Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Mikroregion Olomoucko  (Přečteno 3332 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

  • Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • *****
  • Oblíbenost: +551/-25
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 1067
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Mikroregion Olomoucko
« kdy: Leden 22, 2007, 16:03:54 odpoledne »

Města a obce mikroregionu Olomoucko (www stránky): Blatec, Bohuňovice, Bukovany, Bystročice, Bystrovany, Dolany, Grygov, Hlušovice, Hněvotín, Horka nad Moravou, Charváty, Kožušany - Tážaly, Křelov - Břuchotín, Majetín, Náklo, Příkazy, Samotišky, Skrbeň, Střeň, Štěpánov, Tovéř, Ústín, Velká Bystřice, Velký Týnec, Věrovany.

výměra 262,67 ha
počet obyvatel včetně Olomouce 133 600

Mikroregion Olomoucko tvoří město Olomouc a 25 okolních obcí, jejichž vlastní život je významně ovlivňován městem. Zatímco město znamená pro obyvatele obcí pracovní příležitosti, odbornou lékařskou péči, střední a vyšší vzdělání, široké spektrum služeb a částečně i kulturní a sportovní vyžití, obce naopak nabízejí obyvatelům Olomouce sportovní, rekreační a další volnočasové příležitosti a v neposlední řadě i pozemky připravované pro individuální výstavbu, případně plochy a objekty pro podnikání. Obce a město spolupracují na plnění strategického plánu ekonomického rozvoje tak, aby byla posílena konkurenceschopnost mikroregionu Olomoucko v rámci České republiky i v rámci procesů přibližování se k Evropské unii.
Obce mikroregionu Olomoucko každoročně nabízejí návštěvníkům množství jedinečných turistických zajímavostí a přitažlivých folklorních a společenských akcí. Rovinatý ráz krajiny je ideální pro cykloturistiku. Kříží se zde dvě moravsko-slezské dálkové cyklotrasy (Moravská a Jantarová stezka - 242 km), které jsou součástí projektu EURO VELO, jež si klade za cíl propojit cyklotrasami celou Evropu.


Odkazy:
http://www.olomoucko.cz/phprs/view.php?cisloclanku=2005101401
IP zaznamenána

                                                                            J.S.
 

Stránka vytvořena za 0.104 sekund, 28 dotazů.