Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Rychlost a kvalita připojení  (Přečteno 17437 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Rychlost a kvalita připojení
« Odpověď #20 kdy: Únor 27, 2007, 08:26:08 dopoledne »

Pane Špási,

odeslání mého příspěvku mi šlo bez jakýchkoli problémů. Domnívám se, že Vaše potíže jsem způsobil nechtěně já osobně tím, že při hledání citací do svého příspěvku jsem měl současně otevřeno asi pět instancí fóra právě v době, kdy jste se snažil svůj příspěvek odeslat. Fórum má své neduhy, neboť je umístěno na serveru s "pomalejším" příslupem, který se snadno "zahltí".

Poskytování obecního připojení k internetu nelze souměřovat s "ostrým" podnikáním.
Váš příklad z oblasti peněžnictví je proto v těchto souvislostech neprosto nevhodný.

Banka je soukromý podnikatelský subjekt zaměřený na zisk z poskytování peněžních služeb. V této oblasti vládne těžká konkurence a boj o klienty. Vy jste zaměstnanec této soukromé firmy a nerespektování jejích zájmů Vás skutečně může stát místo. K realizaci podnikání má banka, ve které pracujete, k dispozici mohutný odborný aparát, dobře vyškolené a patřičně vzdělané pracovníky a nejmodernější technické vybavení. Navíc v bance musí vše sedět a být prostě tip ťop. Také to tak mám rád, tatínek byl ekonom a vedl mne k pořádku. V peněžnictví to ani jinak nejde.

Poskytování připojení k internetu obcí je naproti tomu okrajovou nepodnikatelskou aktivitou obce, od které nelze očekávat profesionální parametry, neboť je prováděna v naprosto minimalistických podmínkách, aby služba pro občany byla co nejlevnější a tudíž masově přístupná. Taková aktivita pracovníky obce, kteří se jí věnují, nepřiměřeně zatěžuje a nedivím se ani, že bývalé vedení obce připravovalo její předání soukromé firmě. Obec by tak ale ztratila kontrolu nad touho aktivitou a prakticky by se jí vzdala. Měla by ale svatý pokoj od nespokojených uživatelů i od všech starostí s poskytováním připojení. Současné vedení obce nepovažovalo tento krok za seriózní vůči občanům a rozhodlo se naopak vzít celou záležitost do svých rukou, aby nebylo závislé na soukromé firmě. Proto postoj pana místostarosty k důvodně i nedůvodně nespokojeným uživatelům plně chápu, neboť zastávám obdobný. Nabídek profesionálních firem je spousta a obec se jim konkurovat nesnaží. Obec se snaží dosáhnout toho, aby existovala eventualita "lidového" obecního internetu podle principu "za málo peněz co nejvíce muziky". Proto doporučení těm, kterým takový "podnik" nevyhovuje, aby se poohlédli jinde, zvláště když tím téměř vyhrožují, je naprosto korektní a otevřené vyložení karet na stůl. Takový přístup si skutečně pracovník banky dovolit nemůže, protože musí hájit zájem své firmy. Obec firmou na poskytování internetu není. Domnívám se, že v zájmu obce a některých uživatelů sítě skutečně je, aby náročnější uživatelé internetu, kteří mají k obecní aktivitě vysloveně negativistický postoj, přestali této skužby využívat, neboť ušetří čas a nervy nejen sobě, ale i pracovníkům obce. Měli by si prostě uvědomit, že malá obec není a ani nemůže být firmou, která by v oblasti poskytování internetu podnikala. Věřím, že vedení obce nebude problematiku internetového připojení podceňovat a udělá vše proto, aby byli uživatelé co nejvíce spokojeni jak s jeho cenou, tak i kvalitou a spolehlivostí.

Osobně vnímám přístup pana místostarosty Petra Chramosty i technika Ing. Josefa Schneidera, na kterých jediných tíha problematiky leží, v rámci možností a prostředků, které mají k dispozici, za velmi obětavý. Přeji jim i sobě, aby se podařilo vyladit zařízení tak, aby poruch připojení bylo co nejméně a rychlost připojení trvale na slušné Úrovni. Vyčítám jim jen, že věnují malou pozornost informovanosti uživatelů, což je asi problém i posledního víkendu. 

