Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Fit se udržuji jen pravidelným pohybem  (Přečteno 839 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Andrea Thunová

• Redakční rada
  • Nováček
  • Oblíbenost: +0/-0
Fit se udržuji jen pravidelným pohybem
« kdy: Září 08, 2016, 20:00:52 odpoledne »

Živým důkazem toho, že pracovat na své fyzické kondici lze v jakémkoliv věku, je Eva Navrátilová, dlouholetá cvičitelka aerobiku v Grygově. Za, v dnešní době, symbolický poplatek si můžete zajít protáhnout své tělo do místní sokolovny až třikrát týdně, a sice v pondělí, středu a čtvrtek vždy v 18 hodin. Hodina cvičení je kombinací zahřívacích, posilovacích a protahovacích cviků.
Pokud byste se chtěli přidat, může vás povzbudit následující rozhovor.

Evo, jaké je vlastně tvé civilní povolání?

Pro kdekoho to bude velké překvapení, jsem vyučená kuchařka a této profesi se věnuji celý život a budu i zbývající tři roky. Mnohokrát jsem již tuto otázku slyšela a v očích viděla údiv. Vždyť kuchařky bývají vesměs korpulentní dámy. Moje odpověď je pořád tatáž, za svou postavu vděčím pravidelnému cvičení. Žádné diety jsem nikdy nedržela.

Jak dlouho vedeš hodiny aerobiku v Grygově?

Je to od té doby, kdy mně bylo do občanského průkazu napsáno trvalé bydliště Grygov, tedy bezmála třicet let. Sport obecně je mojí vášní. Cvičím již od svých šesti let s nástupem na základní školu. Tam jsem začínala se sportovní gymnastikou, na kterou nedám dopustit. Ta je pro každého sportovce velkým přínosem, ať již se pak věnuje jakémukoliv sportu. Gymnastiku jsem dělala až do svých devatenácti let.

Změnila se za těch třicet let věková skladba cvičících? Stárnou s tebou nebo chodí i mladší?

Za celou dobu, co v Grygově cvičení vedu (několik let jsem vedla také hodiny ve Velkém Týnci), se na nich vystřídala spousta žen a dokonce i několik mužů. První léta se mnou začínaly ženy v mém tehdejším věku, tedy zhruba třicetileté. Pamatuji i roky, kdy se dostavila spousta mladých dívek a společně jsme nacvičily a předvedly malou ukázku z hodin aerobiku na místním plese. V roce 2000 jsme dokonce v rámci XIII. všesokolského sletu nacvičily aerobní skladbu pro ženy a dorostenky a vystoupily s ní v Olomouci.
 Po rekonstrukci místní sokolovny byl o hodiny aerobiku veliký zájem, všechny byly plně obsazené. Chodilo se na dvouhodinovky a některé z nás zůstaly i třetí hodinu a „dorazily se“ v nově zřízené posilovně. Postupně se však osazenstvo  vytrácelo a měnilo s tím, jak přibývala možnost jiných sportovních aktivit. Pro mne je přesto obdivuhodné pozorovat, jak přicházejí nové ženy, kterým mé cvičení vyhovuje.

Osobně se někdy musím nutit „jít si zacvičit“.  Stane se někdy Tobě, že se Ti nechce nebo je pro Tebe sport takovou vášní, že s tím nemáš problém?

No jéje, také se mi mockrát nechce, hlavně když je venku pošmourno a prší. Jako cvičitelka si ale nemohu dovolit nepřijít. Nemůže se stát, že bude plná tělocvična a já se budu válet doma na kanapi. Přesto, že se mně někdy nechce, odcházím pak z hodiny vždy s úžasnou náladou a čistou hlavou.
Vím, že se vedle aerobiku věnuješ i jiným sportům a sleduješ také nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Můžeš k tomu říct něco bližšího?
Ano. Velice ráda jezdím s manželem na celodenní vyjížďky na kole do přírody. Pokud se naskytne příležitost, ráda si zajdu na cvičení Port De Bras, které vychází z klasického tance a baletu.
  Co se týče životního stylu, nikdy jsem se nezabývala tím, co a jak jíst. Fit se udržuji jen pravidelným pohybem. Nové trendy ve cvičení sleduji, občas narazím na nějakou mne neznámou zajímavost a vyzkouším ji.

Věnuješ se s podobnou energií i jiným zálibám?

Ráda pracuji na zahrádce, kde s manželem pěstujeme ovoce i zeleninu. Jinak hrozně ráda peču. Není týden, abych pro někoho neupekla zákusky nebo dort. Sladké také ráda mlsám.

Na závěr se Tě chci zeptat, jak se Ti žije v Grygově? Co se Ti líbí a co Ti naopak chybí?

Jak se mi žije v Grygově? Luxusně. Jak říká náš pan starosta, „Grygov je luxusní místo pro život“. Nechci hledat výhrady za každou cenu.
Raději bych chtěla poděkovat za rozhovor.  Znamená pro mě velkou reklamu, která, doufám, přiláká do tělocvičny další zájemce. Na všechny se těším.

Rozhovor připravila Andrea Thunová

IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.083 sekund, 23 dotazů.