Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Hudební skupina Žízeň  (Přečteno 5524 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Hudební skupina Žízeň
« kdy: Prosinec 03, 2006, 07:45:12 dopoledne »

Když jsem se poprvé před lety setkal s informací o grygovské hudební skupině Žízeň, říkal jsem si, že jejich název asi hovoří za vše. Představoval jsem si "tlupu falešně békajících místních spiťarů", jejichž fantazie nestačila ani na maskování podstaty jejich existence nějakým méně okatým názvem. Možná o to příjemnější bylo moje překvapení, když jsem je mnohem později slyšel hrát. Vyvážený příjemný zvuk, dokonalá souhra všech členů, na vesnickou kapelu velmi slušné technické i nástrojové vybavení, prostě sympatická parta muzikantů, kteří hrají zároveň pro radost druhých i svoji. A to nejdůležitější - čiší z nich obrovský smysl pro recesi a muzikantský nadhled. Nepřeceňují své vcelku solidní hudební výkony a stojí pevně na svých nohou, vědomi si, že jsou kdo jsou. Prostě nejsou hvězdami hitparád a přece slušně svítí. Jejich repertoár tvoří countryová a folková klasika, avšak byl jsem překvapen, že v jejich osobitém podání mi písničky zněly příjemně neotřepaně.

Došlo mi, že žízeň nemusí znamenat jen žízeň na pivo a vínečko anebo popřípadě něco tvrdšího, ale může v sobě skrývat třeba žízeň po spolupráci v kapele, po pěkné pohodě, radosti, srandě a dobré muzice. A taky třeba žízeň po životě .....  Určitě to tak bude, protože přestože členové kapely jsou různorodého politického a jiného "vyznání", muzika je spojuje natolik, že rozdílnosti jejich názorů nejsou vůbec podstatné.

Bělovlasý a bělovousý Jarda Hanák se svojí bezpražcovou elektrickou baskytarou nebo klasickou basou, zpěvem a také svým důstojným zjevem dává garanci serióznosti celého "podniku". Jeho syn Štěpán Hanák oživuje zvuk kapely svým banjem, ale vládne též kytarou, basou a pěkně zpívá. Marek Malý je dobrý kytarista a zpěvák, jeho kvalitní dvanáctistrunná kytara má v jeho šikovných rukou obzváště lahodný zvuk. Dobrá kombinace. Honza Šurýn - kytarista a zpěvák - na první pohled morous, na druhý a po delším rozhovoru příjemný společník a mimořádně dobře orientovaný znalec a fajnšmekr blues, rocku a bigbítu. Zkoušel jsem ho nachytat na nějaké mezeře v přehledu kapel a muzikantů 60. až 80. let 20. století, ale jen jsem odhalil své nedostatky. Chodící hudební encyklopedie. Ale to hlavní nejsou jeho znalosti, nýbrž zjevná hluboká láska k muzice, o níž má široké a obdivuhodné znalosti. Multiinstrumentalista Petr Chramosta zvládá kytaru, foukací harmoniku, a jak o sobě skromně říká, v nouzi basu i zpěv. Momentálně do jeho náplně činností patří i místostarostování v Grygově. Asi to tak muselo být, vždyť "Petr Chramosta - náš místostarosta, jak se to rýmuje ....". Člověk aby si dával pozor, aby ho nepřejmenoval na Petra Místochramostu. Růžolící Jirka Vašo mne nepřekvapil ani tak svou obstojnou hrou na kytaru jako sytým plným zpěvem. Pokud v kapele někdo zastává funkci ministra pro srandu a recesi, je to nepochybně harmonikář Rostík Adámek. Umí prý v krajní nouzi i na kytaru, kterou však údajně používá spíše jako zbraň (bez záruky, neověřeno). Petr Bundil ovládá banjo, kytaru i zpěv, Markéta Malá tamburínu a zpěv, Ruda Kostrunek je jedinečný zpěvák lidovek a vedoucí fan klubu Žízně.

Je jich trochu moc, vždyť se nevejdou ani na pódium, řeknete si. Ve větším počtu muzikantů tkví univerzálnost a nezničitelnost kapely nemocemi a jinými výpadky jednotlivců. Neuvěřitelná vzájemná zastupitelnost snad nemá v branži obdoby.

Spoustu dalších podrobných informací, přehled repertoáru a hudební ukázky ve formátu mp3 najdete zde: http://zizen.grygov.cz/

« Poslední změna: Leden 10, 2011, 23:27:43 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Ukradeno z www stránek hudební skupiny Žízeň
« Odpověď #1 kdy: Únor 04, 2007, 19:04:50 odpoledne »

Motto a foto:

Počítač je jako žena. Víš kam sáhnout, ale nevíš co to udělá.

IP zaznamenána

J.S.

Stránka vytvořena za 0.143 sekund, 29 dotazů.