Náš Grygov > Co se vám (ne)líbí a co byste si přáli

Stav vozovek, parkování automobilů

(1/4) > >>

Peters:
Denně máme  před očima plné dálnice, silnice, ucpaná města. Čím to bude? Asi tím, že máme téměř všichni auta (někteří i více než jedno).
S tím jsme už všichni smíření, na koních už asi do práce jezdit nebudeme.
Kam ale všechna ta auta zaparkovat? Toť otázka.
Někdo má na svém pozemku garáž, stání. Někdo smí parkovat na obecním pozemku před svým domem, ať už mu v tom pomohla obec nebo se o to přičinil finančně sám. Jiní ale tyto možnosti nemají. Tyto spoluobčany svým způsobem chápu, ale nemohu souhlasit s tím, aby svým chováním porušovaly zákon, aby činili naše ulice ještě více rizikovými, než jsou!
Mluvím zejména o ulici Komenského, kudy projet bez problémů zvládá snad jen motocykl nebo kouzelník. Tak, jak všichni vědí, že musejí od 1.7.06 "svítit i přes den", tak by měli vědět jako řidiči, že stát tak, jak doposud stojí, nesmějí.

Viz.Úplné znění zákona č. 361/2000 Sb. ke dni 1. červenci 2006   
§ 25 odst.(3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.

Dokud to nové zastupitelstvo nevyřeší, což určitě udělá, protože jedním z jejich předvolebních "slibů" bylo , že udělají něco s dopravou (snad ji jen nezpomalí).
Parkovací místa, jako v ulici Týnecká tam určitě jen tak nevyrostou, ale značka se zákazem stání na jedné straně by problém zmenšila.
Musí to být zlým snem snad každého řidiče, jet někde, kde nevím z které strany mi vběhne dítě pod kola, protože přes zaparkovaná auta nevidím a cesta je taaak Úzká... A když jede proti mě auto? Ani nemluvit.

Taky by se jednoho pěkného rána mohlo stát, že ti kterých se to týká, budou mít na svých miláčcích botičky, protože je někdo udal. A to není v naší malebné vesnici, jak jsem slyšel, nevídaný jev.

koniklec:
Při svých procházkách Grygovem vidím, že hlavně v době pořádání sportovních akcí na hřišti, je auty zcela ucpána ulice směřující ke hřišti -  Libušina ulice. Podle mě by se nabízelo vybudovat parkoviště na v současné době neupravené ploše mezi hřištěm a komunikací na náspu u železniční trati. Tento prostor by byl vhodný pro šikmé parkování osobních vozidel, případně z části pro podélné parkování nákladních vozidel.
Neznám majitele uvedených pozemků ani případné plány na jejich využití, jedná se pouze o námět na zlepšení možností parkování v obci.

Lída:
Dobrý den Všem!
Ano s tímto souhlasím. Bydlím v ulici Libušina a parkování automobilů během fotbalových zápasů je katastrofa a to nemluvě o parkování ve vjezdech. Skoro vždy se najde nějaký ,,chytrák", který zaparkuje tak, že nemůžeme odjed z vlastního domu. A to i když vidí ve dvoře zaparkované auto. Takže každá taková akce pro nás znamená hlídat a napomínat takové ,,chytráky". A není to vždy příjemný rozhovor. Chtěla bych se tímto připojit k žádosti řešení tohoto problému.  Děkuji a přeji hezký den.

J.S.:
Nad obsahem příspěvků tohoto tématu mi srdce plesá radostí. Nastolený problém, věcnost, slušnost, snaha nalézt řešení, dokonce téměř na profesionální Úrovni. A k tomu normální připomínka někoho, koho se to citlivě dotýká.

Tři poznámečky:

1. při budování tolik potřebného parkoviště u hřiště by bylo vhodné vyřešit katastrofální stav vozovky v ulici Libušina a též plochu před vstupem do areálu, která je pokryta hrubým štěrkem,

2. parkování v ulici Komenského je skutečně v rozporu s dopravními předpisy, i když se snažím chápat, že lidé svá auta někam zaparkovat musí, co kdyby se zkusilo parkovat jen na jedné straně silnice?, anebo obětovat ty živé ploty a trávníčky mezi silnicí a chodníkem?,

3. někde na internetu jsem zahlédl, že obec v minulosti žádala dotaci na vybudování parkoviště u hřiště, ale nevím, jak to dopadlo ... už jsem si vzpomněl, bylo to v roce 2003 z Programu obnovy venkova, je to tady:

http://www.isu.cz/pov/pov03_14/detail.asp?id=15207

Asi to tehdy nevyšlo, ale proč to nezkusit znovu?

Peters:
Pane J.S.,

jsem rád, že pějete uchu lahodící sonáty na toto téma! Ale mnohem radši jsem, že se konečně našlo "pár" normálních lidiček, co píší o něčem a neléčí si tu jen komplexi. Děkuji za to jim i Vám.

Ulice Libušina je určitě zralá na  kompletní rekonstrukci, tak jako komunikace lemující park ze strany nákupního střediska. A mnohé další.
To, že tam parkují fotbaloví fanoušci a znemožňují tím vyjetí z domu občanům, kteří tam bydlí, je smutné. Asi bych vyváděl jako zvíře, "zabarikádovat" mě někdo doma.
Ten návrh, aby vzniklo parkoviště na travnaté ploše nad hřištěm, není špatný. Už teč to mnoho řidičů dělá... Ale obávám se, že nemalá část tohoto pozemku patří Českým drahám. A jak to vím? Nepovím ;). (Žádné nekalosti v tom nehledejte).

Chtěl bych poprosit i některého ze zastupitelů, aby se k této otázce vyjádřil.
Nechci to rozhodně hned. Vím, že máte určitě své práce až nad hlavu a pustit se do takovéto debaty vyžaduje dost času na přípravu podkladů.

Pěkný večer všem.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi