Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Knihovna a informační středisko  (Přečteno 15977 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Knihovna a informační středisko
« kdy: Listopad 01, 2006, 19:42:35 odpoledne »

Velmi oceňuji prostředí a úroveň vybavení místní knihovny, jakož i příjemnou obsluhu. Líbí se mi též, že knihovna vyvíjí aktivity pro děti i nad rámec půjčování knih a přístupu k internetu.

« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 19:27:53 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

Dosik

• Plný člen
  • Oblíbenost: +114/-42
Re: Knihovna a informační středisko
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 27, 2006, 19:25:15 odpoledne »

Velmi oceňuji prostředí a Úroveň vybavení místní knihovny, jakož i příjemnou obsluhu. Líbí se mi též, že knihovna vyvíjí aktivity pro děti i nad rámec půjčování knih a přístupu k internetu. 
Musím jen tiše souhlasit :)
« Poslední změna: Prosinec 27, 2006, 22:05:20 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #2 kdy: Únor 18, 2007, 08:40:30 dopoledne »

Jaká byla letošní Noc s Andersenem?

V noci z pátku 1. na sobotu 2. dubna 2005 si více než 11 000 kluků a děvčat na 404 místech u nás, ale také na Slovensku, v Polsku či Rakousku připomělo 200. výročí narození nejslavnějšího pohádkáře všech dob – Hanse Christiana Andersena. Knihovnice a jejich spolupracovnice, laskavé maminky, babičky, učitelé a spousty dalších dospělých totiž připravili v pořadí už 5. Noc s Andersenem. Jaká byla? Dlouhá i krátká, dobrodružná, napínavá, vtipná, kouzelná, strašidelná, laskavá, divoká, pohádková… prostě báječná. A protože jsem dostala vzácné pozvání – do knihovny, kde to kdysi všechno začalo - neodolala jsem a vypravila se přímo do epicentra celého dění – do knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti.

Trochu jsem se bála, že jsem se na cestu moc nepřipravila. Byla jsem však ujištěna, že knihovnu najdu lehce – 40 % místních je v ní registrováno, tak mi prý snadno každý poradí. Skutečně to zafungovalo. Knihovnu i dobré duše celé Noci - knihovnice Mirku a Hanku jsem našla bez problémů. Jaké bylo mé překvapení, když jsem vstoupila do budovy bývalé židovské synagogy z konce 19. století. Plno knih, plno dětí a uprostřed nádherného dřevěného schodiště jezdil sem a tam prosklený výtah. Na dlouhé rozkoukávání nebyl čas. Na krk jsem dostala pohádkovou šálu, do ruky zvoneček a honem se všemi na náměstí. Tam už čekaly další děti a pohádkové postavičky, všichni vyzbrojeni zvonečky. To aby nás pan starosta dobře slyšel. Povedlo se. Byť už bylo dávno po Úředních hodinách, k pohádkovému průvodu se připojila i hlava města. Prošli jsme přilehlými uličkami za zpěvu písniček a u knihovny vysadili Andersenův pohádkovník (latinsky: Fabularius Anderseni, anglicky: Andersen-tree, dánsky: Andersens Eventyrtrae).

Do knihovny pak šlo právě tolik dětí, kolik se jich tam vešlo (a to bylo opravdu hodně). Pak už se střídalo čtení pohádek (tady četl nejen starosta, ale také herci nedalekého Slováckého divadla), zpívání, čarování, tancování, chatování, malování. Protože na spaní by se tolik dětí do knihovny nevešlo, zůstat mohly jen ty, které jsou pravidelnými a pilnými návštěvníky. Ti ostatní zas třeba příště… Zájem prý výrazně převyšoval možnosti knihovny. Prostě získat místo v noci v knihovně se stalo prestižní záležitostí!

