Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Podlesácká desítka  (Přečteno 2210 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kamila Grmolenská

  • Redakční rada
  • Mladší člen
  • ****
  • Oblíbenost: +0/-0
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 53
Podlesácká desítka
« kdy: Září 20, 2016, 13:24:46 odpoledne »

Prales i Sahara - běžecké závody v Grygově

Manželé Motáňovi z Majetína provozují v Grygově obchod i Hospůdku v Podlesí. Na konci srpna uspořádali běžecké závody s názvem Podlesácká desítka, jejichž zázemí bylo právě ve „venkovní“ Hospůdce v Podlesí. Do bodovacího systému Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje nebyly včas zařazeny, ale pořadatelé doufají, že již příští ročník by být mohl součástí „poháru“ a Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Tratě byly uzpůsobeny všem věkovým kategoriím, proto měřily od 200m až po 10km. Za pořadatele vybíral trasy sám Luděk Motáň a byly velice různorodé, zahrnovaly totiž polní i lesní cesty v Království, asfalt i terén. V den závodu navíc sluníčko nikoho nešetřilo, takže běžci po závodě popisovali dojmy jako běh pralesem (Království) i Saharou (vyprahlá asfaltová silnice z Majetína do Grygova).
Díky zkušenému a profesionálnímu přístupu rozhodčího Bc. Jana Koňaříka z atletiky SK Přerov fungoval časový pořad bez chybičky a všechny věkové kategorie (celkem devět skupin) odstartovaly v pořádku. Navzdory faktu, že se na závodech oproti původnímu plánu body nesbíraly, přijelo zejména díky dobré propagaci ve spolupráci s rádiem Haná více než 80 účastníků, někteří z Vyškova, Horky nad Moravou, Olomouce, Přerova, Šternberka aj.
Nás samozřejmě zajímalo, jak Hospůdku v Podlesí napadlo něco takového zorganizovat. Paní Jitka Motáňová vše objasňuje: „Náš syn Michal začal před dvěma lety nakrátko trénovat v Přerově, byl v klubu asi měsíc a pan Koňařík byl jeho trenér. My se tak díky synovi dostali do běžeckého prostředí.“ A pan Luděk Motáň zákulisí Podlesácké desítky dále vysvětluje: „Postupem času jsme začali jezdit i do vzdálenějších míst křížem krážem po celé Moravě. Syn úspěšně odběhal desítky závodů, a tak se nám začala rodit myšlenka na uspořádání svých vlastních závodů. Nešlo nám přitom o konkureční boj, naše Podlesácká desítka vznikla, aby oživila život na Podlesí a umožnila prožít pohodový den lidem s podobnými zájmy. Pro nás je to navíc rozloučení se sezónou v Hospůdce.“ Michal sice už po měsíci z běhu „zběhl“ k fotbalu a nyní hraje za SK Sigmu, běh již pravidelně netrénuje, ale pokud mu čas dovolí, účastní se závodů i nadále, rodiče ho přihlašují sami a jejich syn slaví celkem velké úspěchy. „Míša má v současné době přes padesát zlatých medailí, byl dokonce na ostravské Zlaté tretře a rozcvičoval se s Boltem,“ prozrazuje synův velký „kariérní“ zážitek paní Motáňová a dodává, „umístil se ve své kategorii na 4. místě.“ My samozřejmě gratulujeme a za všechny účastníky a diváky děkujeme za den ve znamení běhu. O tom dalším vás budeme včas informovat.
                                                                                                               -kg-
IP zaznamenána
 

Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 28 dotazů.