Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Příspěvky A.A. a J.S. z 28.10.-31.10.2006  (Přečteno 3011 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Příspěvky A.A. a J.S. z 28.10.-31.10.2006
« kdy: Listopad 18, 2006, 18:24:41 odpoledne »

Název:    Boj o preziti
 Autor:    A.A.

Zdravim vsechny, at z jedneho ci druheho bloku, mam obavu, ze se situace v nasi obci ponekud zvrhla v boj o preziti. Jen jediny clovek je schopny se vyjadrit ve sve podstate verejne. Jak uz drive bylo zvykem, lide zde si umi hodne popovidat, ale ve skrze v negativnich myslenkach. Nikdo, nebo alespon vetsina, se na veci nepodiva z vice stran a treba i z pohledu tkzv nepritele. Kazdy hodnoti vse vetsinou tak, aby to pro nej melo nejakou vyhodu. Byvam, z techto veci docela dost znechucen. Je az velice zarazejici, ze neni nikdo schopny pisateli J.S. nejakym zpusoben oponovat, ci se neodvazi s nim nesouhlasit. Nestranne se snazim na to vse divat, ale s prispivajicim J.S. se souhlasit neda. Krasne si zde pochlebuji s Petrem Chramostou, Petr byl pruzny v tvorbe webu, ci fora, ale to je ciste psychologie, kdy se chteji honem lidem zavdecit. Tak to vidim ja. Nejhorsi varianta je, ze opravdu spousta lidi je neinformovana a posloucha urcite reci o veskerem deni v obci, vzdy jsem toho nazoru, ze pokud si nezjistis veskera dostupna fakta, tak se nevyjadruj pozitivne nebo negativne, protoze se ti to pekne vrati, kdy to budes nejmene cekat. Soucasny volebni system je bohuzel postaven tak, jak je, kdy se prepocitava. V nekterych chvilich je to pak velice smutne a myslim, ze se jeste budeme divit, jak obec, ktera je doposud prosperujici a smerujici dopredu, upada. Protoze pokud se do vedeni dostane nekdo, kdo o tom doposud nemel ani spetku prehledu, muze to byt velmi zajimave. Proto se vsichni zamysleme, proc se nam to tady tak deje. Katastrofalni scenar je ten, kdyz se nase politicka seskupeni nebudou schopni domluvit, jestlize se do zastupitelstva dostal nekdo novy, navic strana, která nemela ani vice hlasu, nez stavajici, chce ihned vedouci pozici, ale aby dosavadni vedeni vse delalo. Proc nekdo nemuze byt trosku skromny a nechat se poucit, nasledovne pak vest? Spise to pak vypada, ze jde za svym nejakym soukromym zajmem. Tolik prozatim muj nazor a doufam, ze se zde uvede i dalsim který bude reagovat na momentalni situaci v nasi obci

Název:    Nebojuji, ač to tak někomu připadá.
 Autor:    J.S.

Tak konečně něco jiného než špína a hnus. Děkuji. Abych pravdu napsal, vlastně si vůbec nejsem jist, jaké je pro obec to nejlepší řešení. Možná právě toto, které zmiňujete (A.A.). Nechtěl bych ovšem, aby mi bylo podsouváno stranění komukoli. Zastupitele obce vesměs blíže neznám, takže těžko za někoho dávat ruku do ohně. Kdybych měl zájem vstoupit do místní politiky jinak než názorem, kandidoval bych ve volbách. Skutečně však oceňuji přístup pana Chramosty, protože z obce nikdo na apely na zkvalitnění fóra nereaguje a Úroveň diskuze podle toho vypadá. Do okamžiku psaní tohoto příspěvku jsem se osobně s tímto člověkem nikdy nesetkal anebo nevím, že bych se s ním setkal, protože ho opravdu neznám. Líbilo se mi však, že aktuálně něco praktického, co může prospět obci, udělal. Nijak nezpochybňuji zásluhy pana Hlaváče o budování obce. Věřím, že obci hodně obětoval a na obci je jeho dlouhodobé působení vidět. Přeji si pouze, aby v zastupitestvu obce vládla atmosféra spolupráce, ať bude ve vedení kdokoliv. Prospěje to určitě všem. Jenom pochybuji, že skromnost a touha po poučení druhými je komukoli z nás (lidí) vlastní. Většinou to funguje jen tam, kde ten, kdo poučuje a vede, má velké charisma a přirozenou autoritu u poučovaných.

Název:    Vendeta.

Apropos, obzvláště mne zaujal Váš názor, že mé projevy názorů se mi pěkně vrátí, kdy to budu nejméně čekat. Pokud si je přečte člověk rozumný, snad stěží najde cokoli závadného. Od psychopata můžete čekat cokoli, i když žádný názor nevyjádříte. Domníval jsem se, že žiji v obci rozumných lidí, zejména jde-li o členy zastupitelstva. Takoví lidé mají nepochybně svoji Úroveň a ke mstě by se jistě nikdy nesnížili. Nakonec, za co by se měli mstít? Za to, že nikomu (či právě jim) nestraním? Nepovažuji se za tak významného, aby jim moje přízeň mohla chybět. Přeji si pouze, stejně jako vy a možná i mnoho dalších, aby naše obec neupadla, ale rozvíjela se ke spokojenosti občanů.

