Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Grygovská kaple  (Přečteno 2358 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jitule

• Host
Grygovská kaple
« kdy: Červenec 02, 2009, 19:56:45 odpoledne »

ahoj všem Grygovákům i těm přistěhovalým :o),
mám jednu neskromnou připomínku - v den grygovských hodů byla mše v naší malé kapličce. A musím bohužel říct, že mi srdce trhalo, když jsem uvnitř viděla, v jak zbídačeném stavu kaple je. Ráda bych se zeptala, i když asi v Grygově příliš mnoho věřících lidí není, jestli by byla nějaká šance na její rekonstrukci aspoň pro těch pár málo "oveček", které tam chodí. Evidentně kaple vlhne od spodu, zdivo je prasklé, okýnka popraskaná.... no oči pro pláč. Všimla jsem si, že se tu točilo i téma pana faráře z Týnce, který bohužel má čas na bohoslužbu pouze ve čtvrtek. Já jako pracující bohužel čtvrtky taky nedávám, přesto bych se ráda zeptala, jestli tahle kauza nějak dopadla? Jestli je šance, požádat třeba i vlastní cestou arcibiskupství o mše v neděli. Jezdím každou neděli do města, přestože to mám do naší kaple tak blízko. Docela mi v Grygově chybí to, co vidím v jiných véskách - třeba v Nákle, mají tam hodného mladého pana faráře, který je sama akce, pro lidi dělá první poslední, včetně různých poutí. V Grygově prostě takové to duchovní zázemí úplně chybí a je mi to opravdu líto. Nebo jsem jediná, koho tohle zajímá?
Díky za info ohledně stavu kaple. Jitule
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.072 sekund, 26 dotazů.