Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Hovory s Bohem  (Přečteno 7255 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Hovory s Bohem
« kdy: Listopad 23, 2006, 17:00:46 odpoledne »

Nejprve jsem chtěl upozornit na WWW stránky Bibiany a Romana jen pouhým odkazem, ale pak mi to nedalo, vždyť Hovory s Bohem Naela Donalda Walsche mají co říci a už také prokazatelně řekly milionům lidí po celém světě. V jeho knihách lze najít materiál pro celoživotní zamýšlení se nad sebou, životem a Bohem. Bibiana a Roman nás na svých stránkách seznamují s jeho charismatickou osobností, myšlenkami a dílem.Neale Donald Walsch je současný americký spisovatel, jehož knihy Hovory s Bohem hluboce oslovily celý svět. Předtím než začal psát svou nyní již proslavenou sérii knih Hovory s Bohem, byl po většinu svého života profesionálně Úspěšný, avšak neustále hledal jeho vyšší smysl. Jeho série knih Hovory s Bohem ovlivnila milióny lidí na celém světě a stala se inspirací k důležitým změnám v každodenním životě mnoha z nich.

Nealova cesta začala tím nejobyčejnějším způsobem. Ve chvíli, kdy byl přetížen a vystresován každodenním moderním životem a neviděl žádné možnosti volby, jeho frustrace dosáhla vrcholného bodu, a tak si začal uprostřed jedné dlouhé bezesné noci zapisovat do svého poznámkového bloku své otázky týkající se smyslu života a odpovědi, kterého začaly napadat. Takto začal před více než 10 lety dialog, který se stal se oblíbenou sérií knih Hovory s Bohem a který navždy změnil Nealův život a životy mnoha miliónů lidí.

V současné době byly knihy přeloženy již do 34 jazyků a prodalo se jich více než 7 miliónů výtisků. Vedle neobyčejné série knih Hovory s Bohem je Neale autorem dalších 16 knih a také mnoha video a audio programů. Hovory s Bohem - Kniha 1 byla poprvé publikována vydavatelstvím Hampton Roads Publishing Company, Inc. v USA v květnu roku 1995 a velice rychle se stala # 1 na New York Times bestseller list, kde se držela více než dva a půl roku. Dalších šest knih se série Hovory s Bohem se dostalo na tento seznam také.

Série knih Hovory s Bohem změnila po tisíce let udržované staré pohledy na život a lidskou pozemskou existenci a vyvolala mezi čtenáři nesmírnou odezvu. Od vydání první knihy Hovory s Bohem Neale D. Walsch dostal více než 100.000 dopisů od čtenářů jeho knih. Aby bylo možné zvládnout tuto ohromnou odezvu od lidí na tyto knihy, Neale se spojil se svými přáteli a založil Coversations with God Foundation www.cwg.org - Nadaci Hovory s Bohem - neziskovou vzdělávací organizaci, která se zaměřuje na to, aby inspirovala svět a pomohla mu tak přejít od násilí k míru, od zmatku k pochopení, od hněvu k lásce.

Neala přivedla jeho práce do všech koutů světa; od schodů Macchu Picchu v Peru ke schodům Svatyně Shinto v Japonsku, od Rudého náměstí v Moskvě k náměstí Sv. Petra ve Vatikáně až po náměstí Tinanmen v Číně. A všude kde byl, od Jižní Afriky po Norsko, Chorvatsko až Holandsko, od ulic Zürichu až po ulice Soulu, se setkal s hlubokou touhou lidí najít nový způsob života - konečně v míru a harmonii. Neale se snaží přinést lidem nové pochopení Života a Boha v naději, že jim umožní tento mír a harmonii konečně prožívat.

V roce 2003 založil Neale D. Walsch organizaci Humanity´s Team www.humanitysteam.com, kterou definoval jako hnutí pro občanská práva a duchovní rozvoj. Humanity´s Team v současné době sdružuje několik desítek tisíců jednotlivců z celého světa, kteří se společně zapojují do šíření poselství knih Hovory s Bohem s touhou po zachování světového míru. V roce 2005 začal Neale D. Walsch rozvíjet globální vzdělávací program The School of the New Spirituality - Škola Nové duclejnosti www.schoolofthenewspirituality.com. Na začátku roku 2006 dal podnět pro vzniku skupiny lidí s názvem The Group of 1000 - Skupina 1000 lidí www.groupof1000.com, která se snaží o založení Škol Nové duclejnosti v místech po celém světě.Životní příběh Neala D. Walsche

Neale D. Walsch se narodil v Milwaukee, ve státě Wisconsin v USA do římsko-katolické rodiny, která podněcovala jeho touhu po hledání duchovních pravd. Náhled na život a přístup k Bohu, jenž získal Neale ve svém raném věku, ho později posunul k tomu, aby přesáhl tradiční pohledy organizovaného náboženství. Ve věku 15-ti let přivedl Neala jeho velký zájem o spirituálně založené učení k tomu, že začal číst různé spirituální texty, mezi něž patřily Bible, Rig Veda, Upanišády a Evangelium podle Sri Ramakrishny. Všiml si, že když se lidé oddají náboženství, zdá se, že jsou méně radostnými, více rozhněvanými a projevují chování, které je plné předsudků a separování se od druhých. Neale tak došel k závěru, že kolektivní prožitek teologie a náboženství není pozitivní.

Po maturitě na střední škole se přihlásil na Universitu Wisconsin v Milwaukee. Akademický život však jeho zájem dlouho neudržel a z univerzity po dvou letech odešel. Svůj zájem nasměroval do oblasti rozhlasového vysílání, což jej pak ve věku 19-ti let přivedlo k stálému pracovnímu místu v malé rozhlasové stanici daleko od jeho domova v Milwaukee, a to v Annapolis v Marylandě.

Díky své neustále neklidné povaze a snaze rozšířit své příležitosti pro sebevyjádření se Neale v letech, které následovaly, stal programovým ředitelem rozhlasové stanice, reportérem v novinách a nakonec šéfredaktorem novin a manažerem pro informování veřejnosti jednoho z největších národních školských systémů. Potom, co se přestěhoval na Západní pobřeží založil vlastní firmu pro Public relations a marketing. Jak přecházel od jedné oblasti kariéry k druhé, nemohl najít skutečné pracovní uspokojení, jeho partnerský život procházel krizemi (oženil a rozvedl se celkem čtyřikrát) a jeho zdraví se neustále zhoršovalo.

Rozhodl se proto přestěhovat do státu Oregon, kde chtěl v novém prostředí začít nový život a najít konečně sám sebe. Osud mu však připravil více, než jen změnu prostředí. Tato změna způsobila změnu v celém jeho životě. Přihodila se mu dopravní nehoda, kterou nezavinil a ze které vyvázl se zlomenou krční páteří. Následně kvůli rehabilitacím, které trvaly více než rok, ztratil práci a kvůli manželství, které se mu již dříve rozpadlo, přišel o svůj domov, a tak se během několika měsíců ocitl na ulici jako bezdomovec. Trvalo mu téměř rok, než si znovu uspořádal svůj život a získal opět střechu nad hlavou. Nejdříve si našel skromné zaměstnání na částečný Úvazek, tentokrát opět v oblasti rozhlasového vysílání, kde se dopracoval k místu na plný pracovní Úvazek a později, jako vyvrcholení své kariéry, k místu moderátora rozhlasové talk show.

Neale Donald Walsch se dostal až na dno společnosti, byl svědkem života na ulici a teč se zdálo, že je opět Úspěšný. Bohužel však teč opět pociťoval ve svém životě prázdnotu. Po dlouhém období zoufalství se Neale vzbudil uprostřed jedné Únorové noci v roce 1992 a začal psát rozhněvaný dopis Bohu: „Co mám udělat,“ rozhněvaně čmáral do žlutého poznámkového bloku „aby můj život začal fungovat“?

