Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Pravopisné chyby  (Přečteno 4552 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

abcd

  • Host
Pravopisné chyby
« kdy: Prosinec 29, 2006, 21:19:47 odpoledne »

Proboha udělejte už někdo něco s těma víše uvedenejma vítkama.
IP zaznamenána

J.S.

  • Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • *****
  • Oblíbenost: +551/-25
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 1067
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Pravopisné chyby
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 30, 2006, 10:59:35 dopoledne »


K požadavku, aby bylo něco uděláno s "víše" uvedenými "vítkami" sděluji, že smyslem moderování fóra není opravování pravopisných chyb. Každý registrovaný přispěvatel má výhodu v možnosti si i zpětně po odeslání svůj příspěvek opravit. Je to věcí každého, jak se prezentuje a jak zachází se svým rodným jazykem. Bučme tolerantní, protože ne každý umí dobře pravopis. Takový člověk může mít ale jiné schopnosti, kterými nás dokonce převyšuje a vůbec nemusí být hloupý. Na druhé straně dodržování pravopisných pravidel by mělo být alespoň snahou každého člověka s jistou Úrovní vzdělanosti. Podle mého názoru je především důležité, co nám přispěvatel sděluje, jestli to má nějakou hodnotu či smysl.

Pokud by mi někdo vyčítal, že si protiřečím, když jsem zde sám v několika málo případech ironizoval čísi pravopisné chyby, pak se tak stalo jako decentní reakce na jeho nabubřelost, nadřazenost, nekritický postoj k vlastním chybám a přisvojování si práva kafrat druhým sprostě a necitlivě do jejich soukromí, se kterým nemají zájem se odhalovat ve veřejné diskuzi. Kdo se staví do role nadřazeného a vysoce inteligentního a hledá za každou cenu na druhém chybu, myslím takovou výtku zaslouží.

Jsme tvorové chybující a se mnou je tomu nejinak. Nepochybuji o tom, že v mých textech pečlivý znalec češtiny odhalí spoustu pravopisných a možná někdy i logických nepravostí a prohřešků. Snad by se našlo i nějaké češtinské "zvěrstvo". Sám v nich dokonce občas na nějakou chybu přijdu a ihned ji s uzarděním opravuji. Jsem vždy vděčen každému, kdo mne na chybu upozorní. Velmi si cením těch, kteří tak již učinili nikoli veřejně, ale decentně cestou e-mailu či soukromé zprávy. Děkuji vám, přátelé, že jste vašich postřehů nezneužili, asi bych se za ně musel více stydět. Když člověk píše desítky stran textu, chyba se vždy vloudí. Někdo jiný reaguje zase sice krátce, ale velmi rychle, a tak třeba ani chybu, kterou udělal, nepostřehne. Trapné ovšem je, když chybu udělá někdo, kdo vystupuje nabubřele a své chyby si nepřipouští anebo u něhož bychom s ohledem na jeho pracovní zařazení mohli v tomto směru požadavat vyšší Úroveň. Rozhodně by pravopisné chyby neměla obsahovat např. internetová prezentace naší obce (pro příklad z ní cituji: "celková investice činní téměř 28 mil. Kč."). Za její pravopisnou i věcnou bezchybnost by měl být někdo konkrétní, kdo na to má schopnosti a vzdělání, přímo odpovědný. Tam již nelze tolerovat ani "překlep". Je to vizitka nás všech a příslušný pracovník je slušně placen z našich daní. Ale zpět k fóru.

Posuzujme se podle obsahu příspěvků. Zda sledují něco pozitivního nebo oprávněně kritizují něco, co kritiku zalouží. Nebo naopak, zda pisateli jde jen o provokaci, vyplivnutí či chrstnutí špíny nebo jedu, zostuzení a urážku druhého, když na diskuzi na slušné Úrovni nemá vybavení v podobě charakterových vlastností nebo Úrovně znalostí. Kdo na rozsáhlý rozbor problému, plný dílčích postřehů a argumentů anebo na soubor takových rozborů není schopen napsat nic jiného, než že s autorem nesouhlasí, aniž by se vyjádřil, v čem vlastně s ním nesouhlasí a autora jen uráží, odhaluje sám, že mu nejde o diskuzi a podstatu věci, ale o roznášení špíny a hnoje.

Vnímám, že platforma svobodné diskuze nevyhovuje těm, kteří mají máslo na hlavě a není jim příjemné, že světlo začíná dopadat i tam, kde si přáli, aby bylo trvale temno. Fórum ale nevzniklo Účelově z takového důvodu, i když oni mají tento pocit, soudě podle jejich strohých výkřiků. Těm má slova asi těžko budou srozumitelná ... Anebo jen prázdně a bez agumentů zase napíší, že s J.S. nelze souhlasit, popřípadě se zmohou jen na sprostou urážku.   
« Poslední změna: Únor 03, 2007, 19:43:38 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.
 

Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 30 dotazů.