Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Názory zvenčí  (Přečteno 3543 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.D.

• Host
Názory zvenčí
« kdy: Listopad 05, 2006, 23:35:11 odpoledne »

Milý moderátore,

zdá se, že Grygov je kouzelné městečko s nádherným okolím (lávka, most, rybník) a ráj houbařů. Taky se u vás pořádá spousta zajímavých akcí (taekwondo, šachové turnaje, fotbalové zápasy).
Ani by člověka nenapadlo, že na tak pěkném místě, jakým Grygov jistě, by mohly fungovat nějaké podvratné živly. Zřejmě je někdo naštvaný, že musel pustit z rukou vesla. Ale takový je život, jednou jsi dole, jednou nahoře. Pokud se člověk nahoře příliš zabydlí, musí počítat s tvrdým dopadem. Někdo se s rozbitým čenichem nedokáže vyrovnat, i když si za to vlastně může sám.
« Poslední změna: Únor 20, 2007, 18:31:02 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

Franta

• Host
Re: Názory zvenčí
« Odpověď #1 kdy: Listopad 23, 2006, 13:07:00 odpoledne »

Hledal jsem na internetu Jiřího Grygara a jelikož název obce Grygov a jméno hledaného mají stejný základ, zaneslo mne to i na stránky obce Grygov. Člověk se nestačí divit… řeklo by se „klídek a vesnická idyla, pohodička…, což my, městští nerváci, neznáme a tím pádem jim to můžeme leda tak závidět.“

Ale když jsem si prošel pár příspěvků na zdejším diskusním fóru, závist mne dost rychle přešla… Povolební agresivita bojůvky zřejmě odstavených obecních potentátů nenahání ani tak strach, jako spíš obavy, zda to pisatelé (pisatel??) některých zvláště peprných výhružných textíků mají v hlavě v pořádku. Nejde mi o to najít onomu (nejspíš jedinému lokálkřupanovi) především nejpřiléhavější diagnózu, jde tady spíše o to, že člověk projevující se VEŘEJNÄš takto, je schopen skutečně čehokoliv. To je to, co by v mé duši vyvolalo obavy, pokud bych bydlel v jeho dosahu. Ostatně poničené auto nově zvoleného obecního funkcionáře, hrdinský kousek kohosi, kdo neunesl hořkost volební prohry, to mluví jasně. A jde to dál, datum po datumu, příspěvky přetékající nenávistí a současně kolosální blbostí autorovou se za sebou řadí jak kostky v dominu. Ačkoliv jsou mnohdy tyto výkvěty podepsány různými nicky, jejich rukopis kolemdokola ukazuje na tutéž líheň. Ten člověk musí mít na jedné straně sice hodně bujnou fantazii a vysoké ambice, na straně druhé ale strašně ubohou slovní zásobu, odpovídající Úrovni žumpy: „vy se z toho poserete“, „velký debil“, „stará přirození (dámské)“, „ničeho schopný hnida“, „běžte do hajzlu“, a podobné konverzační skvosty…
Když si s tím dá někdo trochu práce a seřadí tyhle „skvosty“ vedle sebe, vyjde to právě tak, že je to produkce jediné, poněkud choré mysli. Ačkoliv se pisatel snaží, seč mu jeho mozek stačí, vypadat jakoby to psalo více lidí, pozorného čtenáře neoklame.
Jak by se dal charakterizovat člověk, který  grygovské internetové fórum zaneřádil svými splašky: Především ubohá obecná i sociální inteligence, spíš to je takový jednoduchý „vyčůránek“. Ale chorobně baží po sebeuplatnění, a to za každou cenu a každou cestou. Neunese kritiku, ve střetu s názorem jiným, než sám vyznává, přepíná do agrese. Uznává kolem sebe pouze lidi, kteří ho budou obdivovat - takové ty „vlezzadekisty“. Jediný způsob diskuse, který umí, je PŘINUTIT okolí k souhlasu se svými názory a běda tomu, kdo se před jeho GÉNIEM pokorně neskloní. Nicméně v profesním postavení, na které ale jeho schopnosti stačí, se může jevit jako docela pracovitý, výkonný jedinec. Ale nesměla by taková činnost souviset se složitějšími mezilidskými vztahy, tady by brzy narazil na lidi smýšlející jinak, nežli on a pak by byl „oheň na střeše“.
A takové požáry nejsou nic dobrého. Nojo, ono se to, schovaný za klávesnicí počítače, dobře dělá hrdinu. Pohodlně se čerstvé garnituře obecních zastupitelů vyhrožuje, že se „mu to vrátí“, atd....
Grygovským nechci radit jak si zařizovat věci své obce. Ale když už má obec webovou prezentaci, což je věc pohříchu VEŘEJNÃ?, měli by se ti rozumní grygovští postarat, aby se dobrý dojem z pěkně udělaných stránek nekazil duševními výměšky lokálkřupana. Tyto stránky si přece může přečíst každý internetový zájemce od Grygova až na Aljašku…
A zpátky k mé „diagnóze“ inteligence onoho pisálka urážek a pomyjí:
Ta iluze bezpečí za počítačovou klávesnicí je opravdu jen iluzí hlupáka. Každý počítač se přece v případě nutnosti dá přesně identifikovat!!! A jestliže se někomu přes internet vyhrožuje, je veřejně napadán a urážen, je jen otázkou času, kdy se napadený rozhodne tyhle VEŘEJNÉ výpady řešit ne jako „pouhé“ hulvátské chování poškozující veřejný obraz obce, ale jako kriminální případ. V tu ránu by váš grygovský „hrdina“ sklapnul jako příslovečná kudla.

Nuže, trochu jsem si zde zaimprovizoval v intencích mé profese psychologa. Leč můj zájem o tyto písemné půtky plyne také z pozice občana. Webové prezentace obcí jsou nákladná věc, která je dotována ze státních financí, tedy z kapsy každého daňového poplatníka, tedy jistým dílem i z kapsy mojí. V té souvislosti mám jisté výhrady k tomu, že webová stránka nějaké obce, dotovaná ze státních peněz, se stává hlásnou troubou nějakého přikrčeného hulváta…

Grygovským s přátelským pozdravem a přáním toho poklidu a idyly (kterou my městští nerváci malým obcím tak často závidíme)

Franta.
« Poslední změna: Leden 09, 2007, 15:10:55 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Názory zvenčí
« Odpověď #2 kdy: Leden 09, 2007, 15:10:21 odpoledne »

Dostal jsem před několika dny dopis někoho zdaleka, kdo do GOF nahlédl:

Citace

Ahoj J.,

tak jsem se teč občas podíval na vaše grygovské povídání, přičemž je patrné, že se vskutku tímhletím momentálně hodně zabýváš a svým způsobem též i vyžíváš, ačkoliv je s tím spjato množství vloženého času,

můj dojem na předmětné stránky, z pohledu člověka zevnějšího a nedotčeného rozličnými obecními vztahy či nevztahy, nota bene bez znalosti historičnosti tamních dějů, může být samozřejmě ryze subjektivní,

obdobné fórum se nutně profiluje do Úrovně obecního dění, což je pochopitelné u takto relativně malé skupinky lidu, přičemž to byl zřejmě i původní smysl otevřených diskuzí, kdy lze poměrně jednoduchým způsobem ventilovat kýmkoliv cokoliv s poměrně širokým pokrytím potenciálních oslovenců,

nicméně ne každý člověk je stejný, kdy určitá věková skupina je zvyklá komunikovat jinak, než-li skupina jiná, což má zřejmě důsledek i v dosavadním rozsahu přispívajících Účastníků, kdy se diskuze Účastní zpravidla jen velmi omezený okruh osob a nedomnívám se, že by se tento počet ani časem nějak radikálně zvýšil,

nu, snad se z těchto mnohých slov bude dařit i k činům přecházet, což je o něčem jiném než o plamenných projevech,

k čemuž vám mohu alespoň popřát všeho dobrého ve dnech příštích,

ahoj

L.D.

« Poslední změna: Leden 09, 2007, 15:13:33 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 28 dotazů.