Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Zastupitelstvo obce - Jak dál?  (Přečteno 12461 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

koniklec

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +43/-36
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 26
Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« kdy: Leden 04, 2007, 19:36:19 odpoledne »

Po přečtení několika posledních příspěvků docházím k názoru, že je třeba se pozitivně podívat na zastupitelstvo obce v jeho novém složení. Poměr hlasů v novém zastupitelstvu je takový, že nové vedení obce má možnost prosadit své návrhy. Pro příslušníky opoziční skupiny může být tento poměr demotivující, ale domnívám se, že naše obec není natolik velká, aby nebylo možné domluvit se na konkrétních záměrech. Po přečtení volebních programů všech kandidujících subjektů nenacházím zásadní rozpory. Všichni jsou vedeni blahem obce. Všichni přece chceme dobré silnice, uklizenou obec, vzrostlou zeleň, školu a školku, nějakou zábavu a hlavně klidný život. Proto se mi nechce věřit, že až ustanou šarvátky o rozdělení funkcí, nebude možno nalézt ve většině konkrétních případů konsensus. To, že členy zastupitelstva jsou i zástupci bývalého vedení obce, považuji za velké plus. Očekávám, že jejich kritika nových funkcionářů bude dále vedena jen v konstruktivní rovině, vždy se znalostí věci a s cílem najít nejlepší řešení. Nevidím žádný důvod, proč by dlouholetý bývalý starosta obce ji měl nějak poškozovat a vzhledem k jeho zkušenostem ho považuji za vhodného kandidáta na funkce v organizacích sdružujících obce. Ostatně kromě osobních konfliktů, jimž nezainteresovaní čitatelé často ani nerozumí,  se neobjevila na GOF žádná zásadní kritika práce bývalého vedení obce.  Proto pánové a dámy, přestaňme se zabývat minulostí, respektujme demokraticky zvolené představitele obce a zaměřme svou pozornost raději do budoucnosti, vždyť z každého povedeného díla budeme mít radost všichni.
IP zaznamenána

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #1 kdy: Leden 04, 2007, 20:31:29 odpoledne »

V zastupitelstvu je zapotřebí spolupráce lidí. Kdybych čirou náhodou nezavadil o Petra Chramostu a on o mne, nikdy by GOF nevzniklo. Já jsem rád za každého člověka v Grygově, který slušně a normálně komunikuje. Nemusí mít stejné ani podobné názory jako já, ale můžeme se s nimi navzájem seznámit a pak třeba dělat každý, co se nám líbí. Ale když se shodne na něčem více lidí, je větší pravděpodobnost, že se to podaří zrealizovat. Třeba parkoviště u hřiště. Věřím, že až se situace či někteří lidé trochu zklidní, zjistím, že slušně mluvit se tu dá skoro s každým. Jen vytvořit správnou atmosféru pro spolupráci mezi lidmi i v zastupitelstvu obce.   
« Poslední změna: Březen 01, 2007, 12:43:07 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

Peters

 • Host
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #2 kdy: Leden 04, 2007, 20:53:53 odpoledne »

Kdyby tak lehce našli k sobě cestu "dva rozpolcené tábory" v zastupitelstvu, žilo by se více v klidu. Když tito lidé najdou společnou řeč, najdou ji snad i jejich zastánci a tím se možná zkvalitní diskuse na tomto fóru.
Byly bychom obcí hlupáků, kdyby se něco takového nestalo. Nedokážu si představit žít po necelé čtyři roky v předvolební kampani.
S tím poměrem sil v dnešním zastupitelstvu nejsem až tak spokojen. Ti čtyři tam sedět můžou, ale nemusí. Pokud budou mít názor o 180° odlišný, tak ho neprosadí. Mohou jen věci navrhovat, směrovat, připomínkovat...ale to není málo. Leckdy je to víc, než odejít tiše pryč. Mě se to mluví. Určitě na zasedáních panuje atmosféra, co by se dala krájet. Ta se ale časem rozplyne.
Fandím jim, pokud tento stav překonají a vyčkají na tu správnou chvíli. Třeba jim to pomůže udržet si voliče a nadále budou moci ovlivňovat chod toho, co tu po mnoho let budovali.
Rozhodně fandím i novému vedení obce. Ať se k tomu postaví čestně, vstřícně a odpovědně. Pak třeba nenastane ta chvíle, kdy jich tam bude jen pět. To si pak ty ruce vztyčené vzhůru při hlasování mohou nechat přivázat k lustru. ;)
To pak přijdou na řadu "mravenci", odkrvení a nekróza... :'(
IP zaznamenána

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #3 kdy: Leden 04, 2007, 21:24:33 odpoledne »

Prozatím to na zasedáních zastupitelstva vypadalo skutečně nesmiřitelně. Teatrálnost, bazírování na hloupostech apod. Jsem přesvědčen, že jakmile se začnou projednávat konkrétní praktické záležitosti, ukáže každý jednotlivý zastupitel sám za sebe, jak to s námi občany a obcí myslí. Lidé povětšině umí odlišit komediantství od solidního věcného jednání. Nakonec dříve menšina v zastupitelstvu taky mnoho nezmohla a převaha většiny jí byla dávána někdy někým i dosti neomaleně najevo. To je ale minulost. Neměl jsem zatím dojem, že se jim to ti noví snaží nějak vracet ... Pokud přijde kdokoli s rozumným návrhem, nemělo by být důležité, kdo s ním přišel, ale jestli jde o rozumnou a reálnou věc.

Možnost přehlasování menšiny většinou je standardním prvkem demokracie, to by nemělo být v demokratické společnosti nikdy znevažováno, vždyť předchozí garnitura svoji většinovou převahu také demokraticky uplatňovala. 

Možná by se těm novým nakonec v pěti pracovalo mnohem lépe. Nač nekonstruktivní opozice? Pouze zdržuje a komplikuje život. Ale naopak při konstruktivním přístupu opozice jsem přesvědčen, že spolupráce v zastupitelstvu odmítána nebude. To by se ti noví brzy odepsali. Divné ovšem je, že opozice se odmítla podílet na vedení obce obsazením role uvolněného místostarosty. Buč vše - nebo nic?