Otázky a odpovědi, které ho začaly napadat, ho neuvěřitelně překvapily a tak si je začal pečlivě zapisovat. Přicházeli další a další otázky, a tak rychle jak se objevovaly, přicházely i odpovědi, a to opět tím samým tichým hlasem, který, jak se mu zdálo, slyšel ve své hlavě. Neale říká, že slyšel hlas - tichý a příjemný, laskavý a milující, který mu dal odpověč na tuto a další otázky. Dříve, než si to Neale uvědomil, zapojil se do dvoustranného „dialogu“, který probíhal na papíře. V tomto svém prvním „rozhovoru“ pokračoval celé hodiny a pak ještě mnoho následujících týdnů a měsíců, kdy se vždy uprostřed noci probouzel a znovu ho to jakoby přitahovalo k jeho poznámkovému bloku. Tyto Nealovy rukou psané poznámky se později staly jedněmi z nejprodávanějších knih - knihami Hovory s Bohem. Neale říká, že ten proces, byl jako psaní diktátu a dialog, který tímto způsobem vznikl, byl publikován bez zásadních Úprav či redigování.

Neale žije v Ashlandě ve státě Oregon v USA.   

Na WWW stránky Bibiany a Romana vede cesta přes tento odkaz:
http://www.hovorysbohem.cz/index.php?file=0

V následujících příspěvcích předkládám několik citací z díla Neala Donalda Walshe. Jde jen o Úryvky, které patří do rozsáhlejšího kontextu v rámci jeho knih. Pro Úplnost doporučuji přečtení vždy celé uvedené knihy.Odkaz na stručný popis knih (v angličtině):
http://www.cwg.org/main.php?p=About&sub=Books
« Poslední změna: Prosinec 02, 2007, 08:33:55 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
N.D.W. - Pět falešných představ o Bohu a Životě
« Odpověď #1 kdy: Listopad 23, 2006, 17:22:20 odpoledne »

Nová proroctví, str. 32, 39


Pět falešných představ o Bohu:

   1. Lidé věří, že Bůh něco potřebuje.

   2. Lidé věří, že Bůh nemusí dostat to, co potřebuje.

   3. Lidé věří, že Bůh je od sebe odloučil, protože mu nedali to, co potřeboval.

   4. Lidé věří, že Bůh pořád potřebuje to, co potřebuje, tak nutně, že od lidí vyžaduje, aby mu to ze své odloučené pozice dali.

   5. Lidé věří, že Bůh je zničí, když nesplní jeho požadavky.


Pět falešných představ o Životě:

   1. Lidé jsou odděleni jeden od druhého.

   2. Na světě není dostatek toho, co lidé potřebují ke štěstí.

   3. Aby to mohli získat, musejí o to soutěžit jeden s druhým.

   4. Někteří lidé jsou lepší než ostatní.

   5. Je v pořádku, když lidé řeší své názorové rozdíly tím, že se navzájem zabíjejí.
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
N.D.W. - Devět nových odhalení
« Odpověď #2 kdy: Listopad 23, 2006, 17:25:09 odpoledne »

Nová proroctví, str. 267

   1. Bůh nikdy nepřestal komunikovat s lidmi. Komunikuje s nimi a skrze ně od počátku času. A dělá to dodnes.

   2. Každý člověk je stejně výjimečný jako každý člověk, který kdy žil, který žije dnes a který bude žít v budoucnosti. Všichni jste mými posly. Každý z vás. Každý den přinášíte životu poselství o životě. Každou hodinu. Každou minutu.

   3. Žádná cesta k Bohu není lepší než jakákoli jiná. Žádné náboženství není "jediné pravé náboženství", žádný národ není "vyvolený národ" a žádný prorok není "největší prorok".

   4. Bůh nic nepotřebuje. Bůh nepotřebuje nic ke štěstí. Bůh je štěstí. Proto Bůh od nikoho nic nevyžaduje.

   5. Bůh nežije ve vesmíru ani mimo vesmír a nemá stejné citové potřeby jako člověk. To, čím je Bůh, nelze zranit, a proto Bůh nemá potřebu nikoho trestat a nikomu se mstít.

   6. Všechno je jedno a totéž. Existuje jen jediný celek a všechno je součástí tohoto jediného celku.

   7. Samo o sobě není nic Správné ani Šaptné. Jsou to jen věci, které fungují, a věci, které nefungují. Funkčnost čehokoli záleží na tom, čím chcete být, co chcete dělat a co chcete mít.

   8. Nejste svým tělem. To, čím jste, je neomezené a nekonečné.

   9. Nikdy nemůžete umřít a nikdy nebudete odsouzeni k věčnému zatracení.
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
N.D.W. - Pět kroků k míru
« Odpověď #3 kdy: Listopad 23, 2006, 17:26:03 odpoledne »

Z knihy Nová proroctví

   1. Přiznejte si, že vaše některá přesvědčení o Bohu a Životě selhala.

   2. Připusťte, že existuje něco o Bohu a Životě, čemuž nerozumíte, a tento nový pohled změní vše.

   3. Se vší odpovědnosti odkryjte nové pravdy o Bohu a Životě, které umožní vytvořit nový způsob života na planetě.

   4. Dodejte si odvahu a prozkoumejte tyto nové objevy a pokud jsou v souladu s vaší vnitřní pravdou a svědomím, rozšiřujte dál svůj systém přesvědčení.

   5. Žijte svůj život jako důkaz a manifestaci vašich nejvyšších a nejkrásnějších myšlenek a přesvědčení a nepopírejte je.
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
N.D.W. - Učte své děti
« Odpověď #4 kdy: Listopad 23, 2006, 17:27:06 odpoledne »

Přijímání Boha, str. 81

Tyto pravdy učte své děti.

Učte své děti, že ke štěstí nepotřebují nic vnějšího - žádného člověka, žádné místo, žádnou věc - neboť opravdové štěstí najdou ve své duši. Učte je, že jsou soběstační. Učte je to a dáte jim dobrou školu.

Učte své děti, že neÚspěch je fikce, že každá snaha je Úspěch, že každé Úsilí dosahuje vítězství. Učte je to a dáte jim dobrou školu.

Učte své děti, že jsou v hlubokém spojení se všemi lidmi a že nejsou nikdy odděleny od Boha. Učte je to a dáte jim dobrou školu.

Učte své děti, že žijí ve světě nesmírné hojnosti, ve kterém je dostatek pro všechny. Učte je, že největší štěstí spočívá v dávání, nikoliv hromadění věcí. Učte je to a dáte jim dobrou školu.

Učte své děti, že mohou žít důstojným životem, aniž něco musejí dělat a aniž něčím musejí být, učte je, že s nikým nemusejí soutěžit, neboť Bůh dává své požehnání všem. Učte je to a dáte jim dobrou školu.

Učte své děti, že nikdy nebudou souzeny, že se nemusejí bát něco zkazit a že se nemusejí snažit být "lepší", aby si zasloužili lásku Boží. Učte je to a dáte jim dobrou školu.

Učte své děti, že důsledky a trest nejsou totéž, že smrt neexistuje a že Bůh nikdy nikoho neodsoudí. Učte je to a dáte jim dobrou školu.

Učte své děti, že láska si neklade žádné podmínky, že nemusejí mít strach, že je přestanete milovat a že jejich vlastní láska je ten největší dar, jaký mohou dát světu. Učte je to a dáte jim dobrou školu.

Učte své děti, že být jiný, neznamená být lepší, učte je nepovyšovat se nad druhé a přijímat lidi takové, jací jsou. Učte je to a dáte jim dobrou školu.

Učte své děti, že neexistuje nic, co nemohou dělat, že víru v nevědomost lze odstranit a že nikdo nepotřebuje nic, než si uvědomit, čím opravdu je. Učte je to a dáte jim dobrou školu.

Tohle všechno je učte svými činy, nikoli pouhými slovy. Neboť děti napodobují to, co děláte a stanou se tím, čím jste vy.

Jděte a učte tyto pravdy své nejen své děti, ale všechny lidi a všechny národy. Neboť všichni lidé jsou vaše děti a všechny národy jsou vaším domovem, když se vydáte na cestu k dokonalosti.

Je na čase ukázat světu nádhernou vizi, vizi všech lidí, kteří opravdu hledali, kteří opravdu milovali a kteří si uvědomovali jednotu Života.

Jakmile si to uvědomíte, nikdy nebudete spokojeni s ničím menším. Jakmile to jednou ucítíte, budete to chtít sdílet se všemi, které milujete.

Neboť tohle je Realita, a ta je naprosto odlišná od vašich falešných představ.
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
N.D.W. - Deset iluzorních představ
« Odpověď #5 kdy: Listopad 23, 2006, 17:28:05 odpoledne »

Přijímání Boha, str. 19-20; 77-78

   1. Existují potřeby.
   2. Existuje neÚspěch.
   3. Existuje nedostatek.
   4. Existují požadavky.
   5. Existuje poslední soud.
   6. Existuje odsouzení.
   7. Existuje podmíněnost.
   8. Existuje nadřazenost.
   9. Existuje nevědomost. ~

Všichni víte, čím opravdu jste. Jste podstatou lásky. Nemusíte se nic učit. Stačí se rozpomenout.

Vaši teologové vám říkají, že nemůžete poznat Boha. Říkají vám, že už vaše otázky Mě urážejí. To ale není pravda.

Bylo vám řečeno, že od vás něco potřebuji a že když mi to nedáte, nemusíte se ke Mně vrátit. To ale není pravda.

Bylo vám řečeno, že jste ode Mě odděleni a že jste odděleni jeden od druhého. To ale není pravda.

Bylo vám řečeno, že na světě je nedostatek a že musíte o všechno bojovat. Musíte bojovat dokonce i o Boha. To ale není pravda.

Bylo vám řečeno, že když neděláte, co vyžaduji, budete potrestáni, a že vás odsoudím k věčnému utrpení. To ale není pravda.

Bylo vám řečeno, že Moje láska k vám je podmínečná a že když splníte všechny Moje požadavky, budete nadřazení. To ale není pravda.

A nakonec vám bylo řečeno, že nevíte, zda jsou tato tvrzení pravdivá, a že se to nikdy nedovíte, protože to přesahuje vaše chápání. To ale není pravda.

Ani jedno z těchto tvrzení není pravdivé.

PRAVDA je tohle...

   1. Bůh nic nepotřebuje.
   2. Bůh nemůže neuspět a ani vy nemůžete neuspět.
   3. Nic není od ničeho oddělené.
   4. Na světě je dostatek.
   5. Nemusíte nic dělat.
   6. Nikdy nebudete souzeni.
   7. Nikdy nebudete odsouzeni.
   8. Láska si neklade žádné podmínky.
   9. Nic nemůže být nadřazeno samo sobě.
  10. To všechno už víte.
« Poslední změna: Listopad 23, 2006, 18:07:57 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Hovory s Bohem
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 02, 2007, 12:07:54 odpoledne »

Jakou motivaci a duševní výbavu může mít tvor (dle obsahu jeho příspěvků zřejmě velký milovník análního sexu a podobných aktivit), který právě do tohoto tématu (popř. i jiných) neustále posílá či nechá posílat příspěvky s prasečinami či odkazy na ně? Anebo se tímto hnojem snaží zaneřádit celý internet bez ohledu na to, kam příspěvky posílá? Zdá se, že takoví tvorové těmito metodami usilují buč o maření internetové demokracie (pro případ, že nejde o dementy) nebo si ji vysvětlují velmi nešťastně (pro případ, že o dementy jde). Zneužít a zničit lze poměrně snadno téměř vše. Zato vytvořit něco pozitivního není zdaleka snadné. Že by projev věčného boje dobra se zlem, Boha s ÄŽáblem či jen projev lidské blbosti, neomalenosti a zvrácenosti?

Redakce fóra samozřejmě, kromě pokud možno okamžitého odstraňování takového svinstva, hledá a připravuje vhodná protiopatření, aby se fórum stalo proti podobným aktivitám imunním.   
« Poslední změna: Prosinec 02, 2007, 12:09:29 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.
 

Stránka vytvořena za 0.309 sekund, 23 dotazů.