Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: I. Hanácká hasičská pouť Dub nad Moravou  (Přečteno 2356 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr Chramosta

  • Administrátor
  • Superčlen
  • *******
  • Oblíbenost: +193/-32
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 699
  • Skype: mistostarosta
    • Skupina Žízeň
I. Hanácká hasičská pouť Dub nad Moravou
« kdy: Květen 09, 2008, 19:43:36 odpoledne »

se konala pod záštitou 1.náměstka hejtmana Olomouckého kraje Ing. Pavla Horáka.
Myšlenka Hanácké hasičské pouti vznikla na popud starosty tovačovských hasičů bratra Josefa Pavlíka asi před dvěma roky a byla velmi často řešena s ostatními starosty okolních hasičských sborů. Protože je nám nejblíže poutní chrám „Očišťování Panny Marie“ v Dubě nad Moravou tak bylo zvoleno právě toto místo. Hanácká hasičská pouť v žádném případě není a nechce být konkurentem již tradiční pouti hasičů na sv.Hostýnu. Právě naopak, chceme rozšířit tradici hasičských poutí o další nové poutní místo tak jak se to děje u jiných poutních kostelů v naší vlasti (Křtiny okr. Blansko).Poutní místo sv.Hostýn je každým rokem stále více a více navštěvováno poutníky a pro starší nebo hůře pohyblivé hasiče se tak stává velice obtížnou jak přeplněná doprava na sv.Hostýn tak i samotný pohyb mezi tisíci poutníky.
V širém okolí Úrodné Hané je našemu patronu sv. Floriánu zasvěceno mnoho kostelů a kaplí a hasiči na tento svátek mají ve svých obcích nejrůznější slavnosti, pobožnosti, hody. Proto bylo zvoleno takové datum konání Hanácké hasičské pouti,aby nebyly tyto místní tradice narušeny.
Organizační výbor musel překonat a řešit nejeden problém a proto jeho práce nevyšla nazmar a hasičské sbory z celé Hané svou Účastí podpořily tuto myšlenku. Přivezly prapory a historickou hasičskou technikou! Staly se přímými Účastníky vzniku nové tradice v našem současném hasičském hnutí „Hanácké hasičské pouti“ v Dubě nad Moravou.

Průběh I. Hanácké hasičské pouťi v Dubě nad Moravou si můžete prohlédnout na fotografiích:IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.
 

Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 28 dotazů.