Všiml jste si, že zatím nikdo z opozičních zastupitelů na tomto fóru svým jménem nevystoupil a neprojevil nějaký věcný názor? Ozval se jen pan ing. Jiří Gábrlík, ale tomu šlo spíše jen o obhajobu sebe sama a konstruktivně se neprojevil. Prohlašuje sice, že bude v zastupitelstvu pracovat pro obec a občany, ale skutek zatím jakoby utek. Třeba mu ale křivdím a neměl zatím příležitost anebo mi něco zůstalo skryto. Je mi dost podezřelé, že se nikdo z opozičních zastupitelů veřejně nedistancoval od sprostoty hlavně ve starém fóru, která byla zaměřena až příliš jednostranně. První nekultivované výkřiky bojovaly vždy za zájmy opozice. Slušný opoziční postoj nikdo neuznal za vhodné projevit. Říci lidem - to není náš hlas a program, my to vidíme tak a tak a hodláme zastávat ty a ty postoje. Program, se kterým jsme šli do voleb, jsme neopustili. Každý zastupitel je odpovědný svým voličům a my si svoji odpovědnost obhájíme. 

Já to díky tomu vidím zatím na takové ukřivděné a trucovité odmítání jakékoli spolupráce. Kéž bych se mýlil. Pro nás občany by největší efekt plynul nepochybně ze spolupráce všech devíti zastupitelů.

         
« Poslední změna: Leden 05, 2007, 09:30:03 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

koniklec

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +43/-36
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 26
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #4 kdy: Leden 05, 2007, 15:06:19 odpoledne »

Děkuji za rozvinutí tématu příspěvky od J.S. a Peters a velmi oceňuji jejich argumentaci.

Pokud jde o téma  „Bývalého kámoše“ dovoluji si glosovat, že skutečnost, že bývalý starosta chtěl být znovu starostou, včetně jeho zaujetí pro tuto funkci, je snad opravdu všeobecně známá. Ve většině případů lídři kandidátky takovou ambici mívají... Zajímalo by mě, kdy se „bývalý kámošâ€œ přestane nimrat v nějakém osobním sporu z minulosti, jehož pozadí nám ostatním zatím neprozradil.
Pana Ing. Gábrlíka znám, a tak vím, že se nebojí ani vlka, ani medvěda. Vážím si každého, kdo má odvahu jít se svou kůží na trh, sednout si k předsednickému stolu a tam slušně a věcně obhajovat své stanovisko před občany na veřejném zasedání.

Přehlasování menšiny většinou je opravdu v demokracii standardním prvkem. Menšina by však měla být vždy alespoň slyšet a měla by si zakládat na právu, že její hlas není umlčen. Odchodem ze zastupitelstva by opozice nic nezískala, ztratila by kontakt s problematikou, možnost ovlivňovat dění v obci a prezentovat své názory občanům. Velká část voličů by ztratila své zastoupení, což by mohli vnímat velmi negativně. Současná koalice by  přišla o zpětnou vazbu, možnost využití zkušeností opozičních zastupitelů, zpochybnilo by to její schopnost lépe komunikovat uvnitř obce a se ztrátou kontrolní funkce opozice by se mohl opět otevřít prostor pro spekulace o nekalých praktikách. Podle mého názoru by se jim v zastupitelstvu v pěti lidech pracovalo snáze, ale nikoliv lépe.
Pokud jde o absenci příspěvků od staronových zastupitelů na GOF, musím podotknout, že ani noví členové zastupitelstva obce příspěvky zrovna nehýří a přitom GOF je jejich prvním viditelným dílem v novém volebním období. Myslím, že GOF je opravdu novinka a že si na ni všichni musí teprve zvyknout. Bývalé diskuzní forum na oficiálních stránkách obce mělo jiný charakter, podobalo se uzamčené skříňce, kam každý vhodí svůj anonymní papírek, nejčastěji s nápisem „Šéf/předseda/starosta/soused apod. je velké domácí zvíře“, proto mě nepřekvapuje, že většina těch prázdných výkřiků neměla už žádnou další odezvu a nedočkala se odpovědi. GOF je záležitost nového volebního období, byly zde nastaveny mechanismy zabraňující sprostotě a hulvátství, a tak doufám, že si na GOF všichni brzy najdou cestu a že se tu brzy dozvíme od členů zastupitelstva obce, především funkcionářů obce, „jak dál“ v tomto volebním období.
IP zaznamenána

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #5 kdy: Leden 05, 2007, 17:04:50 odpoledne »

Oceňuji, že "Bývalý kamoš" přibrzdil ve výrazivu. Jeho názor už jsme si přečetli a není třeba aby nám ho zbytečně opakoval, jak se o to tady snaží i někteří jiní přispěvatelé. Proto jsem si dovolil jeho stále ještě dosti neohleduplný příspěvek odstranit. Slušně a stručně řečeno, vyslovil názor, že pokud se bývalý starosta obce nestal znovu starostou, bude spolupráci v zastupitelstvu mařit.

Význam žádného jedince ve společnosti bych neviděl tak výrazně. Myslím, že bývalý starosta obce pan Otakar Hlaváč je sice svérázný člověk, který se ve funkci starosty skutečně dost zhlédl, ale to ještě neznamená, že ho tu musí někdo cupovat na kousíčky. Neměl by to dělat ani ten, komu třeba dal pocítit nepříjemno ze své mocenské pozice. Když ho a kohokoli jiného chce někdo kritizovat, měl by říci konkrétně pro co ho kritizuje, ať to druzí mohou objektivně posoudit. Kritiku ale je třeba odlišit od urážek. Věřím, že když diskuze bude mít solidní Úroveň, pan Otakar Hlaváč se do ní sám rád zapojí, aby mohl svoji osobu hájit či nám slušně sdělit své názory na záležitosti, které se ho týkají. Stále více nabývám dojmu, že ten někdo, kdo tady již přes dva měsíce za něj zdánlivě tvrdě a nevybíravými prostředky bojuje, mu chce spíše škodit. Nějakou dobu jsem měl podezření, že to snad bude on sám, ale tohle břídilství na zkušeného politika nevypadá. Dnes ale i v tomto směru svitla jistá naděje, kterou vidím v obsahu příspěvků Smrti a Romana. Snad kdosi postřehne, že když se oprostí od toho nepřijatelného, čím porušuje základní pravidla hry, bude se i on moci bez problémů Účastnit diskuze, aniž by jeho příspěvky končily v koši, i když jeho názory budou třeba dosti extrémní a hra případně i nečistá. Neměla by ale být vysloveně špinavá.
 
V případě koniklece bych měl raději mlčet. Stále více hrozí, že ho někdo označí za mé druhé já. Tlumí vznik sporů a pomáhá mi zachovávat objektivní pohled, aniž by mne shazoval. Příklad pro všechny diskutující. Děkuji.  
« Poslední změna: Srpen 09, 2007, 08:22:22 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #6 kdy: Leden 25, 2007, 19:35:07 odpoledne »

IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #7 kdy: Únor 13, 2007, 21:19:35 odpoledne »

Zatím to tedy na nějakou bouřlivou spolupráci nevypadá. Co asi ti noví dělají špatně, že s nimi opozice nesouhlasí?

