Náš Grygov > Co se vám (ne)líbí a co byste si přáli

Bezpečnost provozu na komunikacích v obci

(1/2) > >>

Peters:
Vážení čtenáři,
obracím se na Vás s prosbou, abyste jako řidiči, cyklisté či peší bez výhrad respektovaly výstražné světelné a zvukové zařízení (přejezd ČD) v naší obci i jinde.
Nedávno jsem se totiž setkal s neukázněností jednoho zdejšího řidiče. Ten okamžitě po zdvižení "závor" neohroženě vyrazil vpřed do kolejiště nedbaje červeného přerušovaného světla. Co se mu asi stalo? Jak rychle šli "závory" vzhůru, tak dvakrát rychleji šli dolů a on mezi nimi. Nebýt duchapřítomnosti řidiče za ním, který mu závoru ručně zvednul, přišel by přinejmenším o část svého vozu. Dále to nechci ani domýšlet.
Lidičky, vlaky tu jezdí velmi rychle, tak respektujte co máte. Spíše delší dobu počkejte, abyste ve zdraví dojely do cíle.
To samozřejmě platí i pro netrpělivé chodce a cyklisty! Pryč je doba podlézání "závor"! Pár sekund či minut Vás nezabije, ale vlak skoro vždy...

pro zajímavost:http://www.novinky.cz/domaci/riskovani-na-ceskych-prejezdech-stalo-loni-zivot-42-lidi_106471_bilh5.html

Pavel Špás:
Jeden námět, jak ovlivnit chování řidičů (místních i přespolních) při vjezdu do obce.

Značení jsem objevil v jedné české vísce uplynulý víkend a myslím si, že to má něco do sebe (mají to na všech vjedzech do obce).
Dítě na obrázku působí hodně emotivně a pokud někdo nesundá nohu z plynového pedálu, tak to už musí být dost velký .... :ještě jednou blíže:a detail:Vzhledem k tomu, že celé značení nese logo Ministerstva dopravy a České pojišťovny, dá se uvažovat, že to může být z těchto stran i finančně podporované.
Pro vedení naší obce, pokud by byl zájem o informace, přikládám kontakt na zmíněnou obec  www.stezery.cz. Pan starosta je prý člověk na svém místě a určitě se rád podělí o informace, jak toto značení v obci zrealizovali.
Pavel Špás


J.S.:
Nápad je to zajímavý a může přinést pozitivní efekt, ale billboardy se musí rozumně umístit (obrázky jsou z obecních stránek Stěžer a bez Úpravy, tudíž včetně chyb):Líbí se mi podobná psychologická finta v podobě měření rychlosti radary na exponovaných místech v obcích, které ukazují rychlost velkými svítícími čísly a pokud je překročena povolená, tak ještě důrazně blikajícími. Tuhle jsem přijížděl trochu rychleji potmě k Přerovu od jihu a nečekané zablikání oranžového světla podobného zařízení mne pěkně vyděsilo, hned jsem jel předpisových 50 km/hod. Problém je samozřejmě v tom, že jistě nejde o levnou záležitost, ale napadá mne, že peníze ze sbírky na zvonkohru by na pořízení dvou takových "legrácek" na hlavní tah obcí jistě stačily. Co kdyby o tom zastupitelé obce pouvažovali, když nebyla sbírka Úspěšná a peníze leží ladem. Otázkou ovšem je, zda nejvýraznější porušovatelé rychlosti nejsou místní "závodníci", na které by žádné z takových opatření neplatilo.

O jiném a zřejmě mnohem Účinnějším řešení problému porušování rychlosti jízdy v obcích se lze dočíst zde: http://www.czechradar.cz/cs/solution.html . To již ale trochu zavání málo populárními praktikami ... i když ... http://www.nadacebesip.cz/CZPrj.php?id=3... proč ne?       

J.S.:
Měření rychlosti obecními zařízeními naráží na jisté bariéry, které je radno respektovat:

Jiří Aust:
Dnes jsem se služebně toulal po Vysočině a v několika obcích jsem "potkal" tyto billboardy. Můžu potvrdit jejich psychologický efekt na řidiče.

S těmi světelnými radary to není špatný nápad. Shodou okolností byla dnes na Radiožurnálu relace na toto téma. Jestli jsem to správně pochopil, tak pořízení těchto radarů není vůbec levnou záležitostí. Dále pak Údržba a provoz. Asi největší  problém jsou ale vandalové.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi