Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!  (Přečteno 18602 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Svaťa Dysmas

 • Mladší člen
 • **
 • Oblíbenost: +27/-49
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 58
Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« kdy: Duben 16, 2009, 04:20:27 dopoledne »

Nová ,,tráva'' je nebezpečná!

Odborníci varují, že marihuana, která je nyní k dostání, není měkkou drogou. Karlovarský kraj - Tráva, gandža, hulení, špek. Mládež říká marihuaně různě a její obliba mezi náctiletými pořád stoupá.
Odborníci ale varují, že teď už nejde o takzvaně měkkou drogu. Díky speciálnímu šlechtění má mnohem silnější účinky a kuřákům může vážně poškodit zdraví. Navíc se ukazuje, že s touto drogou experimentuje čím dál víc dětí už na základních školách. A také nemine týden, kdy by policie neoznámila, že našla velkopěstírnu a pochytala gang pěstitelů a překupníků. Trh s marihuanou v Karlovarském
kraji, a zvláště pak na Chebsku, ovládli Vietnamci. Drogu, určenou nejen pro místní trh, ale hlavně pro vývoz do sousedního Německa, pěstují ve velkém v prostorách zdánlivě opuštěných domů, často v centrech měst.
Přestože policisté v poslední době řadu pěstíren odhalili, obchod s marihuanou je natolik výnosný, že pěstitelé nejen že se ztrátami počítají, ale neváhají investovat miliony korun do zařízení od osvětlení přes vyhřívání řízené tepelnými senzory a časovými spínači až po důmyslnou vzduchotechniku, která odvádí typickou vůni konopí.
Téměř tisícovku rostlin těsně před sklizní objevili chebští policisté nedávno v chebské Dyleňské ulici nedaleko od policejní služebny. Zdaleka to ale není ojedinělý případ. Na konci loňského roku objevili policisté pěstírnu marihuany přímo v centru Aše, v Karlově ulici. Další hydroponní farmy našli kriminalisté také v Hranicích, Mokřinách či v Jáchymově. Samozvaní zahradníci přitom riskují
několikaletý pobyt za mřížemi. „Pachatelům hrozí za nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek až pět let vězení, členům organizované skupiny až deset let.
Snaha po úspoře nákladů vede pěstitele marihuany často k tomu, že elektrický proud potřebný k vytápění a osvětlení pěstíren odebírají načerno, aniž by za něj platili. Právě nelegální či nadměrně vysoké odběry elektřiny u nemovitostí, které se jeví na první pohled nevyužívané, vyvolávají podezření a přimějí policisty, aby se na objekt zaměřili.
„Marihuana z pěstíren je naprosto nezvladatelná. To už není slabá droga. Běžně je v ní tolik účinné látky THC, že je hladina nad horní hranicí měřicího rozsahu přístroje, neboť jeho výrobce nepředpokládal tak vysoké množství,“ upozorňuje primářka psychiatrie ústecké Masarykovy nemocnice Zdeňka Staňková. Zatímco rostlina indického konopí pěstovaná na záhoně nebo na okně obsahuje pouhá 2 až 3 procenta THC, ve velkopěstírnách se účinek
látky stimuluje na 30 až 40 procent.
Marihuana může vypadat neškodně a mladí si ji oblíbili kvůli zdánlivým pocitům pohody, jenže podle Staňkové může mít její kouření velmi vážné
následky. „Může vyvolat toxickou psychózu. Uživatel má bludy, halucinace, chybí mu kontakt s realitou. Projevuje se to většinou u mladých lidí do dvaceti let,“ varuje Staňková.

Psychóza odezní po pár dnech nebo trvá půl roku až rok. Pokud kuřák jointy včas zahodí, psychózy se zpravidla zbaví. Marihuana však může způsobit ještě daleko závažnější onemocnění. „Podle jedné studie může při určitém genomu vyprovokovat různá duševní onemocnění, nejčastěji schizofrenii, pro kterou má jedinec latentní vlohu, a ta se aktivuje,“
uvedla Staňková. Z příležitostného kuřáka „trávy“ se může stát duševně nemocný stálý klient léčebny.
Už se z toho nedostal.
Psychiatrička Staňková zná ze své praxe spoustu případů lidí,
jimž THC zkazilo život. „Chlapec měl partu, všichni kouřili marihuanu a on dostal psychózu.
Ležel u nás na oddělení, vyléčil se, nekouřil a byl zcela v pořádku. Po dvou letech si ale zase zakouřil, dostal psychózu znovu a z ní už se nedostal. Nyní má takzvanou bipolární poruchu, střídají se u něj manické a depresivní fáze. Je v plném invalidním důchodu, marihuany se sice nedotkne, ale už je pozdě,“ popisuje Staňková.
Šlechtěná a velmi silná marihuana začíná být podle psychiatrů obrovský problém, v nejbližší době proto proběhne kongres v Edinburgu na téma psychózy a canabis.
Se znepokojivým průzkumem nedávno přišlo ústecké Kontaktní centrum pro drogově závislé. „Ze zkušeností našich klientů, kterých máme v kartotéce kolem 1 800, vyplývá, že 80 procent z nich poprvé kouřilo marihuanu ve věku 10 až 15 let, tedy právě na základních školách,“ sdělila vedoucí centra Radka Kobližková.
 Nedávná anonymní anketa mezi studenty středních škol ukázala, že polovina z nich buď pravidelně, nebo občas „trávu“ kouří. Je jich dokonce více než kuřáků tabáku. Děti v dotazníku uvedly, že marihuana je podle nich méně
nebezpečná a není návyková. O psychických následcích však neví nic.
Účinky podceňují i rodiče. „Občas k nám přijdou s tím, že jejich dítě užívá pervitin.
 A také marihuanu, ale to tolik nevadí, dnes přece kouří každý, říkají,“ přibližuje Kobližková.
Jak mohou rodiče nebo učitelé poznat, že je dítě „zhulené“?
U dětí se kouření marihuany projevuje ztrátou zájmu, apatií, a tím pádem výrazným zhoršením prospěchu ve škole,“ říká psychiatrička Staňková.
Když žák v osmé třídě, kde děti s marihuanou obvykle začínají, má nejprve jedničky, ale najednou prospí celé vyučování, není připraven na výuku a nosí domů pětky, měli by rodiče a učitelé zbystřit. Takové dítě pravděpodobně kouří marihuanu. „Rodiče si obvykle myslí, že dítě má výchovný problém. Vůbec je nenapadne, že důvodem může být droga. Pak jsou zděšení, když rozborem moči zjistíme, že jejich syn nebo dcera kouří marihuanu,“ uvádí
primářka.
Chytrý sportovec už nevyniká. Obliba marihuany mezi školáky roste. Svědčí o tom příběh dalšího chlapce, který chodí teprve do osmé třídy. Nejprve měl samé jedničky, vynikal
při matematických olympiádách, sportoval. Když si začal balit jointy, všechno zahodil. Skončil se sportem, ve škole se rapidně zhoršil. Nedávno se přestěhoval na venkov, kam vozí dalším vrstevníkům marihuanu, aby s ním kamarádili.
Drogu si děti často prodávají mezi sebou přímo na základních školách. Například loni v listopadu se přišlo na to, že čtrnáctiletý chlapec z osmé třídy jedné z litvínovských základních škol nabízel spolužákům marihuanu rovnou ve třídě. Dávku prodával údajně za 200 korun. Drogu u něj objevilo vedení školy a případ řešila policie jako přestupek.
Větší hlad po silné marihuaně s vyšším obsahem účinné látky THC potvrzují i policejní statistiky.
Početnou skupinu „zahradníků“ tvoří Vietnamci, kteří zavřeli stánky na tržnicích a příležitost k novému podnikání nalezli v opuštěných budovách bývalých statků a průmyslových hal.
 Jak se z lehké drogy stane tvrdá?
 Dříve marihuana obsahovala maximálně 3% účinné látky THC. Speciálním šlechtěním ve velkopěstírnách dosahuje až 40%. Taková je podle odborníků nebezpečná - může způsobovat psychózy a schizofrenii.

staženo z internetu
IP zaznamenána

grubisz

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +0/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 10
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #1 kdy: Leden 25, 2010, 09:26:15 dopoledne »

A teď něco přímo od mnohaletého uživatele nebezpečné drogy. V zásadě vše co je napsáno v tomto vysilujícím pojednání je pravda až na jednu drobnost... Konopí pěstované vietnamskými zahradníky ani zdaleka nedosahuje popsané kvality. Je to dáno následujícími faktory: vietnamský zahradník zpravidla pečuje o několik set popřípadě tisíc rostlin a s tohoto důvodu jim zdaleka nemůže věnovat zcela ideální péči, proto tyto rostliny bývají často napadeny škůdci jako jsou svilušky a nebo dokonce plísní (kouřením plesnivého konopí může dojít k poškození organismu, většina plísní napadajících canabis indica jsou jedovaté) další věc je potřeba rychle zaplatit náklady. Specializovaná technika a hnojiva pro pěstování canabis jsou dosti drahá a vegetační období čili období zrání květu (u canabis indica cca 2- 2,5 měsíce) je z důvodu rychlé návratnosti prvotních investic velice často zkracováno a tím se do prodeje z 80% dostává konopí které není zralé (neobsahuje dosti účinné plyskyřice) a tím je toto konopí téměř neúčinné... Dalším faktorem je doba schnutí... Konopí je nejoptimálnější pokud schne déle než 14dní ideální je 1 měsíc to si ovšem vietnamský pěstitel zpravidla nemůže dovolit, a proto téměř vždy se dostává do prodeje konopí obsahující velké množství vody a chlorofilu což při kouření ničí jeho účinky... Dalším faktem je, že genetika canabis, která by měla 40% aktivního THC NEEXISTUJE... Aktuálně nejsilnější genetika vyšlechtěná holandskou "seed bankou" se jmenuje G-13 Haze a obsahuje něco kolem 27% aktivní látky... (toto procentuální vyjádření je bráno pouze z rostlinné plyskyřice, která jako jedíná část rostliny obsahuje aktivní THC a je jen orientační) rostlina konopí obsahuje ještě mnoho alkaloidů které účinky THC buď potlačují nebo podporují z tohoto důvodu se množství aktivní látky nedá určit příliš přesně... Kouřím marihuanu již 9 let aktivně se zajímám o drogy a to ne jako feťák nýbrž zcela seriózně. Zabývám se aktivně působením drog na lidskou psychiku a to hlavně THC a LSD. Jako člověk který se o drogovou problematiku aktivně zajímá můžu potvrdit že u 90% pravidelných kuřáků marihuany se objevuje schizofrenie, nebo její lehčí forma prokrastinace toto je nepopiratelný fakt. Zároveň ovšem můžu potvrdit, že téměř každý kuřák marihuany s tímto umí naprosto bez problému žít a na první pohled by jste u těchto lidí ani nepoznaly že jsou mnohaletými uživateli konopí... Bohužel konopí se stalo módní drogou a proto je ho čím dál tím více vidět a mnohem více vyplouvají na povrch jeho rizika... Problém ovšem není v samotné droze nýbrž v přístupu k ní... Pokud naše společnost přetane z marihuany dělat módní boom a místo strašení LŽÍ a mýtů, které se bohužel často objevují i v publikacích pro základní školy, by se v těchto publikacích nacházela fakta a informace i o pozitivech užívání konopí tak by bylo vše jinak.... Vřele doporučuji publikace od mudr. Jana Presla, nebo ze zahraniční literatury např dr. T. Leary... Nechci se konopí nikterak zastávat, protože se může v jistém ohledu opravdu stát problémem, ale zároveň vím, že to není o nic větší problém než 5 hospod v naší obci.... Jako člověk který se pohybuje dnes a denně mezi mládeží a jako mnohaletý uživatel konopí vím a v přímém přenosu též pozoruji, že mnohem větším problémem mezi naší mládeží je zcela legální a často opomíjený přítel ALKOHOL.... Milý rodiče nemusíte propadat panice vaše dítě si pouze vybralo drogu která je pro starší generace zemí neznámou a proto je rozšířeno mnoho polopravd omylů a mýtů o jejím užívání.... Kouření marihuany se stává opravdovým problémem vyžadujícím léčbu mnohem méně často než je tomu např. u alkoholu nebo jiných drog... tyto případy jsou i dnes kdy je kouření trávy tak rozšířeno, velkou vzácností... s pozdravem GRUBISZ
« Poslední změna: Únor 04, 2010, 08:49:40 dopoledne od grubisz »
IP zaznamenána

grubisz

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +0/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 10
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #2 kdy: Leden 26, 2010, 08:34:35 dopoledne »

Ačkoliv jsem kuřákem konopí NIKDY jse NEZTRATIL své zájmy..... Nebuďte líní.... POUŽÍVEJTE SE!!!
IP zaznamenána

renda111

 • Mladší člen
 • **
 • Oblíbenost: +15/-13
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 76
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #3 kdy: Leden 26, 2010, 12:04:47 odpoledne »

trak si hul ty gumo ale né aby to dělaly děti  :p:
IP zaznamenána

grubisz

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +0/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 10
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #4 kdy: Únor 01, 2010, 08:50:32 dopoledne »

jó tak s tim už si musí poradit rodiče kámo, aby si jejich děti vybraly tu jedinou "zprávnou" a legálni drogu.... rolf
IP zaznamenána

renda111

 • Mladší člen
 • **
 • Oblíbenost: +15/-13
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 76
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #5 kdy: Únor 01, 2010, 11:40:01 dopoledne »

JOOOOOO A JAKÁ TO JE :japadam
IP zaznamenána

grubisz

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +0/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 10
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #6 kdy: Únor 04, 2010, 08:45:57 dopoledne »

Podobně jako u jiných návykových látek vede také dlouhodobé zneužívání drog z konopí k celkovému chátrání organismu. Jeho projevem je tělesná sešlost a morální defekty spojené se změnou povahových vlastností, především psychickým návykem a ztrátou motivace. Tyto příznaky mají pouze malou intenzitu, nicméně bývají patrné.

