Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Obnova a modernizace místních a účelových komunikací v obci Grygov  (Přečteno 17118 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Katy

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +1/-7
Re: Obnova a modernizace místních a účelových komunikací v obci Grygov
« Odpověď #20 kdy: Srpen 24, 2010, 13:15:27 odpoledne »

jojo....souhlasím, je to tady jak v KOCOURKOVĚ, doufám že to někdy skončí a bude tu už klid
IP zaznamenána

Zabka

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +1/-3
« Odpověď #21 kdy: Září 03, 2010, 12:36:49 odpoledne »

;D a budeme mít krásné silnice, na kterých bude spousta úrazů malých a velkých "inlajnistů"  :ne:
IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
  • Oblíbenost: +15/-13
« Odpověď #22 kdy: Září 03, 2010, 21:42:09 odpoledne »

:laugh:   a co pak až napadne sníh to potom bude prča stačí si vzpomenout na minulou zimu sněhu haba kuk a nedalo se ani projet a to ty cesty byly široké to bude tedy gooool  rolf
« Poslední změna: Září 03, 2010, 21:46:10 odpoledne od renda111 »
IP zaznamenána

Lukáš

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +1/-2
« Odpověď #23 kdy: Říjen 04, 2010, 08:48:34 dopoledne »

Vážení spoluobčané,
jsem velmi potěšen, když vidím, jak se naše vesnička mění k lepšímu. Silnice a nové chodníky už potřebovala.... Nicméně nejsem vůbec potěšen, tím, že ve středu obce zůstane doslova rozoraná silnice za Kaplí... Od konce roku 2008, kdy se vydávalo stavební povolení na Obnovu komunikací, jsme všichni občané za Kaplí podepsali petici za to, že chceme, aby se opravovala i silnice za Kaplí. Po dosti hrubém telefonním rozhovoru od p. Chramosty jsem na druhý den navštívil Obecní úřad a za přítomnosti p. Kubáčka, Chramosty a pí Skopalíkové mi bylo přislíbeno, že v rámci "víceprací" se provede i naše ulička, vždyť to je přece jen pár metrů.... Svůj podpis jsem na základě těchto informací odvolal. Čas plynul dál a jak se přibližovali zaměstnanci firmy Skanska k Hostinci u Kapličky, tím více jsem tlačil na zastupitele, jak to tedy s touto komunikací vypadá. Na zasedání zastupitelstva jsem dostal jednoznačnou odpověď.... Viz úryvek ze zápisu č. 31-2010 ze dne 21.7.2010:
L. Kuchařík (občan obce): A jak to vypadá s tou ulicí za kaplí?

P. Chramosta (místostarosta obce): Projektant ještě nezpracoval podklady a Skanska pokud nemá výměry, tak to nemůže spočítat.

B. Skopalíková (místostarostka obce): Pane Kuchaříku, ani tam to nezůstane nedokončené.

P. Chramosta (místostarosta obce): Skanska jenom namítla, že tuto ulici by nejraději udělala až  na závěr. Na tu ulici za kaplí nemusíme spěchat, Skanska ji bude dělat až na závěr, ale nebude to mít vliv na dokončení komunikací. Já myslím, že i opozice, pokud by někdy přišla na zasedání, že by mohla být pro.
--------------------------------------
Mezitím jsem dostal od p. Chramosty do mailu návrh obnovy této komunikace, načež jsem dal odpověď s připomínkami. Zrušili jsme 1 zálivek a ptali jsme se, proč je v této uličce silnice široká 6 m. Dostali jsme odpověď, že to tak musí být a hotovo, přičemž naší snahou bylo ušetřit peníze a udělat rekonstrukci silnice co nejjdnoduším způsobem. Na základě tohoto návrhu udělala společnost Skanska rozpočet a pak se to teprve rozjelo... Na zasedání dne 29.09.2010 jsme obdrželi informaci, že Skanska udělala rozpočet na 1,1 mio Kč a komunikace se provádět nebude.... Na tom samém zasedání jsme se dále dozvěděli, že se dělá nová komunikace od RD p.  Romana Zavadila (Na Humnech) až ke stávajícím garážím. Zůstává mi na tom rozum stát, proč se dělá komunikace v polích a uprostřed vesnice se udělat nemůže.
Současný stav komunikace si můžete přiblížit na stávajícm videu:

Jsem velmi zvědavý, jak se situace bude vyvíjet dál a zda stávající představitelé obce dají uvedenou komunikaci do stavu schopného užívání.
IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #24 kdy: Říjen 05, 2010, 08:36:25 dopoledne »

Nastěhuj tam někoho kdo je jedna ruka ze zastupitelama a cestu tam máte hned   ;D
IP zaznamenána

Jitule

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +0/-1
« Odpověď #25 kdy: Říjen 05, 2010, 10:10:24 dopoledne »

jo... to by bylo asi jednodušší... bohužel doplácíme nato, že zastupitelé obce jsou tak zahlcení hádáním se s "hlaváčovcema", že už zapomněli úplně na to, že lidi mají taky svoje potřeby.
Možná by nám mohli koupit aspoň gumáky z obecního rozpočtu, ať se teda můžeme dostat nějak aspoň přes to bahno - bylo by to levnější a rychlejší.  :ko: .... no.. a tak nezbývá, než si vzít lopatu a strávit víkend uklízením bahna...
Trošku mě mrzí, že v nových volbách zas dostáváme na výběr jen mezi Hlaváčem a Kubáčkem, protože obě nové strany jsou stejně lidi z jejich řad, tak se celé volby dostávají do velmi úsměvné a trapné roviny. Takže asi budu letos škrtat jak v piškvorkách jen mezi jednotlivými kandidáty a třeba budu mít štěstí a narazím na někoho slušného, kdo nebude řešit ty jejich žabomyší přestřelky, které už vůbec nikoho nezajímají. Řeší celou dobu jen své osobní spory a jakoby pan starosta úplně zapomněl, že stavět svůj úspěch na základě nenávisti k jinému nemůže nikdy přinést zlaté ovoce.

No nic, kdyby se náhodou našel nějaký dobrovolník, kdo nám bude chtít pomoct s odklízením toho bordela po společnosti Skanska, tak je srdečně vítán.

IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #26 kdy: Říjen 05, 2010, 18:50:20 odpoledne »

Jitule a v pondělí pak znovu do bláta   ;D pozveš si třeba pana místos... a pana starostu třeba příjdou na brigádu  :uf  to by byla čuryna  rolf
IP zaznamenána

Jitule

• Nováček
  • *
« Odpověď #27 kdy: Říjen 06, 2010, 08:34:11 dopoledne »

já nikoho zvát nebudu, slepí zůstanou slepými, hluší hluchými..  :ko: ... Snad jim to jednou pán Bůh odpustí..
« Poslední změna: Říjen 06, 2010, 08:35:55 dopoledne od Jitule »
IP zaznamenána

Tom

• Administrátor
  • Mladší člen
  • Oblíbenost: +95/-41
« Odpověď #28 kdy: Říjen 06, 2010, 11:06:35 dopoledne »

Dobrý den,

jsem rád, že zde diskutujete o právě probíhajících stavbách.
Vzhledem k tomu, že příspěvky jsou zavádějící, uvedu informace na pravou míru.

- Zpracovaný projekt obnovy komunikací byl představen veřejnosti na informační schůzce v srpnu 2008, kde byly vzneseny připomínky z řad občanů, ale připomínky se netýkaly komunikace za hospodou (chcete-li - „za kaplí“)

- V průběhu stavebního řízení bylo podáno odvolání ke stavebnímu povolení, které se týkalo (kromě nesmyslných věcí – k nahlédnutí na OÚ) také obavy, že dešťové vody z komunikace Masarykova náves budou odvedeny právě za hospodu. Projektantem bylo doloženo řešení a celé odvolání bylo zamítnuto jako nedůvodné

- O záměrném zdržování stavby rodinou p. Hlaváče formou odvolání ke stavebnímu povolení a dvou udáních k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které nás připravily téměř o 6 měsíců času, se nechci rozepisovat. Všechna udání byla shledána jako nedůvodná. Dle mého názoru, měla pouze zhatit celý projekt včetně dotace, byla tedy zaměřena proti občanům obce.

- V průběhu stavby se objevil podnět od občanů bydlících v prostoru za hospodou, kteří požadovali rozšíření projektu o komunikaci za hospodou. Připomínám, že podnět přišel v době, kdy byla přiznána dotace, byl hotový projekt a platné stavební povolení.

- Komunikace za hospodou byla ovlivněna dvěma stavbami, stavbou kanalizace (byly tam mimo jiné vybudovány dvě uliční vpusti pro odvod dešťových vod) a stavbou komunikací (byl tam uskladněn materiál). Po dokončení jakékoliv stavby probíhá úklid a ten bude proveden i firmou SKANSKA.

- Ano, bláto za hospodou skutečně je, ale je to v době stavby, na to prosím nezapomínejme. V roce 2004 proběhla stavba kanalizace a nové silnice v ulicích Týnecká a Valentova. Obě ulice byly neprůjezdné celý rok a přitom se jedná o průtah obcí! V ulicích rok nemohla projet žádná auta majitelů domů, o prachu a bahnu nemluvě. Inu, je to stavba. Zkusme se zamyslet, co nám tato nová stavba přinesla (pomohu Vám – nové ulice skoro v celé obci) a co nám odnesla (pomohu Vám – přišli jsme načas o trochu komfortu). Porovnejte si to, prosím a upřímně si odpovězte. Stálo to za to?

- Vzhledem k časové a finanční náročnosti celého projektu do něj nebyla zařazena komunikace za hospodou. Musíme v termínu dokončit stavbu a odevzdat vyúčtování. Neberte si to osobně, v obci jsou i jiné komunikace, které je potřeba opravit, např. Za Humny a Za Tratí. Rádi bychom v dalším období opravili i tyto zbývající. Možná již příští rok.

- K údajnému „hádání“ s opozicí se musím důrazně ohradit. Ten, kdo se rád hádá, je někdo jiný. Pět koaličních zastupitelů pracuje a na hádání, upřímně řečeno, nemá čas. Snad je za námi i něco vidět. Svou práci si však od nikoho nenechám kazit, bráním se a to velmi razantně. To by udělal každý, i Vy.

Přeji Vám hezký den
Ing. Tomáš Kubáček, starosta obce
IP zaznamenána

Azeret

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +0/-0
« Odpověď #29 kdy: Říjen 06, 2010, 22:01:00 odpoledne »

Na rekonstrukci silnice v ulici Za Humny už čekáme pěknou řádku let,ale marně.A přitom tolik z Vás má garáž na konci naší ulice,tak jistě sami dokážete posoudit v jak zbědovaném stavu je.
Ale znáte to,kdo si počká,ten se jednou jistě dočká =)
IP zaznamenána

Jitule

• Nováček
  • *
« Odpověď #30 kdy: Říjen 07, 2010, 09:25:06 dopoledne »

Vážený pane starosto,

čím to, že mě Vaše odpověď vůbec nepřekvapila. Čekala jsem, že napíšete přesně to, co jste napsal. Haldu uštěpačných a zbytečných připomínek, které akorát opět v podtextu naráží na to, co udělal Hlaváč v minulosti a pak také chvástání, co jste udělali Vy - jako současné zastupitelstvo. To jste nás toho mohl ušetřit. Nás nezajímá, co bylo a taky nás nezajímá, co Hlaváč a zbytek osazenstva udělal za doby svého "šéfování na obci". Nakonec jsme si mohli s manželem udělat hezký obrázek, stačí přijít za zasedání zastupitelstva - podobá se to spíš frašce než jednání dospělých lidí. Nezlobte se za tu kritiku, ale náleží stejně Vám jako protistraně.

Nás zajímají pouze dvě věci -
1) proč jste slibovali - a to podotýkám od prvopočátku, že se ta silnice bude dělat??? Proč tolik zbytečných lží a slibů??? Namísto, abyste hned od počátku řekli jasné stanovisko a my měli možnost se podle toho nějak zařídit, tak jste nás dva roky tahali za nos. Poslední legrácka od pana Chramosty - kdy nás přesvědčoval o šířce 6 metrové komunikace před naším domem, se kterou jsme nesouhlasili.... opět naprosto zbytečné vysilování... Víte, my máme dost starostí a práce, a tak je mi teď líto toho zbytečně promrhaného času, který jsme věnovali již předem vyřešené věci. A to je to, co není fér.
2) aktuálně jsme také chtěli slyšet, jestli si máme sehnat dobrovolníky, kteří nám pomůžou ten borčus za kaplí trochu uklidit a nebo jestli jste si toho všimli a budete - samozřejmě bezplatně - požadovat po Skance, aby tu silnici aspoň trošku zkulturnila. Nic víc.
« Poslední změna: Říjen 07, 2010, 12:43:06 odpoledne od Jitule »
IP zaznamenána

alvida

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +1/-1
« Odpověď #31 kdy: Říjen 07, 2010, 13:24:26 odpoledne »

Dělá vám dobře se neustále napadat a urážet?Není to zbytečné?
Je mě z vás smutno :[
Konečně se tu bude dát slušně chodit,tak proč si to nepřiznat.
Každý máme svůj dům,byt...Každý z nás ví,co to stojí,když si chceme něco nového vybudovat,že všechno nemáme hned,musíme do toho investovat peníze,čas,trpělivost,někdy se i na čas trochu omezit v konfortu na který jsme byli zvyklí.Tak je to se vším?To se tedy i doma takto hádáte,když něco budujete?
IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #32 kdy: Říjen 07, 2010, 19:00:39 odpoledne »

alvido ale tá silnice je fakt v katastrofální stavu vám by se to líbylo mět to před domem??????pokaždé když vyjedete můžete zajed do myčky to asi nestojí málo že ano :japadam
IP zaznamenána

alvida

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +1/-1
« Odpověď #33 kdy: Říjen 08, 2010, 13:47:16 odpoledne »

Opravdu NELÍBYLO?
Ale teď vážně,po hnusné cestě se nechce chodit nikomu,taky to znám.U nás je nedodělaný kus cesty,jako památka po bývalém vedení obce.Taky po každém větším dešti musím prát kalhoty a čistit boty.
Co mě opravdu vadí je psáno výše.Udělat něco pro obec a přitom se zavděčit 1500 obyvatelům určitě nejde,ale při troše tolerance by si každý z nás z toho všeho mohl něco pozitivního.
Tak pěkný víkend a už žádné urážky a napadání,díky.
IP zaznamenána

petr_t

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +27/-3
« Odpověď #34 kdy: Říjen 08, 2010, 19:02:46 odpoledne »

Urážky a napadání již řadu let ke komunální politice patří. Asi to bude tím, že si na malé vsi vidíme všichni skoro až do talíře.
Však už jen týden a bude vymalováno na další období. Je mi ale moc líto, že nám zase kandidují Ti, co minule. Téměř žádná nová krev...
Božka s neúspěšným kandidátem do poslanecké sněmovny sesbírají hlasy důchodců a pánbíčkářů, vládnoucí garnitura hlasy třicátníků s rodinama, hasiče a grygovské sporťáky.Exstarosta se svýma stranama bude mít na své straně padesátníky, myslivce a pár příznivců. Myslím si, že by mohli rozhodnout mladí, jestli půjdou volit. Snad nepřevezmou štafetu po rodičích a budou s rozmyslem vybírat MENŠÍ ZLO...

A když už píšu v tomto tématu, tak musím konstatovat, že nové silnice se mi líbí. Na jejich menší šíři si zvykneme, super, že přibylo chodníků a zálivek na parkování. Jen nechápu význam zvýšených křižovatek :ko:
Rozhodně vozidla nezpomalují, určitě znesnadní zimní údržbu a troufám si tvrdit, že určitě budou stát obecní kasu dost peněz časté opravy!!!
Jen bych rád četl někde, kolik vlastně vše stojí, kolik je zaplaceno, kolich zbývá, odkud se budou finanční prostředky brát a kdy. Taky, jak dlouho budeme muset (1500 občanů) splácet dluh.

Ještě jedna uštěpačná otázka... kdo platí rozšíření dětského hřiště v parku?
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.109 sekund, 23 dotazů.