Když jste vzpomněl Murphyho zákony, v souvislosti s potížemi (třeba i se Šnekem) si často vzpomenu na jeden z nich - tzv. optimistický zákon: Usmívej se! Zítra bude hůř ... a pozítří možná už ani nebude. :)
« Poslední změna: Březen 23, 2007, 08:09:08 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Pavel Špás

• Host
« Odpověď #21 kdy: Únor 27, 2007, 18:15:56 odpoledne »

Pane J.S. (rozhodl jsem se respektovat Vaši identitu).

Možná se Vám to bude zdát neuvěřitelné, ale mezi moje základní charakteristické rysy patří, že jsem optimista a Vámi uváděný zákon "Usmívej se! Zítra bude hůř ... a pozítří možná už ani nebude" je v žebříčku mých životních priorit skoro až nahoře - těsně za zdravím členů mé rodiny.
Velikou životní moudrost však vidím i v citátech jednoho moudrého muže, českého původu, který už se bohužel na stress současného světa dívá několik let "z hora". Proto se na mne nezlobte, že už nebudu na Vaše příspěvky jakkoliv reagovat.

Na pozdrav Vám samozřejmě rád odpovím.

Pavel Špás

PS: kdybyste chtěl smazat kterékoliv moje odpovědi na Vaše příspěvky v tomto fóru, máte můj souhlas.
IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
  • Oblíbenost: +193/-32
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #22 kdy: Únor 28, 2007, 14:22:25 odpoledne »

Pane Špási,

náš obecní internet je služba nezisková a jako taková se nikdy nebude snažit konkurovat službám typu ADSL za několikanásobnou cenu. Možností připojit se na internet v této cenové relaci je spousta a konkurence je veliká.

Citace
Poslal: Pavel Špás v pondělí 26. Února v 19:03:45
Kdybych klientovi, který není spokojen s Úrovní poskytovaných služeb  vážně doporučil odchod ke konkurenci, tak dnes už nemám kde pracovat! A věřte mi, že já, a vedu k tomu i své podřízené, si vážím každého klienta - i toho posledního s inkasovanými poplatky nula, nula, nic. V první řadě mi jde vždy o spokojenost klienta a o kvalitní řešení jeho potřeb.

Doporučil jsem vám jinou službu typu ADSL v dobré víře a snaze uspokojit vaše potřeby. Obecní internet této službě nekonkuruje a ani konkurovat nechce. 

Chcete po naší skromné službě, stejně jako někteří další, příliš muziky za málo peněz.

Pokud bych vám sliboval kvalitu služby typu ADSL a připojil vás na WIFI, podobal bych se prodejci na tržnici prodávajícímu zaručeně "pravé" značkové oblečení. To tedy nehodlám!

Nedá mi to a seřadím pro Úplnost příspěvky dle data a času:

Citace
Poslal: Pavel Špás v Úterý 27. Února v 18:12:56
Možná se Vám to bude zdát neuvěřitelné, ale mezi moje základní charakteristické rysy patří, že jsem optimista

Citace
Poslal: Pavel Špás v pondělí 26. Února v 19:03:45
Kdybyste mi odpověděl, tak jak jste učinil až dnes odpoledne, že byla porucha na přihlašovacím serveru, byl bych v pohodě.

Citace
Poslal: Petr Chramosta  v neděli 25. Února v 18:21:02
V dopoledních hodinách byla porucha na centrálním přihlašovacím serveru

Citace
Poslal: Pavel Špás v neděli 25. Února v 12:59:37
Zajímalo by mne, co bylo s Internetem dnes dopoledne. Nemrzlo, nefoukalo, napršelo a přesto internet nešel.....

