Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Zájezd k moři a Senior klub  (Přečteno 2180 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kamila Grmolenská

  • Redakční rada
  • Mladší člen
  • ****
  • Oblíbenost: +0/-0
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 53
Zájezd k moři a Senior klub
« kdy: Září 24, 2016, 20:51:53 odpoledne »

Pohlednice od moře II

Stejně jako v loňském roce měli i letos možnost zájemci o zájezd k moři z Grygova a okolí strávit začátek září v chorvatském letovisku v Istrii. Zájezd opět zorganizovala předsedkyně Senior klubu paní Vladimíra Melounová. S hodonínskou cestovní kanceláří vloni cestovalo 31 osob, letos již 46, a to z Grygova, Čechovic, Šumperka, Šternberka aj. Věkové rozpětí účastníků zájezdů bylo 8 až 81 let, jejich destinací byla istrijská riviéra a město Rabac, které je spojené 5km dlouhou silnicí a stezkou s městem Labin.
Ubytování bylo zajištěno v kempu, který se nacházel v klidném zálivu a poskytoval ubytování v pohodlných domcích po dvou či čtyřech osobách. Domky byly mimo jiné vybaveny koupelnou, kuchyňským koutem s ledničkou a terasou s příjemným posezením. Základ polopenze tvořila česká kuchyně, zájemci mohli pochopitelně okusit i místní speciality. Fakultativním doplňkem byl celodenní výlet lodí nebo kratší výlet lodí s prosklenými otvory, díky kterým bylo možné pozorovat život na mořském dně. Počasí hned při příjezdu předvedlo velikou průtrž mražen. Navíc vítr, který bouři doprovázel, moře ochladil, nicméně nezkazil příznivé podmínky pro plavání a koupání. Zájezd proběhl bez komplikací a někteří účastníci se ještě v zálivu dotazovali, zda se uskuteční i příští rok. K velké spokojenosti jistě přispěla i příznivá cena pobytu.

Senior klub na sever i na jih

V rámci akcí olomouckého Senior klubu se mohli grygovští senioři na konci srpna pokochat krásami oblíbeného Rejvízu u Jeseníka. Jedná se o horskou osadu, u které byla v roce 1955 zdejší rašeliniště vyhlášena stejnojmennou národní přírodní rezervací. Její základ tvoří Velké a Malé mechové jezírko. V Rejvízu je také několik domů s dochovanou lidovou architekturou z 19. století, od roku 2004 je proto Rejvíz i vesnickou památkovou rezervací.
Grygovský Senior klub uspořádal v půlce září celodenní výlet do Lednice, autobus tentokrát zaplnilo více než 40 osob. Zájemci o krásy lednického areálu hromadně navštívili spodní trasu zámku, poté si mohl každý dle preferencí prohlédnout skleníky, zahrady či zavítat i do horních pater zámku.
Během podzimu by měl do Grygova zavítat cestoval Květoš Pytlíček z Jesenice, který zde pořádá pravidelné promítání ze svých cest spojené s besedou.
Z dalších akcí, kterých se místní občané a hlavně některé seniorské občanky na podzim zúčastní je volba Babičky Olomouckého kraje. Ta se koná v rámci oslav Dne seniorů v Olomouci a zúčastnit se jí může každá babička ve věku od 60 let s trvalým pobytem na území Olomouckého kraje. Senioři se mohou dále těšit na Senior veselici, kterou pořádá Senior klub Olomouc v listopadu na výstavišti Flora.
                                                                                  -kg-
 
« Poslední změna: Září 24, 2016, 21:09:23 odpoledne od Kamila Grmolenská »
IP zaznamenána
 

Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 28 dotazů.