Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Obnova a modernizace místních a účelových komunikací v obci Grygov  (Přečteno 17186 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
  • Oblíbenost: +193/-32
    • Skupina Žízeň
Obnova a modernizace místních a účelových komunikací v obci Grygov
« kdy: Listopad 06, 2008, 14:11:47 odpoledne »

Na základě definovaných cílů a priorit Národního rozvojového plánu České republiky pro období; 2007 - 2013 a Národního strategického referenčního rámce připravuje Česká republika pro využívání fondů Evropské unie v letech 2007 - 2013 celkem 24 operačních programů, z toho je 7 regionálních operačních programů, které připadají na jednotlivé regiony soudržnosti NUTS.

Region soudržnosti Střední Morava připravuje Regionální operační program ROP NUTS II Střední Morava.

Výbor Regionální rady Obci Grygov v třetím kole 2.3.1 Fyzická revitalizace území schválil projekt Obnova a modernizace místních a účelových komunikací v obci Grygov a doporučil k financování z ROP Střední Morava.

Výše dotace činí 21 506 107,90 Kč (částka zahrnuje podíl evropských fondů ERDF a národní spolufinancování).
« Poslední změna: Listopad 06, 2008, 14:26:11 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

Marek

• Host
Re: Obnova a modernizace místních a účelových komunikací v obci Grygov
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 10, 2008, 01:39:28 dopoledne »

Tak jsem se dnes doslechl, že zastupitel obce pan Otakar Hlaváč starší sepsal dvě odvolání proti vydání stavebního povolení. Jedno nechal podepsat svého syna Přemysla a druhé podstrčil občanům z uličky za kaplí. Pan místostarosta Chramosta dnes vypadal, že pukne vzteky a mluvil o tom, že to zpozdí stavební povolení a pravděpodobně tak přijdeme o dotaci na opravu místních komunikací.

JE TO PRAVDA?

Pokud by se v Grygově neopravovala naše cesta, která vypadá již několik let jako tankodrom, trval bych na tom, hnát k zodpovědnosti nejen občany, kteří to podepsali, ale i člověka který celou tuto tragédii zinscenoval.
IP zaznamenána

Tom

• Administrátor
  • Mladší člen
  • Oblíbenost: +95/-41
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 11, 2008, 17:16:31 odpoledne »

Dobrý den, pane Marku,

bohužel jste se doslechl správně. ANO, rodina Hlaváčova vyvíjí tyto aktivity, které komplikují celý projekt obnovy komunikací v Grygově.

Je zarážející, že rodinní příslušníci pana Otakara Hlaváče staršího, který je zastupitelem obce, podávají odvolání doslova v poslední minutě zákonné lhůty.

Zdůrazňuji slovo zastupitel, protože zastupitel obce si informace o projektu zjistit umí, a to včas a kvalitně, u pana Hlaváče to platí též. Pokud nechce, tak si je prostě nezjistí.

Výše uvedený postup (dle mého názoru) je u zastupitele navíc jasnou známkou toho, že chce jednat skrytě a škodit. Pokud se jeho vinou stavební řízení protáhne, reálně hrozí, že obec o pracně získanou dotaci přijde. Obec tedy může přijít o 22 milionů korun.

O smyslu a motivu jednání odvolatelů si tedy můžete udělat obrázek sami.....

Jen pár drobností pro doplnění:

- v únoru 2008 se na veřejném zasedání schvalovalo podání žádosti o dotaci    na tento projekt

- dostal i projektovou studii, kterou má od února zajisté až dodnes

- na téměř každém veřejném zasedání v roce 2008 jsem jako starosta obce podával o projektu informace

- a navíc - KOMPLETNÍ PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE VISÍ NA NÁSTĚNCE OBECNÍHO ÚŘADU. V případě nočního nutkání, když je úřad uzavřen, si může spousta lidí (mezi nimi i pan Hlaváč) již několik měsíců prohlédnout celý projekt na webových stránkách obce, a to v klidu domova

- dne 28. srpna 2008 proběhla veřejná informační schůzka v místní sokolovně, kde někteří občané vznesli připomínky a tyto připomínky byly do projektu (pokud to bylo technicky možné) ihned zapracovány

