Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: II. etapa rekonstrukce budovy základní školy  (Přečteno 7599 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
II. etapa rekonstrukce budovy základní školy
« kdy: Prosinec 21, 2006, 18:49:49 odpoledne »

Na veřejném zasedání zastupitelstva obce dne 13. prosince 2006 zazněla z Úst starosty obce ing. Tomáše Kubáčka neradostná informace. Žádost o dotaci na realizaci II. etapy rekostrukce budovy základní školy, kterou podalo bývalé vedení obce v průběhu roku 2006, nebyla dle sdělení příslušného ministerstva shledána způsobilou pro zařazení do procesu výběru dotovaných projektů. Původní záměr dokončení celého díla v roce 2007 je tedy přinejmenším ohrožen. Hlavním projektantem stavby je ing. arch. Jan Dobeš.
« Poslední změna: Prosinec 27, 2006, 12:11:41 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Tom

• Administrátor
  • Mladší člen
  • Oblíbenost: +95/-41
Re: Kdy budou peníze na II. etapu?
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 22, 2006, 15:02:27 odpoledne »

Žádost o dotaci na druhou část podal bývalý starosta Hlaváč na Ministerstvo financí v květnu 2006. Píše tam sice o akci "Rekonstrukce a modernizace části Základní škola Grygov", avšak nebylo uvedeno, že budova je rozestavěna a v jakém je stavu. Žádost se tedy nedostala do základního návrhu státního rozpočtu, jelikož tam se dostaly pouze projekty rozestavěné a nedokončené. Po svém nástupu na Úřad jsem podal dne 21.11.2006 další žádost již přímo do rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny, abychom se dostali alespoň do dalšího kola projednávání. Bohužel nový ministr financí Tlustý zásadně zredukoval částku pro další rozdělení peněz ze státního rozpočtu zhruba na polovinu (ze 7 miliard zhruba na 3,5 mld). V dané situaci jsme již neměli šanci dotaci do rozpočtu získat ani s žádnou "protekcí", jak mi potvrdil zdroj z Ministerstva financí i další zdroj z Poslanecké sněmovny. Ani Kubáček ani žádný Hlaváč s tím tedy nemohli už nic dělat. Šance na získání dotace v roce 2008 je velmi, velmi vysoká, postarám se o to, aby nebyla promarněna. Zodpovědně vám však mohu říci, že v roce 2007 se po letošním hospodaření obce budeme finančně zotavovat. Pro rok 2008 budeme finančně ve velmi dobré kondici, protože již bude doplacen Úvěr za ČOV. V období do rekonstrukce 2. části budovy základní školy uděláme vše pro to, aby se děti ve stávající škole cítily dobře.

Tomáš Kubáček, starosta obce, tel. 602 717 526
« Poslední změna: Prosinec 23, 2006, 08:06:09 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

Pavel Špás

• Host
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 23, 2006, 11:11:15 dopoledne »

Z Vaší informace vyplývá, že minulé vedení obce hospodařilo špatně, což bude mít za následek špatnou finanční situaci v roce 2007. Pokud to špatné hospodaření spočívá v tom, že se majetek obce zhodnotil za 12 roků o více jak 100 mil. Kč a závazky obce v podobě úvěrů vzrostly jen o 12 mil. Kč a plynule se splácí, tak to jsme fakt asi dělali špatně  :[ Určitě to špatné hospodaření nespočívalo v tom, že platilo nadstandardně neuvolněného místostarostu, který nemůže přinést do vedení života v obci nějakou nadhodnotu (třeba svým právním vzděláním).

Pavel Špás
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 02:51:14 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 23, 2006, 13:53:49 odpoledne »

Pane Špási,

Vaše reakce je čítankovým příkladem lidské domýšlivosti a vztahovačnosti. Ač příspěvek pana starosty neobsahuje kromě textu "v roce 2007 se po letošním hospodaření obce budeme finančně zotavovat" o hospodaření obce nic dalšího, Vy si předete své blues o zhodnocení majetku obce za 12 let, což nikdo nezpochybňuje ani se téma diskuze, do které jste přispěl, této záležitosti netýká. A i když bylo zmíněno letošní hospodaření obce, tak pouze v souvislosti s tím, zda jsou peníze na pokračování v rekonstrukci budovy základní školy. Můžete tedy nějak přispět k zodpovězení otázky, kdy budou a popřípadě proč pro rok 2007 nejsou tolik potřebné finance na II. etapu rekonstrukce budovy základní školy? Mně to tak z textu starosty obce připadne, že někdo špatně formuloval žádost o dotaci a proto peníze nejsou. Ano, může se to stát každému, nikdo nejsme dokonalý a bez chyb. Jen si to někteří možná neumíme přiznat. Pokud máte potřebu seznámit občany s hospodařením obce za posledních 12 let, nic proti tomu, ale doporučuji Vám na toto téma založit samostatnou diskuzi (thread, vlákno), ať to tady nevypadá, že jeden mluví o voze a druhý o koze.