Název:    Ještě k příspěvku A.A.

Proč se ještě vracím k příspěvku A.A.? Jednak jde o vzácnost, že zde někdo vyjádřil svůj názor a postoj a druhak je ten příspěvek, jak jsem si po delším přemýšlení o něm uvědomil, bohatým zdrojem informací o pisateli (nepochybuji, že i ty moje). Při jeho opětovném čtení mne napadlo slovo frustrace. Autor je evidentně silně frustrován. To není optimální východisko pro objektivní diskuzi, frustrovaný člověk též často mimoděk o sobě prozradí víc než by chtěl. Frustrován vidí nepřítele v komkoli, třeba i v nějakém bezvýznamném pisálkovi či nahodilém komentátorovi. Znáte to určitě sami. Dostanete po hubě v hospodě. Útočník je silný a druhou dostat nechcete. Najde se ovšem někdo, kdo poznamená, že to musí bolet a že uznává, že to nebylo od Útočníka nejmoudřejší. A už ji má. Frustrovaný bije kolem sebe hlava nehlava, tím spíše ty, v nichž vidí slabší než je sám či, třeba i zcela neprávem, své nepřátele. Nechci příliš analyzovat přičiny frustrace A.A. Předpokládám, když nazval svůj příspěvek "Boj o přežití", že mu jde o boj o přežití Grygova, neboť sám prohlašuje, že je povznesen nad zájmy jednotlivce. V tom si myslím, že máme společný cíl a východisko. Ještě jednou mu děkuji za vyjádřený nesouhlas s mými názory, kterého si velmi cením. Jenom nemohu pochopit, z čeho pramení jeho těžká skepse a pocit hrozby, že Grygov upadne. Nemusí se mnou samozřejmě souhlasit, že uspořádání zastupitelstva 4:4:1 může zaručovat jistou rovnováhu ve vedení obce za podmínky dělné spolupráce zastupitelů, ale proč hned myslet na Úpadek. Jak jsem se již dříve snažil vyjádřit, v zastupitelstvu jsou lidé, kteří mají s vedením obce bohaté zkušenosti. Jistě tyto budou využívat i nadále pro blaho obce. Určitě nejde o lidi, kteří by svojí prací pro obec sledovali nějaké osobní zájmy, to by jim ani ostatní nedovolili. Přece dlouholetým působením ve vedení obce ukázali, že dokáží obec pozvedávat k lepšímu. Proč by v tom neměli pokračovat? Noví členové zastupitelstva jsou nepochybně v obecních záležitostech nezkušení, ale každý s tímto východiskem jednou začínal, nakonec nezkušenost nemusí být handicap. Nezkušený zase může být oproštěn od rutiny a může věci vidět pod jiným Úhlem, což nemusí vždy znamenat, že špatně. K nedůvěře pisatele ve vztahu k novým členům zastupitelstva, které nepochybně zná mnohem lépe než já - v praxi se brzy ukáže, zda jim jde více o ně samé než o zájmy obecní a jaká je jejich pravá tvář. Zatím jsou sympatičtí tím, že v diskuzi nevystupují anonymně a nekydají špínu na druhé. Ano, může jít o krátkodobý psychologický trik, tak jak na to pisatel poukazuje v případě počinu pana Chramosty. Ale v tomto bodě určitě efektně vyvrátil argument, že nováčci v zastupitelstvu svým zkoušením dělat to lépe nic nezmohou. Možná jsem mu ve své hloupé a ze společenského hlediska sevbevražedné naivitě trapně naletěl, když jsem ho slovně ocenil. Ale na rozdíl od mnoha jiných on reagoval místo planých slov činem. To se zatím příliš nedaří ani mně, zmohl jsem se pouze na náznak ochoty spravovat zdarma po obsahové stránce diskuzní fórum na obecních www stránkách, pokud by o to obec stála (už vidím ty reakce - no to bychom si pomohli, s tebou bychom to vyhráli, na tebe jsme tu čekali, šašku počmáraný, zmlkni konečně a zalez než ti pomůžeme). Internetové diskuze jako prvek otevřené demokracie mne prostě zajímají a vidím v nich dobrou možnost přímé Účasti občanů na správě věcí veřejných. Možná někdo namítne, že problematika Úrovně obecního fóra není to nejdůležitější v životě obce, to je nepochybné, ale pro moji nepatrnou maličkost má význam.

P.S.: Obsahem poslední závorky jsem možná dobře vystihl pocity mnohých. Snad jsem tak alespoň přispěl k usnadnění jejich reakcí.
IP zaznamenána

J.S.

Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 28 dotazů.