Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Sdružení obcí mikroregionu Království  (Přečteno 13623 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Sdružení obcí mikroregionu Království
« kdy: Leden 19, 2007, 09:57:35 dopoledne »

Ustavující valná hromada

Dne 23.11.2006 se v obci Grygov uskutečnila ustavující valná hromada Sdružení obcí mikroregionu Království, v rámci které se uskutečnila volba nových orgánů sdružení.

Předsedou mikroregionu byl schválen starosta obce Velký Týnec pan PhDr. Petr Hanuška Ph.D.

Rada mikroregionu: Ing. Jan Beneš (Brodek u Přerova), Vítězslav Křesina (Dub nad Moravou), Josef Dušek (Blatec), Ing. Tomáš Kubáček (Grygov) a PhDr. Petr Hanuška Ph.D. (Velký Týnec).

Finanční výbor: Jiřina Šišmová (Čelechovice), Miroslav Kubíček (Věrovany), Vlasta Macenaurová (Hrdibořice)

Kontrolní výbor: Jitka Růžičková (Suchonice), Miroslava Zavadilová (Majetín), Jaromír Otáhal (Citov). 

WWW stránky Mikroregionu Království najdete zde:

http://kralovstvi.mikroregion.cz/index_cz/hlavni.jsp

« Poslední změna: Leden 16, 2008, 08:31:54 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Sdružení obcí mikroregionu Království + MAS OPRV
« Odpověď #1 kdy: Leden 26, 2007, 12:49:24 odpoledne »

Místní akční skupina (MAS) pro LEADER+

MAS je nový pojem. Zejména na venkově bude MAS hrát významnou roli. Bude jednak příjemcem podpory z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EAFRD), ale zejména bude ve svém Území plnit i roli implementační (bude v rámci tohoto fondu vyhlašovat výzvy, přijímat projekty, hodnotit přijaté projekty, zajišťovat publicitu apod.).

MAS je administrativně správní aparát tvořen zástupci veřejné správy (z max. 50%) a zástupci neziskového sektoru, podnikatelské sféry a zemědělci  (z min. 50%), který má vymezené Území s počtem obyvatel min. 10 tis. a max. 100 tis. s hustotou osídlení max. 120 obyvatel na km čtvereční. MAS musí mít pro své Území zpracovanou strategii, která musí být komplementární s ostatními strategiemi rozvoje Území. MAS musí mít právní subjektivitu, IČ a určenou osobu, která bude manažerem realizace strategie. MAS je vyhlašovatelem  opatření  na realizaci projektů ve svém regionu.

Období od začátku roku 2005 bylo charakterizováno několika důležitými událostmi a aktivitami pro posun v chápání venkova a Úlohy zemědělství v novém období od roku 2007 - 2013, kdy se bude uplatňovat EAFRD. Vyvrcholením tohoto procesu bylo založení Národní sítě rozvoje venkova, ke které již přistoupilo 5 místních akčních skupin (MAS) včetně Sdružení obcí mikroregionu Království se sídlem v Grygově a do konce roku 2005 bylo podáno celkem 11 dalších přihlášek na založení MAS v Olomouckém kraji.

http://kralovstvi.mikroregion.cz/stranky/hlavni.jsp?id=81

V poněkud nesystematicky zařazené rubrice MAS OPRV na WWW stránkách Mikroregionu Království se můžete dočíst mnoho zajímavého o podstatě této iniciativy.

V jedné z pracovních skupin MAS OPRV má dle těchto stránek naše obec též zastoupení zastupitelem naší obce:

Pracovní skupina 01 veřejný sektor - obce

Obec Velký Týnec Petr Hanuška,
Obec Brodek u Přerova Jan Beneš,ing.
Obec Citov Jaromír Otáhal
Obec Dub nad Moravou Jindřich Bartošek
Obec Grygov Otakar Hlaváč
Obec Majetín  Mojmír Dočkal, ing.

« Poslední změna: Červen 15, 2007, 12:05:10 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Sdružení obcí mikroregionu Království + MAS OPRV
« Odpověď #2 kdy: Leden 26, 2007, 12:54:37 odpoledne »

LEADER+ je program Evropské unie realizovaný v členských zemích v tomto programovacím období (2000 - 2006). Je to současně iniciativa navazující na předcházející programy LEADER I (1991 - 1994) a LEADER II (1994 - 1999). Nově vstupující členové se k ní v této fázi nemohou přihlašovat ani z ní čerpat finanční prostředky na projekty.

Mikroregiony z České republiky se již od roku 2002 mohou na tento program chystat v rámci Programu obnovy venkova v dotačním titulu 7, kde mohou předkládat projekty sepsané v souladu s LEADERem+. V rámci této možnosti uspořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj v roce 2002 také řadu školení a přednášek, které vysvětlovaly cíle programu LEADER+, které do velké míry korespondují s naším Programem obnovy venkova. Cílem LEADERu+ je podporovat obyvatele venkovských oblastí v tom, aby se vzájemnou spoluprací realizovanou na bázi partnerství vypořádali s novými problémy, kterým venkovské oblasti v souvislosti se změnami v zemědělství v důsledku reforem Společné zemědělské politiky (CAP - Common Agriculture Policy), s rostoucími nároky spotřebitelů na kvalitu zboží, s rostoucím povědomím o problematice životního prostředí, se stále těsnější integrací světové ekonomiky a v souvislosti s rychlým šířením a využíváním nových technologií čelí. Hlavním cílem programu LEADER+ je, aby se představitelé venkovských oblastí zamýšleli nad dlouhodobým potenciálem svých oblastí, a současně podporovat zavádění nových integrovaných, vysoce kvalitních a originálních strategií pro trvale udržitelný rozvoj venkova.

V současné době má program LEADER+ ve své gesci Ministerstvo zemědělství, neboť LEADER+ představuje jedno podopatření v rámci jeho Operačního programu. V tomto podopatření se předpokládá, že v roce 2004 bude vybráno 10 pilotních regionů, které budou podpořeny částkou zhruba 2 mil. korun na jeden rok v období 2004 - 2007. Informace o uchazečských regionech (tzv. MAS - místních akčních skupinách, anglicky LAG - Local Action Group) jsou také k dispozici na stránkách Fóra obnovy venkova, stejně jako informace o některých zahraničních LAG, které by rády navázaly spolupráci se svými protějšky v ČR.
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Sdružení obcí mikroregionu Království + MAS OPRV
« Odpověď #3 kdy: Únor 18, 2007, 08:16:32 dopoledne »

Mikroregion Království


Sdružení obcí mikroregionu Království bylo založeno v roce 1999 z iniciativy starosty obce Grygov Otakara Hlaváče. První společná schůzka představitelů 13 zakladatelských obcí se uskutečnila 11. Února 1999 na Obecním Úřadě v Grygově. Název mikroregionu Království vznikl podle lužního lesa Království, který leží v samém středu mikroregionu. První zakladatelská smlouva a stanovy mikroregionu byly podepsány statutárními zástupci obcí v březnu téhož roku. Od konce roku 2001 je mikroregion v souladu se zákonem o obcích dobrovolným svazkem.

Členskými obcemi mikroregionu Království jsou Blatec, Brodek u Přerova, Citov, Císařov (od roku 2003), Čelechovice, Dub nad Moravou, Grygov, Hrdibořice (od roku 2002), Charváty, Kožušany-Tážaly, Krčmaň, Majetín, Suchonice, Velký Týnec a Věrovany. Za mikroregionem Království nestojí žádné velké město. Obce leží ve třech bývalých okresech - Olomouc, Přerov a Prostějov. V roce 2004 uzavřel mikroregion partnerskou smlouvu s mikroregionem Dolek, ve kterém jsou sdruženy další sousední obce Kokory, Rokytnice, Nelešovice a Lhotka. Mikroregion má svého vlastního poradce, který pomáhá obcím a mikroregionu při přípravě projektů k získání dotací.

Členské obce Království společně s neziskovými organizacemi a podnikateli v obcích mikroregionu založili v roce 2004 občanské sdružení pod názvem Občané pro rozvoj venkova, o.s. Za své šestileté působení realizovaly obce společně několik zajímavých projektů, které byly podpořeny dotačními prostředky od státu nebo Olomouckého kraje. Mezi ně patří například projekt strategie Království, informační systém mikroregionu, značení cykloturistické trasy Olomouc - Přerov, která prochází sdruženými obcemi obce, vydání cyklomapy, letecké snímkování všech obcí, opravy památek místního významu či zvýšení turistické přitažlivosti mikroregionu prostřednictvím propagačních materiálů.