Napadlo mne, že je dobře, že už nežijeme v éře dálnopisů. To by pak asi v Uherském Hradišti lezl po zemi nekonečný had zpráv. Za jediný den se na tamní adresu seběhly stovky mailů. Každý se chtěl pochlubit, co už se povedlo, co se ještě chystá, sdělit kolik dětí spí a kolik jich spát naopak nechce. Chtěla jsem si přečíst jen ty nejzajímavější z nich a najednou jsem před sebou měla knihu čítající přes 40 stran! Dlouho a dlouho jsem z ní vybírala a jen nerada vypouštěla to či ono. A zatímco jsem si k ránu šla chvilku lehnout, knihovnice Mirka s Hankou seděly u monitoru a pečlivě zapisovaly do tabulky všechny nocležníky, aby ráno mohly všem podat co nejkompletnější informace.

Teč už vím, že v Petřvaldu vysadili sakuru, ve Skalné jilm, ve Valašském Meziříčí jírovec, liliovník tulipánokvětý teč zdobí Planou nad Lužnicí, v Příbrami přibyl tis, v Nové Říši lípa, obrovský jilm převislý vysadili ve Skalné u Chebu a v Moravských Budějovicích mají dokonce javor pyžamový!

A teč alespoň malé nahlédnutí za okna některých „spacích“ míst (všem, která jsem musela z nedostatku prostoru vynechat, se moc a moc omlouvám). Omlouvám se i těm, kterým se text zdá i tak příliš dlouhý. Ale už jsem nevěděla, co vynechat.

Opět zdravíme z Grygova, po rozhovoru s Andersenem děti malovaly pohlednice, těší se až je v pondělí pošleme. Mezitím jsme podávali večeři a vyhledávali pohádkové postavy ukryté v knihovně. Ledová královna rozdávala odměny, Princezna na hrášku psala cizojazyčné texty a pan Andersen to všechno hlídal. Poté jsme zasadili pohádkovník v naší zimní zahradě na obecním Úřadě, kde se také nachází knihovna. Dětem se nejvíce líbila stezka odvahy po setmělém obecním Úřadě, osvětleném pouze svíčkami. Nyní ledová královna čte pohádky a děti už pomalu usínají. Během večera nás navštívili sudičky a také pan starosta, ten byl ale za rybáře a donesl nám živého kapra, čerstvě uloveného, tak to děti pojaly jako kouzelnou rybu. Nikomu se nechtělo do spacáků, ale asi toho měly docela hodně, protože po menších protestech všichni ulehli. Tak jsem to trošku popsala a už také půjdu za dětma spinkat, vše bylo moc super.

Irena - princezna na hrášku, Grygov

Převzato z: http://www.ikaros.cz/node/1895 (zkráceno - vynechány zprávy z jiných knihoven než grygovské)

Knihovnice paní Irena Kotlánová (Irena - princezna na hrášku) a bývalý starosta obce pan Otakar Hlaváč (rybář)

Stručná poznámka: Jako občan oceňuji, že paní knihovnice i bývalý pan starosta se dokázali vcítit do dětských duší a na přechodnou dobu opustit své Úřednické role a stát se princeznou a rybářem v jejich fantazijním pohádkovém světě. Jsem též rád, že i současný pan místostarosta Petr Chramosta dokáže komunikovat mile a empaticky s malými dětmi tady ve fóru třeba o kopečku na sáňkování či o kluzišti. Jen doufám, že se opět neozve nějaký (z hlediska ducha) omezený Kazimír (např. jako Nača P.) a nebude tyto krásné aktivity považovat za dementní. 
« Poslední změna: Březen 01, 2007, 08:15:30 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #3 kdy: Březen 26, 2007, 07:31:55 dopoledne »

Zajímavý članek z časopisu Týden:

15.01.2007 - 3/07 - -mot - str. 27

Knihoven ubývá, přijde Česko o raritu?

Česko má nejvíce knihoven na světě, fenomén je důsledkem zákona

Za Masaryka bylo v českých zemích v provozu dvanáct tisíc knihoven, za Husáka osm tisíc, za Klause ještě o tisíc méně. Jaké je poslání knihovny ve věku převratných informačních technologií?