- pan Hlaváč (starší ani mladší) po celou dobu nikdy nevznesl jedinou připomínku ani k řešení komunikací za kapličkou ani k části jiné

Hezký den!
Tomáš Kubáček, starosta obce
IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #3 kdy: Únor 10, 2009, 22:52:48 odpoledne »

Projekt obnova a modernizace místních a účelových komunikací v obci Grygov ve formátu PDF naleznete ZDE
IP zaznamenána

Tomáš Matulík

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +0/-0
« Odpověď #4 kdy: Červen 17, 2009, 21:45:58 odpoledne »

Zajímalo by mne kdy začne slibovaná oprava cest, event. úpravy sportovního areálu, na kterou Grygov dostal finanční dotaci. Nikde žádná informace není, žádný výhled, termín, nic. Nikdo se na to neptá. Je nějaké datum, kdy by mohla obec přijít o nárok na dotaci? Můžete objasnit jak to dopadlo s odvoláním p. Hlaváče a dalších a zda to tedy ovlivnilo vydání stavebního povolení?
IP zaznamenána

Tom

• Administrátor
  • Mladší člen
  • Oblíbenost: +95/-41
« Odpověď #5 kdy: Červen 18, 2009, 06:41:36 dopoledne »

Dobrý den,

projekt "obnova komunikací" v Grygově je v bodě před započetím stavebních prací.

"Boj" jednoho nejmenovaného pána (nebo, chcete-li, jmenovaného výše) totiž neskončil pouhým odvoláním ke stavebnímu řízení, ale pokračuje dál, a to udáním k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Úřadu jsem osobně předal všechny požadované materiály, nyní čekáme na vyjádření tohoto úřadu, abychom mohli pokračovat v započaté práci.

Bylo vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavebních prací, které vyhrála firma SKANSKA DS a.s., nabídla nejvýhodnější cenu. Tato firma byla schválena zastupitelstvem obce.

Kroky místního zastupitele, bývalého starosty, tedy nesměřují k rozvoji obce, ale snaží se projekty zdržovat, s cílem, aby se za toto volební období nic nestihlo. Důvod je jasný - příští rok budou komunální volby...

Je mi tohoto člověka upřímně líto ...

Jinak činíme kroky k tomu, aby se všechny projekty zdárně zrealizovaly.
O dalším vývoji Vás budeme informovat zde nebo v obecních novinách.

Přeji Vám hezký den!
Tomáš Kubáček, starosta obce

IP zaznamenána

Latex

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +0/-0
« Odpověď #6 kdy: Červen 21, 2009, 20:15:29 odpoledne »

Věřím, že celý projekt dopadne dobře, je mi líto toho pána co škodí svoji obci.  Zhrzená milenka je jedno velké neštěstí a jedovatých konců to nemá a nemá.
« Poslední změna: Leden 27, 2010, 15:54:00 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

klo

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +54/-56
« Odpověď #7 kdy: Srpen 10, 2010, 19:38:33 odpoledne »

Může mi někdo říct kdo plánoval rekonstrukci kanalizace a místních komunikací??? Jak se mám ku*va dostat domů když jsou všechny cesty zatarasené stavebními stroji?? Vím že budou volby a chcete všechno na co jste 4 roky srali stihnout, ale odsud podsud, neskutečnej bordel!!! :p:
IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
  • Oblíbenost: +15/-13
« Odpověď #8 kdy: Srpen 11, 2010, 20:37:45 odpoledne »

;D
IP zaznamenána

Janina

• Mladší člen
  • **
  • Oblíbenost: +22/-6
« Odpověď #9 kdy: Srpen 12, 2010, 06:21:00 dopoledne »

Takových je nás jistě víc,ale zase si říkám,vydžet a bude to tu hezký,i když kolikrát se sprostým slovům neubráním.  hi
IP zaznamenána

klo

• Nováček
  • *
« Odpověď #10 kdy: Srpen 12, 2010, 12:42:07 odpoledne »

