Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Základní škola a mateřská škola v letošním školním roce  (Přečteno 2400 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Andrea Thunová

  • Redakční rada
  • Nováček
  • ****
  • Oblíbenost: +0/-0
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 36
Základní škola a mateřská škola v letošním školním roce
« kdy: Říjen 12, 2016, 07:55:43 dopoledne »

Ve školním roce 2016/2017 se po mnoha letech začalo vyučovat v každém ročníku samostatně bez dělení tříd. Jsme tedy plně organizovanou školou s prvním stupněm.Máme 85 žáků, z toho 42 chlapců a 43 dívek.
Při slavnostním zahájení školního roku na naší nové zahradě jsme letos přivítali 21 prvňáčků. Jejich třídní učitelkou se stala paní učitelka Jana Teterová. Ve 2. třídě pokračuje 17 žáků s paní učitelkou Marií Křivánkovou, ve 3. třídě 18 žáků s panem učitelem Janem Teterou, ve 4. třídě 16 žáků s paní ředitelkou Hanou Navrátilovou a v 5. třídě 13 žáků s paní učitelkou Ivanou Vávrovou. Mezi učitele jsme od 1. září přijali novou posilu paní učitelku Markétu Adamíkovou.
Ve všech ročnících probíhá výuka podle Školního vzdělávacího programu „Zdravá škola“.
Kapacita školní družiny nám byla na naši žádost na konci loňského školního roku navýšena na 90 dětí. Do družiny se nám přihlásilo 74 dětí, které jsou ve třech odděleních pod vedením  vychovatelek Barbary Benešové, Veroniky Vránové a Anny Škarabelové. Na žádost rodičů jsme prodloužili provozní dobu družiny, a to denně do 16,30 hodin. 
   Mateřská škola je již tradičně rozdělena na 3 třídy. Dochází zde 60 dětí. V 1. třídě (Broučci) je 20 dětí pod vedením paní učitelky Dominiky Burešové a Evy Žerníčkové. Do 2. třídy (Myšky) dochází 18 dětí a stará se o ně paní učitelka Jana Soukopová a Markéta Benešová. Ta také částečně pracuje u předškolních dětí (22) ve 3. třídě (Sovičky) s paní učitelkou Vladislavou Švecovou.
Školní jídelna letos vaří pro 140 dětí, 20 zaměstnanců školy a pro 40 cizích strávníků.


Celoroční projekt Základní školy Jsme hrdí Češi

Myšlenkou letošního celoročního školního projektu je podpořit v žácích hrdost na to, že jsme Češi. Připomenout jim, že máme krásnou zemi s rozmanitou přírodou, bohatou historií i kulturou. A také řadu šikovných lidí v různých oborech.
    V průběhu prvního pololetí seznámíme žáky v hodinách čtení s vybranými českými pověstmi. Na podzim zdoláme nejvyšší horu Moravy – Praděd a jeho okolí. Před Vánoci si žáci připomenou na zámku v Náměšti na Hané zvyky, tradice a řemesla. Školní výlet nás zavede do průmyslové oblasti Čech – Ostravy a jejího okolí.
     Průběžně si budeme po celý rok v hodinách českého jazyka, prvouky, přírodovědy, vlastivědy, výtvarné výchovy, pracovní výchovy a hudební výchovy se žáky povídat o daném tématu. Také budeme připravovat se žáky vystoupení ke Dni matek, vycházející ze starých českých pověstí.

Expedice na horu Praděd

   Náš celoroční projekt Jsme hrdí Češi jsme zahájili v úterý 27. září na nejvyšší hoře Moravy, na Pradědu. Počasí nám přálo, takže jsme mohli z výšky obdivovat krásy naší země.
   První skupina s žáky 1. a 2. ročníku vystoupala na Praděd z Ovčárny a tam se také pak vrátila a sjela dolů autobusem. Druhá skupina s žáky 3. – 5. ročníku měla trasu náročnější, neboť jsme sešli dolů z Pradědu do Karlovy Studánky údolím Bílé Opavy.
   Dětem se naše expedice moc líbila a domů se vrátily spokojené, ale i unavené.

Mgr. Hana Navrátilová, ředitelka ZŠ a MŠ Grygov

IP zaznamenána
 

Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 28 dotazů.