Resume: tato diskuze je zaměřena na to, kdy budou peníze na II. etapu rekonstrukce budovy základní školy.

Obdobně to platí i pro další témata, kterých jste se dotkl. Považujete-li za zajímavé diskutovat o potřebnosti obsazení funkce neuvolněné místostarostky, může to být také předmětem samostatné diskuze, pokud ji založíte. Možná by někdo mohl spočítat, jaký zlomek prostředků z celkových výdajů obce tvoří odměna za její práci. A když už jsme u té prospěšnosti a odměňování jednotlivých pracovníků obce, můžeme téma rozšířit i na ně, na výši jejich mezd a odměn, jejich kvalitu práce a potřebnost pro obec. Třeba by se dal upravit stav pracovníků obecního Úřadu nebo rozsah jejich odměn tak, aby plat místostarostky byl vykompenzován. Domnívám se, že je pro obec prospěšná již svými zkušenostmi z dřívějších funkcí ve vedení obce, když zkušení funkcionáři opozice se na vedení obce odmítli po volbách podílet. Sám jistě dobře víte, že zřízení této funkce bylo nezbytné pro vyvážení povolebního poměru politických sil a jiná schůdná varianta se nenabízela. A nebylo náhodou při povolebním vyjednávání i ze strany NEZ/DEM uvažováno o funkci neuvolněného místostarosty? Pokud to nevíte, tak Vás informuji o tom, že bylo. A víte, jakým poměrem hlasů v zastupitelstvu obce dne 31.10.2006 byla tato funkce uvolněného místostarosty zřízena? Kdyby Vám ani toto známo nebylo, tak zde je další informace ze zápisu o tomto zasedání:

Citace
Usnesení č. 7:

Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje počet neuvolněných členů zastupitelstva obce na jednoho místostarostu.

Hlasování: pro -  9             proti -  0                              zdržel se - 0

A tečka na závěr: právní vzdělání má, nemýlím-li se, jeden ze členů obecního zastupitelstva, který má bohaté zkušenosti s prací obecního Úřadu, takže právní otázky nepochybně budou pod spolehlivou kontrolou.

No a abyste neřekl, že Vás Úkoluji, tak jsem Vám ta diskuzní témata již založil. Příjemné přispívání.

Přeji Vám pěkné a klidné prožití Vánoc.         
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 02:52:04 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

Pavel Špás

• Host
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 23, 2006, 16:29:07 odpoledne »

Pane J.S..

Již jednou jsem se vyjádřil, že odmítám diskutovat s anonymem. Takže uděláme "gentleman agreement" (džentlmenská dohoda). Jako čestný člověk se příště podepíšete vlastním jménem, abych si Vás nepřestal vážit. Pokud tak neuděláte a já budu mít chuť s Vámi ještě diskutovat, tak už Vás oslovím sám (bez toho vážení).

Má domýšlivost tkví jen v tom, že slova pana Kubáčka mohou skutečně pro někoho vyznít tak, že vedení obce v tomto roce nedobře hospodařilo. A protože mám rád objektivní pohled a fakta, chtěl jsem jen dát občanům obce pohled z jiné strany. Je už na nich jak moje informace uchopí. Koneckonců můžu i s nimi skončit v žumpě, tam už jsem jednou byl......

Přeji Vám, Vašim blízkým, ale hlavně všem lidem dobré vůle v naší obci pohodové Vánoce a hodně zdraví v roce 2007. :)

Pavel Špás

IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 23, 2006, 17:49:14 odpoledne »

Pane Špási,

co jako člověk udělám, o tom si rozhoduji sám. Jestli jsem čestný, musí posoudit jiní. Pochybuji, že podpis v podobě monogramu za jasně vymezených okolností je možno považovat za nečestnost. Spousta nečestných se bezostyšně podepisuje vlastním jménem. Gentleman agreement je dvoustranná záležitost, nemůžete ji s nikým uzavřít jednostranně. Pro Účely tohoto fóra zůstanu navždy virtuálním J.S. z důvodů, které jsem zde jasně a podrobně rozebral. Nechápu, proč máte stále problém s mojí anonymitou, která ve skutečnosti žádnou anonymitou není. Snad vidíte, že nijak své virtuální existence nezneužívám. Já prostě nejsem ničím důležitý. Jsem jen prostý pasáček vepřů, který slouží tomu, aby fórum mělo nějaký řád a snažím se tím přispívat k veřejně prospěšné věci. A současně jsem občan, který chce veřejně projevovat své názory a má své důvody proto, aby k nim nepřipojil své jméno, ale podepisoval je pouhým monogramem. Jsem si naprosto jist, že pokud byste důvody, které mne k tomu vedou, znal, zachoval byste se stejně. Pokud mne chcete normálně lidsky oslovit, učiňte tak raději osobně. Vyhnete se tak případnému nedorozumění a zbytečným osobním výměnám názorů, které nám oběma snad ani nejsou zapotřebí. Vězte, že v osobním kontaktu používám se všemi své skutečné jméno. Vy přece dobře víte, s kým tady komunikujete, a nechápu, proč byste měl mít takovou potřebu vidět pod mými texty mé jméno, budu-li u Vás předpokládat jen dobré Úmysly.     

Domníval jsem se, že záležitost s "žumpou" jsme si vyjasnili. Z mé strany už to bylo zapomenuto. Jak jste možná postřehl, věnuji svoji pozornost dosti širokému okruhu zájmů a přiznám se, že mne mnohem více uspokojují právě ty nepolitické. Jsem přesvědčen, že my dva nemáme ve skutečnosti žádného důvodu spolu nevycházet slušně. Zdánlivý nesoulad podle mého názoru pramení hlavně z toho, že se jako lidé málo známe a máme dosti odlišný styl slovního vyjadřování. Posuzovat druhého podle několika vět, napsaných v situaci, která je pro něj něčím citlivá, nemusí být objektivním podkladem pro vzájemnou diagnózu osobnosti. Pokud byste znal mé názory na politiku, a to i místní, možná by Vás překvapilo, že nejsou zdaleka tak výrazné, jak by mohlo z obsahu tohoto fóra vyplývat. Ostrost některých mých reakcí je pouhou odezvou na sprostotu a urážky, které byly uveřejněny a směřovaly někdy i na moji osobu. Všimněte si, že je psal vždy anonym, resp. někdo, kdo se neuměle snažil anonymem zůstat, protože neměl tolik osobní odvahy se podepsat. Stejně jako já však ani on anonymem v podstatě není. Lidé nás nepochybně poznali podle stylu, slohu, pravopisu a obsahu toho, co nám leží na srdci. Vždyť v osobním kontaktu používáme i stejnou argumentaci jako v příspěvcích. Ostřejší tón mi není vlastní, ale dokáži jej použít tam, kde mám pocit, že na hrubý pytel se hodí hrubá záplata. Jelikož byly zmíněné Útoky politicky jednostranné, vyznívá to tak, že jsem sám spjat svými názory s druhou stranou. Do tohoto světla jsem byl ovšem pouze vmanipulován. Kdosi poměrně jednoduše uvažující si vysvětlil mé odmítnutí Účasti v politickém boji za jeho osobu tak, že jsem jeho nepřítel. Spolupracuji však přátelsky s kýmkoli, kdo jedná slušně a vidím-li, že mu jde o dobrou věc. Jelikož bydlím v Grygově, za dobrou věc považuji cokoli, co přispívá k rozvoji rozumného vyžití občanů, hlavně dětí a mládeže, ke spolupráci na rozvoji obce a pěkných mezilidských vztahů. Možná neuvěříte, ale pokud by byla jiná souhra okolností, mohlo podobné fórum vzniknout již před několika lety, kdy u "vlády" byl někdo jiný. Jen by musel mít doboru vůli, ochotu dát prostor pro veřejnou diskuzi a být schopen snést, že existují lidé s rozdílnými názory.     

Svěřím se Vám v tomto předvánočním čase s tím, proč jsem dnes mezi strojením vánočního stromečku a balením dárků pro mé nejbližší reagoval na Váš příspěvek. Důvody nebyly politické, jak by se mohlo z odpovědi zdát, ale lidské. Paní místostarostka Božena Skopalíková, o jejíž mrzký peníz jste se otřel, když přitom musíte vědět, že na něm problémy hospodaření obce určitě nestojí, se nikdy netajila svou vírou v Boha. Nedávno přišla o jednoho ze svých nejbližších a bolest nad touto ztrátou ji ještě neopustila. Od nástupu do funkce strávila prací pro obec mnohem více, než by odpovídalo jejímu platu a třeba i hodně přehnaným požadavkům na pracovní dobu. Chci tím říci, že kdybychom jí měli proplácet přesčasy, tak by její setrvání ve funkci bylo pro obec možná skutečně neÚnosné. Je to osamělá žena, která má své názory, se kterými není nutno souhlasit, ale má na ně právo. Není na tom zdravotně zrovna nejlépe. Dnes, v předvečer Štědrého dne a poslední adventní neděle, podle mne není ta nejšťastnější doba na ni Útočit, i když je Vaším politickým protivníkem. Připadlo mi, že toto načasování Vašeho příspěvku je přece jen dost nepřiměřenou politickou tvrdostí, když paní Skopalíková se možná právě snažila zabepečit, aby posvátné světlo z Betléma dorazilo do všech domácností, které si jej považují. Ujišťuji Vás, že jsem na politické ani osobní půtky dnes neměl nejmenší chuti. Zdálo se mi jen nemorální za vzniklé situace nepozvednout hlas za stranu sporu, kterou jsem vnímal jako lidsky slabší.