Jo pěkný to bude, ale přece to šlo trošku naplánovat, dneska jsem zase nemohl vyjet z Grygova, zabralo mi to asi 10 minut a normálně by to byla tak minutka
IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #11 kdy: Srpen 12, 2010, 19:23:31 odpoledne »

to je ale zase dobrý adrenalin někam vjedeš a nevíš jestli projedeš to je pak sranda  ;) ale co už nezbývá než vydržet  :spim:
IP zaznamenána

klo

• Nováček
  • *
« Odpověď #12 kdy: Srpen 12, 2010, 23:46:20 odpoledne »

No tak teď už asi jo  :) Mno a ten adrenalin jako někdy dobrý, ale občas už toho mám plný zuby ty ne???
IP zaznamenána

Dosik

• Plný člen
  • Oblíbenost: +114/-42
« Odpověď #13 kdy: Srpen 13, 2010, 12:20:44 odpoledne »

Jo pěkný to bude, ale přece to šlo trošku naplánovat, dneska jsem zase nemohl vyjet z Grygova, zabralo mi to asi 10 minut a normálně by to byla tak minutka
Nejjednodužší to máš projet po ulici U Parku. Jinak, pokud není výkop přes celou cestu, tak se dá projet všude  hi
IP zaznamenána

Janina

• Mladší člen
  • **
  • Oblíbenost: +22/-6
« Odpověď #14 kdy: Srpen 13, 2010, 19:29:35 odpoledne »

No i když není někde výkop,neznamená,že člověk projede.Kolikrát stojí na každém kroku stroje a pánům od Skansky je za těžko trochu poodjet i když nemají zrovna nic na práci.
To už se mi stalo několikrát,že jsem musela vylézt z auta a jít  říct,jestli by mě nemohl pustit.A to moc dobře viděl,že tam stojím a čekám a ještě jsem si vyslechla řečí.
No nic,ale jak říkám,ještě chvilku vydžet.
IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #15 kdy: Srpen 13, 2010, 20:01:13 odpoledne »

věřme že jen chvilku  rolf nějak se mi nezdá že by stíhaly ale nechám se mile překvapit já se jen směju že na desetkrát jezdíme k baráku a přemýšlíme kudy teď  :potlesk:
« Poslední změna: Srpen 14, 2010, 07:26:58 dopoledne od renda111 »
IP zaznamenána

klo

• Nováček
  • *
« Odpověď #16 kdy: Srpen 13, 2010, 22:40:35 odpoledne »

Aspoň renda semnou soucítí  :potlesk:  ;D
IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #17 kdy: Srpen 14, 2010, 08:14:45 dopoledne »

Máte naprostou pravdu. Vydržte ...  :mir:

Ulice Grygova jsou rozkopány (mimo ulici Lubušina) všechny. Pokud práce půjdou podle plánu, podaří se nám v brzké době dokončit poslední úsek ulice U Parku, druhou polovinu ulice K Nádraží a celou ulici Komenského. Tím se všechny stavební práce soustředí na ulice 8. května a Masarykova.
Průjezd Grygovem se tedy v dohlednu zlepší.
Nejhorší omezení nás však čekají a to budování vyvýšených křižovatek. Tyto se musí dělat až po pokládce asfaltu, na samotný závěr. Časově však nebude jedna křižovatka uzavřena déle než týden.

Informace o stavbě, o jejím zpoždění, naleznete ZDE

Projekt obnova a modernizace místních a účelových komunikací v obci Grygov ve formátu PDF naleznete ZDE
IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #18 kdy: Srpen 14, 2010, 21:52:32 odpoledne »

tak to abych si sehnala někoho kdo má kopírku ,aby mi to stáhl i z daty kdy je co průjezdné ??? jak mám jezdit ať se ještě třeba nestratím  rolf to je sranda člověk se i nasměje  :japadam.Tak vám všem přeji ať najdete tu správnou cestičku k vašemu  domečku  ;D
IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #19 kdy: Srpen 23, 2010, 20:16:30 odpoledne »

to se opět něco povedlo dnes jsem chtěla projed kolem Prefy ale ouha u inseminačky rozkopaná cesta a nikde žádné označení vím je to nutné ale proč se nedají značky aby člověk věděl kudy tedy cesta nevede :ne:
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.211 sekund, 29 dotazů.