Každoročně v červnu pořádá sdružení sportovní akci s názvem Olympiáda základních škol 1. stupně ve Velkém Týnci na Olomoucku. Sportovní oddíly stolního tenisu každoročně pořádají také společný turnaj - střídavě v jednotlivých obcích. Mezi Úspěšné akce patří také oslavy pátého výročí založení svazku, které se uskutečnily v polovině loňského roku ve Velkém Týnci. Celodenní program zajistily sportovní oddíly, hasičské jednotky a společenské organizace působící v obcích mikroregionu. Slavnostní mši všech farností celebroval olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Na oslavách nechyběl také \"šašek a král\" herec Bolek Polívka s královským doprovodem. Na slavnosti vystoupily umělecké a zájmové soubory z jednotlivých obcí.

Mikroregion Království má své centrum na Obecním Úřadě v Grygově.

Zájemci mohou bližší informace získat na telefonu 585 393 262 či prostřednictvím e-mailu obec@grygov.cz. Informace lze nalézt také na internetových stránkách kralovstvi.mikroregion.cz.

Zdroj: starosta Grygova a předseda mikroregionu Otakar Hlaváč

Převzato z: http://www.tyflocentrum-ol.cz/majacek/region/zprava74.html
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Sdružení obcí mikroregionu Království + MAS OPRV
« Odpověď #4 kdy: Únor 18, 2007, 08:20:18 dopoledne »

10.12.2005
Obce sází na důvěru a dlouhodobé plány
Jiří Gorčík

Vesnice chtějí získat peníze pro svůj další růst. Cestu k pokladnám rozvojových programů, ať už z Evropské unie nebo ze státních prostředků, jim usnadňuje jejich společný postup. Šanci získat nabízené příspěvky mají vždy větší svazky obcí.
V Olomouckém kraji funguje téměř čtyřicet mikroregionů. „Naše práce bude Úspěšná, když vsadíme na vzájemnou důvěru a na partnerství. I spolek malých obcí může uskutečnit velké projekty,“ prohlásil Otakar Hlaváč, starosta obce Grygov a předseda mikroregionu Království, v němž jsou sdruženy vesnice z Olomoucka, Přerovska a jediný prostějovský zástupce obec Hrdibořice.

Na začátku prosince se v Brodku u Přerova společně sešli zástupci obcí mikroregionu Království, aby projednali další kroky strategie rozvojového plánu mikroregionu. „Jedná se o plán až do roku 2012. Každá obec si ve svém výhledu určila vlastní priority a na zasedání jsme hledali společné cíle a pořadí jejich důležitosti,“ popsala program setkání starostka Hrdibořic Vlasta Macenauerová.

Předložené materiály jednotlivých vesnic vycházely z Programů obnovy venkova a předem je museli schválit místní zastupitelé. Všichni dohromady pak hledali nejdůležitější problémy. „Pozvali jsme téměř sto dvacet zastupitelů ze všech patnácti obcí svazku. Jejich souhlas s programem rozvoje je obrovským vkladem do naší budoucnosti. Jasně jsme se shodli na tom, že prioritami budou opravy místních komunikací, veřejných prostranství, obecních budov, jako jsou například hřbitovy či hasičské zbrojnice, dále rekonstrukce školských zařízení a výstavba biocenter a zelených ploch,“ pojmenoval Úkoly Hlaváč.

Hrdibořice mají v mikroregionu dost výlučné postavení. Mimo jiné se starají o národní památku Hrdibořické rybníky a mají kompletně vybudovanou kanalizaci, čímž jsou v kategorii menších obcí spíše výjimkou. „Máme také velmi nízký věkový průměr, ale mladí lidé od nás bohužel odcházejí. Proto hledáme nové nabídky, které by je v obci udržely,“ uvedla Macenauerová.

„Je potřeba tady opravit vozovky a chodníky. Večer nejsou zajištěné autobusové spoje do města. Ale já už se z obce stěhovat nebudu,“ řekl Jindřich Hacar, který se v Hrdibořicích narodil.

