Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Martin Fendrych  (Přečteno 4418 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peters

• Host
Martin Fendrych
« kdy: Leden 08, 2007, 13:19:57 odpoledne »

"Silniční zákon"

Píše se sedmý červenec 2007, rok a týden od památné chvíle, kdy vstoupil v platnost Šimonovského silniční zákon, řidiči zvaný “Šizák".

Co se změnilo?

První měsíc po zavedení “Šizákaâ€? Češi nasbírali miliony bodů a díky pokutám za “rychlouâ€? jízdu mnoho z nich po zaplacení pokut klesá pod hranici chudoby.

Smutný a typický je případ Josefa K.
Jel 1.7.2006 po obci 50,001 km/h, byl zaměřen radarem, přišel o dva body a patnáct set Kč (čtvrtina důchodu). Zdrcen usedl do auta, plakal a sledoval tachometr, aby nepřekročil třicítku v Dlouhé Lhotě. Pro slzy neviděl, že obecní strážník Nováček (dříve třikrát trestaný pro znásilnění, loupeže a zpronevěru) stojí (celý den) na začátku přechodu pro chodce. K. „vyfásl“ pokutu pět tisíc a další čtyři body dolů. Pak se zapomněl připoutat a uvázat psa. Řidičák fuč, zadlužil se a spáchal sebevraždu…

Tři měsíce po Šizákovi končí bez papírů dva miliony řidičů a stát (včetně obcí) vybral na pokutách 105 miliard korun. Stavějí se nové silnice. Řidičské oprávnění si udržují jen bohatší občané schopní kompenzovat potřeby pokutujících.

Šest měsíců po Šizákovi mnoha uplácejícím docházejí Úspory a po silnicích se prohánějí více méně pouze policisté. I jim však jdou především pěší strážníci ve službě po krku, a tak i oni pomalu přicházejí o právo řídit vozy.

Sedm měsíců: vázne zásobování potravinami a zbožím, mnoho pacientů umírá - chybějí řidiči sanitek. Autobusová doprava zcela zkolabovala, po Praze jezdí poslední dva taxíky. Lidé se rvou o tramvaj. Benzinky houfně krachují.

Devět měsíců: Češi dojezdili. O řidičák přišel Zdeněk Bambas, šéf dopravní policie. Papíry už nemá NIKDO! Kupují se koně, muly, osli a tažní psi. Na kopnutí kopytem zemřelo více osob, než je obětí dopravních nehod.

6. 7. 2007. Rozvášněným davem pěších pohanů byl upálen Milan Šimonovský.
Marně volal: “Obětujte Šizáka, ne mě!â€? ……………..

by Martin Fendrych for periodical Týden
« Poslední změna: Březen 25, 2007, 17:08:52 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Martin Fendrych
« Odpověď #1 kdy: Leden 08, 2007, 18:43:35 odpoledne »

Pane Petersi,

časopis Týden čtu velmi rád právě proto, že tam působí a publikuje pan Martin Fendrych, někdejší náměstek ministra vnitra. Tam ho podle mne bylo škoda, protože jeho fejetony, glosy a politické komentáře jsou pro mne vždy seznačním a vtipným počteníčkem. Je jedním z mých nedostižných vzorů.

Na publikaci cizích textů je třeba dávat pozor kvůli nutnosti respektování autorských práv. Přinejmenším je třeba při přebírání textů uvádět zdroj či autora. Podle Vašich odkazů to vypadá, že dílo Martina Fendrycha "Šizák" nám jaksi zlidovělo jako některé písničky.
« Poslední změna: Leden 08, 2007, 19:10:00 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Leoš

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +148/-19
« Odpověď #2 kdy: Únor 13, 2007, 08:09:28 dopoledne »

Autor: Martin Fendrych (časopis Týden  8))

Konečně moudrá ministryně! Džamila Stehlíková, bývalá vědecká pracovnice, navrhla vládě, ať těhotné ženy nosí na krku visačku JSEM V TOM. Zvlášť v prvních měsících by jim to pomohlo – v tramvaji by seděly.