Citace
Seznam schválených usnesení z  veřejného zasedání zastupitelstva obce Grygov, konaného dne 13.12.2006
_______________________________________________________________________________

Usnesení č. 1: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje program veřejného zasedání zastupitelstva obce včetně jeho navrženého doplnění a přesunutí pořadí projednávaných bodů.

Hlasování: pro –  9         proti –  0                  zdržel se –  0

Usnesení č. 2: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje ověřovateli zápisu pana Vladimíra Vašo a pana Ing. Jiřího Gábrlíka.

Hlasování: pro - 9         proti –   0                      zdržel se –  0

Usnesení č. 3: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí kontrolu usnesení z  veřejného zasedání zastupitelstva obce konaného dne 25.9.2006, zápis odpovídá průběhu jednání.

Usnesení č. 4: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí kontrolu usnesení z minulého veřejného zasedání zastupitelstva obce konaného dne 31.10.2006, zápis odpovídá průběhu jednání.

Usnesení č. 5: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje připomínky JUDr. Jitky Skopalové k návrhu Jednacího řádu zastupitelstva obce Grygov.

Hlasování: pro –  9          proti – 0                    zdržel se – 0

Usnesení č. 6: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje předsedou finančního výboru pana Ing. Jiřího Austa.

Hlasování:
- pro    â€“  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)
- proti –  0   
- zdržel se –  4      (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek, JUDr. J. Skopalová)        

Usnesení č. 7: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje předsedou kontrolního výboru pana Ing. Jiřího Gábrlíka.

Hlasování:
- pro    â€“  7   (Ing. J. Aust, O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek, P. Chramosta, 
Ing. T. Kubáček, JUDr. J. Skopalová, V. Vašo)
- proti –  0   
- zdržel se –  2      (Ing. J. Gábrlík, B. Skopalíková)     

Usnesení č. 8: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje ustavení komise stavební a životního prostředí, komise školství, mládeže a tělovýchovy, komise sociální a zdravotní a komise obnovy a rozvoje obce.

Hlasování:
- pro    â€“  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)
- proti –  0   
- zdržel se –  4      (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek, JUDr. J. Skopalová)     

Usnesení č. 9: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje předsedou komise stavební a životního prostředí pana Ing. Miroslava Kasala.

Hlasování:
- pro    â€“  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)
- proti –  0   
- zdržel se –  4      (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek, JUDr. J. Skopalová)     

Usnesení č. 10: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje předsedkyní komise školství, mládeže a tělovýchovy paní Jitku Dvorskou.

Hlasování:
- pro    â€“  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)
- proti –  1       (O. Hlaváč)
- zdržel se –  3        (Ing. J. Gábrlík, PaedDr. J. Hudek, JUDr. J. Skopalová)     

Usnesení č. 11: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje předsedkyní komise sociální a zdravotní paní Boženu Skopalíkovou.

Hlasování:
- pro    â€“  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)
- proti –  0   
- zdržel se –  4      (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek, JUDr. J. Skopalová)     

Usnesení č. 12: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje předsedou komise obnovy a rozvoje obce pana Vladimíra Vaša.

Hlasování:
- pro    â€“  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)
- proti –  0   
- zdržel se –  4      (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek, JUDr. J. Skopalová)     

Usnesení č. 13: Zastupitelstvo obce Grygov  schvaluje s Účinností od 1.11.2006 odměnu neuvolněnému místostarostovi obce v plné výši přílohy č. 1 Nařízení vlády č. 37/2003 Sb. ve znění pozdějších předpisů.

Hlasování:
- pro    -  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)
- proti -  4      (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek, JUDr. J. Skopalová) 
- zdržel se -  0

Usnesení č. 14: Zastupitelstvo obce Grygov  schvaluje odměnu ostatním neuvolněným členům zastupitelstva obce v plné výši, tj. předsedům výborů. předsedům  komisí a členům zastupitelstva obce v plné výši přílohy č. 1 Nařízení vlády č. 37/2003 Sb. ve znění pozdějších předpisů.

Hlasování:
- pro    -  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)
- proti -  0
- zdržel se -  4      (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek, JUDr. J. Skopalová)     

Usnesení č. 15: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí vyÚčtování a kalkulaci nákladů na likvidaci komunálních odpadů dle přiložené zprávy. Výše poplatku pro rok 2007 se stanoví ve výši 295,- Kč/občan.

Hlasování: pro –   9         proti –  0                   zdržel se – 0

Usnesení č. 16: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje Obecně závaznou vyhlášku obce Grygov  č. 1/2006, kterou se mění Obecně závazná vyhláška obce Grygov č. 1/2005, o místním poplatku za provoz systému shromažčování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.

Hlasování: pro –  9         proti –  0                   zdržel se – 0

Usnesení č. 17: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí informaci o odsunutí  termínu splatnosti příspěvku ve výši 1 mil. Kč za podchod Správě železničních dopravních cest, s.o. a částky 494 tis. Kč – Úhrada faktury firmě MODOS s.r.o..

Usnesení č. 18: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí zprávu o plnění a čerpání rozpočtu obce Grygov za období 1 – 11/2006.

Usnesení č. 19: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí navýšení nákladů projektu ,,Vzdělávací síť venkovských obcí Olomouckého kraje,, které byly schváleny zastupitelstvem obce na veřejném zasedání dne 26.6.2006 ve výši 42.574,- Kč a souhlasí s Úhradou nákladů projektu ve výši 48.887,- Kč.

Hlasování: pro –  9         proti –  0                   zdržel se – 0

Usnesení č. 20: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje Rozpočtové opatření č. 3/2006, dle předloženého návrhu, včetně jeho doplnění ve formě snížení § 6171 pol. 3111 v příjmové části  o částku 2.995.000,-  Kč a snížení § 6171 pol. 6901 ve výdajové části o částku 2.762.966,- Kč.

Hlasování: pro –  9         proti –  0                   zdržel se – 0

Usnesení č. 21: Zastupitelstvo obce Grygov zplnomocňuje starostu obce k provedení případných dalších rozpočtových opatření do konce kalendářního roku 2006.

- pro    â€“  5   (Ing. J. Aust , P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo J.)
- proti –  4   (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, PeadDr. J. Hudek,JUDr. J. Skopalová)           
- zdržel se –  0

Usnesení č. 22: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje rozpočtové provizorium Obce Grygov pro rok 2007, dle předloženého návrhu.

