Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Vzpomínkový šachový turnaj seniorů  (Přečteno 3807 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Vzpomínkový šachový turnaj seniorů
« kdy: Únor 03, 2007, 15:06:16 odpoledne »

« Poslední změna: Únor 04, 2007, 12:34:44 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Vzpomínkový šachový turnaj seniorů
« Odpověď #1 kdy: Březen 31, 2007, 16:39:06 odpoledne »

Vzpomínkový šachový turnaj seniorů

se konal pod záštitou starosty obce dne 31.3.2007 v prostorách 1. patra Domu služeb v Grygově. Pořádal ho Šachový klub Agentura 64 Grygov, družstvo starších pánů. Ředitelem turnaje byl pan Jaromír Odstrčil. Zvítězil Ing. Vítězslav Musil (55 let, A64 Grygov), druhý se umístil František Kučera (63, SK Přerov) a třetí Ignác Pospíšil (58, SK Přerov). V kategorii od 60 let výše byl nejlepší Jan Skácel (61, ŠK Lutín), od 65 let Jan Mikulka (68, ŠK Sigmia Olomouc) a od 70 let Rudolf Müller (75, ŠK Sigmia Olomouc).   


Na tradičním přátelském setkání šachových veteránů, již osmém v pořadí, se tentokrát sešlo 26 hráčů ve věku od 50 do 85 let. Tento turnaj mívá vždy velmi příjemnou neformální atmosféru a ani letos tomu nebylo jinak. Starší šachisté, vesměs kamarádi, takto dělají každým rokem jakousi pravidelnou "inventuru jejich stavu". Ani letos proto nechyběla minuta ticha věnovaná šachovým kolegům, kteří se v uplynulém roce odebrali do šachového nebe a zÚčastnit se proto již nemohli.


Turnaj dýchal po celou dobu průběhu pohodou. Zejména hráč na předchozím snímku se  od prvního z devíti kol neustále usmíval. Asi věděl proč, neboť jde o absolutního vítěze turnaje pana Vítězslava Musila. Podle křestního jména by se dalo usuzovat, že pro takovou roli je přímo předurčen. Účastníci turnaje většinu své kariéry absolvovali v období, kdy neexistovaly elektronické šachové hodiny a o zpracování výsledků turnaje se nepostaral počítač. Samotná šachová hra zůstává však po tisíciletí stále stejná. Nespočet nových kombinací a zajímavých situací, mnohdy strhující napětí a překvapivé zvraty ve vývoji partií. Přátelská atmosféra turnaje nikterak neoslabila bojovnost hráčů, kteří k sobě na šachovnici byli nemilosrdní. V jejich věku již každý dobře ví, že jde jen a jen o hru a že největší umění života není umět vyhrát, ale právě naopak.


V poměrně šibeničním čase 15 minut na hráče a partii (rapid) projevovali hráči herní svěžest a svižnost, která jako by popírala jejich mnohdy dosti pokročilý věk. Vždyť nejstarší Účastník turnaje, pan Inocenc Němec, měl již bezmála 85 let.             


Panu Oldřichu Prokšovi (62) se tentokrát příliš nedařilo a skončil poslední. Díky tomu získal cenu Útěchy - osobní objetí a zvěčnění se starostou obce, který odběhl v pracovním oděvu od skládání železného šrotu (turnaj byl konán souběžně se sběrnou sobotou). Cenu Útěchy mu nakonec záviděli i mnozí, kteří byli oceněni věcnou cenou, neboť si uvědomili bídu svého lpění na materiálních požitcích. 

Ceny pro vítěze
Za jejich poskytnutí děkují pořadatelé štědrým sponzorům.

Ignác Pospíšil (třetí místo) - František Kučera (druhé místo)

Vítězslav Musil (první místo) - Jiří Fiala (58, šesté místo)


Josef Oral (57, páté místo)

František Štec (68, čtvrté místo) - Ignác Pospíšil (třetí místo)

Za rok zase na shledanou v Grygově ... a tentokrát, doufejme, bez obvyklé minuty ticha.


Všem, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli ke zdárnému průběhu turnaje, zejména pak sponzorům, pořadatelé vyslovují své poděkování.
« Poslední změna: Duben 18, 2007, 09:10:23 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.
 

Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 25 dotazů.