Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Bezpečnost provozu na komunikacích v obci  (Přečteno 7714 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peters

• Host
Bezpečnost provozu na komunikacích v obci
« kdy: Únor 06, 2007, 21:08:07 odpoledne »

Vážení čtenáři,
obracím se na Vás s prosbou, abyste jako řidiči, cyklisté či peší bez výhrad respektovaly výstražné světelné a zvukové zařízení (přejezd ČD) v naší obci i jinde.
Nedávno jsem se totiž setkal s neukázněností jednoho zdejšího řidiče. Ten okamžitě po zdvižení "závor" neohroženě vyrazil vpřed do kolejiště nedbaje červeného přerušovaného světla. Co se mu asi stalo? Jak rychle šli "závory" vzhůru, tak dvakrát rychleji šli dolů a on mezi nimi. Nebýt duchapřítomnosti řidiče za ním, který mu závoru ručně zvednul, přišel by přinejmenším o část svého vozu. Dále to nechci ani domýšlet.
Lidičky, vlaky tu jezdí velmi rychle, tak respektujte co máte. Spíše delší dobu počkejte, abyste ve zdraví dojely do cíle.
To samozřejmě platí i pro netrpělivé chodce a cyklisty! Pryč je doba podlézání "závor"! Pár sekund či minut Vás nezabije, ale vlak skoro vždy...

pro zajímavost:http://www.novinky.cz/domaci/riskovani-na-ceskych-prejezdech-stalo-loni-zivot-42-lidi_106471_bilh5.html
« Poslední změna: Únor 06, 2007, 21:10:37 odpoledne od Peters »
IP zaznamenána

Pavel Špás

• Host
Re: Bezpečnost provozu na komunikacích v obci
« Odpověď #1 kdy: Květen 01, 2007, 11:06:34 dopoledne »

Jeden námět, jak ovlivnit chování řidičů (místních i přespolních) při vjezdu do obce.

Značení jsem objevil v jedné české vísce uplynulý víkend a myslím si, že to má něco do sebe (mají to na všech vjedzech do obce).
Dítě na obrázku působí hodně emotivně a pokud někdo nesundá nohu z plynového pedálu, tak to už musí být dost velký .... :

ještě jednou blíže:

a detail:

Vzhledem k tomu, že celé značení nese logo Ministerstva dopravy a České pojišťovny, dá se uvažovat, že to může být z těchto stran i finančně podporované.
Pro vedení naší obce, pokud by byl zájem o informace, přikládám kontakt na zmíněnou obec  www.stezery.cz. Pan starosta je prý člověk na svém místě a určitě se rád podělí o informace, jak toto značení v obci zrealizovali.
Pavel Špás

IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
« Odpověď #2 kdy: Květen 01, 2007, 21:27:45 odpoledne »

Nápad je to zajímavý a může přinést pozitivní efekt, ale billboardy se musí rozumně umístit (obrázky jsou z obecních stránek Stěžer a bez Úpravy, tudíž včetně chyb):

Líbí se mi podobná psychologická finta v podobě měření rychlosti radary na exponovaných místech v obcích, které ukazují rychlost velkými svítícími čísly a pokud je překročena povolená, tak ještě důrazně blikajícími. Tuhle jsem přijížděl trochu rychleji potmě k Přerovu od jihu a nečekané zablikání oranžového světla podobného zařízení mne pěkně vyděsilo, hned jsem jel předpisových 50 km/hod. Problém je samozřejmě v tom, že jistě nejde o levnou záležitost, ale napadá mne, že peníze ze sbírky na zvonkohru by na pořízení dvou takových "legrácek" na hlavní tah obcí jistě stačily. Co kdyby o tom zastupitelé obce pouvažovali, když nebyla sbírka Úspěšná a peníze leží ladem. Otázkou ovšem je, zda nejvýraznější porušovatelé rychlosti nejsou místní "závodníci", na které by žádné z takových opatření neplatilo.

O jiném a zřejmě mnohem Účinnějším řešení problému porušování rychlosti jízdy v obcích se lze dočíst zde: http://www.czechradar.cz/cs/solution.html . To již ale trochu zavání málo populárními praktikami ... i když ... http://www.nadacebesip.cz/CZPrj.php?id=3... proč ne?       
« Poslední změna: Květen 01, 2007, 22:00:05 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #3 kdy: Květen 01, 2007, 21:54:14 odpoledne »

Měření rychlosti obecními zařízeními naráží na jisté bariéry, které je radno respektovat:

IP zaznamenána

J.S.

Jiří Aust

• Globální Moderátor
  • Mladší člen
  • Oblíbenost: +148/-0
« Odpověď #4 kdy: Květen 02, 2007, 14:05:30 odpoledne »

Dnes jsem se služebně toulal po Vysočině a v několika obcích jsem "potkal" tyto billboardy. Můžu potvrdit jejich psychologický efekt na řidiče.

S těmi světelnými radary to není špatný nápad. Shodou okolností byla dnes na Radiožurnálu relace na toto téma. Jestli jsem to správně pochopil, tak pořízení těchto radarů není vůbec levnou záležitostí. Dále pak Údržba a provoz. Asi největší  problém jsou ale vandalové.
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #5 kdy: Květen 15, 2007, 17:26:58 odpoledne »

IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #6 kdy: Červen 23, 2007, 15:54:13 odpoledne »

Některá opatření ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu jsou nákladná (billboardy, výstražné radary, retardéry apod.). Lze k ní však přispět i bez vynaložení velkých nákladů ze strany mnohých z nás, a to například tím, že majitelé pozemků u komunikací budou plnit svoji povinnost udržovat své pozemky mimo jiné v takovém stavu, aby přerostlé porosty nebránily výhledu do zatáček. Dva příklady z dnešního dne - silnice pod Hájkem kousek za Prefou ve směru na Majetín a cesta přes železniční nadjezd do Království. Anebo se ledy pohnou, až se stane nějaké neštěstí? 

« Poslední změna: Červen 23, 2007, 21:10:29 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

občan

• Host
« Odpověď #7 kdy: Červen 25, 2007, 14:30:59 odpoledne »

A kde se poděl chodník co vedl pod Hájkem ??
Kdosi ho musel vystavit a zaplatit a pak zmizel.
Kdo o tom rozhodl ?? Obec ?? Byl dobrém stavu.
Nemuselo se chodit po silnici. 
Ani jezdit na kole.
To byla blbost ho zrušit.
Teč je to o strach tam jít nebo jet na kole že vás zrazí auto.
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #8 kdy: Červen 25, 2007, 16:07:52 odpoledne »

IP zaznamenána

J.S.

Marllow

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +1/-3
« Odpověď #9 kdy: Říjen 10, 2007, 04:57:10 dopoledne »

Drazí občané, už jste si všimli kolik lidí a zejména žen. zastaví pře přechodem pro chodce aby Vás pustili přejít na druhou stranu vozovky ? Vím namítnete, že zde není velký provoz, ale viděl jsem několik maminek s kočárkem, které čekaly před přechodem aby mohly projed silnici kočárkem. Sleduji toto vcelku pravidelně a řeknu Vám zatím můj postřeh : jeden z 26 lidí zastaví před přechodem a pustí kočárek přez silnici, ale z toho počtu není ani jedna žena ! Jojo, to je tak, když slepice zapomene na dobu, kdy byla ještě kuře !!! :[
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.317 sekund, 28 dotazů.