Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Bohoslužby v Grygově  (Přečteno 4123 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Leoš

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +148/-19
Bohoslužby v Grygově
« kdy: Listopad 20, 2006, 20:38:50 odpoledne »

Slyšela jsem, že v minulosti se v grygovské kapli konaly v sobotu večer bohoslužby s nedělní platností. Nevím, jak mnoho má společného vedení obce s farářem (zřejmě z Velkého Týnce, pod nějž Grygov, myslím, církevně spadá). Pokud by existoval či mohl existovat nějaký kontakt mezi vedením obce a tamějším farářem, velice by mě potěšilo, kdyby došlo k obnovení sobotních bohoslužeb, ačkoli si uvědomuji, že problém bude spočívat spíše v možnostech faráře z Velkého Týnce. Dosavadní čtvrtky pro zaměstnaného člověka příliš vhodné nejsou, neboť mu neumožňují klidnou návštěvu kaple, nehledě na větší význam víkendových bohoslužeb.   
« Poslední změna: Březen 16, 2007, 21:27:46 odpoledne od Leoš »
IP zaznamenána

organista

• Host
Re: Bohoslužby v Grygově
« Odpověď #1 kdy: Březen 23, 2007, 12:24:10 odpoledne »

Souhlasím, čtvrteční bohoslužby jsou dostupné především pro důchodce
a to ještě ty, kteří nejsou v uvedenou dobu zaneprázdněni (třeba hlídínim vnoučat).
Pokud by se více zájemců o sobotní bohoslužby (s nedělní platností) obrátilo
na týneckého pana faráře, jistě by udělal nějaký kompromis a aspoň
v některé sobotní večery do kaple v Grygově zajel. Kdo se toho chopí?
IP zaznamenána

Leoš

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +148/-19
« Odpověď #2 kdy: Březen 23, 2007, 12:59:16 odpoledne »

Pane organisto,

nepříliš dlouho poté, co jsem do fóra vyjádřila své přání, aby se v grygovské kapličce konaly sobotní bohoslužby, mi bylo oznámeno paní místostarostkou Boženou Skopalíkovou a panem místostarostou Petrem Chramostou, že pana faráře ve Velkém Týnci navštívili, ale nepodařilo se jim s ním na konání sobotních bohoslužeb v Grygově domluvit. Již si nepamatuji na jimi uvedený hlavní důvod, proč nebudou či nemohou být konány, snad to byla vytíženost faráře, nebyl pro mě sám o sobě podstatný. Přesto bych si moc přála, kdyby sobotní bohoslužby byly obnoveny. Třeba by je mohl konat jiný farář. Církev by měla být v těchto záležitostech pružnější.
« Poslední změna: Březen 23, 2007, 13:04:05 odpoledne od Leoš »
IP zaznamenána

Služebník Boží

• Host
« Odpověď #3 kdy: Březen 23, 2007, 14:51:26 odpoledne »

Nemyslím si, že by náš pan farář byl správná volba duchovního, kterého by jste si mohli v Grygově přát. Je neochotný, cítí se přetížený a jeho kázání jsou dštění ohně a síry na hříšníky. Mám rád duchovní laskavé a předávající poselství Boží lásky. Pojetí Boha podle pana faráře by obstálo tak za první republiky v hodinách náboženství. Duchovní má být svým ovečkám oporou a rozdávat naději a lásku Boží. Velmi mi vadilo, když před volbami pan farář říkal, že je jen jediná strana, která hájí zájmy křesťanů. Duchovní by do předvolební reklamy zasahovat neměli. Nedělá to jenom on, setkal jsem se s tím i v jiných kostelích.  Je mi moc líto, že v Týnci není lepší  pan farář. Není divu, že mnoho lidí z Týnce jezdí na nedělní bohoslužby do Olomouckých chrámů Páně. Pružnější duchovní by určitě zvládl i sobotní bohoslužby v Grygově. Nechci panu faráři ublížit, ale zasloužili by jsme si lepšího. 
IP zaznamenána

Služebnice Boží

• Host
« Odpověď #4 kdy: Březen 25, 2007, 08:04:57 dopoledne »

:a:

Farnost má takového pastýře jakého si zaslouží. 
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 29 dotazů.