Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Zneužívání tohoto fóra k urážkám!  (Přečteno 5023 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peters

 • Host
Zneužívání tohoto fóra k urážkám!
« kdy: Prosinec 28, 2006, 23:47:35 odpoledne »

Jsme tu nováčkem, jen pár textů jsem projel očima, a nestačím se divit. Tolik laciných dvojsmyslných urážek a kritika všeho, co se tu v posledních letech událo. Měli byste se stydět všichni ti, co s rukama založenýma v klíně doma sedíte v papučích a píšete tyto ,,hnusy,, a ještě pod pseudonymy. A ještě víc by se měli stydět ti, kteří by dle výsledků voleb měli ,,psát,, historii obce po dalších (dejme tomu) čtyř let. Ano pánové Vy. Například pan Chramosta mnohdy velice rád přilévá olej do rozpálené diskuse (viz. téma ,,komáři a žáby na návsi,,). A o panu J.S. ani nemluvě. Mě je jeho pravé, to nevirtuální já, neznámo. Určitě to není ,,vůl,,  jak o sobě sám píše, ale jen zahořklý člověk.
Je konec roku, za chvíli začne další, tak do něj vstupme s čistým štítem. Neotáčejme se a hlečme dopředu. Teč ať nové zastupitelstvo (co si tak rychle stačilo schválit zvýšení mezd) ukáže, proč tak moc chtělo změnu. Držím mu opravdu palce, ať učiní obec harmonicky se rozvíjející jednotkou v rámci celé republiky. :-*
« Poslední změna: Prosinec 29, 2006, 14:43:06 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

jabko

 • Host
Re: Zneužívání tohoto fóra k urážkám!
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 29, 2006, 00:57:13 dopoledne »

souhlasím plně s tímto názorem
nechápu proč ti co tvoří toto fórum rýpou do něčeho co dnes pro obec nic neznamená
poračte si stím do čeho jste se cpali
čekám a né sám na to co s tohoho bude
IP zaznamenána

FFF

 • Host
Re: Zneužívání tohoto fóra k urážkám!
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 29, 2006, 01:18:05 dopoledne »

Petresi, mohl bys byt konkrétní? Kde je tady kritika všeho co se v posledních letech událo? Já sem si to přečetl celé, ale tohle sem nenašel. To zvýšení mezd zatupitelů by mně zajímalo, jak je to?
IP zaznamenána

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Zneužívání tohoto fóra k urážkám!
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 29, 2006, 12:43:20 odpoledne »

Pane Petersi,

když jsem si přečetl název nového tématu, zajásal jsem, že se začínají ozývat rozumné hlasy. Již nadšený souhlas Kazimíra (jabko) mne však varoval, že asi nepůjde o objektivní požadavek a po přečtení jeho obsahu se mi to potvrdilo. Fórum tvoří občané, tedy my všichni, co do něj přispíváme a je takové, jaké si ho svými příspěvky děláme.

Pokud jste jen pár textů projel očima, nemůže mít objektivní pohled. Proto byste se divit neměl. Kde jste našel kritiku všeho, co se v posledních letech událo, nevím. Budu-li se vyjadřovat jen za sebe, zásluhy předchozích obecních představitelů obce o její pozitivní rozvoj sám nijak nezpochybňuji a vážím si jejich práce. Co z minulosti kritizuji a snažím se napravit svým působením ve fóru, je omezování základního lidského práva - svobody projevu - za bývalého vedení obce. Realizace tohoto práva byla umožněna jen někomu a ostatní byli okamžitě zostuzeni a označeni za nepřátele obce, lenochy v papučích, kteří sedí doma s rukama založenýma v klíně apod. Hlavním problémem obce v oblasti nesvobodné výměny názorů, neodpovídající tomu, že jsme zemí Evropské unie na počátku 21. století, podle některých byla anonymita přispěvatelů. Vás, zdá se, ač vystupujete pod nickem, který nazýváte pseudonymem, to trápí ještě dnes. Trochu paradox, nemyslíte? Sám jste anonym a snažíte se anonymitu kritizovat. Přitom je naprosto základním charakteristickým prvkem všech internetových fór na celém světě. Jak vidíte, já se zabývám obsahem Vašich myšlenek, ne tím, že vystupujete pod nickem a tím, jestli Vás znám. Chcete vystupovat jako Peters a já to ctím. V tomto směru (dosavadní nesvoboda projevu názorů v Grygově) možná jsem dokonce i zahořklý, jak píšete, protože tohle jsem zatím nikde nezažil, snad možná kdysi před listopadem 1989.

Vaše neobjektivita a snad i slepota, kterou je Váš příspěvek prodchnut, jasně vypovídá o tom, komu straníte. Máte na své názory právo! Jen zvažte, jestli byste neměl protestovat kromě Údajných dvojsmyslů apod. i proti přímým urážkám. Jednostranná přecitlivělost v kontextu té opravdové ryzí sprostoty a hnusu, která se skutečně nezastavuje před ničím, poněkud zpochybňuje Váš dobrý Úmysl, který by mohl vyznívat z názvu tématu. Je určite dobře, že jste ho založil. I já jsem znechucen zneužíváním fóra k urážkám. Možná proto, že nemálo z nich padalo na moji hlavu. Na rozdíl od Vás je mi však Úplně jedno, kdo je osočován a hanoben, protože tento způsob komunikace prostě nemám rád, ať se týká mne nebo kohokoli jiného. Pokud tady kdokoli, třeba i současný starosta Ing. Tomáš Kubáček, bude někoho nazývat "starou p..ou, hnidou, dementem" apod. budu první, kdo mu naplive do tváře. Jen počkej, zajíci! A tím se dostávám k podstatě toho, co Vám chci prozradit, aniž byste musel celé fórum důkladně pročíst. Nemám dojem, že byste jeho pozitivní stránky ocenil. Nikdy jsem sám nikoho nenapadl, dokud nenapsal nějakou sprostotu nebo neudělal něco nemorálního. Proč bych to dělal, co bych z toho měl? Kdybyste si prošel mé příspěvky ve fóru, které nejsou reakcemi na sprostoty a urážky, zjistil byste, že jsou pouze o prezentaci různých zájmů a myšlenek, které nikomu neubližují a neškodí. Jsem sám nespokojen s tím, že jsem byl do těch špinavostí zatažen, ale nevidím důvod, proč bych se neměl adekvátně bránit. Prostředky mé obrany považuji za zcela přiměřené Útokům. Ve skutečnosti olej do ohně nepřilévám, naopak, možná nešikovně, ale snažím se jej hasit. O spoustě věcí bych nikdy nenapsal, kdyby mne k tomu Kazimír nedonutil. Pokud zakope válečnou sekeru, ta moje bude vzápětí zakopána též. Už se na to těším. Tuším, že marně.

Zcela upřímně a bez ironie či dvojsmyslu se připojuji k Vašemu přání, aby nové zastupitelstvo obce učinilo ve vzájemné spolupráci jeho členů vše proto, aby naše obec i nadéle pokračovala v Úspěšném rozvoji, za který vděčíme jejímu předchozímu vedení. Ne, neodporuji si. Nelíbilo se mi jen to přehnané poukazování na vlastní zásluhy a jejich zveličování. Předchozího vedení obce je třeba si za pokrok v naší obci vážit, i když mu "umělecký dojem" někteří přispěvatelé, kteří se ho jaksi podivně ukřivděně zastávají, kazí. Je to škoda, když snad ani nikdo jeho zásluhy nezpochybňuje. Také se společně s Vámi připojuji k výzvě, aby fórum přestalo být zneužíváno k urážkám.   
      
« Poslední změna: Prosinec 29, 2006, 18:26:46 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

abB

 • Host
Re: Zneužívání tohoto fóra k urážkám!
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 29, 2006, 17:13:55 odpoledne »

Pane Petersi,
opravdu nevím, proč napadáte pana J.S.  ???
Jak můžete něco takového tvrdit?
Já nebráním pana J.S.-ani jsem ho nikdy neviděl a neznám ho,ale po přečtení jeho několika desítek příspěvků je to ten správný moderátor GOF.
A moderátor prostě musí být a je i v jiných forech a nejenom obecních.
Když není,většinou to končí katastroficky... :-\
IP zaznamenána

Peters

 • Host
Re: Zneužívání tohoto fóra k urážkám!
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 29, 2006, 17:59:14 odpoledne »

Abych se přiznal, nečekal jsem tak rychlé reakce na můj krátký článek v rámci tohoto fóra.
Rozhodně sem nepíši, abych tu našel určité sympatie a tím nakrmil své ego. Taky bych byl opravdu nerad, kdyby se někoho dotknuly mou rukou psané ,vyjádření mých myšlenek, .
Nemám zájem kohokoli poškodit, natož sebe, že.
Pana J.S. opravdu neznám, jak jsem napsal rozhodně není to zvíře, o kterém se zmiňoval. Myslím, že je to vzdělaný člověk se svým pohledem na věc. Vážím si ho za to, že vůbec něco takového pro naši obec dělá, mnoho našich spoluobčanů by to totiž, ač mají potřebné znalosti, nedělalo.
Jen jsem chtěl hned na začátek svého působení v tomto fóru dát najevo, co se mi líbí a nelíbí, jak na těchto stránkách, tak i mimo ně.
Na vítky pana J.S. reaguji tak, že má pravdu: nečetl jsem vše/co jsem četl jsem si přebral po svém/kritizuji tolikrát kritizované užívání nicků a sám jej užívám/navíc jsem o Vás napsal, že jste zahořklý.

K těm nickům...nevadí mi, když se zaregistruje maminka, že chce kopeček pro sáňkování své ratolesti, tu pochopí ,snad, každý. Vadí mi ale lidé, co možná jen z osobních důvodů kritizují práci mnoha lidí téměř v celé její šíři. Prostě, když má někdo názor,ať ho řekne. Pokud má někdo problém, ať se ho snaží vhodným způsobem vyřešit. Pokud ale někdo má chuť někoho veřejně urážet a schovávat se za pseudonym...to sem nepatří. Do civilizované společnosti to nepatří. Pojčme sem všichni bez nicků!
 
Určitě chci moc, že? To by toto fórum asi nemělo takovou návštěvnost.

Nechal jsem se inspirovat panem domácím (J.S.):) a našel jsem si jeden citát, tedy spíše motto: Ten kdo nejde vpřed, jako by couval.
Proto ani já nebudu řešit věci minulé, ale zaměřím se na ty, co nás teprve čekají.

Všem těm, kterých jsem se ve špatném slova smyslu dotknul, se omlouvám a s přáním pěkného večera se loučím.


« Poslední změna: Prosinec 30, 2006, 14:19:34 odpoledne od Peters »
IP zaznamenána

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Zneužívání tohoto fóra k urážkám!
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 30, 2006, 14:23:43 odpoledne »

Pane Petersi,

ne že bych neměl nic bohulibého na práci a měl potřebu jen za každou cenu zaplňovat tyto stránky, ale nedalo mi, abych Vám ještě neodpověděl. Především si vysoce cením toho, že jste se neurazil, když jsem Vám odpověděl kriticky, ale kritiku jste zcela věcně a nezaujatě přijal. To jsem na tomto fóru ještě prakticky nezažil a snad tento příklad, jak může vypadat komunikace mezi dvěma lidmi, kteří zpočátku mají zdánlivě dosti odlišné názory, bude inspirací i pro ostatní. Druhým důvodem je také ocenění něčeho, co by mělo být spíše samozřejmostí, ale, bohužel, realita je jiná. Vyjádřil jste se opakovaně více větami, věcně a nesměřujete k zbytečným konfliktům.

Úmyslně jako důvod odpovědi neuvádím to, že jste ocenil moji práci a roli, abych nevypadal zaujatě. Ale byl bych falešný, kdybych nepřipustil, že jste mne i tím potěšil. Zřejmě jste si dobře uvědomil, znaje místní poměry a momentální povolební neklidnou situaci, že pustit se zdarma a na Úkor svého volného času do tak nevděčné činnosti, jako je moderování fóra, je poněkud šílené a svědčí buč o tom, že jsem se pomátl anebo skutečně o tom, že boj a Úsilí o dobrou věc (demokratickou realizaci svobody projevu), mi stojí za to něco obětovat a vystavit se nenávisti a Útokům těch, kterým toto Úsilí nevyhovuje a nepřejí si ho. Právě a jen v tomto kontextu jsem připustil, že na Kazimírově J.S.=vůl něco bude. Z jeho pohledu takový člověk, který nezištně bojuje za vyšší princip, je skutečně přinejmenším volem. Jemu je vlastní jen boj za jeho zájmy, což nám dává každým vstupem do tohoto fóra najevo. Tím jenom chci upřesnit, že já se za vola jinak v jakémkoli jiném smyslu nepovažuji a děkuji vám, že jste to správně rozpoznal.       

Vaše motto "Ten kdo nejde vpřed, jako by couval", se mi velmi líbí. Nelze je, jako ostatně jakékoli jiné, brát příliš dogmaticky a doslovně. Je to jako s mluvením pravdy. To je nepochybně naprosto správné. Jsou však situace, kdy je to málo přijatelné a vhodné. Ženě, která se vás nešikovně zeptá, zdali se vám líbí, také neřeknete, že vypadá jako čarodějnice, i když ji tak vnímáte. Ale podle toho, co píšete, jste inteligentní člověk, který ví, jak to myslím. Nehodlám se příliš zabývat minulostí. Jenže bez poučení z minulosti je cesta vpřed nerozumná. Abychom na sobě mohli pracovat a rozvíjet se, ať již uvažujeme o jednotlivci, obci nebo společnosti, musíme se nejprve vypořádat s minulostí, nazvat věci pravými jmény a poučit se z ní. A pak vzhůru kupředu, zbytečně se necachtajíc v minulosti. Pokud jde o Grygov, jako občan jsem měl potřebu vyjádřit svůj názor pouze na dobu názorové nesvobody a zneužívání smyšlených výročí. Jinak souhlasím s tím, abychom spokojeně žili v přítomnosti a zabývali se případně naší budoucností. Ke své spokojenosti potřebuji mít možnost svobodně se vyjádřit k věcem veřejným a svým globálním moderátorstvím chci pomoci tuto potřebu uspokojit i v tomto mně podobným individuím.

Pokud jde o Vaši výzvu "Pojčme sem všichni bez nicků!", to už je větší problém. Několikrát jsem zde vyslovil názor, že doba na to u nás v Grygově není zralá. Je to tady se svobodou projevu a mezilidskými vztahy podobné, jako když se naráz zruší klece v zoologické zahradě. Zmatená zvěř pobíhá, napadá se, žere se navzájem bez velkého rozmyslu a nastává poněkud chaos. Ocasy řvoucích dravých šelem se pletou s peřím hloupých slepic, končících v jejich tlamách, hadi se tiše zákeřně plazí a hltají hlodavce, opice potřeštěně poskakují a dezorientovaně piští. I kdyby většina zvířat byla ochotna respektovat nějaký pořádek a řád, stačí jeden, dva krvelační, zákeřní či hloupí jedinci a řád je tatam. Proto se ne každému chce z klece ven. Klec (nick, psedonym, monogram) ho omezuje, ale zároveň chrání. Venku jsou jen pracovníci zoologické zahrady (v našem případě politici), protože těm nic jiného nezbývá. Mají zase výhodu, že mají pravomoc rozhodovat o některých věcech, o kterých nám v klecích rozhodovat nepřísluší. S mojí klecí je to ještě složitější. Není i je. Jsem dost silná šelma nato, abych se v džungli ubránil, ale zároveň nejsem krvelačný a zákeřný. Nechci mít moc a panovat. Snažím se nenápadně přispívat k tomu, aby zavládl určitý pořádek podle všeobecně uznávaných pravidel. To se nelíbí těm, kteří by chtěli prosazovat respektování pravidel jejich, nerespektujících zájmy ostatních. Když pak nějaké zvíře jde kolem a zjistí, že v kleci tak Úplně nejsem, záleží na tom, jak s touto informací naloží. Hloupá šelma sprostě zaÚtočí a netuší, že vím, jak ji přemoci. Když to pozná, je na ní, zdali chce být přemožena anebo se raději rozumněji stáhne a přestane si mne všímat. Začne-li kdákat svůj poznatek hloupá slepice, stačí jen ostatní na ni upozornit a ona se sama svým zobákem postará o svoje znemožnění. Byl bych rád, kdyby moje zuby nemusely nikoho nakonec opravdu zakousnout, pach krve je mi spíše odporný. Půjde-li mi samozřejmě o život či čest, budu muset svůj odpor překonat, veden pudem sebezáchovy.   

Proto je na každém, aby zvolil, zda v kleci zůstane, či zda z ní hrdinně a svobodně vykročí. Já si jeho hrdinství budu cenit, ale jako stará zkušená klidná šelma, neaspirující na čelní místo ve smečce, vím, že hrdinů jsou, bohužel, plné hřbitovy. A také hloupých provokatérů, kteří neumí domyslet možné reakce provokovaných.

Odhalíte-li svoji totožnost, jelikož většina přispěvatelů do fóra jsou slušní lidé, budete jimi ceněn a bude jimi respektováno Vaše soukromí a důstojnost. Skoro jistě se však najde i někdo, kdo namísto, aby s Vámi věcně diskutoval o příslušném tématu, bude se strefovat do Vašeho soukromí a Vašeho odhalení zneužije. Takový jednoduchý příklad. Budete notorický alkoholik. Přesto budete mít světlé chvíle a fantazii na to, abyste založil nějaké téma a vyvolal diskuzi o nějaké záležitosti. Blbec, který s Vámi z nějakého důvodu nebude souhlasit anebo kterému jste někdy v minulosti zkřížil jeho, třeba neférové plány, okamžitě začne Útočit na Vaše osobní slabiny, i když to s tématem nebude mít žádnou souvislost. Co nám tady chce diktovat nějaký ožrala, který neumí zvládnout ani sám svoji závislost. Anebo si na Vás prostě něco vymyslí anebo jen něco zveličí, třeba že jezdíte autem po obci jako prase, ani lidé nestačí uskakovat. Začne komolit Vaše jméno a zostuzovat Vás. Představte si, že třeba budete autoopravář a on začne psát, že kazíte lidem auta, jste zloděj, protože jim Účtujete nehorázné ceny apod. A Vy se budete snažit diskutovat jen o tom, zda jsou nebo nejsou v pořádku obecní silnice a že by se s tím mělo něco dělat. Prostě to není tak jednoduché vystupovat pod vlastním jménem.

Kazimír a podobní se snaží všem sugerovat, že vystupovat pod nickem či anonymně je ostuda a nečestnost. Sami se mnohdy za anonymitu skrývají. Dlouholeté zkušenosti s internetovými fóry na celém světě vedly k poznatku, že vystupování pod nickem je maximálně praktické a zcela všeobecně respektované. Nemusím se prezentovat jako lékař, chci-li diskutovat o sbírání známek. A nemusím se prezentovat jako lékař ani v odborné medicínské diskuzi. Tam to nakonec každý rychle pozná. Je to moje věc a kdo to nerespektuje, dokonce skryt sám za nickem, to se mnou nemyslí dobře. Lidem z diskuze, které časem stejně "odhalíte", a kterým budete důvěřovat, se pak můžete představit e-mailem, v soukromé zprávě nebo při osobním setkání. Já to tak praktikuji a osvědčilo se to. Získávám tak nové známé anebo dokonce přátele.

Mne jste se nijak svými příspěvky nedotknul, naopak jste mne jimi příjemně překvapil. Rád si vždy právě ty Vaše přečtu. A nebudu-li sdílet Váš názor či nápad, třeba s tou myčkou uprostřed obce, slušně Vám to sdělím, aniž bych si Vás proto přestal vážit.

Přeji Vám pěkný nový rok.   
« Poslední změna: Leden 22, 2007, 17:56:13 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.
 

Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 29 dotazů.