Otázka používání a zneužívání konopí u schizofreniků zaujala mnohé výzkumníky. Ve srovnání se zdravou populací a se skupinami pacientů s jiným psychickým onemocněním je kouření marihuany mezi schizofreniky (především mladšími čtyřiceti let) rozšířenější. U schizofreniků je obecně pozorována zřetelně zvýšená konzumace většího počtu drog - alkoholu, nikotinu, kokainu, opiátů.

Z pozorování téměř 45000 lidí vyplynul poznatek, že kouření marihuany zvyšuje riziko hospitalizace se schizofrenií. Autoři studií předpokládají, že obsahové látky konopí mohou působit jako "stresory" schopné uspíšit klinické projevy onemocnění. První příznaky schizofrenie se u pravidelných konzumentů konopí projeví o 4,7 roku dříve, než u jedinců, kteří se marihuaně vyhýbají. Na druhé straně se ale v posledních třiceti letech nezvýšila incidence onemocnění tak, jak by to odpovídalo boomu používání konopí. Autoři se shodují v názoru, že kouření marihuany může přispět k rychlejší manifestaci choroby u predisponovaných jedinců (u kterých by se choroba tak jako tak po určité době projevila), aniž by to mělo vliv na vyvolání choroby de novo v ostatních případech

Psychická závislost není nikterak silná, jedná se především o nutkání požít drogu a zažít "znovu" tento stav, přičemž síla nutkání je srovnatelná s chutí na čokoládu. Této závislosti se lze většinou snadno zbavit. Fyzická závislost zde neexistuje (narozdíl od legálního tabáku na který existuje u 60-70% kuřáků). Není bez zajímavosti, že z těch, kdo v adolescenci užívají pravidelně marihuanu, je pravidelnými konzumenty ve 30-40 letech pouze 20 % (jen pro srovnání u alkoholu to je 90 %).

Mezi vědci se dokonce často vyskytují názory, že vliv marihuany na psychickou deterioraci není v žádné solidně založené studii dokázán. Konopí sice může vést k závislosti, ale také v mnoha případech nemusí. Ve Spolkové republice Německo byla provedena studie u 1 458 lidí (z toho 60 % s vyšším vzděláním, 50 % studentů), u kterých se ukázalo, že problémy jsou dány nejenom marihuanou, ale současným abúzem opiátů (20 %), alkoholu (100 %) a tabáku (téměř 100 %). Podrobný rozbor ukázal, že u konopí co do počtu užití konzumace neroste s časem (s věkem). Dokonce s věkem nestoupá ani počet zdravotních komplikací.

Epidemiologické studie ukazují, že konopí je v podstatě méně škodlivé než alkohol a tabák a že pověsti o zvýšeném riziku přechodu na tvrdé drogy u kuřáků marihuany nejsou podloženy žádnými seriózně zpracovanými daty.

Hlavní účinnou látkou v konopí je delta-9-tetrahydrocannabinol. Konopí obsahuje asi 60 látek ze skupiny tzv. cannabionidů.

Cigareta marihuany (1 g) obsahuje obvykle 5 až 10 mg THC (delta-9-tetrahydrocannabinolu), který je hlavní účinnou látkou. V jednom gramu rostlinného materiálu, vypěstovaného u nás, se našlo od 0.2 do 69.4 mg THC (běžně ve světě je v marihuaně 0.3 - 14 % THC, ve šlechtěných druzích z Nizozemska 9 - 27 %), přičemž droga s obsahem nad 3,3 mg vyvolá typické účinky. Množství drogy k tomu potřebné je však značně individuální, tzv. automatické dávkování. Metabolity cannabinoidů se kumulují v organismu - po týdnu zůstává až 70% tetrahydrocannabinolů, střední doba exkrece je 27 dnů (někdy až 77 dnů). Jedná se však hlavně o 11-hydroxy-tetrahydrocannabinol (11-OH-THC) a 11-nor-9-carboxy-delta-9-tetrahydrocannabinol (11-nor), hromadící se v tukových buňkách. Jistým zmatením pojmů je, že i tyto látky jsou označovány THC, stejně jako delta-9-tetrahydrocannabinol, nemají ovšem jeho účinky. V dorostlém konopí je vždy část cannabinolů (někdy vše) v podobě kyseliny THC, za normálního stavu bez euforizačních účinků. Tato kyselina se mění v THC zahřátím.

IP zaznamenána

Josef

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +0/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 4
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #7 kdy: Březen 01, 2010, 17:08:40 odpoledne »