Hlasování:
- pro    â€“  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)           
- proti –  4   (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, PeadDr. J. Hudek,JUDr. J. Skopalová)   
- zdržel se –  0    

Usnesení č. 23: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá obecnímu Úřadu zpracovat konečný návrh rozpočtu Obce Grygov na rok 2007 v termínu do 15.3.2007.

Hlasování: pro –  8         proti –    0                       zdržel se –  1 (PaedDr. J. Hudek)

Usnesení č. 24: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje termíny jednání veřejných zasedání zastupitelstva obce v roce 2007:
- 26. března    2007 v 18.00 hodin
- 25. června    2007 v 18.00 hodin
- 24. září    2007 v 18.00 hodin
- 17. prosince 2007 v 18.00 hodin.

Hlasování: pro –  9         proti –     0                zdržel se –  0

Usnesení č. 25: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje vyhlášení výběrového řízení pro udělení půjček  z Fondu rozvoje bydlení na Území obce Grygov dnem 8.1.2007 s tím, že žádosti budou přijímány na Obecním Úřadě v Grygově v termínu od 29.1.2007 do 28.2.2007 do 17.00 hodin.

Hlasování: pro –  9         proti –  0                   zdržel se – 0

Usnesení č. 26: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí jmenování výběrové komise pro posouzení žádostí o půjčku z Fondu rozvoje bydlení na Území obce Grygov v roce 2007 ve složení Ing. Jiří Aust, Ing. Jiří Gábrlík, PaedDr. Jaromír Hudek, Petr Chramosta , Ing. Tomáš Kubáček.

Usnesení č. 27: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje prodej pozemku parc. číslo 306 zahrada o výměře 205 m2 v k.Ú. Grygov  paní Boženě Juřičkové, bytem Grygov, Masarykova náves č.p. 117 za 1,- Kč.

Hlasování: pro –  9         proti –   0                  zdržel se – 0

Usnesení č. 28: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje prodej pozemku parc. číslo 309 zahrada o výměře 98 m2 v k.Ú. Grygov paní Malvíně Složilové, bytem Grygov, Masarykova náves čp. 46, případně jejím právním nástupcům  za 1,- Kč.

Hlasování: pro –  9         proti –   0                  zdržel se – 0

Usnesení č. 29: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje prodej pozemku parc. číslo 314 zahrada o výměře 90 m2 v k.Ú. Grygov manželům Jaroslavu a Naděždě Škarabelovým, bytem Grygov, Masarykova náves č.p. 260 za 1,- Kč.

Hlasování: pro –  9         proti –   0                  zdržel se – 0

Usnesení č. 30: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje Doplněk č. 1 – Směrnice obce Grygov pro vedení Účetnictví, dle předloženého návrhu.

Hlasování: pro –  9         proti –  0                   zdržel se – 0

Usnesení č. 31: Zastupitelstvo obce Grygov jmenuje členkou školské rady v Základní škole a Mateřské škole Grygov paní Jitku Dvorskou, předsedkyni komise školství, mládeže a tělovýchovy.

- pro    â€“  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)           - proti –  3   (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, JUDr. J. Skopalová) 
- zdržel se –  1   (PaedDr. J. Hudek)

Usnesení č. 32: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje předložený návrh počtu zaměstnanců obce v Obecním Úřadu Grygov a stanovení jejich pravomocí s platností od 13.12.2006 na dobu neurčitou.

- pro    â€“  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)           - proti –  4   (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek,  JUDr. J. Skopalová) 
- zdržel se –  0   

Usnesení č. 33: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí informaci o příkazu starosty obce k provedení inventarizace majetku a závazků obce Grygov za rok 2006 k datu 31.12.2006

Usnesení č. 34: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje plán vnitřních kontrol pro I. čtvrtletí roku 2007 pro výbor finanční.

Hlasování:
- pro    â€“  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)           - proti –  0   
- zdržel se –  4   (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek,  JUDr. J. Skopalová) 

Usnesení č. 35: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje plán vnitřních kontrol pro I. čtvrtletí roku 2007 pro výbor kontrolní.

Hlasování:
- pro    â€“  5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)           - proti –  4   (Ing. J. Gábrlík, O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek,  JUDr. J. Skopalová)   
- zdržel se –  0   

Usnesení č. 36: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje pověření starosty Ing. Tomáše Kubáčka a místostarosty Petra Chramosty k zastupování Obce Grygov v občanském sdružení Občané pro rozvoj venkova.

Hlasování:    
- pro    - 5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková, V. Vašo)
- proti   - 4    (O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek, Ing. J. Gábrlík, JUDr. J. Skopalová)
- zdržel se - 0

Usnesení č. 37: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje pověření starosty Ing. Tomáše Kubáčka a místostarosty Petra Chramosty k zastupování Obce Grygov ve Sdružení obcí mikroregionu Království.

Hlasování:    
- pro    - 5   (Ing. J. Aust, P. Chramosta, B. Skopalíková, Ing. T. Kubáček, V. Vašo)
- proti - 4    (O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek, Ing. J. Gábrlík, JUDr. J. Skopalová)
- zdržel se - 0

Usnesení č. 38: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje uzavření Dodatku č. 1 ke Smlouvě o zajišťování činností spojených s provozováním vodohospodářského majetku – Obce Grygov ze dne 18.1.2005 se společností Středomoravská vodárenská, a.s..

Hlasování: pro – 9         proti –   0                  zdržel se –  0

Usnesení č. 39: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje příspěvkové organizaci Základní škola a Mateřská škola Grygov čerpání nadnormativních finančních prostředků z rozpočtu školy, které dostala formou příspěvku na provoz pro rok 2006 z rozpočtu Obce Grygov, a to  do výše 124 tis. Kč, z toho 90 tis. Kč na platy a OPPP a 34 tis. Kč na odvody.

Hlasování: pro –  9         proti –  0                   zdržel se – 0

Usnesení č. 40: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje převod nevyčerpaných prostředků poskytovaných z rozpočtu obce na provoz p.o. Základní škola a Mateřská škola Grygov v roce 2006 do Fondu rezerv příspěvkové organizace. Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje použití těchto prostředků převedených do Fondu rezerv na nákup nového nábytku do  Mateřské školy  Grygov v roce 2007.

Hlasování: pro –  9         proti –  0                   zdržel se – 0

Usnesení č. 41: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje provedení opravy  usnesení č. IV. Výsledky auditu Účetní závěrky hospodaření obce, v zápisu č. 19/2006 ze dne 27.3.2006, nahrazením termínu Účetní závěrka termínem závěrečný Účet.

