Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Problémy s přepínáním PCI karet u klientů  (Přečteno 3258 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr Chramosta

  • Administrátor
  • Superčlen
  • *******
  • Oblíbenost: +193/-32
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 699
  • Skype: mistostarosta
    • Skupina Žízeň
Problémy s přepínáním PCI karet u klientů
« kdy: Leden 15, 2007, 18:54:13 odpoledne »

Přepínají se Vám automaticky bezdrátové sítě? Jste připojeni přes bezdrátovou PCI kartu? Nefunguje občas internet? Přečtěte si následující článek, který by Vám měl pomoci tento problém řešit. Automatickým přepínáním mezi dostupnými rádiovými sítěmi pak dochází k nedostupnosti sítě anebo k nesprávnému zalogování do systému a následnému objevování logovací stránky Intranetu. Pro názornost si ukážeme řešení u nejčastěji zastoupených karet v  této síti. Karty ZCOM XI-626 a DLINK DWL-520+.


Pro správný chod jsou nutné ovladače a utility k té pravé kartě. Proto FTP odkaz na archiv pro DLINK DWL-520+ je k dispozici zde. Součástí je jak ovladač pro WINDOWS XP tak utilita pro nastavení. Pro ZCOM XI-626 je ovladač k dispozici zde nebo zde. Utilita pro ovládání pak zde.

Pokud máme správně nainstalovaný ovladač, projdeme si nyní nastavení bezdrátové části a TCP/IP protokolu. Jestliže máte ikonku bezdrátové sítě v pravém dolním rohu, stačí pravým tlačítkem myši zvolit Otevřít síťová připojení.

  Nebo START -- NASTAVENÃ? -- Ovládací panely -- Síťová připojení.

Pokud máte tedy dobře nainstalovaný ovladač karty je na tomto místě k dispozici ikonka Bezdrátové připojení k síti.. Opět pravým tlačítkem na tuto ikonku volíme Vlastnosti.

V prvním kroku zkontrolujeme nastavení TCP/IP protokolu. Nastavení by mělo vypadat podle následujícího obrázku:


Nyní překontrolujeme nastavení bezdrátové sítě. Vybereme na Bezdrátovém připojení k síti, druhou záložku, Bezdrátové sítě.

 

Záložka Konfigurovat nastaveni..... znamená výběr zda chceme aby si WINDOWS  řídil připojení k bezdrátové síti podle spodní části okna Upřednostňované sítě nebo utility dodané od výrobce bezdrátové karty.

Pokud zvolíte variantu WINDOWS, je nezbytně nutné aby v seznamu upřednostňovaných sítí byly sítě, ke kterým máte přístup!

Je to tedy G1, G2, G3, G4 a G6. Síť na nejvyšší Úrovni má nejvyšší prioritu. Pokud se Vám na toto místo například dostane "cizí" síť bude se WINDOWS pokoušet k ní stále připojit a nepůjde Vám Internet. Doporučuji v tomto případě vybrat pouze jednu bezdrátovou síť s nejsilnějším signálem a všechny ostatní se seznamu vyřadit. Tím donutíte WINDOWS používat jen Vámi preferovanou síť.

Nastavení Upřednostňovaných sítí čas od času kontrolujte. Tato nastavení bylo převážně navrhováno pro cestovní počítače, kde má své opodstatnění.

U stolních počítačů, kde v okolí je několik různých bezdrátových sítí, je spíše nevýhodou. Síť v Grygově je navržená tak, aby většina klientů měla v případě potřeby k výběru mezi více přístupovými body. Tento výběr ale mějte vždy pod kontrolou a nenechte počítač řídit si přístup sám.

Pokud znemožníte WINDOWS konfigurovat si přepínání rádiových sítí zrušením uvedeného zatrhávátka bude se volat pro konfiguraci sítí utilita dodaná výrobcem karty. Tato možnost má tu výhodu, že pokud jednou zvolíte jednu preferovanou síť, tak se WINDOWS nebude přepínat mezi ostatními bezdrátovými sítěmi v dosahu. Tyto utility pak nabízí efektnější a podrobnější nastavování a řízení provozu bezdrátové karty. Většinou pak přestanou problémy s přepínáním mezi sítěmi z nejrůznějších důvodů.
« Poslední změna: Leden 28, 2007, 11:20:41 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.
 

Stránka vytvořena za 0.154 sekund, 28 dotazů.