Zdravim. Souhlasím s názory uživatele Grubisz. Toho člověka osobně znám a jsem si jistý tím, že ví, o čem mluví a žádná guma rozhodně není. Chápu, že se někomu jeho názory nemusí líbit. To je v pořádku. Nejdůležitější ale je, že ten názor má a dokáže jej nějakým způsobem propagovat. Což spousta lidí nedovede. Kdyby každý dokázal slušně propagovat svůj názor a na druhou stranu přijmout názor druhého a zkusit o něm (alespoň minimálně) zapřemýšlet, možná by se nám  žilo o trochu lépe. Vždyť to je podstata každé diskuse a od toho diskuse jako taková vznikla. Ale o to mi v mém přispěvku nejde.
Mluvíte tu o FAKTECH. Ano máme tu fakta a lži. Jenže existují fakta a fakta (i v případě marihuany). V prvním příspěvku od pana Dysmase můžeme najít tu první kategorii. Ta fakta, která jsou stále na očích a která straší ( někdo by řekl poučují) nezasvěcené. Nezasvěcený člověk ( ať už se jedná o jakékoliv téma) tato fakta přijme a řídí se jimi. Jenže už nepřemýšlí o tom, co kdyby tato fakta byla nějakým způsobem odlišná od skutečných. Každý, kdo se o problematiku zajímá, ví, že pokud se chce něco dovědět, musí na to pohlédnout z obou stran. Jenže velké množství lidí v této vesnici přijimá povrchní demagogická fakta, která jim média ( nemusí to být ani média) "strčí do huby".
Ačkoliv si to asi mnozí neuvědomují, doba propagace neskončila rokem 1989. Stále žijeme v době propagace. I když v tomto případě se jedná spíše o  antipropagaci. Ano, jsou tu i pravdivé informace a nechci v žádném případě podceňovat riziko, které s sebou tato droga přináší. Jenže jsou tu i pozitiva, která bohužel zaslepení lidé nevidí. Vždyť to je ubohé jen slepě obviňovat a mávat tu frázemi z nějakého antidrogového letáku. Bohužel (a je mi to opravdu líto) žijeme ve společnosti, která rozděluje drogy na tvrdé, měkké a legální. Toto rozdělení si ještě mnozí zjednoduší a vzniká jen jedna kategorie- drogy a jedna kategorie lidí uživajících drogy- feťáci. Podoba takového "feťáka" se v podstatě od dob "mániček" nezměnila. Zkusím to trochu konkretizovat přímo pro  tuto vesnici. Jde o nebezpečného mladistvého pobudu (opravdu směšné slovo..), který se schází s jedinci stejného popisu na určeném místě ( v tomto případě za humny) a tam společně berou drogy a škodí svému okolí. Ubohé. Bohužel je to fakt. Jenže na jakém základě tato (MYLNÁ!!!!) představa vznikla? Vypozorováním? Studií? Ani náhodou. Tato 
představa byla lidem vsunuta a oni ji začali z nějakého mě neznámého důvodu považovat za skutečnost a ihned ji pro sebe vhodně použili na místní mládež.
Smutným faktem ale zůstává, že tito "polepšovatelé mládeže" hrozí prstem špatným směrem. Jak už uvedl Grubisz, je tu  alkohol. V tomhle případě si nemůžu nerýpnout do uživatelů této drogy, která ale v očích místních lidí drogou není. Proč, to je mi záhadou. Hlavním problémem bude nejspíš ta zaslepenost, o 
které jsem psal výše. Zkusme si takové zajímavé porovnání. Vezměme si dvě party mladistvých a jejich zábavy. Partu A (kouřící marihuanu) a partu B (pijící alkohol).
Parta A se sejde a chce se bavit. Zahulí si, zasměje se, nikoho neobtěžuje, nic bezdůvodně nerozbijí, zbytečně nekřičí, nikoho nenapadají. Proč jsou teda stíháni? Za co? Že si zahulili, aby se cítili dobře a užili si zábavu mezi sebou? Zábavu, která, přiznávám, může pro nezúčastněného člověka někdy vypadat poněkud zvláště.
Parta B se sejde a chce se bavit. Nakoupí alkohol, vypijí ho a začnou se chovat jako zvířata. Samozřejmě vše je přímo úměrné množství vypitého alkoholu- nechci tu napadat lidi, co si prostě jen "zajdou s někým na pivko",proti tomu nic nemám a ani nemám právo mít, vždyť jde o tu samou podstatu jako v předešlé  partě- pobavit se "mezi svými" a neobtěžovat nikoho "venku". Ale zpět k partě B. Ti už svůj alkohol vypili a jestli ještě nerozbili prázdné láhve o silnici, tak na to přijde později. Z kluků se stávají alfa samci, kteří potřebují všude a vždy demonstrovat svoji mužnost a sílu, takže křičí, zpívají, rozbíjejí 
věci, kopou do popelnic (v podstatě do všeho, co se jim dostane do cesty) a to většinou na veřejnosti, takže ani lidé "zvenčí" nejsou ušetřeni. Vše spojuje jen nechutná a extrémně nucená, samoúčelná agresivita. Z holek se zase stávají odporně se chovající chodící (někdy jen ležící) ohavnosti, které se nestydí svlékat na veřejnosti, řvát nebo v nejhorším případě být někým taženy s pozvraceným oblečením.  Jsem si naprosto jistý tím, že více problémů vzniká s alkoholem, nikoliv s marihuanou. Ano stala se tu tragédie, ve které hrály roli drogy a umřel mladý člověk (mimochodem můj dobrý kamarád) a vím, že hodně lidí by argumentovalo tímto. Ale to, kolik lidí jen na území vesnice a blízkého okolí, sedá za volant s alkoholem v krvi, to už nikdo nevidí. Zdá se mi, že se to 
mezi místními stalo jakýmsi "tiše akceptovatelným faktem". Najdou se i jedinci ( sám jsem toho byl několikrát svědkem), kteří to, že sedají za volant ožralí, ještě prezentují a dokonce se za to cítí i jaksi hrdí. Možná to zní jako prázdné moralizování, ale tohle jsem si z malíčku nevycucal ani to nemá být obhajoba uživatelů marihuany. I marihuana za volant nepatří, s tím se naprosto ztotožňuji. Ale je rozdíl v tom, jak marihuana řidiče ovlivňuje. Vím a můžu potvrdit, že každý koho jsem kdy viděl řídit "zhuleného", ví o tom, že je zhulený a jede opatrněji a pomaleji. Obecně je to i potvrzeno, že řidič pod vlivem marihuany jede pomaleji a opatrněji. Respektuji však i negativa tohoto problému. Problémem je pomalejší reflex, takže když přijde neočekávaná situace, "feťák" nemusí 
zvládnout reagovat tak rychle, jak by měl. Pak tu ale máme alkohol. Opět tu hraje roli dokazování síly, případně schopností. Tentokrát je ale prostředkem tohoto dokazování volant. Je dokázáno, že opilý řidič se rád přeceňuje a stává se se svým autem vražednou zbraní. Vše se ještě násobí, když se předvádí před kamarády či před
příslušníkem opačného pohaví. Všichni víme, jak často dopadají například cesty mladých z diskoték nad ránem domů. To myslím všeobecně, ne v této vesnici, i když pro tuto vesnici to platí taky. Klasický scénář:alkohol-předvádění-přecenění-nezvládnutí-rána-neštěstí. Zkuste se zamyslet nad tím, kolik je automobilových neštěstí, způsobených akoholem a kolik trávou. Myslím, že výsledek je drtivý. Toto nechápejte jako obhajobu zhulených řidičů. Jen se pokouším o srovnání. A tohle se děje i tady. Jen to (zatím) neskončilo žádným neštěstím. Někdo sice může argumentovat tím, že tu jsou často policejní hlídky. Ano to je pravda, ti jsou tu často, řekl bych až příliš často. Jenže zbytečně. To, že stojí "pod kopcem" a chytají chudáky, co jen prostě chvíli nedávají pozor a 
jedou 55 místo 50 je docela k ničemu. Sám jsem byl svědkem situace, kdy příslušníci policie právě pokutovali
jednoho z těchto lidí, který očividně musel překročit rychlost jen o pár km a během tohoto pokutování proletěl kolem nejmenovaný mladý řidič asi 80kmh. Policisté byli ale tak zabráni do pokutování chudáka řidiče a ani se za tím letícím autem neohlédli. Ten přirozeně nohu z plynu nesundal, i když musel policisty vidět už při vjíždění do vesnice. Takže argumentací s policejním hlídkami bychom jen ztráceli čas. Kdyby se raději zaměřili na kontroly řidičů v (nevím jak lépe to definovat) alkoholových dobách-tzn. pátky a soboty večer až pozdě v noci a to na místech, kde se takoví řidiči vyskytují (diskotéky, hospody). Myslím, že úspěch by se dostavil sám od sebe. To je ale problémem policejního útvaru jako takového a je to na jinou diskusi.
To, co mě na tom všem štve nejvíce je to, že opíjení je tu v podstatě oslavováno a stává se vesnickou zábavou. Viz plesy a zábavy, které jsou pro mnoho lidí jen zamínka pořádně se ožrat, zanadávat si, zaspívat, něco rozbít, připadně rozdat nějaké ty rány pěstí ( dalši typický prostředek dokazování síly opilých, 
když není po ruce volant). Doufam, že mi odpustí lidé, kteří se chodí na tyto typy zábav opravdu je pobavit a v poklidu se vracejí domů. Vás se nechci dotknout.
Někdo, kdo se brutálně opije a pak vyvádí, je akceptován, dokonce se na to ještě vtipně vzpomíná. Takový člověk se po vyspání ze své kocoviny stává opět  "slušným" občanem. Ano, takoví lidé jsou pro smích, ale úplně jiný druh smíchu. Opovrhující!! ( pro mě).
Na druhou stranu, my, kteří se v poklidu pobavíme mezi sebou a nikoho v okolí neobtěžujeme, jsme stále ti feťáci, před kterými by se občané měli mít na pozoru. Jsme ti, kvůli kterým se lidé bojí chodit přes humna a na těch, co přes humna musí chodit je často vidět, když ne strach, tak alespoň znepokojení ve tvářích. I když není znám žádný případ, kdy by humňáci někoho napadli, okradli nebo něco horšího. My to nemáme zapotřebí. Proč proboha?! Proč bychom to měli dělat?
To, že si tam v poklidu sedíme a pokuřujeme si svou travičku z nás dělá automaticky nebezpečné jedince a
skutečně nebezpeční jedinci, kteří se pod vlivem alkoholu rvou  a sedají za volant jsou mlčky přehlíženi. To mi na této vesnici neuvěřitelně vadí a byl bych rád, kdyby jste se nad tím zamysleli a zkusili se na to podívat z té druhé stránky. A taky si zkuste najít pravou definici slova feťák. Protože feťáci jsou skutečně nebezpeční a věřte mi, že kdybychom byli opravdu feťáci, měli by jste život v Grygově mnohem těžší.

