Grygovské noviny > Grygovské noviny 4/2016

MŠ - Den otců

(1/1)

Kamila Grmolenská:
„Táto, pojďme spolu do toho“
   Tak přesně takhle se jmenovala akce, kterou se letos v červnu rozhodly uspořádat paní učitelky z místní mateřské školy za pomoci ochotných maminek. Nápad jim vnukl jeden z tatínků, který si postěžoval, že stále oslovujeme jen maminky (pomoc s přípravou kostýmů, připravení batůžků na výlet, vystoupení pro maminky…) a jestli nám to nepřipadá trochu jako „diskriminace“ tatínků.  A protože si tuto „diskriminaci“ nechtěly vzít paní učitelky „na triko“, tak pro tatínky vymyslely akci „Táto, pojďme spolu do toho“.
Původně měla akce „vypuknout“ v pondělí 20. června, ale počasí si to na poslední chvíli rozmyslelo a rozhodlo se nám „hodit klacek pod nohy“ v podobě propršeného odpoledne. Operativně jsme přistoupily ke změně termínu a akci o týden odložily.
V pondělí 27. června jsme všechny celý den obracely oči k nebi a tiše doufaly, že tentokrát to „klapne“ a naše prosby byly vyslyšeny. Proto jsme se po ukončení provozu mateřské školy mohly přesunout na sokolskou zahradu a začít připravovat trasu pro tatínky a jejich děti.
Na celé trase je čekalo 10 stanovišť, na kterých plnili různé více či méně záludné a zábavné úkoly. Některé úkoly byly vyloženě „chlapské“, ale některé byly více „maminkovské“ a i s těmi se museli „poprat“ a všichni se k nim také postavili čelem. Tatínkové projížděli slalom se svým dítětem v kolečku, závodili společně na lyžích, zatloukali hřebíky, zvládli dokonce i slalom s kočárkem, podle vzoru věšeli prádlo… Za každý splněný úkol jim na startovní kartičce přibylo razítko. A aby to nebylo celé tak jednoduché, tak měli ještě cestou za úkol se pořádně rozhlížet a hledat poschovávaná písmenka, která po správném doplnění dala dohromady větu: „Tátové, máme vás rádi!“
Moc se nám líbilo, že někteří z tatínků to vzali opravdu zodpovědně jako závod a celou cestu i s dítětem proběhli.
Na závěr všechny čekala odměna – děti dostaly balíček s dobrotami a pro tatínky byla připravena medaile ze salámu Vysočina, která sklidila zasloužený úspěch. Pro všechny bylo připraveno i malé občerstvení a pro tatínky dokonce i točené pivo.
S celou akcí jsme byly spokojeny, i když účast byla spíše „komorní“. Ale říkáme si, že to byla taková první zkouška něčeho nového a příští ročník (jestli tedy o něj bude zájem) bude určitě úspěšnější.
Na závěr bych chtěla poděkovat paním učitelkám a „tetě“ za organizaci této akce. Také nesmíme zapomenout poděkovat několika maminkám, které nám byly ochotné pomoci a zabezpečily některá ze stanovišť. A protože nás i tak bylo stále málo, tak pomohly a „přiložily ruku k dílu“ i některé děti ze ZŠ, kterým také děkujeme za pomoc.
Pokud bude zájem, tak se s vámi těšíme na setkání při už 2. ročníku akce „Táto, pojďme spolu do toho“ příští rok.
Za celý organizační výbor zaměstnanců MŠ Grygov Vlaďka Švecová

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi