Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: První grafické návrhy plánovaného hřiště  (Přečteno 4279 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
  • Oblíbenost: +193/-32
    • Skupina Žízeň
První grafické návrhy plánovaného hřiště
« kdy: Leden 24, 2008, 14:25:34 odpoledne »

IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

konoupek

• Host
Re: První grafické návrhy plánovaného hřiště
« Odpověď #1 kdy: Leden 27, 2008, 11:18:35 dopoledne »

to má jako vyrůst na té hromadě navážky?no kupa práce před váma pánové
IP zaznamenána

Katy

• Host
Re: První grafické návrhy plánovaného hřiště
« Odpověď #2 kdy: Leden 27, 2008, 17:35:55 odpoledne »

Hurááá! a přijede taky Tiger Woods a Alex Čejka ?    :radost:

Každé začátky jsou těžké. Pokud se chcete stát golfovým fanatikem nebo jen příležitostným hráčem, je dobré vědět, co vás čeká během této cesty. Každopádně na konci jsou jen sladké plody golfového ráje!

1. Neinvestujte do golfu příliš peněz
Pokud vás golf nechytne, tak samotná hra může být pěkná otrava. Mohu to potvrdit z vlastni zkušenosti. Můj první pokus s golfem trval asi půl roku a pak jsem toho nechal, protože mě to vůbec nebavilo. Vrátil jsem se k němu až za nějaké dva tři roky a už mě to nepustilo. Proto je dobré si golf vyzkoušet za málo peněz, aby, pokud vás to nechytne, se vám v komoře neprášilo na špičkové vybavení.

2. Nejdříve investujte do trenéra a teprve potom do vybavení
Najděte si na internetu nejbližší hřiště a zavolejte místnímu trenérovi. Domluvte si s ním Úvodní hodinu a řekněte mu, že jste Úplný začátečník a nemáte vybavení. On vám na hodinu vezme nějaké své erární. Poté co si vyzkoušíte základy a rozhodnete se do toho jít, tak ho požádejte o radu při výběru holí. Jestli máte mít normální nebo prodloužené hole, ocel nebo grafit apod.

3.  Nakupte si správné a odpovídající vybavení
Po poradě s trenérem je ten pravý čas na nákup golfového vybavení. Já bych volil mezi dvěma variantami - nákup levného kompletního setu, kde máte všechno včetně bagu maximálně do 10 000, nebo nákup už trošku lepšího vybavení a tam byste se měli vejít do 20 000. Doporučuji se vydat cestou levného setu a pak případně za rok nebo za dva přejít na lepší hole. Během té doby také zjistíte, jaký preferujete styl hry a co vám více vyhovuje.

4.  Vyberte si dobrého trenéra
Trenérů na výběr je dost, ale spousta jich je také hodně vytížených. Pokud máte možnost, tak si nechte nějakého doporučit. Některý trenér je schopen polovinu tréninkové (a draze placené) doby prokecat s kolemjdoucími nebo po telefonu. Trenér vás bude stát 800 korun plus mínus na hodinu. Když ale budete mít dobrého trenéra, tak to určitě nejsou vyhozené peníze a 100% se vyplatí. Je to důležitější než drahé vybavení.

5.  Vyrazte na veřejné hřiště
Pokud nemáte zelenou kartu, tak nemůžete hrát na normálním golfovém hřišti. Výjimkou jsou hřiště veřejná nebo chip&putt. Je dobré si nudný dril na driving range zpestřit právě hrou na takovémto hřišti pro začátečníky. Ochutnáte tak radosti z golfu ještě předtím, než budete moci se zelenou kartou vyrazit na hřiště. Já si zajdu rád na chip&putt občas i teč, tam si nejlépe procvičím svou krátkou hru.

6.  Udělejte si zelenou kartu
Pro zelenou kartu, nyní spíše pro získání hendikepu 54, je potřeba umět trochu hrát golf a také znát golfová pravidla a etiketu. Na hřišti není potřeba podat žádný extra výkon - pokud máte něco natrénováno a zkusili jste public hřiště, tak se nemusíte ničeho bát. Hraje se na 9 jamek a na každé jamce stačí zahrát tři rány nad par. Na nějaké jamce s parem tři určitě zahrajete i lépe. I do budoucna je dobré naučit se pravidla právě nyní, protože později se už těžko donutíte si je celé pročíst :)
Po této zkoušce jste již 100% golfista nebo golfistka a profesionální kariéra leží před vámi…

7.  Začněte sledovat golf
Pokud jste to ještě neudělali, tak teč je ten pravý okamžik, kdy byste měli totálně propadnout golfu a začít brát golf jako životní styl - objednejte si předplatné golfového časopisu (u nás je asi nejlepší Golf Digest), začněte sledovat golf v televizi a na internetu, kupte si nějaké golfové knihy. Prostě si to užívejte.

8.  Vstupte do klubu
Golfisté jsou organizováni v klubech. Nejsou to žádné sekty, ale naopak je dobré, že v nich funguje klubový život. Seznámíte se s lidmi, vyrazíte společně na hřiště apod. Teč jde o to vybrat si ten správný klub. Finanční náklady jsou dvojího druhu - poplatek za vstup do klubu a pravidelný roční poplatek. Poplatek za vstup sahá od symbolické koruny až po statisíce. Roční poplatek se pohybuje v řádu jednotek tisíc. Ideální situace je pokud máte ve své blízkosti golfové hřiště s klubem, který vyžaduje pouze minimální vstupní poplatek. Pak máte za nějakých pět tisíc ročně hru na místím hřišti zcela zdarma.
Já jsem se rozhodoval, jestli dát vstupní poplatek 30 tisíc nebo ne. Bylo to v situaci, kdy jsem začínal a zase tak často jsem nehrál, proto se mi moc ty peníze dávat nechtělo. Nakonec jsem peníze obětoval a udělal jsem dobře. Je třeba vždy zvážit, jestli ty peníze jsou rozumné a co za ně dostanete.

9. ZÚčastněte se turnaje
Golf není jen procházka po hřišti, ale je také o soutěžení a snižování hendikepu. Až se na hřišti trochu rozkoukáte, tak určitě nějaký turnaj vyzkoušejte. Poznáte nové lidi a naučíte se hrát pod určitým tlakem.

10.  Stanovte si svůj cíl
Golf hrajete z nějakého důvodu a je dobré si ten pravý důvod uvědomit. Můžete hrát jen pro zábavu, bez ohledu na výsledek a na nějaký styl. A nebo se chcete i trochu zlepšovat, chcete trávit nějaký čas tréninkem a chcete na sobě pracovat. Určitě to chce brát ale rozumně a nelámat to přes koleno, nebýt ten, který jde kvůli výsledku i přes mrtvoly. Abyste dali svému snažení nějaký smysl, dejte si nějaký konkrétní cíl. První sezónu třeba pokořte magickou hranici hendikep 36, druhou sezónu jděte pod 30 apod.

P:S.  Bonus
Jedna důležitá rada navíc - golf zabere spoustu času, jen na hřišti strávíte při hře nějakých pět hodin. K tomu připočtěte cestu na hřiště, rozcvičení před hrou, nějaké (nealko)pivo po hře a snadno z toho máte skoro celý den zabitý. Proto je dobré pro golf získat i vaši drahou polovičku - usnadní se tím spousta věcí, věřte mi :)
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.082 sekund, 29 dotazů.