Na druhou stranu jsem rád, že se v této společnosti v poslední době objevuje jakési "světélko naděje" a vyvstávají na povrch i ta pozitiva a kolem marihuany vzniká i jakási subkultura (fora, periodika..). Léčivé účinky snad ani nemusím zmiňovat. To všechno oceňuji. Jenže než se tyto informace dostanou k místním lidem, tak to dříve budu dědečkem. Možná, že o těchto informacích už dávno vědí, ale díky své zaslepenosti stále jen přijímají "fakta" taková jaká tu prezentuje  pan Dysmas. V takovém připadě se situace nikdy nezměni.
OTEVŘI OČI, ZABEDNĚNÁ VESNICE!!! hi

Díky za pozornost a budu velice rád za případné reakce. Od toho tu to forum snad máme.

IP zaznamenána

petr_t

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +27/-3
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 21
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #8 kdy: Březen 01, 2010, 18:37:35 odpoledne »

Hodně osobně pojatá úvaha plná obecných frází vyjadřující však neobyčejně silnou vazbu ke "konzumaci" trávy. Alkohol je samozřejmě metlou lidstva, způsobuje společnosti mnoho problémů, řadu osobních neštěstí a smrt... Drogy, tvrdé, lehké nebo kdo ví jaké ale taky. Pokud něco zlegalizuji, tak umožním masové užívání v mezích zákona. Nemyslíš si, že pokud mi bude na silnicích jezdit pár tisíc "vysmátých zhulenců" nepřibude dopravních nehod a komplikací s nimi spjatých? Myslím, že tady funguje přímá úměra. Ani Ty, nikdo z Vašeho "brkospolku" ani já tuto otázku ohledně drogové problematiky nevyřešíme. Myslím, že spousta odborníků, zákonodárců a vyléčených feťáků se o to snaží léta, ale relativně bez výsledku. Vlastně bez výsledku...jak pro koho. Pro nás to výsledek má-nemáte tu Vaši vysněnou legalizaci!
Samozřejmě jsem pro využití skvělých léčivých účinků marihuany, ale v případě, že ji načerno vypěstujete v kukuřici, sklidíte, usušíte na půdě a pak ji narvete do papíru, šlukovky nebo do jídla a pak chytračíte za volantem nebo v tom opojení vemete něco silnějšího, tak v tom případě za to máte nést odpovědnost a škaredě si to odskákat podobně jako opilci na silnicích nebo při domácím násilí.
Samozřejmě budeš oponovat řadou chytrých postřehů a myšlenek co si za humny ve tmě se svou partičkou při oslavných ódách na THC rádi vyměníte, ale já mám už jen jednu připomínku k Tvému příspěvku. Píšeš: "Protože feťáci jsou skutečně nebezpeční a věřte mi, že kdybychom byli opravdu feťáci, měli by jste život v Grygově mnohem těžší." ... já oponuji: Kdyby jste jako opravdový feťáci dělali Grygovu život mnohem těžší, ani Vám by se tu zrovna dobře nevedlo, na to se spolehni!!! hi
« Poslední změna: Březen 01, 2010, 18:40:29 odpoledne od petr_t »
IP zaznamenána

Josef

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +0/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 4
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #9 kdy: Březen 01, 2010, 22:40:37 odpoledne »