Před válkou nechyběla veřejná knihovna v žádné obci. Přikazoval to Knihovní zákon z roku 1919, který byl nejlepším knihovním předpisem v Evropě. "Díky meziválečnému zákonu se podnes chlubíme nejhustší sítí knihoven na světě na počet obyvatel. Máme jich asi tolik jako šedesátimilionová Velká Británie" říká Vít Richter z Národní knihovny v Praze, předseda Svazu knihovníků. Přesto knihoven ubývá, od konce třicátých let spadl počet veřejných knihoven na polovinu. Předválečný zákon nařizoval nejen zřízení knihovny, ale také přesně určoval, kolik peněz z obecního rozpočtu musí být použito na nákup nových knih, přičemž se vycházelo z počtu obyvatel obce. Dobová zpráva říká: "Knihovní zákon je převratným v legislatuře, dekretoval prostě obcím zříditi knihovnu a potřebné prostředky nařídil dát do rozpočtu jako pravidelné řádné vydání obecní." Dnes je financování knihoven na libovůli obcí. Za Masaryka byly knihovny informačním ostrůvkem v lůně venkovského tmářství, dnes Úlohu knih přebírá internetové připojení. Mnohé obecní knihovny dočasně zachraňuje před zavřením právě zavedení internetu. "Internet zvyšuje počet registrovaných čtenářů. Ale až bude mít každý svoje připojení, může se to změnit," uvažuje Richter.

Nejvíce knihoven bylo po roce 1989 uzavřeno v pohraničí. "Knihovnu jsme zrušili v polovině devadesátých letech. Neměla moc čtenářů a zatěžovala obecní rozpočet," tvrdí radní Ivo Pavlík z Čakové na Bruntálsku. V pohraničí dnes schází knihovna téměř v třetině obcí. "Všechno souvisí se vším. V obci chceme vybudovat větrné elektrárny, ale státní Úředníci tvrdí, že větrníky zkazí panoráma hor," jen zdánlivě Pavlík odbočuje od tématu. "Kdybychom totiž vydělávali na elektrárnách, zbude i na kulturu a možná postavíme i novou knihovnu," dovysvětlí. I v nedalekém Lichnově nad knihovnou v devadesátých letech zlomili hůl, Údajně měl o ni zájem jen mizivý počet penzistů.

Knihovnám totiž často chybí to nejdůležitější - nabídka nových knižních titulů. Třeba Krajská vědecká knihovna v Liberci disponuje na nákup knih částkou dva miliony korun ročně, potřebovala by jich sedm. S nízkým rozpočtem tak nenaplňuje status knihovny pro vysokoškolské studenty, vědce i veřejnost, na mnoho odborných titulů nejsou peníze.

Po roce 1948 se zhoubou knihovních fondů stala komunistická strana, která vyřadila tisíce "nevhodných" titulů, mnohé z nich nechala rovnou vyvézt na hnojiště. Dnes knihovny prožívají nové drancování, ceny knih závratně rostou a jsou stále populárnějším zlodějským artiklem, který končí u překupníků. Třeba Městská knihovna v Kutné Hoře přišla za posledních pět let o dva a půl tisíce knih, knihovnu v Nymburku připravili zloději za stejné období o dva tisíce knih.

Ne všude v republice se krade. "Nepamatuji si, že by u nás někdo odcizil knihu," tvrdí knihovnice Lilie Tyrlíková z Třanovic. Dvojjazyčná knihovna je nově vystavěna takříkajíc na zelené louce, v Česku mimořádný počin. "Máme osvíceného starostu," pochvaluje si knihovnice z devítisethlavé obce. Loni byla knihovna zařazena mezi čtrnáct nejlepších v republice. Na nákup knih disponuje z obecního rozpočtu pětačtyřiceti tisíci korun ročně. "O takové částce se knihovnám ve stejně velkých obcích jen zdá," srovnává Tyrlíková.
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 19:26:46 odpoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #4 kdy: Březen 26, 2007, 07:38:52 dopoledne »

A ještě jeden. Kde se vzala Noc s Andersenem?

26.03.2007 - 13/07 - -man - str. 91

Děti nocující v knihovnách

Tisíce dětí budou přespávat z pátku na sobotu 31. března v knihovnách a poslouchat pohádky. Z původně nenápadného nápadu jedné malé knihovny se zrodila akce mezinárodního rozměru.

V roce 2000 se aktivní knihovnice Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti Hana Hanáčková a Mirka Čápová rozhodly oslavit výročí narození slavného pohádkáře Hanse Christiana Andersena (2. dubna 1805) a s ním související Mezinárodní den dětské knihy neobvyklou akcí: pozvaly dvacet dětí, aby přespaly v dětském oddělení knihovny, a připravily pro ně program. Jeho hlavní náplní bylo předčítání z Andersenových pohádek, ale kromě toho se děti bavily hrami i netradičními Úkoly. Vše mělo odezvu i u ostatních knihovníků a v loňském roce se do šestého ročníku akce nazvané Noc s Andersenem již přihlásilo téměř 500 „spacích míst“ z Čech, Moravy, Slovenska, Polska, Německa i Slovinska. Účastnilo se jí téměř 15 tisíc malých čtenářů a 2590 dospělých, kteří pro děti zorganizovali noční lampionové, svíčkové či baterkové průvody a pochody, poznávací, pohádkové i bojové hry. Do knihoven se vydali předčítat starostové, primátoři, poslanci, spisovatelé i mediální hvězdy.

Noc s Andersenem není nijak centrálně organizovaná, přihlásit a zaregistrovat se může kdokoli, kdo vyplní formulář na internetových stránkách uherskohradišťské knihovny (www.knihovnabbb.cz), kde je také k nalezení návod, jak se po právní a technické stránce zabezpečit proti možným potížím. K předčítání bude letos poprvé k dispozici kompletní Andersenovo pohádkářské dílo: nakladatelství Brio je postupně vydalo ve třech mohutných ilustrovaných svazcích, přičemž poslední vyšel loni na konci léta.
« Poslední změna: Březen 26, 2007, 07:41:18 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

miš

• Host
« Odpověď #5 kdy: Březen 31, 2007, 11:46:34 dopoledne »

V noci ze včerejška na dnešek se konala ve škole Noc s Andersenem.
Proč byla utajena? Nic o ní nebylo ve foru, na stránkách obce ani školy. 
Chtěla jsem aby se jí zůčastnil můj syn a dcera i když nechodí do zdejší školy.
Divné manýry. Nebo je to akce konaná jen pro vyvolené a zvané?
IP zaznamenána

Irena Kotlánová

• Host
« Odpověď #6 kdy: Duben 02, 2007, 08:16:55 dopoledne »

Noc a Andersenem
Děkujeme za příspěvek k této akci, musím se přispívající omluvit a sdělit informace, které vše uvedou na pravou míru. Noc s Andersenem se v naší vesnici pořádá již od roku 2004. Prozatím jsme tuto akci pořádali jen s dětmi navštěvující naši základní školu. Je to také omezené věkem a více méně to mají děti i jako odměnu a motivační program v základní škole. Věk pro samostatné spaní je důležitý, protože ne každé dítě chce být někde v noci bez rodičů, mít určitý řád a dodržovat ho. Z těchto důvodů jsme také stanovili věk dítěte navštěvující 1. – 5. třídu základní školy. Při této akci nám velice pomáhají paní ředitelka základní školy a paní vychovatelka, protože uhlídat tolik dětí je pro mě samotnou docela náročné. Tato akce je tedy pořádána ve spolupráci knihovny a základní školy.
Letošní ročník Noc s Andersenem byl uveřejněn v kalendáři Obce Grygov a v základní škole byly rozdány formuláře pro přihlášení.  Noci se zÚčastnilo 26 dětí, ale původní přihlášení 28 dětí. Zpráva a fotografie z letošní noci budou zveřejněny na webových stránkách naší obce.
S pozdravem Irena Kotlánová
IP zaznamenána

miš

• Host
« Odpověď #7 kdy: Duben 02, 2007, 13:07:40 odpoledne »

Děkuji za odpověč. Kalendář jsem podrobně neprohlédla a tak mi informace o zajímavé akci unikla. Také jsem nevěděla, že je pořádána jen s dětmi navštěvujícími zdejší základní školu a s omezením na žáky 1.-5. třídy. Zveřejněním podrobných informací předem by se předešlo podobným dotazům jako byl ten můj. Už se těším na zprávu a fotografie o akci. Škoda, že nebyly zveřejněny aktuálně. Stejně si ale myslím, že informace o akci měly být uveřejněny i na nových internetových stránkách školy i obce a dopředu. Zbytečná skromnost je na škodu. Nemáte se za co stydět, když děláte zajímavou akci pro děti.
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
Noc s Andersenem 2007
« Odpověď #8 kdy: Duben 07, 2007, 08:38:40 dopoledne »

Vzhledem k velkém zájmu dětí byla tentokrát Noc s Andersenem konána v prostorách základní školy, které umožnily mnohem rozmanitější vyžití dětí. Četba knih byla samozřejmě podstatnou náplní noci, ale dostalo se i na "počítačování", hry a stezku odvahy, která i některé otrlé jedince celkem zaskočila.

BAF!
« Poslední změna: Duben 07, 2007, 08:41:47 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #9 kdy: Červen 15, 2007, 16:48:55 odpoledne »

V knihovně působí nová knihovnice paní Jaroslava Marková.
IP zaznamenána

J.S.

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
  • Oblíbenost: +193/-32
    • Skupina Žízeň
velké literární menu
« Odpověď #10 kdy: Září 17, 2007, 16:50:00 odpoledne »

Obecní Úřad Grygov a Knihovna a Informační středisko Grygov
uspořádal v rámci „Týdne knihoven 2007"
velké literární menu

pondělí 1. 10. 2007

9.00 - návštěva žáků Základní školy a Mateřské školy Grygov a zahájení výstavy na téma „má nejoblíbenější kniha“
12.00 - návštěva členů klubu seniorů a prohlédnutí výstavy
16.00 - říjnové společné čtení z díla Fráni Šrámka
17.00 - burza vyřazených knih

středa 3.10.2007

17.00 - setkání čtenářů se zástupci státní správy a samosprávy: Ing. Pavel Horák, Ing. Tomáš Kubáček, Petr Chramosta, Božena Skopalíková, Vladimír Vašo a Ing. Jiří Aust
18.00 - autorské čtení (J.S.)

po oba dny
- přihlašování nových čtenářů zdarma
- amnestie dlužníků!

celý měsíc říjen
anketa co nám v knihovně schází, aneb jaké knihy nakoupíme v roce 2008
« Poslední změna: Říjen 09, 2007, 13:43:53 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #11 kdy: Říjen 09, 2007, 17:39:20 odpoledne »

Nejpilnější čtenáři Evropy

Češi jsou nejlepší v hokeji, pití piva a čtení knih. Kdo nečte, není Čech!

Češi stále čtou častěji než jinde

Zveřejnění průzkumu čtenářství

Takzvaný Týden knihoven, který každoročně organizuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků, začal pondělním zveřejněním statistiky, kterou zpracoval Ústav pro českou literaturu AV ČR společně s Národní knihovnou. Z jejich průzkumu vyplývá, že alespoň jednu knihu za rok přečte 83 procent Čechů, což vysoko přesahuje průměr Evropské unie (58 %). Češi jsou v počtu čtenářů nejpilnější v celé Evropě – srovnatelné je Švédsko (81 %), Finsko (76 %) či Velká Británie (75 %), naopak nejhorší jsou čtenáři v Portugalsku (pouhých 33 % čtenářů knih), Belgii (42 %) a Řecku (46 %). Češi čtou knihy denně průměrně 41 minut, zatímco televizi sledují 111 minut a internet 86 minut. Určujícím vlivem pro oblibu knih je rodinný příklad: vliv školy či knihovny uvedlo pouze 15 procent čtenářů. Nejvíce čtenářů je ve věkových skupinách 15–24 let a 35–44 let, nejoblíbenějšími žánry jsou beletrie a literatura faktu. Ročně Češi koupí šest až sedm knih a utratí za ně průměrně 1303 korun. V roce 2006 vyšlo podle odhadu studie 56 milionů kusů knih v celkové prodejní hodnotě 11,2 miliardy korun.

Převzato z časopisu Týden (kráceno).
IP zaznamenána

J.S.

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #12 kdy: Listopad 21, 2007, 21:51:48 odpoledne »

Obec Grygov letos objednala do naší knihovny nové knihy za 8 000,- Kč.
Nakup a zpracování provedla knihovna města Olomouce, která nám k částce připočetla množstevní rabat, takže jsme dostali knihy za vyšší částku, a to za 12 343,- Kč, celkem 57 svazků nových knih.

V listopadu ještě pracovnice Knihovny města Olomouce paní Müllerová doveze výměnné soubory. Jsou to knihy, které jsou do knihovny pouze zapůjčené a které postupně kolují po okolních obecních knihovnách.

Doufám, že všem čtenářům udělají tyto nové knihy radost :-)
« Poslední změna: Listopad 21, 2007, 21:54:31 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

Marllow

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +1/-3
« Odpověď #13 kdy: Listopad 23, 2007, 21:22:45 odpoledne »

Halo !!!!!!!!!!!!!!!!
 :mir:
Mám dotaz : Dá se nějaká kniha objednat k zapůjčení, když není v naší knihovně ? Dá se titul zapůjčit do naší knihovny z jiných knihoven ( myslím v regionu ) když ji tam mají ?
Ptám se tady, protože s novou paní knihovnici se nějak nemohu domluvit, asi se vzájemně nechápeme.

IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #14 kdy: Listopad 26, 2007, 13:42:07 odpoledne »

Citace
Mám dotaz : Dá se nějaká kniha objednat k zapůjčení, když není v naší knihovně ? Dá se titul zapůjčit do naší knihovny z jiných knihoven ( myslím v regionu ) když ji tam mají ?
Ptám se tady, protože s novou paní knihovnici se nějak nemohu domluvit, asi se vzájemně nechápeme.

Velké knihovny například Knihovna města Olomouce zajišťují takzvané meziknihovní výpůjčky. Naše malá knihovna poskytuje tyto služby v omezené míře a to výměnnými soubory.

Náš KNIHOVNÍ  ŘÁD Knihovny a informačního střediska (IS) v Grygově říká:

Citace
Veřejné knihovnické a informační služby ... Knihovna poskytuje uživatelům veřejné knihovnické a informační služby tak, jak jsou vymezeny v příslušných ustanoveních knihovního zákona. Jsou to zejména výpůjční, informační a meziknihovní služby ... Půjčovní služby ... Není-li kniha ve fondu knihovny, může knihovna zprostředkovat její zapůjčení z jiné knihovny.

Pokud budete mít Marllowe, potřebu nějaké knihy, nezatěžujte knihovnici, ale zastavte se u mne v kanceláři, kde najdeme dozajista řešení, jak ji pro Vás obstarat.

Musím však upozornit na skutečnost, že zaslání knihy z Olomouce poštou a její vrácení může být vzhledem k cenám poštovného dražší, než sama kniha a pak vyvstává otázka, jestli byste si ji nemohl zapůjčit v Olomouci v knihovně sám.

Nedávno proběhla v naší knihovně anketa, kde jsem se ptal čtenářů, jaké knihy od kterých autorů by si přáli nakoupit v příštím roce. Bohužel jsem tam nenalezl žádný Váš požadavek.

Ještě odkaz na jednotnou vyhledávací bránu.
« Poslední změna: Únor 02, 2011, 11:11:03 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Radek

• Host
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 03, 2007, 17:41:41 odpoledne »

Když jsem se dočetl, že tu někdo má problém se s paní v knihovně domluvit, rozhodl jsem se to vyzkoušet. Vypadá to, že když se s ní mluví česky a slušně, domluvit se s ní dá úplně normálně. Co jsem si všiml, chová se ke všem lidem stejně, ne jak ta předchozí, která na někoho byla jak mílius a na někoho uštěpačná. Shánět pro někoho knížky co tu nejsou se mě zdá hovadina. Co by lidi ještě chtěli za dvacet korun za rok.

« Poslední změna: Únor 02, 2011, 11:09:39 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.542 sekund, 23 dotazů.