Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Knihovna  (Přečteno 2005 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kamila Grmolenská

  • Redakční rada
  • Mladší člen
  • ****
  • Oblíbenost: +0/-0
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 53
Knihovna
« kdy: Září 08, 2016, 13:42:39 odpoledne »

Nalákáme Vás do knihovny?

Místostarosta Petr Chramosta ve spolupráci s vedoucí Knihy Dobrovský paní Helenou Baďurovou zakoupil v letních měsících do obecní knihovny tyto knihy:

Očekávánou novinku úspěšné spisovatelky, která umí propojit milostný příběh s detektivní zápletkou, Sandry Brown – Reportér.
Loňskou knihu s vtipnou obálkou oceňované slovenské spisovatelky Táni Keleové-Vasilkové – Co to bude?
Knihu s historickou tématikou, tentokrát detektivní román, českého spisovatele Jana Bauera – Mrtvola v brnění.
Dva kritikou i čtenáři oblíbené romány Radky Třeštíkové – novinku Bábovky (o 12 ženách a 12 osudech) a loňský psychologický počin To prší moře.
V edici Světový bestseller vyšlo několik románů úspěšné Jojo Moyes, do Grygova byl zakoupen „ženský“ román Jeden plus jedna.
Odpočinkovou četbou se může stát Marnotratný syn Danielle Steel či Cesta za láskou Haliny Pawlowské.
Čtenáři, který naopak hledá trochu napětí, můžeme doporučit knihu Stephena Williamse o dívce, která žije v londýnském podzemí – Dívka, která si říkala Tuesday, nebo genealogický thriller Steva Robinsona - Stopy v krvi, který je považován za mix Dana Browna, Stiega Larssona a Arthura C. Doylea, či thriller Steva Berryho z amerického prostředí Hrozba patriotů, nebo povídkový horor Stephena Kinga – Bazar zlých snů.
Ze světové literatury stojí za povšimnutí švédský spisovatel Frederik Backman s třetím (opět úspěšným) počinem Tady byla Britt-Marie, který umně spojuje vesnici a fotbal s ženou a předsudky.
Aktuální příběh jezídské otrokyně si můžete přečíst v biografii Faridy Khaláf – Dívka, která zvítězila nad IS. Striktní pravidla islámského světa popisuje i kniha Cayi Garcii - Za zdmi paláce.
Soukromý detektiv Cormoran Strike ve Volání Kukačky vyšetřoval smrt modelky, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele, nyní opět ožívá perem Roberta Galbraitha - Ve službách zla. Autor je ve skutečnosti pod pseudonymem píšící J. K. Rowling, všechny tři díly jsou v obecní knihovně k dispozici.
Další novinkou je dílo autora Pravidel moštárny či Světa podle Garpa, Johna Irvinga - Ulice Záhadných tajemství, aneb román, ve kterém se minulost srazí s budoucností.
Nora Roberts píše v románu pro ženy - Cizinec, jaké to je žít s člověkem a po jeho odchodu zjistit, že jste ho vůbec neznali.
Možná vás uspokojí humorná kniha Marcely Mlynářové – Život jako hobby, anebo naopak filozofující román Milana Kundery – Život je jinde.

                                                                                                                         -kg-
IP zaznamenána
 

Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 28 dotazů.