,,Původní usnesení: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje Účetní závěrku obce Grygov za rok 2005 a vyjadřuje souhlas s celoročním hospodařením obce Grygov za rok 2005, a to bez výhrad.,,

,,Usnesení po opravě terminologie: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje závěrečný Účet obce Grygov za rok 2005 a vyjadřuje souhlas s celoročním hospodařením obce Grygov za rok 2005, a to bez výhrad.,,

Hlasování: pro –  9         proti –  0                   zdržel se – 0
« Poslední změna: Srpen 09, 2007, 22:13:32 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

Roman

 • Host
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #8 kdy: Červen 26, 2007, 13:08:29 odpoledne »

Tamtamy přinesly čerstvou zprávu:

Obecní zastupitelstvo vyslovilo včera na veřejném zasedání jednomyslně NE záměru Olomouce vybudovat v k.Ú. Grygov kompostárnu.

No vida - nakonec když o něco opravdu jde - jednota, svornost, bratrství. Zdravý rozum zvítězil!

Tamtamy vám všechno pane J.S. donést nemohly. Hlasování o kompostárně bylo fakt jak domluvené ale když to tak vemete, co jim zbývalo když nikdo kompostárnu nechce?  To nemohl byt ani Oťas proti jako vždycky. ale že by to ale vypadalo na velkou pravdu a lásku tak to zas ne. Sice Skopalová a Hudek vypadali že už je byt za každou cenu proti všemu nebaví a nechcou byt za hňupy a dělat Oťasovy osly a něco odhlasovali s Kubáčkem a spol.  Oťasovi se to moc nelíbilo, chytal z toho nervy a nezůstal tam ani celé jednání. To bude od něho kartáč. Dobrý byl zápich s hovnama u Hrbáčků před barákem.  Gábrlík na jednání vůbec nepřišel a tak nemohl jako šéfík kontrolní komise přečíst jejich stížnost. Přečetl to Hudek. Bylo poznat že je mu to blbé je to docela chytrý chlap. Ale asi musel. V kontrolní komisi jsou Oťas, Hudek, Skopalová a Gábrlík jí šéfuje. Kubáček prý furt porušuje zákony.  Nevyřešil stížnost Hrbáčkové že má před barákem hovna. Asi od psa. Brzo zapoměla že nedávno dělal bobky po Grygově jejich čokl a kohosi dokonce pokousal. Kubáčkovi se asi moc nechce je chodit sbírat. Pěkná aféra. Oťasova klasika. Hrbáček tam byl také. Ten nikde nechybí. To je ozdoba Grygova.  Dobře prý perlil v sokolovně minulý týden.  Pak zas že Hlaváčovcům nedávají informace.  Že prý je po nich chtěli v tom papíru o skládce co nedávno roznášeli. Někdo mě říkal že tam nic takového není a že měli přijít do sokolovny když chtěli něco vědět. Nebyl tam prý ani jeden.  Měl pravdu díval jsem se dneska do toho papíru a oni si to fakt vymysleli. Ale pěkně se rozčilovali když jim řekli že jsou to blbosti a výmysly. Nejvíc se to týkalo toho že prý jsou šikanovaní podnikateli a že Chramosta nerozumí věcem kolem stavění. Chramosta se nakonec naštval a řekl že komise je zaujatá protože jim jde o mladého Oťase který chce cosi stavět a oni mu to nechcou dovolit. Prý už stolárna je načerno či co a jestli to dají stavebnímu Úřadu tak mu to nechají zbořit všechno. A byl klid. Taky tam bylo že není posekaná tráva. Kdosi tam říkal že nejzarostlejší pozemky má stejně Oťasův  Přema V podlesí co je koupil za Oťase tak lacino.  No Úplný kabaret. Kdyby to natáčela televize tak mají sledovanost zaručenou. 
« Poslední změna: Srpen 09, 2007, 08:08:05 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

občan

 • Host
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #9 kdy: Červen 27, 2007, 08:11:47 dopoledne »

Jirka Gábrlík vůbec nechodí na jednání zastupitelstva a nebyl ani v sokolovně na jednání o kompostárně. Podepisuje jenom Hlaváčovi jeho papíry. Proč nepřišel hlasovat proti kompostárně? Naco se nechal volit? Naco ho máme v zastupitelstvu?   
IP zaznamenána

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #10 kdy: Červen 27, 2007, 17:29:31 odpoledne »

Romane,

mám obavu, že podobná folklórní vystoupení odpoutávají pozornost od skutečných problémů, které je zapotřebí v obci řešit. Demokracie je velmi drahý systém a její zneužívání k projednávání umělých a vymyšlených problémů jde k tíži každého z nás. Představitelé obce i zastupitelé jsou placeni z našich daní a pokud se zabývají žabomyšími potyčkami, např. o exkrementech před domem kohokoli, mrhají svým drahocenným časem a také svojí prestiží. Každý normální člověk ví, že pokud si psí hovínka před domem neuklidí sám, nikdo to za něj neudělá. Lidé i psi jsou takoví, jací jsou. Těžko na tom něco změníte vyhláškou či policejním dozorem. Pochybuji, že z takových problémů lze vytlouci nějaký politický kapitál. A nestrašte, proboha, televizí, to bychom měli pěknou ostudu. Takto se zviditelňovat nepotřebujeme. 

Zastupitelé mne potěšili svojí jednotností při hlasování o kompostárně. Také mne jako občana těší, že pan doktor Hudek a paní doktorka Skopalová se postavili k některým hlasováním zcela věcně. Vidím v tom určitou naději, že časem všem zastupitelům dojde, že marnit dlouhé hodiny projednáváním nevýznamných hloupostí a téměř dětským haštěřením nikomu nepřináší žádný pozitivní efekt, ba spíše naopak, a jednání zastupitelstva budou již jen o řešení opravdu podstatných záležitostí.
« Poslední změna: Červen 27, 2007, 17:47:51 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

:-)

 • Host
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #11 kdy: Červen 28, 2007, 00:05:44 dopoledne »

 :)
IP zaznamenána

Roman

 • Host
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #12 kdy: Srpen 09, 2007, 07:56:15 dopoledne »

