Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Dedukce  (Přečteno 5202 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

alguem

• Host
Dedukce
« kdy: Leden 13, 2007, 11:55:25 dopoledne »

Jedu domů autobusem.
Autobus je přeplněný, takže vzdám ražení lístku a chci poprosit paní
přede mnou, aby mi orazila.
Ale jak ji nejlépe oslovím? Budu jí tykat anebo vykat?
Na předposlední zastávce nevystoupila, takže jede až na zastávku
poslední.
Pořádně si ji prohlídnu. Má s sebou láhev vína, takže jede určitě k
nějakému muži.
Ta láhev vína není zrovna z nejlevnějších, takže to musí být hezký
muž.
U nás jsou ale jen dva hezcí muži - můj muž a můj milenec.
K mému milenci nemůže jet, protože tam jedu já.
Takže jede k mému muži. Můj muž má dvě milenky - Katrin a Andreu.
Katrin je na dovolené.
Já: "Andreo, můžeš mi, prosím, orazit lístek?"
Andrea: "Ahoj, samozřejmě, odkud se známe?"

IP zaznamenána

Leoš

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +148/-19
Re: Dedukce
« Odpověď #1 kdy: Leden 14, 2007, 21:01:38 odpoledne »

Hm, fakt blbé.

Dobrá, tak ještě dovětek, proč ta kritika: Naše milá česká společnost se vyznačuje zvláštním rysem. Kdo chodí na fotbal, je dobrý (ve smyslu "in"),  kdo je manželce-manželovi nevěrný, je ještě více in. Proč ne, vždyť i jinak všemi vážený Mirek Topolánek a kdoví kdo ještě se tak chová, tak proč bych nemohl já, obyčejný český člověk, že? Ono to má ale pár háčků. Například děti těchto "in" lidí neví, čí jsou, neví, kdo že je to vlastně blbý, zda máma nebo táta nebo asi oba, rozpadlé rodiny potřebují více než jeden byt, aby měli kam od sebe utíkat, ale těch peněz taky moc není a tak se všechno látá přes sociální dávky a jedni, co ještě zvládáme a nehrabe nám z toho ještě tak moc, že můžeme chodit do práce, přispíváme na druhé. No a vtipy typu, který zaslal alguem, jen pomáhají malý český národ utvrzovat v přesvědčení, že jo, ta nevěra je v pohodě, normálka, vždyť je to dokonce snad potřebné, no a ten vtip je dobrý a budeme se mu smát, protože je náš, Mirkův a podobných, no prostě ze života jak naše blboučké seriály, kterými je snad denně zaplevelena televize. Jsem tu dobře ve fóru názorů, že? Tento je můj a myslím, že není špatné, když zazní. 
« Poslední změna: Leden 15, 2007, 08:49:01 dopoledne od Leoš »
IP zaznamenána

alguem

• Host
« Odpověď #2 kdy: Leden 14, 2007, 21:25:32 odpoledne »

Vím, že to nebylo nic moc, znám i lepší vtipy, ale po té automatické opravě neslušných slov by ztratily pointu. :D

Následky hasičského bálu? ;D

Dovětek: Vtipy by se přece neměly brát tak vážně. Co kdyby se ozvaly všechny inteligentní blondýny? Všechny vzdělané a moudré ženy přece nutně nemusí být brunetky, zrzky, černovlásky. Chápu, že každý není obdařen smyslem pro humor, a v tom případě je lépe se čtení či poslechu vtipů vyhnout.
« Poslední změna: Leden 15, 2007, 12:07:14 odpoledne od alguem »
IP zaznamenána

Leoš

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: Leden 15, 2007, 12:13:40 odpoledne »

Dík za radu.

Pokud usuzujete z vyjádření mého názoru na vtip, který jistě své příznivce nachází, že nemám smysl pro humor, obávám se, že si osobujete víc práv, než je zdrávo. Představte si, že mám rád jiný typ humoru a vtipů a řežu se u nich smíchy, ovšem tento není můj šálek kávy, jak říká Gábina. A Vy máte holt smůlu, že přispíváte do víceméně anonymního fóra, kde si každý může vylít své srdce dle svého vkusu. Vzhledem k tomu, že vtipy miluju, budu sem nahlížet prozatím i nadále. Pokud rubrika vtipy....bude zásobena Vámi, tak se s ní skutečně budu muset rozloučit a tento skvělý druh zábavy přenechat Vám a Vašim stejně naladěným bližním. Anebo což takhle zkusit jiné fórum, třeba Vás tam žádný uchyl pronásledovat nebude.
« Poslední změna: Leden 16, 2007, 13:56:15 odpoledne od Leoš »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
« Odpověď #4 kdy: Leden 15, 2007, 12:43:17 odpoledne »

Leoši a Algueme,

udělali jste tady z toho pěkný časový mišmaš. Nedoplňujte své předchozí příspěvky podstatnými Údaji, protože pak je Vaše diskuze pro ostatní nerozluštitelná. Pro zcela osobní výměnu názorů pak zvažte použití soukromých zpráv.

Leoši,

Vašeho krásného příspěvku je zde vzhledem k názvu rubriky škoda. Proto po koniklecovi získáváte zaslouženě i vy svoji samostatnou osobní rubriku na důstojnějším místě. Už se těším, až tam něco přibude. Lidí, schopných zamyslet se ve více souvislostech nad skutečnými problémy naší morálně nepříliš zralé a zdravé společnosti a podstatnými otázkami našeho života, si velmi cením. Konkurence mi narůstá, čemuž jsem jenom rád.

Dosiku a Petře,

omlouvám se, ale jelikož někteří přispěvatelé své reakce, na které jsme společně reagovali, zase smazali, smazal jsem jak moje, tak i Vaše, protože to přestalo dávat smysl. Tím potvrzuji názor, že zde vládne dokonalá cenzura :D. Předpokládám Vaše velkorysé pochopení pro zvolený postup.
« Poslední změna: Leden 15, 2007, 21:20:10 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
O smyslu pro humor či pro nesmysl
« Odpověď #5 kdy: Leden 15, 2007, 21:00:11 odpoledne »

Smysl pro humor a hloupůstky je podle mých poznatků a zkušeností velmi rozdílný u jednotlivců i národů. Z čeho se jeden může popukat smíchy, z toho druhý Útrpně pochybuje o duševním zdraví a duchovní Úrovni prvně nejmenovaného  :). Typický je nedostatek smyslu pro humor u Němců (viz jejich filmy). Pro mne naprosto fantastický smysl pro humor mají Angličané (osobně ověřeno). Tyto obecné poznatky ovšem nejde individualizovat a "vyžadovat" u každého příslušníka zmíněného národa. Setkal jsem se výjimečně s Němci se smyslem pro humor i s Angličany, kteří ho postrádali.   

Kam mířím?

I když mám dojem, že plně chápu, co se v Leošovi vzedmulo při vyhodonocení zaměření mnoha do tohoto fóra umístěných vtipů, neměli bychom se navzájem podle nich posuzovat. Sám jsem si uvědomil, že bych se necítil zrovna nejlíp, kdyby tak někdo činil zrovna v mém případě. Samozřejmě člověk preferuje vtipy, které ho nějak osloví, ale nemusí jít zrovna o jejich hluboké morální poselství, ba právě naopak, mnohdy nás nadchne či oslní jen nápad, kontrast, překvapení, jazykový obrat ... A nad tím, zda vtip má nějakou duchovní hloubku a myšlenku či dokonce poselství, se nezamyslíme a přesto jej do fóra umístíme, abychom se o něj podělili s ostatními. Třeba jen proto, aby se na chvíli zasmáli a ulevili si v daném životním okamžiku. Pomocí vtipu mnohdy něco skrýváme anebo předstíráme. Nemusíme se vždy trefit do vkusu či nálady čtenáře. Snažme se chápat, že vtip nemusí být osobní zpovědí toho, kdo ho sem umístil.
« Poslední změna: Leden 15, 2007, 21:37:09 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Leoš

• Nováček
  • *
« Odpověď #6 kdy: Leden 16, 2007, 09:21:24 dopoledne »

Milý J.S.,
je to pro mě pocta, že jsem literárně zařazen na stejnou Úroveň jako koniklec a jen nepatrně níže pod Úroveň Vaši. Obávám se však, že Vaší velkorysé nabídky nevyužiju a raději budu pokračovat v započatém směru, tedy přispívání do jednotlivých rubrik ať už v podobě reakce na existující příspěvky (včetně uchylného pronásledování alguema) nebo vlastními příspěvky. Prosím tedy o vymazání mého pseudonymu z rubriky literární poklesky či tvorba či jak se to jmenuje a následně třeba i tohoto, který pak ztratí  na významu.  :o
« Poslední změna: Leden 17, 2007, 08:05:05 dopoledne od Leoš »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #7 kdy: Leden 16, 2007, 09:35:14 dopoledne »

Leoši,

Vaše přání je mi rozkazem. Kdybyste si to přece jen někdy rozmyslel, velmi rád zase rubriku speciálně pro Vás založím. Tuším ve Vás zdroj hlubších myšlenek a zajímavých Úvah, jen s nimi ven, bylo by škoda si je nechávat jen pro sebe.

Ještě jednu připomínku. Rozhodně se nehodlám s někým ve fóru poměřovat co do Úrovně příspěvků. Existence "mojí" rubriky je dána historickým vývojem fóra a také je výhodná pro ty, kteří se mým Úvahám a pokusům o tvorbu chtějí pohodlně vyhnout.     
« Poslední změna: Leden 16, 2007, 09:37:58 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 29 dotazů.