Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Proč jen (virtuální) J.S.?  (Přečteno 8202 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Proč jen (virtuální) J.S.?
« kdy: Listopad 03, 2006, 13:07:06 odpoledne »

Sesypala se na mne spousta dotazů, výčitek a invektiv, proč zůstávám v anonymitě. Stydím se za své jméno? Nemám odvahu neanonymně vystoupit? Chci být zajímavý a tajuplný?

Důvody existence virtuálního J.S. jsou velmi prosté:

1. Nepovažuji svoji osobu za ničím zajímavou ani důležitou, abych se zde musel prezentovat svým pravým jménem. Vyhýbám se tak diskuzi o mé osobě a přímým osobním invektivám. Takto označen mohu například snadno připustit, že jsem třeba vůl (ve smyslu či duchu nějakého příspěvku) a nepoškozovat svoji osobu na veřejnosti nebo v zaměstnání. Neznamená to, že bych nenesl žádnou odpovědnost, neboť kdo je J.S., je již dávno tzv. veřejné tajemství. V mnoha příspěvcích nezakrytě prozrazuji skutečné Údaje ze svého života. Osoby v hlavních rolích nakonec velmi dobře znají moji pravou totožnost, jak vyplývá z jejich příspěvků, narážek a urážek. Při osobním kontaktu s mnohými z nich ji nijak neskrývám. Ti nejostřejší by si měli uvědomit, přestože moji symbolickou anonymitu veřejně kritizují, že pokud bych z ní tady vystoupil, dávno bych již musel použít dostupných prostředků k ochraně své osobnosti. Takto jim prozatím umožňuji snadno a beztrestně nazývat mne třeba volem. Ujišťuji je, že zjištění, ze kterého počítače byly jejich urážky odeslány, je díky ubohé technické kvalitě diskuze na obecním fóru velmi snadné. Každý počítač má svoji IP adresu a ta zůstává zaznamenána v různých přenosových protokolech (vyhrazuji si právo na nepřesnost, neznám správný název těch komunikačních seznamů). Je pod moji Úroveň po nich takto pátrat nebo nechat pátrat. Svým stylem a obsahem příspěvků stejně vystupují ze své anonymity. Dělají stejné pravopisné chyby, stejně člení či nečlení napsaný text apod. To platí i pro mne - i můj styl je charakteristický a snadno poznatelný. Zajímavé také je, že ti, kteří mne nedůrazněji vyzývají k vystoupení z anonymity, sami svoji pravou totožnost otevřeně neudávají. Závěrečné shrnutí - o mne tady prostě nejde!   

2. Označení J.S. je vhodné pro roli globálního moderátora, kterou zde zastávám, i proto, že je stručné.

3. Označení J.S. je výhodné pro mne i pro Vás. Umožňuje totiž nejen mně, ale hlavně Vám vystupovat pokud možno nezaujatě. Představte si, že byste věděli, že jsem třeba popelář, ředitel nemocnice nebo vyšetřovatel policie. Váš postoj k diskuzi i můj přístup k Vám by tak mohly být zkresleny a ovlivněny. Nebyl bych virtuálním J.S. a musel bych co chvíli obhajovat svoji profesní a životní pozici. To by odporovalo mé roli. Nejsem politik ani představitel obce, nejsem členem žádné strany, spolku či hnutí. Nejsem za globální moderování nikým placen ani jinak odměňován s výjimkou obsahu Vašich příspěvků.

4. Nemyslím si též, že by Vás těšilo, kdyby u každé mé připomínky byla vylepena má vizitka. Vzpomínám si, jak maminka ráda říkávala, když jsem byl malý a někam příliš často psal své jméno: „Jména hloupých na všech sloupích.“ Opakování zkratky J.S. je pro Vás i mne mnohem snesitelnější.

5. J.S. je monogram jména, kterým mne nazývala moje teta, která měla velký vliv na moji výchovu v dětství, když mne chtěla zlobit – Jura Scedulů (možná to myslela spíše takto – Jura s cedulů, kdo ví, vybral jsem si tu první verzi). J.S. je hezčí než Jsc.

6. Pro ty, ve kterých teč vznikl pocit, že mohu své virtuální existence zneužívat, uvádím, že vedení obce má kdykoli možnost mi okamžitě zrušit přístup k fóru v roli globálního moderátora.

Předpokládám, že budete tuto moji virtuální existenci tolerovat a respektovat. Dovoluji si vás o to zdvořile požádat, případně, chcete-li, i poprosit.

Děkuji za pochopení.

Váš J.S.   
« Poslední změna: Březen 22, 2007, 19:56:08 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
Snímky z rodinného alba J.S.
« Odpověď #1 kdy: Listopad 04, 2006, 09:28:54 dopoledne »

Abych zase o sobě prozradil trochu více a byl Vám blíže, rozhodl jsem se zveřejnit několik fotek a kreseb z mého rodinného alba:

Asi nejzachovalejší je foto z ranného dětství:

O něco později:

Kresba z období puberty:

Z dospělosti:

Aktuální foto:

První foto server odmítá (pro neangličtináře - CHYBA - obrázek této osoby je příliš sexy pro zobrazení):

Až na podruhé jsem Úspěšný - tady mne máte:

« Poslední změna: Březen 21, 2007, 09:17:31 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
Re: Proč jen (virtuální) J.S.?
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 28, 2006, 12:58:01 odpoledne »

« Poslední změna: Listopad 14, 2007, 09:29:06 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
Co mne nezabije - to mne posílí!
« Odpověď #3 kdy: Březen 21, 2007, 10:29:57 dopoledne »

Co mne nezabije - to mne posílí!

Několikrát jsem byl žádán o objasnění, jak toto mé krédo má být chápáno. Pro vysvětlení uvádím jeden příběh.

O starém oslovi (ano, vlastně i o mně).

Jednoho dne starý osel spadl do staré studny, ve které již nebyla voda. Nešťastné zvíře brečelo a žalostně naříkalo po několik hodin a farmář se snažil vymyslet, co dělat. Nakonec si uvědomil, že nepotřebuje ani studnu, ani osla a rozhodl se studnu i s oslem zasypat.

Požádal pár sousedů, aby mu pomohli. Každý popadl lopatu a začal házet hlínu, písek i smetí do studny. Napřed osel začal hlasitě brečet, ale pak se utišil.

Ještě tam hodili pár plných lopat a pak se farmář podíval. Tam uviděl něco nečekaného. Jak obsah lopaty padl na osla, on to otřásl a pak na to šlápl, aby se dostal výše.

A čím více farmáři na osla házeli hlínu a smetí, tím výše vyšlápnul. A nakonec osel byl tak vysoko ze studny, že vyskočil a odběhl.

Co z toho plyne?

Život na nás občas hází špínu, různé druhy špíny. Umění je to po vzoru našeho starého osla otřást a šlápnout výše.

Každá naše potíž je schůdek, po kterém se dá jít nahoru. My můžeme tak vylézt i z těch nejhlubších studen. Jenom nesmíme přestat, nesmíme se vzdát. Otřesme ze sebe špínu a udělejme krok nahoru!

5 jednoduchých pravidel, kterými se snažím řídit:

1. Osvoboč srdce od nenávisti. Odpouštěj těm, co ti ublížili.

2. Netrap se minulostí ani budoucností. Co bylo, to bylo a co bude, stejně nevíš.

3. Žij jednoduše a měj radost z toho, co máš.

4. Dávej více.

5. Očekávej méně.

« Poslední změna: Březen 21, 2007, 20:30:22 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Jiří Aust

• Globální Moderátor
  • Mladší člen
  • Oblíbenost: +148/-0
« Odpověď #4 kdy: Březen 21, 2007, 13:52:03 odpoledne »

Pěkné, pravdivé a určitě to stojí za hlubší zamyšlení. :potlesk:
IP zaznamenána

Dosik

• Plný člen
  • Oblíbenost: +114/-42
« Odpověď #5 kdy: Březen 21, 2007, 18:52:05 odpoledne »

ano opravdu povedeny prispevek , ktery vystihuje cely problem zivota, kdo se tak chová ma vystarano  ;D :poklona:
IP zaznamenána

ABC

• Host
« Odpověď #6 kdy: Březen 21, 2007, 20:10:35 odpoledne »

:a: OSHO-život,láska,smích   :potlesk:
IP zaznamenána

ABC

• Host
« Odpověď #7 kdy: Březen 23, 2007, 09:06:34 dopoledne »

:poklona: Za založení tématu....
IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
  • Oblíbenost: +193/-32
    • Skupina Žízeň
Re: Proč jen virtuální J.S.?
« Odpověď #8 kdy: Listopad 13, 2007, 22:44:19 odpoledne »

Podařilo se mi nenápadně pořídit aktuální foto J.S. - ano, je to on v celé své kráse ...

« Poslední změna: Listopad 13, 2007, 23:13:09 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

Stránka vytvořena za 0.069 sekund, 24 dotazů.