Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Ulítlej rock  (Přečteno 14646 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

renda111

• Mladší člen
  • **
  • Oblíbenost: +15/-13
Re: Ulítlej rock
« Odpověď #40 kdy: Září 06, 2009, 08:34:12 dopoledne »

ale mi neříkejte že v dávných dobách --pardon-- nebyli žádné akce a nedělal se hluk to je blbost já vám věřím že je to hrůza ale zase to není tak často aby se to jednou za čas nedalo snést každýmá své mě zase fascinuje že lidi nemůžou jít vysypat odpad odpoledne a chodí i před 6ráno a pozdě večer po22 a taky stím nic neudělám není to příjemné když už spíte a najednou šlupa jak z děla no na zabytí :( a su žena:)
IP zaznamenána

stěžovatel

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +0/-0
« Odpověď #41 kdy: Září 06, 2009, 09:33:01 dopoledne »

Paní Rando, za celou tu dobu co tu bydlíme se tu konaly jen občas společenské akce, ale při nich neřvala hudba /také nebyla taková ozvučovací technika/ a nepořádaly se noční "pijatyky".
Nyní se akce pořádají 2-3x do měsíce (některé jsou soukromé) a ten rámus trvá několik hodin (i do rána) a my ho v domě slyšíme tak, jako bychom se jich přímo účastnili.
Jinak si můžete přečíst můj příspěvek, kde tuto situaci podrobně popisuji.

Vidíte, a Vám vadí  rámus, který trvá několik vteřin (což Vám ale také nezávidím).
« Poslední změna: Září 06, 2009, 17:13:52 odpoledne od stěžovatel »
IP zaznamenána

Občan

• Nováček
  • *
« Odpověď #42 kdy: Září 06, 2009, 12:39:25 odpoledne »

Dnes jsem poprvé zaslechl o fóru k tématu „zábava v Grygově “. Čtu příspěvky a nestačím se divit. Někdo neznámý, v závěru odtajněný (pro mne stále „nějaký“ pan Gengela) mne zmiňuje  jako odstrašující příklad „milovníka hudebních akcí“. To jsem až do přečtení tohoto vůbec netušil a ani nikdo z těch co mne dobře znají. Připouštím, že zřejmě budu mít jiná měřítka na kvalitu hudby a zábavy, ale to snad není zavržení hodné zjištění.

Takovým zavržení hodným zjištěním je však důvod, kterým pan Gengela argumentuje. Ano, snažil jsem se odhlučnit okna proti nočnímu kraválu. Fotku jsem poslal panu starostovi, jako důkaz mé upřímné snahy odolat hluku (přežít) a nedělat potíže. Proč ji dal pan starosta Kubáček panu Gengelovi netuším.

Ke kvalitě akcí se nechci vyjadřovat. Myslím si, že je dobré, když se lidé baví a baví se tak, jak jim to vyhovuje, pokud tím nezasahují do práv jiných lidí. Tato práva jsou pak vymezena zákony a představitele obce platíme za to, že dbají na dodržování zákonů.

A to je právě problém, který „náš“ pan starosta Kubáček, místostarosta pan Chramosta a zkušený organizátor pan Gengela  jaksi opomíjejí ve svých názorech a odmítají zodpovědnost. Původně jsem si myslel, že je to nevědomost, tak jsem představitelům obce znění zákona a přípustné hygienické limity hluku zaslal.

Nyní vím, že to co se děje, je z jejich strany opovržení zákonem, právem i občanem. Myslím, že by všichni slušní lidé měli na tuto skutečnost myslet, až budou další volby.

A závěrem jen vzkaz „pánům Gengelům“ k jejich obavám: „Nebojte se, já nebudu ten, kdo se z hluku zblázní!“ Naštěstí mám bohaté zkušenosti jak právo vymáhat a zcela jistě i podporu velké, zatím mlčící, většiny.

Ing. Jiří Velím, rodák a občan Grygova
« Poslední změna: Září 06, 2009, 15:41:05 odpoledne od Občan »
IP zaznamenána

Hobby

• Mladší člen
  • **
  • Oblíbenost: +13/-5
« Odpověď #43 kdy: Září 07, 2009, 08:00:36 dopoledne »

Jsem velice rád, že na GOF zavítal i pan ing. Velím, rodák a občan Grygova, myslím si, že teď máme tu kompletní sestavu 3 rodin, kteří zde přidaly negativní příspěvek k zábavám akcím v Grygově (samozřejmě ne ke všem).
Nic proti nikomu nemám, to že mám zkušenosti s organizováním zábav, si myslím, je jen má věc, zmiňuji to zde jen jako příklad, že kritika na akci „ulítlej rock“ byla neoprávněná.   :ne:
S lidmi jako jste Vy, se setkávám dost často, ale nevím,  jestli Vám právo a zákon bude co k čemu, jelikož akce jsou řádně nahlášeny a pořadatel odpovídá za svou produkci, ne OÚ.
To, že už všichni organizátoři v Grygově mají výborné zkušenosti s panem Velímem je jasné. Že si stěžujete skoro po každé akci konané za sokolovnou mi pan Kubáček ani pan Chramosta nemuseli říkat (sám jsem hovořil s panem policistou, kterého jste na jednu z akcí poslal) …   :potlesk:
Na druhou stranu musím napsat, že jsem pro, aby hluk na akcích byl takový, aby se lidé mohli kolem v klidu vyspat. Potom, ale mám obavu z toho, že akce rockového typu se nemohou u nás na vesnici pořádat a to by byla škoda.   :[
IP zaznamenána

Hobby

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #44 kdy: Září 07, 2009, 08:06:33 dopoledne »

Ano občané Grygova zamyslete se koho budete volit pana Kubáčka, pana Hlaváče nebo pana ing. Velíma. 
Toto ovlivní, zda za sokolovnou bude klid nebo tam bude 10 akcí do roka  :)   
Je to velmi úsměvné, když to tak hezky napíšete a občané (rodáci) Grygova si to jistě uvědomí  !!!!  :)
IP zaznamenána

Coach

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +1/-1
« Odpověď #45 kdy: Září 07, 2009, 08:52:01 dopoledne »

Zdravím všechny.
Když si pročítám tuto debatu o nadměrném hluku z akcí pořádaných za sokolovnou, tak mě napadá několik věcí :

1. Chápu občany, kteří bydlí poblíž sokolovny, že v den pořádání těchto akcí se jim hůře spí, ale vzpomeňte si na dobu svého mládí - vy jste nechodili na taneční zábavy apod. ? Vy jste nepili na těchto zábavách alkohol ? Vy jste nezpívali, když jste šli ze zábavy domů ? Já myslím, že každý to někdy udělal. Jenže tenkrát si nikdo neustále nestěžoval. Tak proč dnes ???  Proč tyto akce nazýváte ,, pijatikou´´ apod. ?  Nepovažuji na tom, že si jde někdo poslechnout hudbu, zatančit si, dát si pivo a něco dobrého k jídlu nic špatného. Tak proč tyto útoky   ???
2. Diskuze o nadměrném hluku se zvrhla v diskuzi o tom, jak  ,,špatní ´´ jsou pánové Chramosta, Kubáček a ostatní, kteří sdílí stejný názor jako oni. Já osobně s těmito lidmi nemám problém. Nikdy jsem nebyl svědkem nějakého jejich agresivního a neslušného chování . Mám s nimi právě opačné zkušenosti a myslím, že nejsem sám.
Proč stěžovatelé nepřijdou s konstruktivním návrhem na řešení problému a jenom hází špínu na pány Chramostu a Kubáčka. Proč do tohoto tématu zatahují volby?
Nápadně mi to připomíná praktiky úzké skupiny lidí, kolem bývalého starosty, kteří se již dlouho snaží pošpinit nynější vedení obce a najdou si jakoukoliv záminku.
3. Neustále se tady probírá hluk za sokolovnou, ale co např. hluk z akcí pořádaných v truhlářství Hlaváč ?  Obyvatelé ulic za kolejemi to také tolerují . Že by byli tolerantní ?
4. Uvědomme si, že akce pořádané za sokolovnou jsou ve většině případů pořádané pro všechny obyvatele obce – místní spolky se snaží oživit kulturní život v obci. Dále například výdělek z hasičských zábav jde do oddílu mladých hasičů, což si myslím, je velice pozitivní.

