Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Stav financí, rozpočet a hospodaření obce.  (Přečteno 12975 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pavel Špás

• Host
Re: Stav financí, rozpočet a hospodaření obce.
« Odpověď #20 kdy: Květen 29, 2007, 20:08:50 odpoledne »

Pane "dobrý duchu GOF"

Važte svá písemná slova a obviňujte z kostlivců ve skříni na základě hmatatelných důkazů.
Opět jsem se ve Vašem příspěvku přesvědčil o tom, že na tomto fóru se manipuluje s názory, informacemi a slovy jednotlivých diskutujících - hlavně z řad opozice. S jediným cílem, hodit špínu na staré vedení obce.
Jsou zde uváděny zavádějící a nesprávné informace. Příkladem toho je i zpráva o ukazateli dluhové služby obce, který je Údajně v zorném poli kraje a staví obec do špatného světla pro přidělování dotací. Návod na výpočet ukazatele dluhová služba je na webových stránkách SFZP.

Výpočet není těžký a zvládne ho žák druhého stupně základní školy. Kdo má zájem přesvědčit se o relevantnosti Údajů našich sdělovacích prostředků - může. Rozpočtové položky jsou na webových stránkách obce.
Já už zájem nemám, nemám zájem jakkoliv diskutovat na tomto fóru, nemám zájem ničit si své zdraví.
Pokud někdo z občanů obce prahne po informacích, co se dělo při hospodaření s obecními prostředky od listopadu 2002 do listopadu 2006, ví kde bydlím. Nejsem z těch, kdo si vymýšlí, konstruuje a zastírá. Jsem zvyklý mít čisté svědomí a pokud jsem byl předsedou finančního výboru, byl jsem rád, že hlavní Účetní zastávala a zastává slečna Podmolíková - svědomitá a chytrá osoba.

Pokud někdo na můj příspěvek bude reagovat a bude čekat protireakci, má smůlu. Už zde nebudu ani nic číst.

Pavel Špás

Jedno moudro na závěr. Abych někoho neurazil, trochu ho upravím:

"Rozčilovat se nad cizí neomaleností znamená toliko škodit si na zdravím svém."  J.Werich
IP zaznamenána

GOF

• Dobrý duch fóra
  • Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +174/-3
  • Žádný velký duch není bez trošky bláznovství.
« Odpověď #21 kdy: Květen 30, 2007, 07:54:43 dopoledne »

Pane Špási, vaše prásknutí dveřmi za diskuzí, ve které jste neobstál, mě nijak nepřekvapilo. Pochopil jsem, že raději budete jednostranně působit na občany roznášením pamletů do schránek, což umožňuje vyhnout se seriózní demokratické diskuzi. Jsou to metody typické pro méně vyspělé politické systémy. Přiznám se, že ani moje odbornost nestačí na interpretaci pojmu "personifikovaných myšlenek písemného projevu", který jste užil. Domníval jsem se, že doba odhalování identit zde je již za námi, že jsme si zvykli na to, že je to věc každého, jak zde chce vystupovat a vystupuje (třeba Petr nebo Pavel). Nepřekonatelný asi v tomto směru zůstane váš politický guru, který v duchu přesvědčení o své fikanosti zasypával dlouho diskuzi příspěvky pod neustále měnícími se jmény. Nefušujte do řemesla jiným v oblastech, ve kterých nejste pevný v kramflecích, takové aktivity zpravidla přinášejí jen nepříjemno. Nejste dobrý psycholog, o čemž svědčí prakticky všechny vaše příspěvky. Nejprve voláte po konkretizaci problému a ohrazujete se proti výmyslům a dezinterpretacím a nakonec, když je problém definován naprosto konkrétně a jasně, uchylujete se k podpásovým metodám diskuze a od problému utíkáte k hloupostem, jež nazýváte nesmyslně fatálními chybami. Vypadá to tak, že peníze, které by měly být podle právní normy na jistém Účtu tam prostě nejsou, což je špatně a vy to velmi dobře víte. Není důvod to nazývat fatální chybou, ale stát se to určitě nemělo. Bylo by moudré raději mlčet, pokud s tím nemáte nic společného, ale jako bojovníku za opozici vám to nedá, musíte reagovat. A pak jste opakovaně zděšen, co vaše reakce vyvolají. Neunesete to a pozdě prcháte od problému, kličkujete při tom a snažíte se odvést pozornost jinam. Na stěžejní otázku, jak vyřešit problém chybějících nemalých peněz na Účtu, který bez pochyb kostlivcem ve skříni je, odpovědět nedokážete. Řešením není zjištění, že peníze se prostě utratily v rámci běžného rozpočtu, protože byly termínově i Účelově vázány. A to je smutné, protože tento problém někdo zavinil a k odpovědnosti za něj se nehlásí. Jako odborník na finance si to možná uvědomujete mnohem intenzívněji než ten, kdo vše spáchal. Je to dáno vaším smyslem pro pořádek a citlivým chápáním odpovědnosti. Pokud máte výhrady k informacím o zadluženosti obce, pláčete na nesprávném hrobě, ty zde nikdo nevymyslel ani nezmanipuloval a příspěvek pana J.S. na toto téma je pouze citací novinového článku z MfD, jak jsem měl možnost si osobně ověřit. Pokud byste se již opravdu do další diskuze nezapojil, což se mi příliš nechce věřit, že se skutečně stane, rád bych vám poděkoval za všechny vaše příspěvky, protože pro mě byly a jsou velmi zajímavým materiálem pro studium jednání respondentů v tenzi a mezních situacích. Pokud bych byl vaším osobním psychoterapeutem, vaše rozhodnutí držet si od podobných diskuzí patřičný odstup, bych vám nepochybně schválil. Proč se zbytečně vzrušovat problémy druhých, nepřináší-li to vnitřní spokojenost a vyrovnanost? Proč nezůstat ve vztahu k lokálnímu politickému haštěření a kočkování nad věcí, které osobně nezainteresovaní sledují pouze s Útrpným Úsměvem?                          
« Poslední změna: Srpen 10, 2007, 07:48:43 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána
         Vaše IP adresa, prohlížeč a operační systém:                  

Miroslav

• Host
« Odpověď #22 kdy: Květen 30, 2007, 10:23:20 dopoledne »

V souvislosti s chybějícími penězi na Účtu by mne (a možná, že nejen mne) zajímalo, kolik peněz obec celkově vynaložila na pořádání oslav svého výročí v roce 2006. Jistě to nebyla zanedbatelná suma.
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
« Odpověď #23 kdy: Květen 30, 2007, 20:44:13 odpoledne »

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych nahlédl do diskutovaných předpisů. Vypadá to tak, že se jedná o tuto obecně závaznou vyhlášku (kráceno):

Citace
Obecní zastupitelstvo Obce Grygov schválilo v souladu s ustanovením § 14 odst. 1 písm. e) a § 36 odst. 1 písm. f) zákona č. 367/1990 Sb, o obcích, ve znění pozdějších předpisů tuto obecně závaznou vyhlášku č. 1/2000

o vytvoření „Fondu rozvoje bydlení“ na Území Obce Grygov a jeho použití
.

Článek 2
Příjmy fondu

1.   Příjmy fondu jsou:
·   dotace a půjčky ze státního rozpočtu
·   splátky půjček poskytnutých obcí vlastníkům obytných budov a bytů a Úrokové výnosy z nich,
·   splátky půjček přijatých a použitých obcí pro vlastní bytový fond a příslušný Úrok ve výši 3 % p. a,
·   50 % výnosů z prodeje obytných domů a bytů z majetku obce od roku následujícího po vzdání obecně závazné vyhlášky a všechna další léta do doby splacení státní půjčky (tato podmínka se považuje za splněnou i v případě, že výnos z prodeje obecních domů a bytů je využit k financování nové bytové výstavby),
·   dary o fyzických a právnických osob,
·   dotace a půjčky z rozpočtu okresního Úřadu,
·   Úroky z Účtu fondu,
·   jiné příjmy (např. smluvní sankce za porušení Účelovosti půjčky).
2.   Případné zůstatky stavu fondu se nestávají výnosem (ziskem) Obce Grygov a musí být beze zbytku ponechány fondu k použití podle této vyhlášky.

Článek 3
Výdaje fondu

1.   Prostředky fondu je možné používat výhradně k poskytování půjček při Úroku od 3 % do 7 % a lhůtě splatnosti od 3 roků do 8 roků, nepočítaje v to rok, v němž byla půjčka poskytnuta subjektům.
Prostředky fondu lze použít v souladu se schváleným programem rozvoje Území obce k Úhradě nákladů na opravy a modernizaci bytového fondu obce za podmínky vrácení použitých prostředků zpět do fondu a dále na poskytnutí půjček k Úhradě nákladů na opravy a modernizace vlastníkům obytných domů za podmínek uvedených v bodech 1, 4 a 5 tohoto článku.
2.   Výdaje fondu jsou též Úhrady poskytované peněžnímu Ústavu v případě, že zřízení a vedení Účtu podle článku 6 bude tomuto peněžnímu Ústavu svěřeno.

Stručné a jasné, netřeba s ničím manipulovat a vykrucovat se.

Pro zájemce o podrobnější studium dané problematiky uvádím odkaz na seznam souvisejících právních norem: http://www.sfrb.cz/legislativa.shtml

Celý text obecní vyhlášky naleznete na www obce v rubrice Dokumenty-Obecní vyhlášky  http://www.grygov.cz/dokumenty/hlavni.jsp?id=16.
« Poslední změna: Květen 30, 2007, 21:29:40 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Marllow

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +1/-3
« Odpověď #24 kdy: Červenec 07, 2007, 14:57:39 odpoledne »

Ale ale ale, pánové, není lepší než se tady osočovat celý problém začít řešit! Když nevíte kde se peníze stratily na takovou dobu, nebyly použity správně nebo snad dokonce nebyly-li zneužity, je tady jednoduchá rada : předejte celou vět jako podnět na Krajské státní zastupitelství. Přez policii ČR bych nešel, vazby některých jsou dost těsné, ale státní zástupce nemá jinou možnost než se tomu začít věnovat. A až se to tady dovíme, že už to běží, tak já se chopím také své občanské povinnosti a řeknu Renátce, aby se na to mrkla, aby se to neututlalo. Nemám totiž validní informace, jinak bych už to udělal dávno a sám, pro tu naši malebnou vesničku. :mir:
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.226 sekund, 28 dotazů.