Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: MŠ - Den otců  (Přečteno 2319 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kamila Grmolenská

  • Redakční rada
  • Mladší člen
  • ****
  • Oblíbenost: +0/-0
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 53
MŠ - Den otců
« kdy: Říjen 03, 2016, 12:26:22 odpoledne »

„Táto, pojďme spolu do toho“
   Tak přesně takhle se jmenovala akce, kterou se letos v červnu rozhodly uspořádat paní učitelky z místní mateřské školy za pomoci ochotných maminek. Nápad jim vnukl jeden z tatínků, který si postěžoval, že stále oslovujeme jen maminky (pomoc s přípravou kostýmů, připravení batůžků na výlet, vystoupení pro maminky…) a jestli nám to nepřipadá trochu jako „diskriminace“ tatínků.  A protože si tuto „diskriminaci“ nechtěly vzít paní učitelky „na triko“, tak pro tatínky vymyslely akci „Táto, pojďme spolu do toho“.
Původně měla akce „vypuknout“ v pondělí 20. června, ale počasí si to na poslední chvíli rozmyslelo a rozhodlo se nám „hodit klacek pod nohy“ v podobě propršeného odpoledne. Operativně jsme přistoupily ke změně termínu a akci o týden odložily.
V pondělí 27. června jsme všechny celý den obracely oči k nebi a tiše doufaly, že tentokrát to „klapne“ a naše prosby byly vyslyšeny. Proto jsme se po ukončení provozu mateřské školy mohly přesunout na sokolskou zahradu a začít připravovat trasu pro tatínky a jejich děti.
Na celé trase je čekalo 10 stanovišť, na kterých plnili různé více či méně záludné a zábavné úkoly. Některé úkoly byly vyloženě „chlapské“, ale některé byly více „maminkovské“ a i s těmi se museli „poprat“ a všichni se k nim také postavili čelem. Tatínkové projížděli slalom se svým dítětem v kolečku, závodili společně na lyžích, zatloukali hřebíky, zvládli dokonce i slalom s kočárkem, podle vzoru věšeli prádlo… Za každý splněný úkol jim na startovní kartičce přibylo razítko. A aby to nebylo celé tak jednoduché, tak měli ještě cestou za úkol se pořádně rozhlížet a hledat poschovávaná písmenka, která po správném doplnění dala dohromady větu: „Tátové, máme vás rádi!“
Moc se nám líbilo, že někteří z tatínků to vzali opravdu zodpovědně jako závod a celou cestu i s dítětem proběhli.
Na závěr všechny čekala odměna – děti dostaly balíček s dobrotami a pro tatínky byla připravena medaile ze salámu Vysočina, která sklidila zasloužený úspěch. Pro všechny bylo připraveno i malé občerstvení a pro tatínky dokonce i točené pivo.
S celou akcí jsme byly spokojeny, i když účast byla spíše „komorní“. Ale říkáme si, že to byla taková první zkouška něčeho nového a příští ročník (jestli tedy o něj bude zájem) bude určitě úspěšnější.
Na závěr bych chtěla poděkovat paním učitelkám a „tetě“ za organizaci této akce. Také nesmíme zapomenout poděkovat několika maminkám, které nám byly ochotné pomoci a zabezpečily některá ze stanovišť. A protože nás i tak bylo stále málo, tak pomohly a „přiložily ruku k dílu“ i některé děti ze ZŠ, kterým také děkujeme za pomoc.
Pokud bude zájem, tak se s vámi těšíme na setkání při už 2. ročníku akce „Táto, pojďme spolu do toho“ příští rok.
Za celý organizační výbor zaměstnanců MŠ Grygov Vlaďka Švecová
IP zaznamenána
 

Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 29 dotazů.