Nejde tedy opravdu pár dnů v roce vydržet  ten zvýšený hluk, když je jeho důvodem snaha o oživení kultury v obci, o vydělání peněz pro děti apod. ?
IP zaznamenána

Hobby

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #46 kdy: Září 07, 2009, 09:14:52 dopoledne »

Konečně konstruktivní debata. Doufám, že teď bude mít ku spokojenosti všech spravedlivý závěr.   :potlesk:
IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #47 kdy: Září 07, 2009, 15:12:26 odpoledne »

Tome klídek neřeš ,vždy se najde někdo kdo si něco najde,ale upřimně je mi jich líto že se ani nevyspí mě by to taky sra..a budu volit p.Hlaváče
IP zaznamenána

stěžovatel

• Nováček
  • *
« Odpověď #48 kdy: Září 07, 2009, 16:14:56 odpoledne »

Pro příznivce hudebních akcí:

Samozřejmě že zodpovědní jsou pořadatelé, ale i ti přece musí dodržovat zákon o limitech hluku. A po OÚ jsme chtěli, aby na jeho dodržování dohlédl. Obec navíc může vydat vyhlášku a tou podmínky pro tyto akce stanovit. Proto je tu stále jmenová pan Kubáček a pan Chramosta.

Říkáte, že to můžeme přece "občas" vydržet, ale neuvědomujete si, že 10 akcí za sezonu (+další soukromé) je "většina" sobot po letní období?

Už vidím,  jak byste trpně snášeli ohlušující a vám nepříjemný rámus před vaším domem a říkali ostatním: jen ho dělejte dál a víc, nám vůbec nevadí, že se nevyspíme, že nám z něj hučí v uších, bolí hlava a žaludek máme jak na vodě, že si přes víkend neodpočineme a že celé léto tím rámusem protrpíme. A ještě byste jim poděkovali, že jsou hodní a milí, že vám něco takového dopřejí.

Ano? Udělali byste to tak? Zřejmě ne - a po nás to chcete. Abychom drželi huby a všechno si nechali líbit.

« Poslední změna: Září 07, 2009, 18:15:45 odpoledne od stěžovatel »
IP zaznamenána

Janina

• Mladší člen
  • **
  • Oblíbenost: +22/-6
« Odpověď #49 kdy: Září 07, 2009, 18:49:44 odpoledne »

No tak já bych tedy přesunula hudební produkci do sokolovny,když už se máme bavit o konkrétním řešení.A samozřejmě nic nebrání tomu,aby se občerstvení prodávalo venku a byly tam i lavečky k posezení.Alespon trochu by to zmírnilo utrpení lidí,kteří bydlí v okolí a ostatním by to snad neublížilo ne?
IP zaznamenána

Janina

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #50 kdy: Září 07, 2009, 18:53:40 odpoledne »

A co vím,tak třeba lidem v podlesí se také nelíbí každý týden kravál,který tam musí poslouchat a i když si stěžují je jim to opět k ničemu. :[
IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #51 kdy: Září 08, 2009, 12:51:09 odpoledne »

a pak se najdou lidé kteří i třeba mezi vámi budou říkat že je tu nuda a že se tu nic neděje vím je to na pendrek,ale něco snad musí konat mi neříkejte že i v ostatních dědinach všeci tak nadávájí tak si pozvěte hyg...at to změří a pak bude klid :(                                a coach nevím co na tom vydíte že sem pletete volby :)
« Poslední změna: Září 08, 2009, 12:53:40 odpoledne od renda111 »
IP zaznamenána

stěžovatel

• Nováček
  • *
« Odpověď #52 kdy: Září 08, 2009, 15:11:20 odpoledne »

K příspěvku pana Coach:

Jak tu pořád připomínám, nejsem proti grygovským zábavám, ale jde o stanovení nějakých pravidel, za kterých by se pořádaly.
Protože tu nejde totiž jen o taneční zábavu samotnou, která většinou trvá od 20 hod. do 01-02 hod. Skutečnost je taková, že už dvě hodiny před akcí se pustí hlasitá reprodukovaná hudba, která trvá až do začátku samotné taneční zábavy a až živá hudba někdy po půlnoci skončí, pustí se repro opět. A to řve  třeba až do rána. Tak si spočítejte, kolik je to hodin hlasité hudby.

Vy tu mluvíte o konstruktivním řešení, ale žádné nenavrhujete. A co tak hudbu po 22.hod. ztlumit? Vždyť to nemusí řvát do noci. A to nejen kvůli hygenickým limitům.
Všude se píše o tom, kolik lidí má nyní nevratné poškození sluchu z hlučné hudby a kolik zdravotních problémů hluk způsobuje.
Vy se tady zaštiťujete téměř dobročinnými akcemi – tedy dobročinné akce versus zdraví?

Také jsem navrhovala protihlukovou stěnu (jaká je např. u nádraží). Ta by mohla  hluk výrazně zmírnit a ve spojení se snížením hlasitosti hudby po 22.hod. by mohlo dojít ke kompromisu, který by mohl být přijatelný pro obě strany.
IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #53 kdy: Září 09, 2009, 07:34:03 dopoledne »

něco na tom je souhlasím :)
IP zaznamenána

Janina

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #54 kdy: Září 09, 2009, 07:41:39 dopoledne »

Já s tím také naprosto souhlasím :potlesk:
IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
  • Oblíbenost: +193/-32
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #55 kdy: Září 09, 2009, 16:40:36 odpoledne »

Musím souhlasit se stěžovatelem - občanem a ostatními v tom, že v Grygově je situace dlouhodobě neřešená. Pojem dlouhodobě ovšem přesahuje mou volební působnost.

Věřte, že se všemožně snažíme nalézt kompromis, vyhovující všem a není to vždy jednoduché. To co se jedna skupina lidí považuje za zábavu, může druhá skupina vidět jako obtěžování, šikanu, rušení nočního klidu, nedodržování zákona, hygienických norem, atd. Opačně důsledné vyžadování trvalého klidu pro jednu skupinu lidí, může druhé připadat jako omezování svobody, likvidaci zájmových složek obce atd.     

Dokáži si představit prostor mimo obec, nebo alespoň na jejím okraji, říkejme mu třeba výletiště, kde by se podobné akce mohly konat a rušily by obyvatele obce jen minimálně. To se však mělo řešit v minulosti, kdy takové pozemky v obci byly k mání. Bylo však jednodušší dopomoci k výletišti například někomu z rodiny a na potřeby obce nehledět.

Nenechte se však zmást, že  hlučná produkce na okraji obce nevadí nikomu. Stížnosti na obec dostáváme i v případě, že se akce konají v areálu minigolfu, v restauraci V Podlesí, na školní zahradě, na fotbalovém hřišti a jinde. Nepomůže argument typu stížností není mnoho, nebo však to není často.

Mimo výletiště nám tu chybí ještě tolerance a o tu bych chtěl požádat obě skupiny. V sobotu jsem byl osobně přítomen na akci festival hudby „Na cestě“ a zdálo se, že se jako doufám poslední akce letošního roku povedla. Hudební produkce byla ukončena kolem desáté i s odchodem hostů v tichosti. Sousedé z okolních domů nevolali policii, ale vydrželi poslouchat hudbu až do konce.   

Nesouhlasím s tím, že by celou věc vyřešilo vydání obecní vyhlášky. Jakýkoliv zákaz je pouze alibistické obcházení problému. Pokusme se nalézt v příštím roce kompromisní řešení v tom, že každý kousek ustoupí a dále se zamysleme nad tím, kde by výletiště mohlo být zbudováno.
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

stěžovatel

• Nováček
  • *
« Odpověď #56 kdy: Září 09, 2009, 17:23:54 odpoledne »

Myšlenka zbudovat "výletiště" je skvělá, ve snu by mě nenapadlo, že Vás budu moct i pochválit. Teď jde jen o to, za jak dlouho by se něco takového mohlo podařit - tím myslím, jestli se toho i my dožijeme.
IP zaznamenána

renda111

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #57 kdy: Září 10, 2009, 10:46:26 dopoledne »

ale atˇ to stihnete ve vašem volebním obdobý, protože by to byl jen nápad ,tak jsem zvědavá jestli tomu tak bude :)
IP zaznamenána

Marek Malý

• Nováček
  • *
« Odpověď #58 kdy: Září 14, 2009, 15:04:58 odpoledne »

Zdravím místostarostu a jenom doufám, že neplánuje výletiště v lokalitě umístěním "báječně" :)navrženého budoucího campu u štěrkovny, asi tak 30 a půl kroku od mého bydliště....
IP zaznamenána

Hobby

• Mladší člen
  • **
« Odpověď #59 kdy: Září 15, 2009, 07:32:48 dopoledne »

Petře je to velmi hezký nápad, zrealizovat nějaké místo, kde budou akce pořádány, ale areál za sokolovnou je dostačující, nehledejme jiná místa v Grygově (ve Velkém Týnci je pro akce určena zámecká zahrada. Nachází se uprostřed vesnice navíc nejvyšší bod a i na některé odpůrce, kteří bohužel budou a jsou všude, se akce neustále pořádají tam...). Účast 200 až 300 lidí je důkazem, že se akce daří. 
Stačí, aby kapely na zábavách po určité době snížily decibely a nebude problém, ani s těmi největšími odpůrci .... Na druhou stranu tito lidé nikdy na akce už z principu nezavítají, což je jejich škoda.

IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.106 sekund, 23 dotazů.