Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Anketa

Vadí vám slovo "lidiček" na titulní stránce obecních www stránek?

Velmi, mělo by zmizet. Je naprosto trapné.
Trochu. Poněkud hloupoučké.
Je mi to lhostejné.
Ne, je přijatelné a polidšťuje text.
Naopak, velmi se mi líbí. Jsme lidičky a žádní namyšlení burani.

Autor Téma: Obecní internetové stránky  (Přečteno 20290 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Obecní internetové stránky
« kdy: Listopad 22, 2006, 09:33:38 dopoledne »

Dne 10.11.2006 jsem obdržel e-mailovou zprávu od ing. Petra Manka, představitele společnosti AXON Systems, na kterého jsem se předtím obrátil ohledně nevhodného obsahu obecních WWW stránek, rubriky fórum. Z jeho zprávy si dovoluji zveřejnit následnou technickou informaci, která mi ujasnila situaci a také jeho lidský postoj k aktuálnímu dění v obci. Předpokládám, že obé může čtenáře zajímat:

Firma AXON systems s.r.o. zpracovala WWW stránky obce. V současné době pronajímá obci Grygov WWW prostor na svém serveru. Nezasahuje do obsahu stránek, pokud není o to požádána představiteli obce Grygov. Stránky jsou vytvořeny v redakčním systému a tudíž si je spravuje obec Grygov sama. Správcem WWW stránek obce je paní Irena Kotlánová (sekretariát obce), která má přístup a možnost dané forum korigovat. Je nám líto, co se děje v obci Grygov. Lidé by měli být slušní.    

Informace o společnosti AXON systems s.r.o. najdete zde:
http://www.axonsystems.cz/

___________________________________________________________________________________________________
Poznámka: Aktuálně již paní Irena Kotlánová fórum nespravuje, jak vyplývá z informací, uvedených jinde v tomto fóru, je však správcem veškerých ostatních částí obecních WWW stránek.
« Poslední změna: Prosinec 29, 2006, 15:36:28 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

KG

• Host
Re: Obecní internetové stránky
« Odpověď #1 kdy: Listopad 22, 2006, 22:53:32 odpoledne »

NO, a co je na tom divného?  Je to standartní věc, kterou nabízí spousta firem. Zákazník se může rozhodnout, zda bude spravovat stránky sám nebo je nechá na odborníkovi (za to však platí nepalé peníze a obec musí šetřit).

Redakční systém1, kterým se upravují webové stránky je velice jednoduchý a rychlý na pochopení, ale na pravidelnou aktualizaci webu to bohatě stačí a zachovává stálou aktualizovanost stránek.

1: Redakční systém je prostředek ke správě Web Site. Jedná se o modulární systém pro správu WWW stránek. Tento systém je možné přispůsobit požadavkům designu stránek a jejich funkčnosti. Lze jím zpravovati jak hlavní stránky, tak i jejich vymezené části např. aktuality, informace, produktové řady a jiné. Dle požadavků je možno vytvořit dvouÚrovňovou strukturu - rubrika a podrubrika.
Základní koncepty je možné přenášet z dokumentu typu doc, rtf, xls (MS Office), HTML a upravovat WYSYWIG editorem. Systém umožňuje ukládat 185 formátů souboru (audio, video, obrázky, prezentace PoverPoint, textové dokumenty a j.). Svou jednoduchostí je vhodný pro správu WWW stránek běžným uživatelem ovládající MS Office..
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #2 kdy: Listopad 23, 2006, 08:20:33 dopoledne »

Nic divného na tom nevidím a ani netvrdím, že by to divné mělo být. Skutečně je to zcela standardní.

Děkuji za podrobné informace o redakčním systému. Zase jsem si o trošku rozšířil své vědomosti, což vítám.

Fragment sdělení od ing. Manka byl zveřejněn pouze pro informaci, jak to s WWW stránkami obce je. Mnoho lidí bylo v bývalém fóru sprostě napadáno a zajímalo je, kdo stránky spravuje. Zpočátku v tom asi nemělo jasno ani nové vedení obce. Ani já sám jsem nevěděl, jak to se správou stránek je, proto jsem se na ing. Manka obrátil s dotazem a o část jeho odpovědi jsem se se čtenáři podělil.

Kromě informativní technické hodnoty sdělení mne zaujal i tento text: "Je nám líto, co se děje v obci Grygov. Lidé by měli být slušní." Rozumný pohled někoho zvenčí, kdo vidí věc s nadhledem.   

Podle obsahu příspěvku jste, na rozdíl ode mne, osobou, která se v problematice webových stránek po programové stránce dobře orientuje. Momentálně nemám dořešen jeden technický problém. Jak snadno vkládat do fóra tabulky ve formátu xls (MS Excel), aniž by se musely přepisovat. Používám OpenOffice 2.0.4 (jakžtakž kompatibilní s MS Office). Můžete mi nějak poradit? Má fórum nějaké technické nedostatky, které by bylo možno snadno odstranit?

« Poslední změna: Listopad 23, 2006, 18:20:14 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #3 kdy: Listopad 30, 2006, 08:16:33 dopoledne »

Podle informací, kterých se mi dostalo od Petra Chramosty v reakci na můj podnět, budou v nejbližším období WWW stránky obce podrobeny systémové i obsahové aktualizaci. Konkrétní práce na tomto záměru začaly včera, proto jsou touto cestou čtenáři WWW stránek obce žádáni o shovívavost a trpělivost, neboť přepracování stránek bude probíhat postupně a za jejich chodu, což může způsobit přechodnou neoptimálnost jejich stavu a obsahu. Jakékoli rozumné podněty k této problematice jsou vítány.   
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 01, 2006, 09:04:54 dopoledne »

1. etapa rekonstrukce obecních WWW stránek www.grygov.cz byla dokončena. Došlo k reorganizaci nabídek v souladu s běžným standardem jiných obdobných WWW stránek. Záměrem bylo zjednodušení, zpřehlednění a vytvoření logičtější systematiky se zaměřením na zvýšení uživatelské přívětivosti. Vlastním pátráním můžete zjistit, že po Úvodu v podobě souhrnu informací o obci následuje jakási "Úřední" část, týkající se samosprávy obce, poté následují aktuální informace o dění obci a několik rubrik, týkajících se života v obci. Poté již se dostáváte k odkazu na naše fórum, dále rubriku sloužící ke komunikaci občanů s obecním Úřadem a na konci nabídky se nachází povinná elektronická podatelna. Některé nabídky jsou rozvinuty do dalších podnabídek.

Následovat bude 2. etapa rekonstrukce obecních WWW stránek, která vzhledem k potřebě přepracování obsahu všech textů a snad i nahrazení nekvalitních obrázků kvalitnějšími bude pravděpodobně během na dlouhou trať. Jde nejen o aktualizaci textů, ale i o odstranění některých produktů číhosi mindráku malosti a současně nekritického megalomanství, popřípadě některých obsahových a "češtinských" nesmyslů.     

WWW stránky obce jsou její prezentací navenek. Sebechvála vždy páchne a skromnost by nám měla být vlastní. Proč napodobovat předchozí režim s jeho "imperialisty dohoníme a předhoníme" či "poručíme větru dešti"? Máme menší pěknou obec, která nemusí vykřikovat do světa nesmyslné, nereálné a směšné ambice. Navíc bychom neměli nikdy zapomenout, že "papírové", ale ani reálné Úspěchy v budování obce nejsou tím nejpodstatnějším, jak se nám kdosi snažil namluvit. Nejpodstatnější bude vždy spokojenost co největšího počtu občanů obce. A ta se zpravidla odvíjí u normálních slušných lidí od kvality mezilidských vztahů v obci. Někdy mi připadá, že na tomto poli je dosud Grygov zaostalým středověkým ghetem, nepříznivě poznamenaným novodobou totalitou.     
« Poslední změna: Březen 25, 2007, 15:43:19 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 30, 2006, 16:07:58 odpoledne »

Na obecních internetových stránkách jsem v rubrice aktuality postrádal oznámení o konání vánočního koncertu v kapličce. Je zřejmé, že do aktualit někdo z obecního Úřadu občas něco napíše. Pokud nějakou akci pořádá obec, mělo by to tam být. Jinak si někdo třeba bude myslet, že u nás Úplně zdechl pes.
IP zaznamenána

J.S.

abc

• Host
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 30, 2006, 16:59:46 odpoledne »

:) Ano přesně tak  :(, ale když před půl rokem bylo v sekci aktuality
asi 14 dní dopředu bylo Oznámení o náboru hráčů na MINIGOLF a ukončení sezony tak je to přece mnohem důležitejší než nějaké VÃ?NOCE :o :o! Nebo se pleteme? Takže v dubnu očekáváme, že to tam v sekci aktuality p. Kot. zase bude a jak ne tak doufáme,že nám to vysvětlíte a nebo že by to zase řídila mrtvola ze záhrobí? Slibovala, že se vrátí do roka a do dne, tak se všichni třesme co se bude dít.Ale nezapomínejme do mrtvol se nemá kopat nebo nás budou stašit... >:(
IP zaznamenána

koniklec

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +43/-36
« Odpověď #7 kdy: Leden 02, 2007, 14:26:45 odpoledne »

WWW stránky obce Grygov se v poslední době staly velmi statickými. Určitě je dobré uvažovat o změně struktury stránek, aktualizaci textů o obci atd. To je, jak je napsáno i v jiných příspěvcích, běh na dlouhou trať, změny je nutné promyslet, připravit a potom postupně uvádět do života. Co je ale možné dělat průběžně je pravidelná aktualizace rubrik Aktuality a Fotogalerie.