V neděli odpoledne trénuji mladé florbalisty v sokolovně a odpověděl jsem vám tudíž až po tréninku. Péče o intranet není mou jedinou pracovní náplní a zálibou, i když jí věnuji spoustu svého volného času. Z hlediska obce provozování intranetové sítě taktéž není a nemůže být na prvním místě. Právě z těchto důvodů při náročnějších požadavcích na připojení je nutno volit firmy-podnikatele, kteří se na takovou činnost specializují

Petr Chramosta

PS: Popravdě mi moc v pohodě a optimisticky nepřipadáte, ale přeji vám upřímně, abyste byl, stejně jako všichni ostatní uživatelé našeho intranetu. Snažím se k tomu svojí maličkostí přispět ze všech svých omezených sil.     
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

p2p

• Host
« Odpověď #23 kdy: Duben 18, 2007, 18:24:56 odpoledne »

chci se zeptat, jestli se v nějáké dohledné době neplánuje navýšení rychlosti například z 512/128 na 768/192 nebo tak...
IP zaznamenána

Dosik

• Plný člen
  • Oblíbenost: +114/-42
« Odpověď #24 kdy: Duben 29, 2007, 20:04:16 odpoledne »

je skoda , ze to sem musim zase psat, ale hlasit se to musi :-)
opet je to pomale jako snek  :[
mereno na G2

Výsledky měření rychlosti
Rychlost přijímání dat (download)     :    16,6 kB/s    ( 133 kbps )
Rychlost odesílání dat (upload)     :    0,3 kB/s    ( 2 kbps )
« Poslední změna: Duben 29, 2007, 20:13:14 odpoledne od Dosik »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #25 kdy: Duben 29, 2007, 20:08:10 odpoledne »

G4 - 21:07

Rychlost připojení : 1094.44 kbps
Rychlost stahování dat : 136.81 kB/s

« Poslední změna: Duben 29, 2007, 20:15:32 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Dosik

• Plný člen
« Odpověď #26 kdy: Duben 29, 2007, 20:17:18 odpoledne »

sel by sem hodit i obrazek G2?
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #27 kdy: Duben 30, 2007, 17:48:39 odpoledne »

Extra jen G2 nemám, včerejší obrázek ukazuje vytíženost centrálního serveru grygovské sítě.

Dnes vypadá takto:

Poslední týden:

Poslední měsíc:

A ještě aktuální měření:

Rychlost připojení : 1273.98 kbps
Rychlost stahování dat : 159.25 kB/s
« Poslední změna: Duben 30, 2007, 17:53:12 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #28 kdy: Duben 30, 2007, 19:34:05 odpoledne »

Výsledky aktuálních měření:

IP zaznamenána

J.S.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #29 kdy: Květen 02, 2007, 18:14:17 odpoledne »

Dnešní aktuální namátkové měření
:

A graf:

IP zaznamenána

J.S.

Dosik

• Plný člen
« Odpověď #30 kdy: Květen 04, 2007, 19:55:12 odpoledne »

IP zaznamenána

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
  • Oblíbenost: +193/-32
    • Skupina Žízeň
Co člověk doma nenaměří.
« Odpověď #31 kdy: Květen 04, 2007, 23:44:53 odpoledne »

:potlesk:
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

Tomáš Kovář

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +27/-1
« Odpověď #32 kdy: Květen 05, 2007, 08:39:24 dopoledne »

Výsledek testu pro IP: 194.213.46.234 na serveru RYCHLOST.cz
IP (host):   194.213.46.234 (194.213.46.234)
Datum a čas:   05.05.2007 09:33
Download:   3,798.24 kbit/s (474.78 kB/s)
Upload:   1,645.72 kbit/s (205.72 kB/s)
Web odezva:   30.1ms33.4ms36.8ms
Stabilita:   96.1 %

:radost: :radost: :radost: :radost:
Tom
IP zaznamenána

Dosik

• Plný člen
« Odpověď #33 kdy: Květen 05, 2007, 09:11:23 dopoledne »

:ne: Tome mas to celkem fofrovy, toho bych nedosahnul ani kdybych chtel  :[
IP zaznamenána

Dosik

• Plný člen
« Odpověď #34 kdy: Květen 05, 2007, 09:12:02 dopoledne »

IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.192 sekund, 23 dotazů.