Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Krásný podzim 2006 v Království  (Přečteno 4428 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Krásný podzim 2006 v Království
« kdy: Listopad 04, 2006, 10:17:04 dopoledne »

Krásný podzim 2006 v Království

« Poslední změna: Březen 16, 2007, 12:58:03 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.D.

• Host
Re: Krásný podzim 2006 v Království
« Odpověď #1 kdy: Listopad 04, 2006, 23:06:32 odpoledne »

Krásné podzimní fotky, ale zdá se, že tam u vás je opravdu poněkud placato, takže kopeček na sáňkování by se fakt šiknul. Držím palce, ať se zadaří.
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Krásný podzim 2006 v Království
« Odpověď #2 kdy: Listopad 05, 2006, 09:38:07 dopoledne »

Milý hoste J.D.,

z textu Vašeho příspěvku je patrno, že jste do fóra přispěl odněkud zvenčí. Zpříjemnil jste mi tím poněkud smutné (zamračené a deštivé) nedělní ráno. Naše Království je takový nevelký lesík na rovině, což velmi oceňují cyklisté. Moc se v tom nevyznám, ale má zřejmě charakter lužních lesů, poblíž teče řeka Morava. Při letošních jarních povodních byl les z větší části pod vodou. Momentálně se v něm prohání spousta bažantů a když jste dostatečně potichu, zahlédnete srnky i zajíce. Pro nás v Grygově je to příjemný prostor pro víkendové vycházky a vyjížčky na kolech. Jako nadšený houbař jsem si nejprve nedělal v takovém typu lesa velké naděje, ale po létech šmejdění po Království mohu konstatovat, že když opravdu rostou, tak i tady. Letos nám houbařům příroda obzvláště přála. Říká se, že to nevěstí nic dobrého, dokonce lidé spojují bohatou houbařskou sezónu s nebezpečím války. Svým způsobem se to dle některých v místní politice i vyplnilo. Nejde o klasickou válku, ale o takovou podivnou. Na jedné straně v řádných demokratických volbách a zákonným procesem zvolené nové vedení obce, které prozatím nevypadá na to, že by řinčelo zbraněmi, na druhé straně, podle některých ojedinělých pesimistických hlasů ze tmy, se Údajně rýsuje vznik jakési grygovské varianty organizace Al Kajdá. Podle nich není asi příliš početná a učitě má i svého Usámu bin Ládina a má snad mít v místním rámci i velmi podobný program jako její jmenovkyně. Ti nejpesimističtější šiřitelé poplašných zpráv jí přičítají dokonce i spáchání nějaké první obecní teroristické akce, ke které se ovšem veřejně nepřihásila. Promiňte mi to odbočení mimo téma a Úvahy založené na Údajích z pochybných zdrojů typu JPP (=jedna paní povídala). Vrátím se ke svým oblíbeným houbám. Velký koš hub jsem odtud nikdy nepřinesl, ale některé občasné Úlovky mne potěšily. Abyste uvěřil, že nejde jen o houbařskou latinu, přikládám obrázky, pořízené v Království letos v srpnu:

Hřib kovář

Kozáci

Děkuji Vám za pochopení pro přání některých grygovských dětí (sáňkovací kopeček).

« Poslední změna: Březen 16, 2007, 17:48:37 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
  • Oblíbenost: +193/-32
    • Skupina Žízeň
Také několik krásných hřibů.
« Odpověď #3 kdy: Listopad 05, 2006, 22:15:00 odpoledne »

« Poslední změna: Březen 16, 2007, 17:48:18 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

Stránka vytvořena za 0.085 sekund, 24 dotazů.