Věř mi, že neobyčejně silná vazba to zase není. Když chci hulit tak hulím, když nechci, nehulím. Určitě bych nemluvil o závislosti. Ale to je jedno. Nebudu tu rozebírat můj osobní vztah k tomuto. Ostatně mysli si co chceš. Upřímně je mi to fuk  :) Neber to ale osobně. O legalizaci jsem taky nemluvil. To je jiné téma, které má své pro a proti a myslím si, že legalizace by trávě paradoxně uškodila. Toť můj názor. Takže nevyvozuj takové závěry, že se tu snažím bojovat o legalizaci. Ještě k tomu používáš zajméno VY.  Očividně nepochopils, co jsem chtěl říct. Nechci měnit žádnou drogovou situaci, jen se trochu snažím aby nebylo slovo feťák používáno jen tak na základě nějakých doměnek ( rozumněj: co kde kdo přečte nebo uvidí v televizi a pak pojmenovává tímto termínem někoho, kdo takový není). Jen chci aby lidi (klidně stačí jen lidi z Grygova) pochopili, že člověk má určitou volbu v tom jakou drogu bude požívat. Vždyť když to vemu obecně, každý člověk požívá drogy. Když do toho teď nebudu plést kávu,  čokoládu a podobně tak mi vychází hlavně ten alkohol, který je tu ( a to nejenom lokálně) rozšířen a akceptován natolik, že už ho nikdo nebere jako drogu, ale spíš jako "společenský nápoj", který zkrátka pije každý a nikdo se nad tím nepozastavuje. To, že se po tom lidi chovají jak prasata, taky jaksi nikoho nevzrušuje. A teď mě zkus pochopit: mě osobně se alkohol hnusí. V pubertálních letech jsme taky chlastali, takže věř, že jsem si k tomu taky přičichnul. Ale od té doby jsem si vypěstoval averzi. Takže si logicky hledám alternativy. Jak už jsem řekl, každý člověk užívá drogy a na tom nic není. Je to přirozené, když si chce nějakým způsobem rozšiřovat nebo ovlivňovat vědomí.  Vždyť i zvířata berou drogy. Tráva je tou alternativou. Ale problém je ten, že je na mě najednou pohlíženo, jako na feťáka, jen proto, že odmítám jedinou drogu (opět nepočítám kafe a čoko), která je tu společensky povolena. Nemluvím tu o legalizaci a opravdu bych si ji ani nepřál. Nikdy jsem za ni nebojoval a ani nebudu. Jen bych chtěl trochu pochopení. Je přirozené, že člověk hledá alternativy, když není spokojený s něčím, co je rozšířeno a to se nemusí jednat jen o drogy. V naši historii za tyto alternativy byli lidi naháněni a zavíráni. A to se děje i dnes, i když ne v takové míře. Vždyť poštvat na někoho komando policajtů jen za pár kytiček. No nebudu tu zacházet do těchto debat. To jsem původně ani nechtěl. Doufám, že jsi mě pochopil. Mě jde jen o to, že jakmile si někdo najde jinou možnost, než to co je obecně přijímáno, tak je najednou "divnej". Když to dost zobecním. To, že někdo říká zhulenec, mi nevadí, protože má pravdu. Já taky říkám opilec a mám pravdu. Ale jakmile někdo říká feťák, tak mě to irituje.  A ještě nemůžu nezareagovat na to o těch ODÁCH. Nevím, co si tím myslel, ale můžu tě uklidnit, že tohle píšu s naprosto klidnou a čistou hlavu z tepla domova a žádné ody vymýšlet nemusím, abych reagoval. To, že jsem použil pojem za humny, mi přišlo jako logické lokalizování feťáctva pro místní obyvatele a rozhodně to není výmysl, nejsem blbej a mám oči a uši. Schází se tam i spousta dalších lidí, počínaje nadšenci do aut a konče mladou grygovskou teen generací a o těch se jako o fetácích nemluví.
O pěstování jsem taky nemluvil a můžeš si být jistej, že i kdybych pěstovat chtěl, tak takhle ubohej, abych  to strkal do kukuřice nejsem. To žiješ asi v trochu jiné době, když si myslíš, že tráva se pěstuje strčena někde v kukuřici. A ohledně te jízdy za volantem, jasně jsem napsal, že sám jsem proti. V tomhle jsem zásadovej. Následky si za to pochopitelně člověk nést musí, ať už způsobí nehodu pod vlivem čehokoliv. V žádném případě jsem tu neobhajoval trávu za volantem, tak nechápu proč mi to tak nesmyslně předhazuješ. Jen jsem se snažil poukázat na to, že alkohol způsobuje více problému za volantem a to nemůžeš popřít.
Hele už tu nebudu zabředávat do dalších věcí, jen si zkrátka hlavní myšlenku mého příspěvku nepochopil. Dost jsem se rozepsal, to vím, jsem zkrátka takovej, když toho mám na srdci hodně, tak píšu. Ale o legalizaci, pěstování ani obhajobě řízení pod vlivem marihuany jsem nemluvil, takže příště zkus číst pořádně. Mě jen šlo o trochu pochopení, vždyť jsme normální pracující ( v mém případě studující) lidé, kteří si jen chtějí dát občas práska a nikoho tím neotravovat, stejně jako lidi, co si chtěji dát občas skleničku. Proč jsme hned škatulkováni jako feťáci a je na nás tak pohlíženo. A ten tvůj úplně poslední postřeh- máš naprostou pravdu a souhlasím s tím. Kdyby jsme byli darebáci a Záchod.vé (má tam být slovo ha..zlové,ale forum mi to samo opraví na záchod), je pochopitelné a naprosto přirozené, že okolí se k nám bude chovat jako k Záchod.m. Ale my nikomu problémy neděláme, a přitom okolí se k nám jako k hazl.m chová. Tohle mi nepřijde zrovna normální a spravedivé.
Hulí víc lidí, než si myslíš a můžu říct stoprocentně ( i když tě neznám a nevím kdo jsi), že i nemálo lidí z tvého okolí. Já sám znám osobně úplně normální lidi (basketbalista, pracovník v oboru IT, dokonce vysokoškolský kantor-samozřejmě jistě pochopíš, že jméno uvést nemůžu), kteří hulí. A myslíš si, že okolí se k nim chová jako k feťákům? To je to, o čem mluvím.
Hezkej zbytek večera a díky za reakci, nečekal jsem ji tak rychle  :)
« Poslední změna: Březen 01, 2010, 23:20:26 odpoledne od Josef »
IP zaznamenána

petr_t

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +27/-3
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 21
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #10 kdy: Březen 02, 2010, 08:10:48 dopoledne »

Opravdu Ti děkuji, že jsi mi otevřel oči! Hned je ze mne jiný člověk, takový víc volnomyšlenkářský, chápající, tolerantní, vlastně citlivá bytost…
Jsi blázen? Myslíš si, že jsem nepochopil, o čem si tu plácáš játra - nebo spíš v Tvém případě plíce a mozek? Jsi malý nepochopený „hulibrk“, co nikomu neubližuje a jen mu vadí, že ho společnost nazývá feťákem. Prober se! Mluvíš o návykových látkách jako o celku, pak hodíš alkohol k drogám. Pokud je mi dobře známo, tak alkohol je vždy samostatnou kategorií návykových látek, rozhodně ho nesrovnávej s marihuanou a natož s tvrdšíma drogama!
Chtěl bys, aby Tě nazývala společnost huličem, ne feťákem. To by pak ale začali konzumenti alkoholu hájit svá práva na správné názvosloví svých stádií. Nechtěli by slyšet, že jsou ožralové, ale jen občasní konzumenti, pijáci, popřípadě alkoholici.
Samozřejmě máš svůj „koníček“ absolutně pod kontrolou, nehrozí, že bys přesedlal na něco jiného – tvrdšího. Ty hulíš jen proto, že Ti nechutná alkohol a potřebuješ si sem tam orazit, vycestovat myšlenkami kdo ví kam, možná vytvořit monstrózní umělecké dílo. Ale co jiní, co basketbalista, IT nebo kantor? Těm se to nezvrtne? Určitě?
Jejich povolání nejsou až tak důležitá, nestojí na nich životy lidí denně, ale co když Tě poveze zhulenej řidič MHD, bude Ti brát krev sjetá sestra nebo bude učit Tvoje děti na ZŠ učitelka s nosem plným koksu? Je to v pohodě? Není. Prostě stojíš na tenkém ledě ač si to uvědomuješ nebo ne…
Spravedlnost nehledej, i když si připadáš jako hrdina, jsi na okraji společnosti.

Shrnu to tak… Nepiš, že Tě nechápu a nereaguji na každou Tvou frázi doslova, že odbíhám od Tvého „problému“ k obecným věcem, že neznám nejnovější technologie pěstování trávy třeba ve sklepech, atd. Prostě jsme každý z jiného těsta a nikdy se na stejnou vlnu nenaladíme. Ty máš pocit, že Ti lidé jako já křivdí a svým způsobem ubližují, já mám pocit, že jsi z jiné planety a poslal bych tě tam rychle zpět!
 sjsjzj

 

IP zaznamenána

Josef

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +0/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 4
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #11 kdy: Březen 02, 2010, 13:08:30 odpoledne »

Víš ty co?  Já jsem tě neurážel ani se tebou nesnažil pohrdávat. Ale toho malého hulibrka si můžeš odpustit. Jsme oba z jiného těsta v tom máš pravdu a proto bychom se tu mohli dohadovat do nekonečna. Neměl jsem to tu rozebírat do takových detailů, jen mě štve jak se lidé chovají k někomu, kdo hulí. Přiznávám, že jsem občas pár věci dost zobecnil, ale o obhajobu tvrdých drog mi nešlo, ty bych ani neobhajoval. Vím, že obecně se říká trávě přestupní droga, ale v tomhle já mám jasno a mám své hranice. Tráva totiž není přestupní drogou, ale MŮŽE být přestupní drogou. Člověk z ní může přejít na tvrdší, ale naopak může zůstat jen u ní nebo naopak rovnou začít tvrdýma. Je blbost říkat, že každý kdo hulí trávu, MUSÍ časem přestoupit natvrdé. Jsem normální člověk, co si žije svůj normální život, mám svoje koníčky. Možná si myslíš, že náplní mého života je scházet se někde v postraní ve tmě se svou partičkou a tam potají potahovat ze svých fajfek a filozofovat o změně společnosti. Věř mi ale, že tak to není. Z toho jsem dávno vyrostl. Nejsem žádnej rebel proti společnosti, který doma krade peníze rodičům, zanedbává školu a aktivně protestuje proti všemu okolo.Drogám jsem nepropadnul. Nehroutí se mi kvůli nim život. To není žádná naivní obhajoba. Jen mě štve ta zakořeněná nenávist v této vesnici k nám. Ty pohledy a ty narážky. Hele dám ti příklad: Jednoho večera jsme si zašli večer na pivo a kofolu do místní hospody na hřiště. Usadili jsme se u stolu a slečna, co roznáší pivo se zeptala, jestli chceme rozsvítit světlo nad stolem. Jelikož tam bylo světla dost, řekli jsme že není potřeba. A jako reakce se od štamgastů začaly ozývat poznámky o tom, že mi chceme tmu, abychom tam mohli fetovat. Tahle poznámka byla řečena (nejspíš naschvál) tak nahlas, že to bohužel přeslechnout nešlo. Dost mě to mrzelo, to určitě chápeš. O tohle mi celou dobu jde. Nechci tvořit umělecká díla, nechci měnit svět, chci jen, aby se k nám lidé nechovali jako k povlu. Ten učitel a IT pracovník samozřejmě nehulí, tak jak si myslíš. Nenapsal jsem, že hulí pořád. Pochopitelně mají svou zodpovědnost a zásady přes které prostě nepůjdou.Prostě si občas dají. Jen mi šlo o to, že z nich nikdo feťáky nedělá a věř mi, že svou práci odvádí vynikajicím způsobem. S řidičem MHD je to pochopitelně něco jiného, to nemůžeš srovnávat.
Bylo by špatné, kdyby někdo nazýval alkoholikem někoho, kdo si občas dá skleničku. Já taky nenosím jointa u huby nonstop, tak proč mě nazývají feťákem a skoro mě provrtávají ostrými pohledy a poznámkami? Myslíš, že mě to neštve? A dost, nebudu se rozepisovat, zase by si reagoval nepěkným způsobem. Vše to pramení z vzájemného nepochopení. Raději to ukončíme dříve, než tu budou padat sprostá slova nebo nějaké urážky a to bych opravdu nechtěl. Nejsem z lidí, kteří se anonymně přihlásí na forum a pak jen nadávají a uráží. Celou dobu jsem se k tobě choval s úctou. Ve skutečnosti bych ti měl i vykat, protože si myslím, že jsi starší. Chtěl jsem opravdu jen napsat svoje názory a to, co mě štve na některých lidech v této vesnici. Tím samozřejmě nemyslím všechny, jde věšinou o lidi, kteří nás neznají. Myslím, že někdy si do úst opravdu nevidí. Mě, když se na někom něco nelíbí, tak si pro sebe řeknu co si myslím, ale nemusím někde jakoby potichu pronášet nějaké jízlivé poznámky, tak aby to ten dotyčný "náhodou" zaslechnul. A ty mě tady nazýváš hrdinou a hulibrkem. Můžeš si být jistý, že stojím na mnohem tlustším ledu než si myslíš. Neznáš mě a přesto se tady snažíš povídat něco o mém nahnutém životě. Buď klidný, ja stojím nohama hodně pevně na zemi.
Nic končím, tohle je jen zbytečně vynaložená energie. Jestli k tomu chceš ještě něco dodat, klidně, budu rád. Ale naše názory jsou v ostrém protipolu a nikdy nemůžeme dojít ke shodě, takže raději ustupuji. Jen doufám, že tahle situace se časem trochu zmírní a lidé na nás budou pohlížet jako na normální spoluobčany. Nic víc a nic míň bych si nepřál.
Hezký den.
IP zaznamenána

petr_t

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +27/-3
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 21
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #12 kdy: Březen 02, 2010, 14:04:44 odpoledne »

Vykat si asi nebudeme, divil by ses jak malý věkový rozdíl mezi námi nejspíš je.
Možná, že používám nevhodně zvolená oslovení až lehce zavánějící vulgarismy, ale není to že bych Ti chtěl nadávat. Je to o chvilkovém pocitu a rozčarování z toho, co tu jsi schopný napsat. Nesmíš být přecitlivělý a brát to s nadhledem.
Celkově si myslím, že si vše nějak moc bereš. V hospodě si z Tebe (Vás) dělá někdo srandu, a z koho kdy ne? Každý něco má, čeho se jiný vtipálek chytí, to je život. A není to problematikou Grygova, je to v lidech, víš.
Tvrdíš, jak máš vše pod kontrolou a jak je ten led pod Tebou pevný. Třeba je, ale pořád to je jen led a my žijící na pevnině víme, že každý led jednou roztaje…
Netvrdím nic o Tvých rodinných a osobních poměrech, nesoudím Tvůj život. Jen se Ti snažím naznačit, jak většina dnešní společnosti uvažuje a jaký má tím pádem pohled na Tvou problematiku. Pořád tady zvoláváš, jak bys chtěl, aby Tě (Vás) obyvatelé Grygova začlenili mezi sebe s otevřenou náručí, nevtipkovali na Váš účet a nedívali se na Vás skrze prsty.
Tak ideál této společnosti hledej nejblíže v Holandsku.

Jedna taková myšlenka… Jak je možné, že není nezákonné, že hulíte, když někde ten „matroš“ musíte sehnat… pěstovat a distribuovat ho je trestné… no není to paradox???
 :[
Pokud je o Tobě veřejně známo, že si rád život okořeníš, těžko se budeš této nálepky zbavovat. Myslím si, že je spousta lidí, co si občas něco dá, hlavně to ale o sobě nekřičí do světa a nepíšou o tom romány na pokračování na vesnických fórech.
Nepochybně jsi citlivou lidskou bytostí, proto na Tebe apeluji, nehul na veřejnosti, neprezentuj se jako příznivce hulení, neporušuj zákony této země a lidé Tě přijmou.

Taky ti přeji klidný den.
 :mir:
IP zaznamenána

renda111

 • Mladší člen
 • **
 • Oblíbenost: +15/-13
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 76
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #13 kdy: Březen 04, 2010, 15:24:34 odpoledne »

Já souhlasím hlavně stím že je to nezákoný a někdo to přece musí dávat(prodávat)dál že ano máš-máte pravdu i v mnoha dalších věcech
IP zaznamenána

grubisz

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +0/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 10
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #14 kdy: Březen 20, 2010, 17:25:17 odpoledne »

jen bych podotkl takovu malou drobnost, a to že alkohol je opiát a patří do stejné kategotie alkoloidů jako heroin (morfin)...
« Poslední změna: Březen 20, 2010, 17:27:02 odpoledne od grubisz »
IP zaznamenána

renda111

 • Mladší člen
 • **
 • Oblíbenost: +15/-13
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 76
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #15 kdy: Březen 21, 2010, 07:54:04 dopoledne »

ale není to nezákové tedy pokudˇ je ti víc jak 18 let hi
IP zaznamenána

renda111

 • Mladší člen
 • **
 • Oblíbenost: +15/-13
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 76
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #16 kdy: Březen 21, 2010, 12:39:30 odpoledne »

 :p:
IP zaznamenána

Hobby

 • Mladší člen
 • **
 • Oblíbenost: +13/-5
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 54
Re: Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #17 kdy: Březen 23, 2010, 13:36:36 odpoledne »

K té marihuaně bych chtěl říct je to, že komu chutná ať si ji dá, ale opět zakazovat to  nemá smysl. Pěstování pro vlástní potřebu není v CZ zakázáno (je dáno přesně kolik osoba může této lehké drogy držet) jak možná panové nahoře již zmínili. Ale jak se říká kdo nezkusil nemůže na toto velice záludné téma diskutovat.
IP zaznamenána

jezisnevim

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +0/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 2
Re:Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #18 kdy: Říjen 31, 2011, 01:32:24 dopoledne »

PANEBOZE!!!TO SNAD NE???!!!

TEDA TOHLE JE SNAD ME UPLNE PRVNI REAGOVANI V NEJAKEM TAKOVEM VEREJNEM FORU.
AVSAK UZIVATEL ***** petr_t**** ME PRISPEVKEM Z  Březen 02, 2010, 08:10:48 dopoledne » Vložit citaci A DALSIMI VYBICOVAL K NEUVERITELNEMU.
SKUTECNE ME JEHO NAZORAMA DONUTIL K TOMU, ABYCH SI MUSEL PROJIT REGISTRACI,NAVIC NEKAM KDE ME TO VUBEC NEZAJIMA(PUVODNE JSEM HLEDAL UPLNE NECO JINEHO)A ZAREAGOVAL. TLESKAM!!

TAKZEE muj reakt:

milej pe't'o,
co ti na to rict?
ty jsi ale opravdu neuveritelne omezeny,zabedneny(promin) avsak ve sve podstate uplne jednoduchy clovek.Skutcne slovo jednoduchy je v tvem pripade velice vystizne.
K tomu vsemu trpis,zda se, klasickym syndromem stada a sice ze vyjadrujes sve nazory tak jako by to byl nazor nejake vetsiny nebo snad lidu.Tezko rict jak hodne VELKYM komplexem menecennosti trpis.
Na tvem pripadu je ale krasne videt ,jak omezene pohledy na svet stale existuji.
ANO i v DNESNI DOBE.

Nebudu ti psat veci ve stylu PROBER SE apod. :DD protoze je mi uplne jasne co za TESTO musis byt.Takze to je zbytecne asi tak stejne jako celej tento muj monolog ;)

Tak JA ted alespon teda projevim take jeden zcela svobodny nazor na, dle meho volnomyslenkarskehoblablaatd. nazoru, na dalsi VELICE  NEBEZPECNOU SKODLIVOST.MNOHEM NEBEZPECNEJSI NEZ VSECHNY DROGY SVETA!!!!
*****A sice skodlivost omezeneho/spatneho mysleni a chapani sveta!!**** (uz se prosimvas nejaci ti 'odbornici' nejak hloubs zabyvali timto PROBLEMEM a jeho RESENIM?)
Protoze ja bych vedel!!!
JA BYCH NORMALNE LIDI JAKO JSI TY, petrepomlckaT z grusova nebo z jaky zadnice,-TO TVOJE TESTO-NECHAVAL ODVAZET NEKAM UPLNE PRYC DALEKO ABY OPRAVDU NEMOHLI NIJAK PUSOBIT A OVLIVNOVAT SPOLECNOST.

VERIM ZE PAK BY BYL SVET MNOHEM KRASNEJSIM MISTEM PRO ZIVOT NEZ JAK HO MAME NYNI.

to cumis co,znam dokonce reseni jak delat svet celkove lepsim.

JEN JAK TO PROSADIT?

je mi jasne ze tady urcite ne,stejne jako my je jasne ze  mas nakej svet vcetne me v prdeli ....protoze nekde v grygove na gauci whatever  a protoze stale jeste muzes podkladat argumentovat sve zpatecnicke mysleni a postoje dalsimi stovkami,tisici, kdovikolikavlastne podobne omezenymi nazory lidi.A TO JE SILNY KALIBR. o hloupem stadu se skutecne da rict totiz pouze jedno-a sic ze je hloupe avsak stale stado.

To je boj ktery nelze nikdy vyhrat.SKODA.

A propo to tve nadherne tvrzeni typu: taky bys nechtel aby ti sestricka sjeta brala krev,ucitel,doktor blabla atd. HMMM silne argumenty.
A zkusil ses nad tim zamyslet treba i trosku vice nez jen ze jsi to jen tak halabala vytahl z nosu a utrel si to do tricka???
Kdyz pominu ze jsi do toho zacal nesmyslne tahat tvrde drogy jako kokain,alkohol atd....protoze ja mel dojem ze je rec o MARIHUANE....tak nemyslis ze kdyby JAKOZE teda byla ta mar'ka legalni a byla tady uz JAKOZE hodne moc dlouho legalni,ze by si pak ta sestricka,ucitel,doktor atd. ktery byl lapen do sparu MARIHUANY stejne nakonec dle sveho INTELEKTU,ROZUMU rozmyslel jestli pujde do zamestnani,dopravniho prostredku a na jine udalosti POD VLIvEM? at uz CEHOKOLI????

Tva tvrzeni,a to snad OPRAVDU VSECHNA,jsou naprosto papirova,hloupe omezene jednoducha.

Hlavne SMRDI.

Tak trochu z tebe mam nejak divny pocit...

no jestli si tohle jeste nekdy prectes,tak by me docela zajimalo, jaky mas nazor napr. na etnicke skupiny-mensiny obzvlaste.CIKANY napriklad.Nebo to je uplne jedno,proste nejakou etnickou mensinu.To bys me fakt potesil kdyby ses mi jeste vyjadril :D
Mam takovej tip....ale na tom stejne moc nesejde.JA uz se sem pravdepodobne stejne asi uz nevratim :(.

Tak leda az mozna nekdy u vas v grusove.nebo tady u nas v UK.
Kdo vi.
Ja se chtel hlavne vyjadrit verejne..ulevit si...ah,dekuju internete,krasny pocit.

S pozdravem jeden dalsi 28 let.
IP zaznamenána

jezisnevim

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +0/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 2
Re:Nová ,,tráva'' je nebezpečná!
« Odpověď #19 kdy: Říjen 31, 2011, 01:49:03 dopoledne »

jo a abych nezapomnel...jeste jak jsem tak cetl v a mezi radky uzivatele renda,tak jsem dosel k nazoru, ze ten mi stoji tak max. za tohle  souveti.
:DD

kde nic neni ani smrt nebere....to se rika v tom 'mem' Grygovsku.
IP zaznamenána
 

Stránka vytvořena za 0.096 sekund, 23 dotazů.