Převzato z: http://www.pvtyden.cz/index.php?ar=0&date=2005-12-10&str=0&ari=2665
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Sdružení obcí mikroregionu Království + MAS OPRV
« Odpověď #5 kdy: Únor 18, 2007, 11:06:52 dopoledne »

Název: Kraj "kolonizuje" kvůli Bruselu
Autor: TOMÃ?Š ŠULÃ?K
Médium: Mladá fronta DNES
Strana: 3
Rubrika: Střední Morava
Datum vydání: 19.1.2005

Téma:
Pověřená města i svazky obcí hledají cestu, jak spolu jednat. Motivací jsou evropské peníze

Střední Morava - Jak "kolonizovat" venkovský prostor? Tuto otázku si nyní klade olomoucké hejtmanství, které přemýšlí, jak najít společnou řeč s téměř čtyřmi stovkami měst, obcí a jejich sdružení na svém Území. Kraj má přitom své 55členné zastupitelstvo a Úřad, které však mají různorodé zájmy od zdravotnictví přes školství po dopravu.
 Města a obce z jeho okolí či vesnice na Území mezi městy se přitom samy od sebe již několik let sdružují do svazků obcí a mikroregionů. V kraji je jich nyní 37.
 Vedle těchto dvou Úrovní tady existuje ještě třetí - stát zrušil pět okresů a zřídil v Olomouckém kraji 13 pověřených měst.

Iniciativa shora...
 Po pěti letech fungování krajů se ukazuje, že prostor mezi centrem kraje a jednotlivou vesnicí je příliš vzdálený. Dosud však nevzniklo smysluplné propojení a jen čas od času se starostové sejdou s krajskými Úředníky a řeknou si, že to není Úplně v pořádku. Jedno takové setkání se konalo minulý týden a krajský Úřad na ně vůbec poprvé pozval zástupce všech mikroregionů kraje.
 A byly k tomu různé důvody. "Chceme řešit partnerství kraje se samosprávami," řekl vicehejtman Pavel Horák (KDU-ČSL). "Naším cílem je zpracovávání rozvojových projektů, na které je šance dostávat peníze z evropských fondů," nastínil šéf odboru regionálního rozvoje krajského Úřadu Stanislav Losert hlavní motivaci setkání.

Je třeba spolu mluvit
 "Od mnoha starostů dostáváme podněty ke společné diskusi. Chceme proto pořádat jak neformální společenská setkání, tak i odborné semináře," uvedla pracovnice odboru Marcela Harnová. "Chceme evidovat všechny akce v obcích a mikroregionech, protože neexistuje žádná jejich databáze," uvedla. "Nedávno pořádal mikroregion Pobečví seminář o hliněné architektuře v obcích. Věděl však o tom jen někdo," uvedla příklad Harnová.
 "Evropská unie nám vyčítá, že neumíme spolu komunikovat, obcím a Úřadům chybí vzájemné partnerství," řekl Losert, podle něhož je nutné hledat vyvážený vztah právě mezi mikroregiony a správními obvody a vytvořit zastřešující organizaci. Je to však vůbec možné?

...iniciativa zdola
 Mezi sedmatřiceti mikroregiony jsou spolky aktivní i nahodilé. K prvním patří Sdružení města a obcí Jesenicka, které kopíruje okres na severu či mikroregion Království, který tvoří jen vesnice a rozprostírá se mezi Olomoucí a Přerovem. Má dokonce i placenou manažerku. Stejně tak mikroregion Hranicko, který má ovšem výhodu v tom, že jej zaštiťuje páté největší město kraje. Hranicko přitom dokázalo využít i nabídky Centra pro komunitní práci, které mu zajistilo projekt, prostřednictvím něhož budou moci obce získat 26,5 milionu korun.
 Naproti tomu třeba svazek deseti obcí na Hanušovicku vznikl původně proto, aby řešil protipovodňová opatření. "Kraj nám slíbil dotaci milion korun, nakonec to bylo jen sto tisíc. Kdyby to kraj řekl od začátku, že peníze nebudou, tak do toho nejdeme," konstatoval starosta Hanušovice Petr Malcharczyk.
 Potíže ovšem mají i vesnice příliš velkých obvodů. Například kvůli špatným vztahům s radnicí vznikl nedávno mikroregion Prostějov-venkov. Původně jej založily tři obce kvůli kanalizaci, ale rozšířil se na sedm obcí a chce pokračovat dál, například při budování cyklostezky.

Chaos veřejné správy
 Problémem pověřených měst zase je, že jejich starostové jsou voleni jen ve městě a mnozí z nich nemají zájem věnovat se obcím. Na druhé straně tajemníci těchto Úřadů mají na starosti i výkon státní správy pro obce v celém obvodu. V kraji tak existuje velké Prostějovsko s téměř stovkou obcí a vedle toho malé obvody jako Lipnicko či Uničovsko. "Mikroregion a správní obvod se v našem případě prakticky kryjí. Jestliže se bude vytvářet nějaká stálejší struktura, mělo by jít přes pověřená města," tvrdí starosta Zábřeha Petr Fabián (VPM).
 S tím souhlasí i starosta Bělotína Eduard Kavala. "Formálně by se mělo dát vedení malým obcím, ale administrativu by měla řešit radnice pověřeného města," tvrdí celostátní šéf Spolku pro obnovu venkova Kavala. Jeho obec na Hranicku je členem vesnického mikroregionu Rozvodí.
 Starosta Šumperka Zdeněk Brož kritizuje, že hledání dobrého řízení supluje nedokonalost veřejné správy. "Pozor na to, abychom nevytvářeli struktur příliš moc," upozornil. "Regionální rozvoj však děláme rádi. O obce se postarat musíme," doplnil.

Peníze přes mikroregiony
 I kdyby v kraji vznikla jednotná struktura obvodů pověřených měst, které by měly ve svém čele starostu malé obce, jak navrhuje Kavala, problémem je, že nejrůznější státní i evropské dotace mohou obce přijímat prostřednictvím mikroregionů. Vytvářet je podle správních obvodů nemá smysl, stejně jako slučování obcí a osad do větších celků. A navíc čím menší mikroregion je, tím má více šancí, že lidé peníze skutečně uvidí v nové stavbě.
 Å˜ada ze svazků obcí má navíc charakter pouze venkovský. "Jsou mikroregiony, které nad sebou nemají přirozené město. Některé obce jsou i ve více svazcích," upozornil starosta Grygova Otakar Hlaváč.

"Regionalisté" pro rozvoj
 Stát rozdělil kraj na třináct obvodů pověřených měst. Na nich pracují tzv. "regionalisté", kteří mají na starost regionální rozvoj a setkávají se pravidelně i s Úředníky rozvoje na kraji.
 Krajský Úřad se snaží mimo jiné vytvořit organizační síť, která by byla schopna navrhovat projekty, na které je šance získávat peníze z evropských fondů. "U obcí, obyvatel i podnikatelů je třeba navodit atmosféru, že peníze na projekty jsou," tvrdí Losert.
 Kromě všech dosavadních fondů jako Phare, Leader či Interreg je právě nyní čas, kdy se plánují evropské projekty již pro léta 2007 až 2011 a Olomoucký kraj chce vytvořit po vzoru Vysočiny tzv. regionální operační program, aby nemusel získávat peníze přes Prahu jako dosud.

Euromanažeři a "sběrači námětů"
 Podle Loserta je však příliš těžké obsáhnout 37 mikroregionů, a proto vznikne řídící tým kraje, který zaměstná nejprve čtyři tzv. euromanažery a podle práce bude odměňovat i "sběrače námětů". Ti budou brázdit kraj a s využitím zkušeností obcí i podnikatelů budou sbírat "projektové náměty".
 Euromanažeři budou pracovat v pověřených obcích třetího stupně, kde budou mít částečné Úvazky. Svoji činnost by měli zahájit v polovině roku. "Rádi bychom využili i pracovníky, které zaměstnávají mikroregiony," řekl Losert.
 "Ne všichni starostové mají na shromažčování informací a přípravu projektů dost času. Euromanažeři by jim mohli pomoct. Měli by mít dost informací a vědět, co se jinde osvědčilo," přivítal snahu kraje Kavala.
 Zástupci obcí a jejich svazků si nyní dali za cíl, že se budou scházet čtyřikrát do roka. Mimo jiné i proto, že na taková školení EU vyčlenila peníze, a i toho chce hejtmanství jako jejich svolavatel využít.