Otikův spolek pro návrat grygovského spasitele pokračuje ve svém působení pro blaho občanů. teda oni to o sobě říkají. Minule se na  hlasování o kompostárně vyprdnul jenom Jirka Gábrlík. Hlavně že podepsal pamflet proti ní. Hlasovat se mu už asi nechtělo.  Teč v pondělí na mimořádném zasedání zastupitelstva chyběli všichni oddaní ze spolku. Napsali Kubáčkovi dopis a poslali mu ho na poslední chvíli před zasedáním. Asi si rádi dopisují. Nebyli prý pozvaní včas a nemohli se dostatečně věnovat přípravě na zasedání. Asi  chtěli zase řešit hovna před domem Hrbáčkových. Nějak zapoměli že se předtím na termínu zasedání telefonicky domluvili s Kubáčkem a nic proti němu neměli. Rychlé zasedání bylo potřeba k přijetí  dotací a podání žádosti o Úvěr aby se mohla dělat kanalizace na Komenského a zaplatit faktůry. Nepřítomnost členů spolku umožnila hladký průběh  zasedání bez obvyklého zbytečného protahování. Nikomu nechyběli. Stejně doteč nepřišli s ničím užitečným.  Jenom byli proti všemu. Teda aspoň Otik.         
IP zaznamenána

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #13 kdy: Srpen 09, 2007, 21:59:26 odpoledne »

V hlasování zastupitelů spatřuji znatelný pokrok oproti povolebnímu období směrem k jistému konsenzu v mnoha běžných záležitostech života obce.   

Citace
Seznam schválených usnesení z  veřejného zasedání zastupitelstva obce Grygov, konaného dne 25.6.2007
_______________________________________________________________________________
Usnesení č. 1: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje program veřejného zasedání zastupitelstva obce včetně jeho navrženého doplnění a přesunutí pořadí projednávaných bodů.

Hlasování: pro –  8            proti –  0                  zdržel se –  0

Usnesení č. 2: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje ověřovateli zápisu paní Boženu Skopalíkovou a pana Otakara Hlaváče.

Hlasování:
pro       -    7    (Ing. J. Aust, PaedDr. J. Hudek, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček,
  JUDr. J. Skopalová, B. Skopalíková, V. Vašo)          
proti       -     0                     
zdržel se    -     1    (O. Hlaváč)

Usnesení č. 3: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí kontrolu usnesení z veřejného zasedání zastupitelstva obce konaného dne 26.3.2007.

Usnesení č. 4: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje smlouvu o dotaci Krajského Úřadu Olomouckého kraje na osvětlení přechodů a ukládá starostovi obce tuto smlouvu podepsat v termínu do 30.6.2007.

Hlasování: pro –  8            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 5: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje Smlouvu o dotaci Krajského Úřadu Olomouckého kraje na nákup hasičského auta a ukládá starostovi tuto smlouvu podepsat v termínu do 30.6.2007.

Hlasování:
pro       â€“    5    (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková,
V. Vašo)            
proti       â€“    0                    
zdržel se    â€“     3   (O. Hlaváč, PaedDr. J.  Hudek, JUDr. J. Skopalová)

Usnesení č. 6: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje rozpočtové opatření č. 1/2007, dle předloženého návrhu, tj. navýšení o 403.385,- Kč.

Hlasování:
pro       â€“    5    (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček, B. Skopalíková,
V. Vašo)            
proti       â€“    0                    
zdržel se    â€“     3   (O. Hlaváč, PaedDr. J.  Hudek, JUDr. J. Skopalová)

Usnesení č. 7: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí zprávu finančního výboru přednesenou jejím předsedou panem Ing. Jiřím Austem.

Usnesení č. 8: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje plán práce finančního výboru obce Grygov pro III. čtvrtletí roku 2007.

Hlasování: pro –  8            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 9: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí zprávu kontrolního výboru přednesenou členem kontrolního výboru panem PaedDr. Jaromírem Hudkem.

Usnesení č. 10: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá starostovi obce předložit písemnou zprávu na zprávu kontrolního výboru, ze dne 13.6.2007, v termínu do 15.7.2007.

Hlasování: pro –  8            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 11: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí vyÚčtování a kalkulaci nákladů za provoz kanalizace a čistírny odpadních vod v Grygově za rok 2006 dle předloženého materiálu.

Usnesení č. 12: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje poplatek za stočné pro rok 2007 ve výši 10,85 Kč/m3, platba stočného pro podnikatele se zaokrouhlí vždy na celé koruny nahoru.

Hlasování: pro – 8             proti – 0                     zdržel se –  0

Usnesení č. 13: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá obecnímu Úřadu vyvěsit tabulku směrných čísel pro občany a podnikatele na Úřední i elektronické desce obce.

Hlasování: pro – 8             proti – 0                     zdržel se –  0

Usnesení č. 14: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí zpracovaný přehled Obecně závazných vyhlášek včetně jejich aktualizace.

Usnesení č. 15: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje obecně závaznou vyhlášku obce Grygov č. 1/2007 o stanovení systému shromažčování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů včetně nakládání se stavebním odpadem na katastrálním Území obce Grygov.

pro       â€“    7   (Ing. J. Aust,  PaedDr. J. Hudek, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček,
JUDr. J. Skopalová, B. Skopalíková, V. Vašo)               
proti –   0                   
zdržel se    â€“     1   (O. Hlaváč)

Usnesení č. 16: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá obecnímu Úřadu zjistit informace o tvorbě obecně závazné vyhlášky o obecní zeleni, která by upravovala problémy neřešené vyšší právní normou.

Hlasování:
pro       â€“    7   (Ing. J. Aust, O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek, P. Chramosta,
Ing. T. Kubáček, JUDr. J. Skopalová, V. Vašo)               
proti –   0                   
zdržel se    â€“     1   (B. Skopalíková)

Usnesení č. 17: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje Obecně závaznou vyhlášku obce Grygov č. 2/2007, kterou se mění a doplňuje obecně  závazná vyhláška č. 1/2000, o vytvoření ,,Fondu rozvoje bydlení,, na Území Obce Grygov a jeho použití.

Hlasování: pro –  8            proti –   0                   zdržel se –  0

Usnesení č. 18: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje připomínky k zjišťovacímu záměru Kompostárna Grygov, č.j. KUOK59913/2007, ze dne 6.6.2007 zpracované kontrolním výborem obce Grygov.

Hlasování: pro –  8            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 19: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá Obecnímu Úřadu postoupit připomínky kontrolního výboru obce Grygov ke zjišťovacímu řízení Kompostárna Grygov v plném rozsahu Krajskému Úřadu Olomouckého kraje spolu s vyjádřením zpracovaným Ekologickým právním servisem.

Hlasování: pro –  8            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 20: Zastupitelstvo obce Grygov neschvaluje záměr výstavby kompostárny na Území obce Grygov.

Hlasování: pro –  8            proti –   0                   zdržel se –  0

Usnesení č. 21: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí informaci starosty obce o stavu výběrového řízení a informaci o možném průběhu zadání zpracování Územního plánu.

