Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: RCG pro děti nabízí...  (Přečteno 1977 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kamila Grmolenská

  • Redakční rada
  • Mladší člen
  • ****
  • Oblíbenost: +0/-0
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 53
RCG pro děti nabízí...
« kdy: Září 13, 2016, 10:10:44 dopoledne »

RCG pro děti nabízí...

V novém školním roce 2016/2017 se opět můžete setkávat s aktivitami Rodinného centra Grygov. Kromě zářijové Kolo-běž-kiády a burzy jsme si pro vás připravili pravidelné kroužky, které již tradičně pro místní děti a jejich rodiče RCG nabízí.
Pro nejmenší z nejmenších máme v programu pondělní cvičení pro miminka v prostorách klubovny nad obchodem. Setkávání maminek, které se naučí jednoduchá pohybová cvičení a rytmické říkanky, se koná každé pondělí od 9.30, připravený program stojí 20Kč. V prostoru klubovny je k dispozici mikrovlnná trouba na ohřívání kojenecké stravy, varná konvice, jídelní stolička, dětské nádobí i papírové bryndáky. Lektorkou zůstává Tereza Říhová.
Ve středu se v klubovně mohou dopoledne od 9.30 potkávat rodiče a děti toužící po hře či vyrábění. Za jednorázový poplatek 20Kč děti dostanou veškerý materiál potřebný k vytvoření výrobku. Výběr malých uměleckých děl je většinou orientovaný na roční období, tudíž může sloužit jako rodinná výstavka či být vhodným dárkem pro nejbližší. V tu samou dobu lze využít i prostor herny, což znamená, že lektorka Kamila Grmolenská se bude těšit i na děti, např. batolata, která se do tvoření zatím nezapojí.
Dopolední program, pro děti, které do školky zatím nechodí, nebo nechodí každý den, pokračuje čtvrtečním cvičením v sokolovně od 9.30 za poplatek 20Kč. Lektorka Kamila Grmolenská náplň cvičení pravidelně opakuje. Začíná se na koberci přivítáním a pohybovými říkankami, pokračuje se cvičením na písničky či hraním s bublifukem. Nedílnou součástí je opičí dráha využívající celý prostor sokolovny a rozličného cvičebního náčiní a nářadí. Oblíbeným prvkem je padák a aktivity spojené s ním, např. balónky. Na závěr si děti za doprovodu jednoduchých nástrojů zazpívají a rozloučí se velkým svačinovým piknikem. Nemějte obavy, pokud se Vaše dítě první hodinu či několik hodin stydí a účastnit se aktivně nechce, určitě je v pořádku nechat ho dění pozorovat a počkat se zapojením na něho. S sebou si nezapomeňte vzít přezůvky s bíou podrážkou, pití a svačinu. Přijít můžete kterýkoli čtvrtek, nejedná se o kurz.
Odpolední kurz cvičení - rytmiky je určený striktně pro děti od 3 let. Rytmika se koná každou středu od 16.30 v sokolovně. Jejího vedení se roční pauze ujme Gabriela Navrátilová ve spolupráci s Klárou Dobrozemskou. Obě lektorky jsou pedagožky tělocviku a pro děti každý týden připraví program plný písniček, říkanek, pohybových aktivit i kouzelného světa her. Rytmika je pololetní kurz za cenu 450Kč, probíhá bez dozoru rodičů, kteří se jistě nechají rádi překvapit vystoupením na besídce.
Ve čtvrtek odpoledne od 16.30 se v sokolovně budou opět scházet Mažoretky Grygov, cena za pololetí zůstává stejná, tj 550Kč. Novou trenérkou se stala Martina Mackerlová a my věříme, že holky si i nadále užijí spoustu pohybu, nadšení, smíchu i krásných kolektivních zážitků. Mažoretky přibírají i nové zájemkyně, dívky od 1.třídy výše, které budou jistě posilami pro soutěže a besídková vystoupení.
Na všechny zájemce o kroužky a aktivity RCG se těšíme.

                                                               Kamila Grmolenská, místopředsedkyně RCG
IP zaznamenána
 

Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 28 dotazů.