Za nejhorší rubriku považuji Fotogalerii. V současné podobě by ji bylo asi lepší zrušit. Poslední fotografie pocházejí ze začátku roku 2006! To opravdu není co ve fotogalerii ukázat? Podle mě určitě ano, například z poslední doby rozsvěcení vánočního stromu, kolaudace školy…  Neinformovaný návštěvník stránek musí mít pocit, že se v Grygově zastavil čas.
Po uvedení Fotogalerie do odpovídajícího stavu by podle mě bylo vhodné její uvedení v první Úrovní menu, protože Fotogalerie je velmi atraktivní i pro náhodné návštěvníky stránek a její nalezení pod odkazem Kultura a školství se nemusí všem podařit.

Při dnešním rozšíření internetu by se Aktuality na obecních stránkách měly stát nástěnkou pro informaci o všech událostech týkajících se občanů Grygova. Ale je nutné garantovat, že při pravidelné návštěvě Aktualit jsem plně informován o plánovaných akcích.

Využijme potenciál www stránek obce v oblasti informování občanů i prezentace obce, i když ještě nejsou upravené dle posledních návrhů a trendů.
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #8 kdy: Leden 02, 2007, 14:58:51 odpoledne »

Konikleci,

(pane ani paní se mi k tomu jaksi nedá použít, tak to vynechávám, nikoli, že bych Vám nechtěl projevit Úctu)

vy mi snad umíte číst myšlenky. Doufám, že se omezíte jen na tyto ohledně www stránek obce, jinak bych raději, abyste si je nechával pro sebe, máte-li skutečně tuto schopnost. Aktuálnost, obrázky, přitažlivost namísto hloupých textů s pravopisnými chybami - ANO! ANO! ANO!

Už jsem se s tím dříve obrátil i na Petra Chramostu, který má tuto problematiku v obci svěřenu a nabídl mu svoji pomoc (bez nároku na odměnu, abychom měli jasno). Předvedl mi, že práce se stránkami je docela nechutně těžkopádná. Jenom změna struktury menu zabrala několik večerů! Kdyby se tak obtížně mělo pracovat i s tímto fórem, tak už bych dávno GM nedělal.

Snad ho společně přimějeme k tomu, aby vedle spousty jiných záležitostí, kterým se věnuje, obrátil pozornost i tímto směrem. Plně s Vámi souhlasím, že jde o věc důležitou, kterou není možno podceňovat. WWW stránky jsou vizitkou obce a měly by mít precizní Úroveň. Dokonce bych raději snesl, kdyby jejich části byly přechodně označeny jen symbolem "v rekonstrukci". Fotky na stránkách jsou nejen neaktuální, ale i bídné kvality. Vystihl jste to přesně - jako by se u nás zastavil čas počátkem roku 2006.   

A nelekněte se - sloučím Vaše téma s jedním dřívějším - Vámi zvolený název je výstižnější a jsou prakticky o tomtéž.

P.S.:
Pro zajímavost, kdyby Vaše nadpřirozené schopnosti nezahrnovaly čtení mojí e-mailové korespodence, tak mi jeden z mých mediálních poradců napsal mimo jiné toto: "Koniklec je velice inteligentní, hezky píše, ..." 
« Poslední změna: Leden 02, 2007, 15:16:45 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Roman S.

• Host
Panoramatické fotografie 360x360 stupňů
« Odpověď #9 kdy: Leden 05, 2007, 15:50:35 odpoledne »

Dovolte abych Vam predstavil muj projekt :

Tyto prace a projekty pro World Wide Panorama jsou organizovany fakultou Geography Computing Facility na University of California v Berkeley.

Rozhodl jsem se ze dam celou M.Trebovou do projektu ve kterem jsem zastoupen coz je asociace  "World Wide Panorama" (ktera je takovym internetovym guru v oblasti panoramaticke VR a QTVR fotografie) a kde je v soucasne dobe zastoupeno 705 fotografu z celeho sveta. Tento posledni projekt byl pro internetovou verejnost otevren k nahlednuti k 1.1.2007 jako contribution "BEST OF 2006" World Wide Panorama Photo.

na strankach jsou odkazy ktere Vas primo nasmeruji napr. pres  http://www.multimap.com nebo pres  Google Earth na lokaci kde jsou panoramy.

Takze pokud Vas to zajima tak se muzete podivat na tento link, kde je vse predvedeno : 

http://geoimages.berkeley.edu/wwp1206/html/SadlekRoman.html

(kliknutim primo do zobrazovane "plovouci"  panoramy se dostavate na dalsich 16 mist v  M.T.)

muzete si to najit treba i tady na: 

http://geoimages.berkeley.edu/wwp1206/map/detail/tile_0_60.html  kde jsou nahledy pro Evropu, ale intuitivne se dostanete na ostatni svetadily.

Moravska Trebova je timto zastoupena jako prvni mesto v CR v takove komplexni podobe na WWP, kde je v tomto roce predvedeno 5 fotopraci z CR.

Pokud si nainstalujete free program  Google Earth :  http://earth.google.com/download-earth.html tak z toho bude vse jasne. Pouze pres wwp jsou tyto VR fotografie zaneseny v tomto programu a jsou pro vsechny internetove vyhledavace takovou jakousi jednickou pro zobrazovani na prednich mistech.

domovska www stranka s projektem : http://www.3dpano.eu/wwp/mt

pro regulerni predstaveni a VR prochazeni musite mit instalovany  free plug-in Quick Time  napr. odtud :  http://www.free-codecs.com/download/QuickTime_Alternative.htm  (kliknout na "Download QuickTime Alternative")  tzn. stahnout do PC a instalovat pres spousteci program *.exe

Preji pekny zbytek dne.

Roman S.

http://www.3dpano.eu

« Poslední změna: Leden 05, 2007, 16:46:21 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #10 kdy: Leden 05, 2007, 16:37:19 odpoledne »

II. etapa rekonstrukce obecních internetových stránek byla (konečně) zahájena.

Stránky mají Úplně novou titulní stranu. Trochu mi vadí kvalita obrázku, ale Údajně se marně hledá jakési ne zrovna levně pořízené zatoulané CD s leteckými snímky obce. Text pod obrázkem, o jehož napsání jsem byl požádán, není nic převratného, jde jen o Úvodní povšechnou informaci. Zkušenosti tvůrců webů jsou takové, že texty na www stránkách lidé čtou jen tehdy, jsou-li krátké.

Souhlasím s tím, že by zde mělo být co nejvíce obrazového materiálu. Když jsem nahlížel na panoramata pana Romana S., zasvítily mi oči - to by byla prezentace obce. Jen jestli by ji zvládaly i slabší počítače.

Přibyla rubrika Grygovské noviny, jak byla přispěvatelem požadována.

Sekce Aktuality by měla být skutečnými aktualitami, nejen položkou v menu.

Zatím jen skromný začátek. Píši o něm proto, že přivítáme jakékoli podněty a nápady v souvislosti s rekonstrukcí stránek. Můžete je zaslat jako soukromou zprávu Petru Chramostovi, který na stránkách za mého nepatrného přispění pracuje , popř. budete-li to považovat za vhodné, napsat i přímo sem.       
« Poslední změna: Leden 07, 2007, 23:01:43 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #11 kdy: Leden 06, 2007, 15:36:51 odpoledne »

Takže Aktuality se nám přestěhovaly na první místo v nabídce a mají skutečně aktuální obsah.

Titulní stránka byla obohacena o aktivní odkazy.

Rubrika Zastupitelstvo již také odpovídá skutečnosti.

« Poslední změna: Leden 07, 2007, 23:03:46 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

koniklec

• Nováček
  • *
« Odpověď #12 kdy: Leden 06, 2007, 16:28:14 odpoledne »

Velmi oceňuji, že se našel čas na rekonstrukci www stránek obce. Obrázek na Úvodní straně je výstižný, dobře charakterizuje polohu obce i ráz krajiny v okolí. Text na Úvodní straně je dobře zpracován, slovo „lidiček“, zmiňované v anketě, by mě na tomto místě asi nenapadlo, ale proč ne. Každý má svůj styl a autor má plné právo vtisknout textu svůj rukopis.
Nejdůležitější podle mě je, že jsou naplněny i další rubriky (Aktuality, Grygovské noviny, Dokumenty, …). Každý si může najít potřebné informace o životě v obci z pohodlí svého domova a to je podle mě hlavní přínos obecních stránek.   
Děkuji autorům, že se stránky obce vydaly na cestu správným směrem.
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #13 kdy: Leden 07, 2007, 08:36:41 dopoledne »

Podstatně přepracován je již i obsah významné rubriky Projekty a záměry.

Bylo by jistě vhodné, aby místní podnikatelé ve vlastním zájmu zkontrolovali aktuálnost svých Údajů v rubrice Firmy a služby a případné požadavky na jejich opravu zaslali e-mailem či jinak doručili na obecní Úřad. Stejně tak požadavky na zařazení do tohoto seznamu.         
« Poslední změna: Leden 13, 2007, 18:32:16 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Laja

• Koaliční klub
  • Nováček
  • Oblíbenost: +63/-1
« Odpověď #14 kdy: Leden 07, 2007, 09:37:41 dopoledne »

Nové  internetové stránky obce jsou opravdu LEPŠÃ? a LEPŠÃ?!  :)  Jen tak dál. 
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #15 kdy: Leden 13, 2007, 18:31:31 odpoledne »

V hlavním menu našla své místo rubrika Obecní internet, jejíž obsah bude doplněn po dořešní všech dílčích problémů souvisejících s přestavbou obecního internetu, aby obsahovala aktuální a jasné informace o obecní síti, podmínkách připojení a servisu. Zatím se zde nachází pouze text smlouvy o připojení k síti.

Díky nezištnému přístupu lidí, ochotných pomoci dobré věci, jsme v krátkém čase obdrželi překlady textu titulní strany do německého a anglického jazyka. Překlady byly předány společnosti AXON systems k umístění na stránky, resp. k výměně za stávající text.

Oběma "překladatelům" děkujeme za pomoc a pochopení pro naši věc. O německý překlad se postaral poněkud záhadný, ale obětavý Alguem, o anglický milá dívenka a gymnastka Janka Danková z města Worcester ve státě Massachusetts, USA (http://www.dadasdesign.com/photo_portrait.php). Vielen Dank. Thanks.

« Poslední změna: Leden 14, 2007, 18:13:28 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

alguem

• Host
« Odpověď #16 kdy: Leden 14, 2007, 22:16:30 odpoledne »

Není důvod děkovat. Naopak, díky za důvěru. Aspoň jsem si trochu procvičil německá slovíčka a gramatiku. Na plusquamperfectum naštěstí nedošlo.  :D
IP zaznamenána

koniklec

• Nováček
  • *
« Odpověď #17 kdy: Leden 15, 2007, 11:50:28 dopoledne »

Mám jeden praktický námět na rozšíření informací na www stránkách obce. Navrhuji zařadit v datové podobě jídelníček školní jídelny, jak pro děti ve škole, tak pro důchodce. Prezentace nabídky jídelny by mohla přispět ke zvýšení zájmu o její služby. Bylo by příjemné se kdykoliv podívat, co bude dobrého…

Dobrou chuť!

IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #18 kdy: Leden 15, 2007, 13:00:13 odpoledne »

Konikleci,

Váš nápad se mi líbí. Napadá mne pouze jeho jistá modifikace. Pokud je mi známo, Petr Chramosta připravuje internetové stránky pro školu, které by si žáci a učitelé doplňovali sami. Možná by se jídelníček hodil lépe tam než na obecní www stránky.
« Poslední změna: Leden 15, 2007, 13:01:48 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
Obecní internetové stránky
« Odpověď #19 kdy: Leden 25, 2007, 16:27:31 odpoledne »

Pomalá želvička zase urazila kousek cesty.

Rubrika Obecní internet dostala nový obsah - naleznete zde:

1. Nová Pravidla provozu počítačové sítě
2. Text nové Smlouvy o poskytování datových služeb   
3. Text tzv. Specifikačního listu   
4. Text Předávacího protokolu

Co je v těchto textech nového?

Smlouva o připojení k internetu už nebude obsahovat výši poplatku a specifikaci služby, aby byl jednodušší a pružnější postup v případě jejich změn a bylo možno případně zavést různé typy připojení s různými cenami. Smlouva uživateli garantuje, že paušální měsíční poplatek obec nesmí zvýšit, pokud to nebude vyžadovat zvýšení nákladů obce na provozování obecního internetu. Obec také může uživateli dát výpověč pouze z několika málo ve smlouvě vymezených důvodů. Na druhé straně má obec dostatek možností vypořádat se rychle s neplatiči a těmi, kdo by provoz sítě narušovali nerespektováním pravidel jejího provozu. Byly opraveny některé termíny a Údaje, které již neodpovídaly novému uspořádání sítě.     
« Poslední změna: Leden 26, 2007, 17:53:17 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Stránka vytvořena za 0.545 sekund, 26 dotazů.