Usnesení č. 22: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá Obecnímu Úřadu zadání výběrového řízení pro zpracování nového Územního plánu obce Grygov v termínu do 31.10.2007.

Hlasování: pro –  8            proti –   0                   zdržel se –  0

Usnesení č. 23: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí majetkoprávní vypořádání pozemků po rekonstrukci silnice III/4353 v k.Ú. Grygov dotčených touto stavbou dle předloženého seznamu.

Usnesení č. 24: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje bezÚplatný převod pozemků z vlastnictví obce Grygov do vlastnictví Olomouckého kraje do správy Správy silnic Olomouckého kraje parc.č. 136/6 o výměře 39 m2 - ostatní plocha, parc.č. 1181/3 o výměře 28 m2 - ostatní plocha, parc.č. 1154/2 o výměře 85 m2 – ostatní plocha.

Hlasování: pro –  8            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 25: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje bezÚplatný převod pozemků z vlastnictví Olomouckého kraje ze správy Správy silnic Olomouckého kraje do vlastnictví obce Grygov
parc.č. 1576/3 o výměře 171 m2 – ostatní plocha, parc.č. 159/2 o výměře 279 m2 – ostatní plocha, parc.č. 576/6 o výměře 199 m2 – ostatní plocha, parc.č. 432/7 o výměře 1062 m2 – ostatní plocha, parc.č. 1576/4 o výměře 36 m2 – ostatní plocha, parc.č. 259/4 o výměře 275 m2 – ostatní plocha, parc.č. 259/2 o výměře 649 m2 – ostatní plocha, parc.č. 259/3 o výměře 478 m2 – ostatní plocha a prac.č. 409/2 o výměře 1001 m2 – ostatní plocha.

Hlasování: pro –  8            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 26: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje prodej části pozemku parc. číslo 576/1  díl A o výměře 13 m2 v k.Ú. Grygov určený ke sloučení do pozemku par.č. 330 – ostatní zastavěná plocha v k.Ú. Grygov, paní Marii Hubáčkové, bytem Zikova 610/20, Olomouc – Nové Sady.  Kupní cena za 1m2 činí 50,- Kč. Kupující rovněž uhradí veškeré náklady za geometrický plán č. 456-040/2007 pro oddělení pozemku včetně poplatku za zápis do katastru nemovitostí Katastrálního Úřadu Olomouc.

Hlasování: pro –  8            proti –  0                   zdržel se –  0

Usnesení č. 27: zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí informaci starosty obce o situaci s obecními pozemky v ulici Zahradní.

Usnesení č. 28: Zastupitelstvo obce Grygov revokuje neboli ruší usnesení č. 24 ze dne 26.3.2007 ve znění ,, Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje záměr prodeje pozemku parc.č. 1079/1 o výměře 10983 m2, parc.č. 1080 o výměře 320 m2, parc.č. 1081 o výměře 297 m2, vše v katastrálním Území Grygov, ve vlastnictví obce Grygov,,.

Hlasování:
pro       â€“    7    (Ing. J. Aust, PaedDr. J. Hudek, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček,
JUDr. J. Skopalová, B. Skopalíková, V. Vašo)         
proti       â€“    0                     
zdržel se    â€“     1    (O. Hlaváč)

Usnesení č. 29: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje záměr prodat pozemky par.č. 1079/1 o výměře 10.983 m2, parc.č. 1080 o výměře 320 m2 a parc.č. 1081 o výměře 297 m2 vše v k.Ú. Grygov, takto pozemky par.č. 1080 a 1081 v celku a pozemek parc.č. 1079/1 v celku nebo i rozdělený na části.

Hlasování:
pro       â€“    7    (Ing. J. Aust, PaedDr. J. Hudek, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček,
JUDr. J. Skopalová, B. Skopalíková, V. Vašo)         
proti       â€“    0                     
zdržel se    â€“     1    (O. Hlaváč)

Usnesení č. 30: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá Obecnímu Úřadu vyvěsit záměr prodeje pozemku parc.č. 1079/1, 1080 a 1081 vše v k.Ú. Grygov, dle schváleného usnesení č. 29 ze dne 25.6.2007 na Úřední desce obce.

Hlasování:
pro       â€“    7    (Ing. J. Aust, PaedDr. J. Hudek, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček,
JUDr. J. Skopalová, B. Skopalíková, V. Vašo)         
proti       â€“    0                     
zdržel se    â€“     1    (O. Hlaváč)

Usnesení č. 31: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje provedení mimořádného auditu firmou OL AUDITING s.r.o. Olomouc v termínu do 24.9.2007.

Hlasování:
pro       â€“    5    (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček,
B. Skopalíková, V. Vašo)         
proti       â€“    3          (O. Hlaváč, PaedDr. J. Hudek, JUDr. J. Skopalová)   
zdržel se    â€“     0    

Usnesení č. 32: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá starostovi obce uzavřít mandátní smlouvu na provedení mimořádného auditu s firmou OL AUDITING s.r.o. v termínu do 27.6.2007.

Hlasování:
pro       â€“    5    (Ing. J. Aust, P. Chramosta, Ing. T. Kubáček,
B. Skopalíková, V. Vašo)         
proti       â€“    2           (O. Hlaváč, JUDr. J. Skopalová)      
zdržel se    â€“     1   (PaedDr. J. Hudek)   

Usnesení č. 33: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje uzavření Mandátní smlouvy s panem JUDr. Antonínem Krejčím, na zpracování dokumentace žádosti o dotaci na akci Základní škola a Mateřská škola Grygov – II. etapa u Ministerstva financí ČR na rok 2008, v případě, že žádost podaná dne 24.5.2006 na tuto akci je již neplatná.

Hlasování: pro –  8            proti –   0                   zdržel se –  0

Usnesení č. 34: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje záměr ,,Rozvoje Sportovně-společenského centra v obci Grygov,, pro realizaci v letech 2007-2013.

Hlasování: pro –  8            proti –   0                   zdržel se –  0

Usnesení č. 35: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá starostovi obce vypsat veřejnou soutěž na zpracování studie záměru ,,Rozvoj Sportovně-společenského centra v obci Grygov,,.

Hlasování: pro –  8            proti –   0                   zdržel se –  0

Usnesení č. 36: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí zprávu o pečovatelské službě a jejím provozování dle zákona 108/2006 Sb. ze dne 14. března 2006.

Usnesení č. 37: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje, aby odnos obědů ze školní jídelny starým a postiženým občanům od 1. července 2007 zajišťovala paní Věra Kubešová jako službu obce občanům nikoliv jako pečovatelskou službu.

