58
Buďte pokorní
« kdy: Říjen 16, 2007, 20:12:54 odpoledne »

Nebývej moudrý sám u sebe..." Přísloví3:7

Člen parlamentu vzal svou osmiletou dceru na výlet do Westminsterského opatství. Velikost chrámu malou dívku zcela ohromila. Když vzhlížela ke sloupům a studovala jejich krásu a vznešenost, její otec se jí
zeptal: Drahoušku, na co myslíš?" Ona mu odpověděla: Přemýšlela jsem nad tím, jak velkým se zdáš být doma, a jak maličký vypadáš tady."

Boží přítomnost nás dokáže pokořit. A to je dobře, protože jen když nejsme plni sebe, Bůh má použitelný nástroj. Vaše Bible je plná takových příkladů.

 Ve svém evangeliu zmiňuje Matouš své jméno jen dvakrát. A pokaždé se o sobě zmiňuje jako o výběrčím daní. V jeho seznamu apoštolů se sám udává až na osmém místě.
Jan dokonce v evangeliu ani   nezmiňuje své jméno. Dvacetinásobné použití jména ,,Jan" se týká Jana Křtitele. Jan si jednoduše říká ten další učedník", nebo učedník, kterého Ježíš miloval".
Lukáš napsal dvě z nejdůležitějších knih v Bibli, ale ani jednou nezaznamenal své jméno.
Pavel, nejplodnější autor, si říkal ..nejmenší z apoštolů..." (1.Korintským 15,9). O pět let později o sobě prohlásil, že je ..nejmenší ze všech svatých..." (Efezským 3,8). V jedné ze svých posledních epištol se tituloval jako největší hříšník" (viz 1Timoteovi 1:15). Jak Pavel stárnul, jeho ego se menšilo.
Král David nikdy nenapsal žalm, oslavující vítězství nad Goliášem. Ale napsal veřejnou zpověď a pokání ze svého hříchu s Betšebou (viz. Žalm 51). Slovo pro vás dnes je:Buďte pokorní!"
(slovo na každý den 2007)
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 00:25:11 dopoledne od Svaťa Dysmas »
IP zaznamenána
 

Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 28 dotazů.