Přehled mikroregionů a svazků obcí na Území Olomouckého kraje

* Na Olomoucku jsou čtyři mikroregiony, které kopírují sídla správních obvodů - Uničovsko, Šternbersko, Litovelsko a Olomoucko. Kromě nich jsou navíc venkovské mikroregiony na jih od Olomouce: Bystřička (Velká Bystřice), Království (Grygov) a Kosířsko (Lutín).

* Na Přerovsku kopírují sídla obvodů - Přerov, Hranicko, Lipensko. Dále jsou zde venkovské svazky obcí Podlesí (Milenov), Rozvodí (Střítež n. L.), Pobečví (Prosenice), Záhoran (Rouské), Záhoří-Helfštýn (Soběchleby), Dolek (Rokytnice), Moštěnka (Domaželice) a Střední Haná (Kojetín).

* Na Prostějovsku: Konicko. Další: Prostějov-venkov, Kostelecko, Bedihošť, Předina (Brodek u Pv.), Protivanovsko, Plumlovsko, Němčicko

* Na Šumpersku: Svazek Luže (Šumperk), Zábřežsko, Mohelnicko. Další: Rohelnice, Šumperský venkov, Hanušovicko, Ruda, Svazek obcí Údolí Desné

* Slezsko: Jesenicko. Další: Javornicko, Žulovsko, Zlaté Hory. V oblasti působí také Sdružení měst a obcí Jesenicka. Zdroj: Krajský Úřad Olomouc


Převzato z: http://old.cpkp.cz/page.php?id=433
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

Tom

 • Administrátor
 • Mladší člen
 • *******
 • Oblíbenost: +95/-41
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 95
Valná hromada Sdružení obcí mikroregionu Království
« Odpověď #6 kdy: Leden 16, 2008, 17:29:18 odpoledne »

Dne 20. prosince 2007 se v Grygově konala valná hromada Sdružení obcí mikroregionu Království.
Předsedou mikroregionu je týnecký starosta PhDr. Petr Hanuška PhD., sídlo v Grygově.

Grygov ukázal, že umí být být hostitelem i svátečních valných hromad a přichystal hezké prostředí pro jednání.


Na fotografii zleva:

- Josef Dušek, starosta, Blatec
- Ing. Pavel Krkoška, místostarosta, Krčmaň
- Vítězslav Křesina, starosta, Dub nad Moravou
- Ing. Jan Beneš, starosta, Brodek u Přerova
- František Krejčiřík, starosta, Kožušany - Tážaly
- Jaromír Otáhal, starosta, Citov
- Jitka Růžičková, starostka, Suchonice
- Mgr. Barbora Jurková, projektová manažerka mikroregionu
- PhDr. Petr Hanuška PhD., starosta, Velký Týnec
- Ing. Tomáš Kubáček, starosta, Grygov
- Ing. Alois Ševeček, starosta, Císařov
- Vlasta Macenauerová, starostka, Hrdibořice
- Jiřina Šišmová, starostka, Čelechovice
- Miroslava Zavadilová, starostka, Majetín
- Zdeněk Dostál, starosta, Charváty 

na fotografii chybí pan Miroslav Kubíček, starosta Věrovan.

Hezký den!
Tomáš Kubáček
IP zaznamenána

Tom

 • Administrátor
 • Mladší člen
 • *******
 • Oblíbenost: +95/-41
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 95
Nové www stránky mikroregionu
« Odpověď #7 kdy: Leden 16, 2008, 17:46:39 odpoledne »

Když už jsem u informací o mikroregionu, prozradím Vám, že se chystají jeho nové www stránky. Zatím jsou ve stavu zrodu bez textového obsahu, ale už teč vypadají zajímavě. Posučte sami:


Nejsem si jist, zda bude odkaz fungovat stále, ale k dnešnímu dni se rozpracované dílo nachází zde: http://www.bsweb.cz/kralovstvi/

Tomáš Kubáček
IP zaznamenána

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Sdružení obcí mikroregionu Království - kontakty na obce
« Odpověď #8 kdy: Leden 21, 2008, 19:32:06 odpoledne »

IP zaznamenána

                                                                            J.S.
 

Stránka vytvořena za 0.48 sekund, 28 dotazů.