Hlasování: pro –  7            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 38: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje poskytnutí finančního příspěvku z rozpočtu obce na pořádání okresního kola soutěže v hasičském sportu ve výši 13.000,- Kč Sboru dobrovolných hasičů Grygov.

Hlasování: pro –  7            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 39: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje uzavření Dodatku č. 1 ke Smlouvě o poskytnutí finančního příspěvku z rozpočtu obce a o určení vzájemných práv a povinností při výstavbě prodloužené části podchodu, uzavřené dne 21.7.2005, se Správou železničních dopravních cest, s.o.

Hlasování: pro –  7            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 40: Zastupitelstvo obce Grygov  ukládá starostovi obce tento Dodatek č. 1 ke smlouvě uzavřít.

Hlasování: pro –  7            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 41: Zastupitelstvo obce Grygov v případě obdržení dokladu o udělení dotace od Olomouckého kraje na akci ,,rekonstrukce kanalizace v ulici Komenského,, ukládá starostovi obce vybrat technický dozor investora a firmu která bude pověřena vypsáním výběrového řízení na dodavatele stavby.

Hlasování: pro –  7            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 42: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí, že podpisové listy ankety k záměru zbudování kompostárny na Území obce Grygov budou po jejím ukončení předány Krajskému Úřadu Olomouckého kraje.
« Poslední změna: Srpen 09, 2007, 22:06:04 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #14 kdy: Srpen 09, 2007, 22:09:55 odpoledne »

Bez komentáře.

Citace
Seznam schválených usnesení z mimořádného veřejného zasedání zastupitelstva obce Grygov, konaného dne 6.8.2007

Usnesení č. 1: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje program veřejného zasedání zastupitelstva obce včetně navrhovaných změn.

Hlasování: pro –  5            proti –  0                  zdržel se –  0

Usnesení č. 2: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje ověřovateli zápisu paní Boženu Skopalíkovou a pana Vladimíra Vašo.

Hlasování: pro –  5            proti –  0                  zdržel se –  0

Usnesení č. 3: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí kontrolu usnesení z veřejného zasedání zastupitelstva obce konaného dne 25.6.2007.

Usnesení č. 4: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí písemné stanovisko členů zastupitelstva obce a kontrolního výboru paní JUDr. Jitky Skopalové, pana Ing. Jiřího Gábrlíka, pana Otakara Hlaváče a pana PaedDr. Jaromíra Hudka.
Zastupitelstvo obce Grygov ukládá starostovi obce odpovědět členům zastupitelstva na jejich písemné stanovisko, a to v termínu do příštího zasedání zastupitelstva obce.

Usnesení č. 5: Zastupitelstvo obce Grygov bere na vědomí informaci starosty o schváleném záměru prodeje pozemků par.č. 1079/1, 1080 a 1081.

Usnesení č. 6: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá starostovi obce předložit výsledky hlukové studie a pokračovat v jednání se zájemci o koupi pozemků parc.č. 1079/1, 1080 a 1081 v termínu do dalšího jednání zastupitelstva obce.

Hlasování: pro –  5            proti –   0                   zdržel se –  0

Usnesení č. 7: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje přijetí Úvěru od České spořitelny, a.s. ve výši 2,1 milionu Kč dle předložené nabídky s přísným Účelovým využitím na spolufinancování rekonstrukce kanalizace v ulici Komenského, dofinancování příspěvku na výstavbu podchodu pod železniční tratí a doplatek faktury č. 05133 vystavené firmou MODOS spol. s r.o..

Hlasování: pro –  5            proti –   0                   zdržel se –  0

Usnesení č. 8: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá starostovi obce uzavřít a podepsat Úvěrovou smlouvu s Českou spořitelnou, a.s. dle předloženého vzoru.

Hlasování: pro –  5            proti –   0                   zdržel se –  0

Usnesení č. 9: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje přijetí dotace ve výši 2,2 milionu Kč na stavbu ,,Rekonstrukce kanalizace – ul. Komenského, 8. května, Masarykova náves – Grygov – část ulice Komenského,, od Olomouckého kraje.

Hlasování: pro –  5            proti –   0                   zdržel se –  0

Usnesení č. 10: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá starostovi obce uzavřít a podepsat smlouvu o poskytnutí dotace 2,2 milionu Kč na stavbu ,,Rekonstrukce  kanalizace – ul. Komenského, 8. května, Masarykova náves – Grygov – část ulice Komenského,, mezi Olomouckým krajem a Obcí Grygov.

Hlasování: pro –  5            proti –   0                   zdržel se –  0

Usnesení č. 11: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá starostovi obce uzavřít a podepsat Mandátní smlouvu s firmou CPS Consulting, s.r.o.  na provedení přípravy a průběhu veřejné zakázky na stavbu ,,Rekonstrukce  kanalizace – ul. Komenského, 8. května, Masarykova náves – Grygov – část ulice Komenského,,.

Hlasování: pro –  5            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 12: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá starostovi obce uzavřít a podepsat Mandátní smlouvu s firmou KANSPO s.r.o.  na provedení technického dozoru investora na stavbě ,,Rekonstrukce  kanalizace – ul. Komenského, 8. května, Masarykova náves – Grygov – část ulice Komenského,,.

Hlasování: pro –  5            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 13: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje uzavření smlouvy na zřízení věcného břemene na pozemku parc.č. 1111/2 v k.Ú. Grygov se Správou železniční dopravní cesty, s.o.

Hlasování: pro –  5            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 14: Zastupitelstvo obce Grygov ukládá starostovi obce uzavřít a podepsat smlouvu na zřízení věcného břemene na pozemku parc.č. 1111/2 v k.Ú. Grygov se Správou železniční dopravní cesty, s.o.

Hlasování: pro –  5            proti –  0                    zdržel se –  0

Usnesení č. 15: Zastupitelstvo obce Grygov schvaluje Rozpočtové opatření č. 2/2007 ve výši 4.312.000,- Kč, dle předloženého návrhu.

Hlasování: pro –  5            proti –  0                    zdržel se –  0
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

Roman

 • Host
Re: Zastupitelstvo obce - Jak dál?
« Odpověď #15 kdy: Září 25, 2007, 16:16:32 odpoledne »

Oťas už ztratil ochrané zbarvení. Přestal si hrát na lidumila. Na rovinu hezky ukazuje že chce jenom škodit a všechno komplikovat. Už to ani nemělo cenu když z auditu je jasné jak to bylo s prodáváním pozemků mladému Oťasovi a Přemovi. Je to tak lepší. Stejně mu nikdo nevěřil.       
IP zaznamenána
 

Stránka vytvořena za 0.144 sekund, 23 dotazů.