Džamila už nebude bez portfeje, povede ministerstvo visaček. Úředně vydanou visačkou opatří každého občana. Tlusté ženy, které nejsou gravidní, budou nosit visačku NEJSEM V TOM, ať nezabírají místa těhotným. V jednání je značka MÃ?M PERIODU (varianta pro muže: MÃ?M SVÉ DNY), aby nikdo nositelku nenutil do vany, do bazénu nebo skákat pro tonoucího. Případně aby ji osamělý muž zbytečně nelákal, ať si jde prohlédnout jeho sbírku motýlů.

Označeni mají být i lidé s jinou vadou. Hodně pomůže visačka NEMÃ?M NOHY: „Takový člověk v tramvaji skutečně nemůže stát,“ vysvětlila Džamila vládě. Cedulka NEMÃ?M RUCE uklidní cestující; bezruč je neokrade. Velkou službu podle rodícího se ministerstva visaček odvede nápis JSEM ODPOSLOUCHÃ?VÃ?N; takto označeným lidem nebude nikdo nic důležitého vykládat do telefonu. Kartička TRPÃ?M PRÅ®JMY zase vyjasní, proč její držitel neustále odbíhá.

Velká debata se ve vládě vede o konfliktní visačce, která by jako jediná byla nošena povinně. Premiér Topolánek je zásadně proti, důvody neuvádí. Letmý průzkum ukázal i nevoli zdrcující většiny poslanců včetně poslance Ploce k této cedulce. Je otázka, zda tedy projde označení pro veřejnost nepochybně cenné: JSEM BLBEC.

Ilustrace: Danglár
« Poslední změna: Únor 13, 2007, 22:05:16 odpoledne od Leoš »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
« Odpověď #3 kdy: Únor 13, 2007, 12:06:07 odpoledne »

Leoši,

třeba takové cedulky naši zastupitelé zavedou též. Mohlo by se uvažovat o následujících místně potřebných textech, ale někteří by asi potřebovali výjimku z práva nosit jen jednu cedulku:

Jsem neužitečný amatérský pisálek.
Jsem spasitel Grygova.
Jsem ten, co se z toho p....e.
Jsem grygovský rodák.
Jsem ten, kdo rozeštvává vesnici.
Jsem přistěhovalec, kterého nikdo nezná.
Jsem poznamenaný, vyhněte se mi.
Jsem amatér od plynu.
Jsem nositelem zvláštního uznání za vynikající naplňování informační funkce knihovny a propojení s činností obecního Úřadu.
Jsem zkrachovalý pražský obchodní manažer z Úřadu práce.
Jsem nositelem ocenění za osobní přínos k dynamickému rozvoji obce.
Jsem ten, co se do toho cpal.
Jsem ten, který se o všechno zasloužil a u všeho stál.
Jsem neomalený a ubohý.
Jsem ten, který všechno ví a umí a všechny zná.
Jsem stará přirození (dámské).
Jsem ničeho schopný hnida.
Jsem ten, kdo si cení, že ho někdo takový jako je pan Hlaváč zahrnuje do svých blízkých.
Jsem ten, kdo nikdy nemá Úplné informace.
Jsem ten s pokřiveným charakterem, který se užírá svou nenávistí a závistí.
Jsem manipulátor a mystifikátor.
Jsem nesebekritický megaloman.
Jsem vůl.
Jsem Kazimír.
Jsem slovní exhibicionista.
Jsem středem Vesmíru.
Jsem zrnko prachu.
Jsem pozorný normální občan z Ústraní, který nemá potřebu někomu pochlebovat, natož závidět.

Samozřejmě, že JSEM BLBEC by se také dobře uplatnilo.

Poznámka: čerpáno z obsahu příspěvků ve starém i novém fóru.
« Poslední změna: Únor 15, 2007, 08:33:49 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Stránka vytvořena za 0.085 sekund, 28 dotazů.