Pokud bych byl vztahovačný a domýšlivý, mohl bych vnímat Vaše závěrečné přání také dosti negativně ("Vám, Vašim blízkým, ale hlavně všem lidem dobré vůle"), ale nechce se mi věřit, že byste se snižoval k něčemu takovému ubohoučkému. Nepochybně šlo jen o nešikovnost. Budu-li soudit podle sebe, nemáte přece žádného důvodu mne považovat za člověka vůle zlé a nepřítele, přinejmenším proto, že mne jako člověka vlastně neznáte. A proto Vaše přání trochu přeformuluji:

Přeji Vám, Vašim blízkým a i všem ostatním lidem v naší obci pohodové Vánoce a hodně zdraví v roce 2007. 

J.S.
« Poslední změna: Leden 05, 2007, 10:16:26 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Pavel Špás

• Host
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 23, 2006, 18:15:20 odpoledne »

Přeji Vám i sobě pěkné Vánoce.
P.Špás
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 23, 2006, 18:24:51 odpoledne »

Děkuji za milé přání.

J.S.

IP zaznamenána

J.S.

Peters

• Host
Re: Kdy budou peníze na II. etapu rekonstrukce budovy základní školy?
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 29, 2006, 18:27:50 odpoledne »

Jak vidím, debata na toto téma se očividně ubírá jiným směrem. Já se již nemohu připojit k přání na prožití klidných svátků.
Když už jsem ale tady, zajímalo by mě, zda je ten rok 2008 reálný z hlediska obdržení již výše zmiňovaných dotací. Nebude to mít pro obec nějaké negativní následky, třeba z nedodržení termínů kolaudace školy jako celku?
« Poslední změna: Prosinec 30, 2006, 14:15:47 odpoledne od Peters »
IP zaznamenána

Janina

• Mladší člen
  • **
  • Oblíbenost: +22/-6
Re: II. etapa rekonstrukce budovy základní školy
« Odpověď #9 kdy: Duben 29, 2011, 05:07:03 dopoledne »

Tak máme tu jaro,nedávno proběhl zápis do naší MŠ a tak bych se chtěla zepat,jak to vypadá s počtem míst a jestli se už letos konečně uskuteční to všemi očekávané rozšíření stávajících prostor pro naše nejmenší.
Děkiji za odpověd..........Jana
IP zaznamenána

Janina

• Mladší člen
  • **
  • Oblíbenost: +22/-6
« Odpověď #10 kdy: Květen 11, 2011, 05:04:42 dopoledne »

Tak vidím,že mi asi nikdo neodpoví :p:
IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
  • Oblíbenost: +193/-32
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #11 kdy: Květen 17, 2011, 07:09:55 dopoledne »

Omlouvám se Janině za pozdní odpověď, ale nemůžu sedět u počítače a okamžitě obratem odpovídat na položené otázky. Ač se to nezdá, máme na úřadu a na obci spoustu jiné práce  :mir:

Odpověď na otázku, jak pokračuje oprava školy, naleznete vždy aktuální na stránkách obce, v záložce projekty a záměry.
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

Tom

• Administrátor
  • Mladší člen
  • Oblíbenost: +95/-41
« Odpověď #12 kdy: Květen 17, 2011, 07:25:27 dopoledne »

Dobrý den,

pro upřesnění dodávám, že naše mateřská škola má kapacitu 45 míst ve dvou odděleních.
K letošnímu zápisu do MŠ dne 14. dubna 2011:
- 23 dětí ..... přišlo
- 18 dětí ..... bylo přijato
-   5 dětí ..... nebylo přijato

Všechny nepřijaté děti nedosáhnou na začátku školního roku tří let věku.

Hezký den!
Tomáš Kubáček
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.162 sekund, 23 dotazů.