Náš Grygov > Co se vám (ne)líbí a co byste si přáli

Výpadky veřejného osvětlení.

(1/1)

Peters:
Nevím, jestli se to stává jen mě, ale je to nepříjemné. Jdu Vám takhle v podvečer domů a před domem vytahuji z kapsi klíče. Hmatem najdu ten správný a pokouším se jej dát do zámku vchodových dveří. Ale ejhle, nejde to, protože je tma. Přímo před domem mám sloup veřejného osvětlení, ale nesvítí...nesvítí totiž celá ulice. Abych zjistil, jestli nesvítí světla v další části naší obce, bych musel podniknout cestu plnou strachu z přepadení či pádu do odkryté kanalizace. Jsem srab a mám se rád. Proto vyčkám na projíždějící auto, které mi klíčovou dírku na potřebný časový Úsek osvětlí a já se otevírajíc dveře uchýlím do tepla a ,,světla" domova.
Musím si koupit na klíče malou baterku nebo přestane obec šetřit?

Samozřejmě berte čtenáři těchto pár řádků s patřičným nadhledem. ;)

Petr Chramosta:
Pokud mám tedy reagovat, musím znát podrobnosti   :mir:
- Jedná-li se o jednu lampu, může být opravdu vadná a je potřeba oznámit na obec o kterou se jedná (je na nich číslo :-).

- Od půlnoci (po odjezdu posledního vlaku) do páté ranní (před odlezdem prvního vlaku) se v rámci Úspor odpojuje část veřejného osvětlení (svítí jen každá třetí lampa). V takovémto případě bych musel znát konkrétní místo a posoudit, zda je vůbec technicky možné lampu nechat zapnutou nepřetržitě.

- Po čtvrtečním silném větru došlo k poruše částí veřejného osvětlení. Na tuto poruchu jsem byl upozorněn až pracovníkem obce v pátek kolem páté hodiny.

Je věcí každého z nás věnovat se veřejným službám a upozornit na případné nedostatky.
Místo nákupu baterek tedy doporučuji hlásit poruchu na obecní úřad.
Osobně tyto poruchy řeším bezodkladně a v pátek jsem po dvou hodinách uvedl i poslední část veřejného osvětlení do provozu.
Za výpadek se omlouvám.
 

Peters:
Děkuji za pohotovou a vyčerpávající odpověč. Lampa svítí. Tušil jsem, že viníkem bylo počasí. Až budu příště v pozici krtka, dám vědět.  ;D

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi